Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Senede hiç olmazsa bir gün hatırlamak da olsa günün amacı; hayatın her dakikasında farkında olmadan birer parçalarını hatırladığımız tüm öğretmenlerimizin ve baş öğretmenimizin öğretmenler günü kutlu olsun.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Öğretmenler günü filan traş. Hükümet hala atama yapmıyor, sağda solda maraba gibi çalışıyoruz.
    Bugün de taksimde eylemdeydik, yarın ankarada eylem var. 25 inde yine taksimde eylem var. Tv bunları göstermiyor çünkü kimsenin umurunda değil. Öğretmene halkımızın gösterdiği değer işte
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    Alıntı ufuktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben tekrar tekrar baktım hakaret göremedim o bastırılmış duyguları insanların içine eken kişilerin yani öğretmenlerin günü konu olunca, herkeste yazar ... sen sana düşeni yaz ve kutlamak istiyorsan kutla
    güzel kardeşim niye üzerine alınıp yazacağını yaz(otur orturduğun yerde der gibi)diyorsun.senin yazdıklarının hemen hepsine ben katılıyorum,haklısın aynı fikirleri paylaşırım seninle.yalnız bu sadece öğretmenlerin hatası değil kapalı toplumların özelliğidir.bizler daha çocukken ailede ezilmeye başlamadık mı,sonra akrabalar,mahhallenin büyükleri,sonra okul,ya askerde gencecik insanlara üsttekinin alttakini ezme hakkı,memursak amirin ezme hakkı.güzel kardeşim bu sorun lokal bir sorun değildir,toplumsal bir sorundur.ben özellikle cerrahi kardeşimin ;o odundan bazma egitim ve ogretimle alakası olmayan cümlesinden dolayı yazmıştım.neyse amacım polemik değildi.seni seviyorum kardeş hakkını helalet.selamlar...
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

Motosikleti
    Bmw F650
    Tüm öğretmenlerin öğretmen günü kutlu olsun...

Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hedef göstermek ve polemik yaratmamak için alıntılamıyorum ama dikkatli okunursa mesajlardan bazıları komple, bazıları da içeriklerinde hakaret olmasa da kötüleme içeriyor ki açılan başlığın amacının bu olmadığını düşünüyorum..
    hercul3367 nickli öğretmenimin de kast ettiği bu olsa gerek
    +1

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:59 ----------

ÖĞRET ONA

Zaman alacak biliyorum, fakat eğer öğretebilirsen ona,
    Kazanılan bir liranın,
    bulunan beş liradan daha değerli olduğunu öğret.

Kaybetmeyi öğrenmesini öğret ona ve
    hem de kazanmaktan neşe duymayı.

Kıskançlıktan uzaklara yönelt onu. Eğer yapabilirsen,
    Sessiz kahkahaların gizemini öğret ona.

Bırak erken öğrensin, zorbaların görünüşte galip olduklarını...

Eğer yapabilirsen, ona kitapların muzicelerini öğret.

Fakat ona sessiz zamanlar da tanı.
    Gökyüzündeki kuşların, güneşin altındaki arıların,
    ve yemyeşil yamaçtaki çiçeklerin
    ebedi gizemini düşünebileceği.

Okulda hata yapmanın, hile yapmaktan çok daha
    onurlu olduğunu öğret ona.

Ona kendi fikirlerine inanmasını öğret.
    Herkes ona yanlış olduğunu söylediğin de dahi.

Tüm insanları dinlemesini öğret ona,
    Fakat tüm söylediklerini gerçeğin eleğinden geçirmesini,
    ve sadece iyi olanları almasını da öğret.

Eğer yapabilirsen, üzüldüğün de bile
    nasıl gülümseyeceğini öğret ona.

Gözyaşlarında hiçbir utanç olmadığını öğret.

Ona kuvvetini ve beynini en yüksek fiyatı verene satmasını,
    Fakat hiçbir zaman kalbi ve ruhuna
    fiyat etiketi koymamasını öğret.

