Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaza yaptım!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar birtane yuki 150cc motor aldım 1,5 hafta önce buraya konu acmıstım ehliyete yazıldım motor bilmiyorum öğrenmek için alayım diye.1000ytl ye aldığım motoru daha 2.gününde mahvettim motoru sürerken ne olduysa artık birden panikle gaz verince öndeki arabaya mahalle arasında girdim bi 6-7 metre havada uctum galiba allahtan sıyrık birazda kolumdan hafif ezikle atlattım,arkadaşlar motorun yapılması için 350ytl istiyorlar yaptırayım mı korkuyorum daha binmem satmaya kalkıcam büyük zarar ediyorum ehliyete para verdim araçta 2milyar masraf cıktı ne yapmalıyım arkadaşlar bir fikir verin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

herşeye rahmen soğumamalısın. Bunlar herkesin basına gelmiş şeyler. Sabırlı ol önce

Kumsal41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 2008
    öncelikle büyük geçmiş olsun kardeşim..
    bende kaza yaptım fakat sonuç ne biliyormusun tamamen içindeki sesi dinlemek bu konuda başkasının fikrine ihtiyacın yok kendi içinde halletmen gerek bunu seni başkalarının yönlendirmesine izin verme düşün sana herşeyi öde sonra tekrar bin dicekler sonra bakmışsın gene kaza yapmışsın sonra adamın başına gidiceksin bak sen bana öde yeniden bin dedin gene kaza yaptım keşke seni dinlemeseydim diceksin fakat kararlarını kendin verirsen bu senin için daha ii olur...

Onur Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial rs 151 peugeot 307 premium
    Öncelikle mutlaka ehliyet almalısınız,kimsenin karşısında suçlu durumda kalmazsınız.Kask ve tam koruma araçlarıyla motor kullanınız.Motorsikletinize iyice alışana kadar trafiğe çıkmayınız.Can güvenliği herşeyden daha önemlidir.Vucudunuzun en ufak uzvuna paha biçemezseniz.Saygılar...

n_tuncak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1000 Multistrada
    Öncelikle büyük geçmiş olsun.Bana kalırsa kaza ve yaralanma riski daha az,kullanımı kolay olan scooter motor düşün.Maddi hasarı boşver fakat bu olayın beyninde ve ruhunda manevi hasar bırakmasına müsaade etme.Korumalı,dikkatli ve temkinli kullanım ile her riskin azalacağına ancak buna rağmen kaza oluyorsa kaderin parmağı olduğuna inanıyorum ben...
    Sym Joyride 200 ,Peugeot satalis 250 ,Ybr125 ,Suzuki Bandit 600, Yzf-r25...

Motosikleti
    kanuni racer200
    buyuk geçmiş olsun kardeş herşeyde bir hayır vardır.
    beterin beteri vardır. gercekden uzucu bır durum senınki. motoru yaptir kısa bir süre binme bak bende motoru aldıgım ılk gun bir anda şahlandı motor kaldırama çarpdım ancak 1 ay boş bir arazide sürüş yaptım kesınlıkle sokak aralarında yada trafıge cıkmadım kendıme guven geldı 1 ay sonra trafıge cıktım ALLAH'a SUKUR ŞİMDİYE KADAR BÜYÜK BİR KAZA BAŞIMA gelmedi dün misal rena kango rampa yukarı cıkıyor onumde tek şeritlik yol adam onundekı araça yol vermek ıcın gerı kaldırdı benım motoru on tekerine cıktı araçı ne olacagı belli olmuyor. eger içinde bir motorsiklet sevdası varsa satma yoksa motoru yaptır satı ver.
    Dört teker bedenimi iki teker ruhumu taşır...!:farao:

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Motosikletinin, yürüyen aksamında, frenlerinde, motorunda, amörtisörlerde vb. yerlerde bir sorun yoksa Geçici olarak far ve sinyal bağlayıp, motosikletine iyice alışana kadar yaptırmadan'da kullana bilirsin. Hem düşe kalka öğrenildiği düşünülürse sürekli masraf'ta çıkartmaz.

Geçmiş olsun.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    :"/
    Öncelikle buyuk geçmiş olsun...Olaya birde iyi tarafından bak...Başlangıç için guzel bir motosiklet secmissin 250 600 cc değil,boyle bir motosiklet seçmiş olsan cok daha kotu sonuclarla karsılasacaktın...Ayrıca yasadıgın olaylar sana tecrube olmustur artık motosiklet uzerindeyken korumalarını giymeye ozen gosterirsin ve kullanırken daha dikkatli olursun...Motosikletine kavustugun zaman bos bi alanda calısma yapmanı tavsiye ederim yada yanında bilen biri olsun sana yardımcı olur....

En yakın zamanda iyileşmen dileğiyle...

cagatay_hepsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung 250 comet'di gitti yamaha x-max 250 geldi
    geçmiş olsun allah beterişnden saklasın.
    ATATÜRK diyorki "Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

akrepler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR-125
    büyük geçmiş olsun kardeşim
    öncelikle korumalı kullanmadığın için sana biraz kızgınım
    çünkü yeri geliyor sadece küçük maddi hasarla kurtarabileceğin bir kazadan sakat kalabilirsin.
    yada korumalı kullanarak ölümcül kazadan yara almadan kurtulabilirsin.
    ben 28 yaşındayım ve 14 yıldır motosiklet kullanıyorum şimdiye kadar sayısız
    büyük küçük bir çok kaza yaptım. ALLAH a çok şükür gerek tecrübe gerek full korumalı kullandığımdan daha bir kırık yok tabi bir kaç sıyrık var oda olur o kadar.
    ben 2 motosikletimi hurdaya verdim.(ALLAH rahmet eylesin iyi motorlardı)

eğer korumalı kullanmamaya ve yeterli tecrübe kazanmadan tekrardan yola çıkmayı düşünüyorsan motorun gösterge paneline ailenin fotoğrafını koy.
    çünkü kaza yaptığında sadece kendine değil ailenede büyük üzüntü vericeğini bil.
    masraf işine gelince arkadaşların dediği gibi fazla hasar yoksa o motosiklette biraz daha pratik yap kendine güvenini kazan, bana sorarsan asla vazgeçme insanlar korkularıyla yüzleşmedikçe hayatın anlamını bilemez.

sana uzun ve mutlu yollar yapmanı dilerim
    [B][COLOR="Red"]MOTOSİKLET BİR SEVDADIR KIZLARA HAVA ATMA MAKİNESİ DEĞİL[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    çoğumuz hastaneden sonra servise gitmişizdir kazadan çıkmış olsak bile...çok geçmiş olsun arkadaşım...
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

Cok gecmis olsun arkadasim. Cana gelecegine mala gelsin diyecegim ama ucuz atlatmissin. Aman korumasiz cikma trafige motordan da vazgecme

Motosikleti
    F5SS&CBR125
    geçmiş olsun.bence wazgeç motordan(sanki bizim dememizle)

Baltassar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 250
    Cok Gecmis Olsun Birden Aklıma Benim Kazalarım Geldi.
    Arkadaslarında Dedigi Gibi Hastahaneden Sonra Servis te Buldum Kendimi
    Ilkinde Bir Peugeot 103 le Sahin in Sol Yanından Altına Girdim Arkasından Cıktım Difransiyel Ogle Vurmuski Omzuma Deli Gibi Agrıdı Gunlerce.
    Ikincisinde YZF Ile Kucuk Bi Cayın Obur Tarafına Gectim Kopruyu Kullanmadan (Havadan) Yanlıs Frenleme Sebebi De.
    Motorun Senin Bir Parcan Gibi Olmalı Bunu Saglayana Kadar Istersen Trafige Cıkma Istersen Pıstlere Git Senin Guvenligin Icin.
    Ama Nereye Gidersen Git Kask + Mont + Dizlik + Bellik Bunlar Sart.
    Saglıklı Kazasız Gunler
    Imza mi?? Nereye Atayım

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    çok geçmişolsun keşke biraz daha deneyim kazansaydın da trafige çıksaydın gene dua etki sana bişi olmamış para mühim degil ben sol ayagımdan oldum bırakıcaktım motoru pertten çıktı sattım şimdi vitesliye geçtim içinde motor yer edindiyse hayatta vazgecemezsin

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Arkadaşım cok geçmiş olsun imkanın varsa bi kaç tane motorcuya daha sor istersen ne kadar yapacakları konusunda,belki daha ucuza yapacak usta cıkabilir

vukuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 TrAnSaLp SİYAH İNCİ
    buyuk gecmıs olsun
    booş kooooooooooyyyy gitsin

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    geçmiş olsun allah tekrarını yaşatmasın burada bulunanların çoğu zaten kaza yaptı bırakmış olsalar çoğu burda olmazdı

bence hevesin varsa bu alete karşı ilk önce boş biyer bul ve iyice öğren sonra trfiğe çıkarsın

masraflara gelince sigorta karşılamıyormu
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Çok geçmiş olsun. Herşeye rağmen iyi olduğuna sevindim. Ben artık pek binmemeye gayret gösteriyorum. Açıkçası soğudum desem yanlış olmaz. Maddi hasarların dışında insan kaza yaptığında manevi olarak çok etkileniyor. Belki bir süre ara vermen senin için iyi bir fikir olabilir. Yine de karar senin tabi. İlk ve son kazan olması dileğiyle...
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    MCT 250
    Büyük Geçmiş olsun.
    Fatihbey yazdığına bakmayın. Bana kısacası Fatih Araz diyebilirsiniz :P

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)