Uğultulu bir insan kalabalığına kulaklarını tıkamasını öğret ona.

Ve eğer kendisinin haklı olduğuna inanıyorsa,
    dimdik dikilip savaşmasını öğret.

(Abraham Lincoln tarafından
    oğlunun öğretmenine yazılmış
    bir mektup.)
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öğretmenler günü filan traş. Hükümet hala atama yapmıyor, sağda solda maraba gibi çalışıyoruz.
    Bugün de taksimde eylemdeydik, yarın ankarada eylem var. 25 inde yine taksimde eylem var. Tv bunları göstermiyor çünkü kimsenin umurunda değil. Öğretmene halkımızın gösterdiği değer işte
    25 indeki eylemde bende orada olacağım..İrtibat kuralım..
    Bizim toplumumuz bir süredir(yaklaşık 29 yıldır) alışık değil bu tür hak aramalarına o nedenle yadırganarak medyatik özelliğini yitiriyor..
    Benim bir süredir tarzım sistemi kendi mekanikleriyle düzeltmeye(evirmeye, evirmek(!)) çalışmak olduğu için farklı düşünüyorum bu konuda..

Bu arada özel mesajlarına bakıver..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:12 ----------

@ hercul3367
    Hocam, Abraham'ı da sevmem, Clinton'u da sevemedim hiç (gerisini söylememe gerek yok) lakin,

Sözler doğru olsa da söyleyen doğru olmuyor ama gene de güzel bir yazı..Eline sağlık..

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25 indeki eylemde bende orada olacağım..İrtibat kuralım..
    Bizim toplumumuz bir süredir(yaklaşık 29 yıldır) alışık değil bu tür hak aramalarına o nedenle yadırganarak medyatik özelliğini yitiriyor..
    Benim bir süredir tarzım sistemi kendi mekanikleriyle düzeltmeye(evirmeye, evirmek(!)) çalışmak olduğu için farklı düşünüyorum bu konuda..

Bu arada özel mesajlarına bakıver..
    alışık olmaması bi yana anarşist muamelesi görüyoruz o da ayrı. halbuki 300.000e yakın ataması yapılmayan öğretmen var, bu insanlar ailelerine şöyle bi baksa eminim biyerden bizden biri çıkar.
    eylemin tam saatini bilmiyorum ama iş çıkışı olursa gelicem yine bugünkü gibi.
    [mesajada siteye girer girmez cvp atmıştım, gelmedi sanırım]
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [mesajada siteye girer girmez cvp atmıştım, gelmedi sanırım]
    Hata bende uyarıyı görmemişim..Cevapladım

O dediğimiz etkinlik mesai saatlerinde ama o gün genel grev var diye biliyorum

Neyse foruma ağır gelmesin şimdi..heh..

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

makın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xl650v honda transalp
    16 yıllık öğrencilik hayatımdaki, bütün öğretmenlerimin ve diğer öğretmenlerin, öğretmenler gününü kutlarım.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Avrupadaki meslekdaşlarından %30-40 daha fazla çalışan, ama onların ortalama gelir seviyesinin yarısından çok daha az ücretlerle layık görülen,

Son dönem hükümetlerin uyguladığı yanlış milli eğitim politikaları yüzünden (bkz: AB kriterleri meselesi) tüm saygınlıkları yerlere serilen,

Bana okul gösterin diyerek burnunda tebeşir kokusu tüter durumda devletin kapısında bekleyen (ve bu arada geçim derdinde olan),

çağdaş, ilerici, kalbi vatan ve Atatürk sevgisiyle dolu tüm öğretmenlerimizin her gününün Öğretmenler Günü olacağı günleri görebilmek dileğiyle.

___

Tepkili olan arkadaşları anlamaya çalışmak lazım. Bu tepkilerin altındaki nedenleri araştırmak, tartışmak gerekir ve bu tartışma saatler, günler alır..

Hiç birşey eskisi gibi değil toplumumuzda. Şimdi 70 yaşında dedeler gibi konuşacağım ama, biz sokakta öğretmenimizi gördüğümüzde yolumuzu değiştirirdik. Bu lafı çok duymuşsunuzdur. Nedeni onlardan korkmamız değildi, bizi boş boş sokakta gezerken görecek olmalarından utanır da kaçardık. Yıllar önce İzmir Karabağlar'da ilkokul öğretmenimin mezarını ziyaret ederken, mezarı başına geldiğimde önümü ilikleme ihtiyacı hissetmiştim. Bunlar kalıplaşmış, beynimize işlenmiş, otomasyona bağlı robotvari davranışlar değildi, içten geliyordu. Bu bizim iyi öğrenciler olmamızdan mı kaynaklanıyordu, yoksa onların iyi öğretmenler olmalarından mı kaynaklanıyordu acaba? Yanlış politikalar yüzünden öğretmenlerimiz de öyle eski öğretmenlerimiz gibi olamıyorlar maalesef.

Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili ELINT,bu şarkı bizim neslin çocukluğunun şarkısı.teşekkürler bizi çok eskilere götürdün...

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Ben de binbir ümitle üniversite öğrenimini tamamlayıp sonra senelerce açıkta kalan ve ataması bir tülü yapılmayan 300 bin civarında çaresiz öğretmenin öğretmenler gününü kutlarım.
    Hiçbir sosyal hakkımız yokken üç kuruşa kölelik yapan, Okuduğu bölümle alakası olmayan işler yapmak zorunda kalan, belki senelerve evde oturmak zorunda kalan, her gün ailesine, arkadaşlarına, akrabalarına, komşularına karşı kendinden kaybeden, prestijini yitiren ve işsizliğinin sebebinin kendi aptallığıymış gibi algılanmasına sebep olan ülkenin güzel öğretmenleri. İşte bugün senin. Kutlu olsun!

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Tüm öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü kutlarım . Tüm zorluklara rağmen tek hedefi bir şeyler öğretmek olan ama buna rağmen hala kıymeti bilinmeyen bu şerefli mesleği seçtiğiniz için ayrıca teşekkürler.İyiki varsınız.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Tüm öğretmenlerimin ve diğer tüm emekçi idealist öğretmenlerin bu güzel gününü kutlarım.

Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, sitemizinde üyesi (emekkoray) Koray kardeşimininde öğretmenler gününü kutlarım
    ..::.. GO ..::..

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel kardeşim niye üzerine alınıp yazacağını yaz(otur orturduğun yerde der gibi)diyorsun.senin yazdıklarının hemen hepsine ben katılıyorum,haklısın aynı fikirleri paylaşırım seninle.yalnız bu sadece öğretmenlerin hatası değil kapalı toplumların özelliğidir.bizler daha çocukken ailede ezilmeye başlamadık mı,sonra akrabalar,mahhallenin büyükleri,sonra okul,ya askerde gencecik insanlara üsttekinin alttakini ezme hakkı,memursak amirin ezme hakkı.güzel kardeşim bu sorun lokal bir sorun değildir,toplumsal bir sorundur.ben özellikle cerrahi kardeşimin ;o odundan bazma egitim ve ogretimle alakası olmayan cümlesinden dolayı yazmıştım.neyse amacım polemik değildi.seni seviyorum kardeş hakkını helalet.selamlar...

estagfurullah hocam ben sana otur oturduğun yerde gibi birşey kastetmek istemedim bende seni seviyorum asıl sen hakkını helal et

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Çocuklarımızın ve bizlerin yetişmesinde büyük rol oynayan ve her türlü fedakarlıktan hiç kaçınmayan siz öğretmenlerimize çok şey borçluyuz.Umarız gönlünüzce bir hayat sizin olur.Öğretmenler gününüz kutlu olsun ...
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Tüm TÜRKİYE nin Örtemenler günü kutlu olsun

Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    öğretmenlerımızın gününü kutlarım
    tüm fedakarlıklarına rağmen sistemin getırdıklerındenmidir nedir cocuklarımızın eğitimleri cok zayıf gecıyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler