Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kaza yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI
    atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Dün sabah saatlerinde Bostancı isoparkın orda kaza yaptım arkadaşlar. Kız arkadaşımla beraber ufak bir gezintiye çıkmıştık. Gidip aldım kız arkadaşımı. Erenköy ışıklardan sahil yoluna doğru döndüm. Bostancıya geldim ve ilk ışıkları geçtim. İleride yol ikiye ayrılıyor, sol taraf bağdat caddesi ve küçükyalıya doğru döner, düz devam ederseniz pendik kartal istikametidir. İstanbullu arkadaşlar bilir. Ben Bostancıdaki ilk ışıkları geçtikten sonra ileride yol ayrımının olduğu o ikinci ışıklara doğru sol şeritten yaklaşık 50km/h ile yaklaşırken orta şeritteki bir özel halk otobüsü bir anda sola doğru sinyalsiz bir şekilde direksiyonu kırdı (sol tarafta otobüslerin garı var, oraya girmek istedi). Ben de ilk önce arka freni sıktım fakat pek işe yaramadığını, otobüse çarpmak üzere olduğumuzu görünce ön frene asıldım. O panikle sanırım çok sıktım ve olanlar oldu. Ön tekerlek kaymaya başladı ve direksiyon sola doğru döndü. Hakimiyeti kaybedip ikimiz birden yere düştük. Çok kötü bir andı, Allahım kimseye yaşatmasın. Ben dizlik, kask, eldiven, korumalı mont ve bellikleydim. Yani tam korumaydım. Kız arkadaşımda da kask ve mont vardı. Düşerken artçının ayağını bastığı yer sol bacağımın üst iç yanına girdi sanırım. Çok derin bir yarık ve morarmalar oluştu. Toplam 7 dikiş atıldı. Kız arkadaşımda ise hiç bir yara izi yok, sadece hafif sürtünmeden kaynaklı kızarıklıklar var. Bir de çenesini yere vurmuş sanırım, yara olmuştu ve burnu kanıyordu.

Düştükten sonra kız arkadaşım geride kaldı ve gözlerim sadece onu arıyordu. Ayağa kalkıp kaskımı çıkarttım ve yanına gittim. Canı çok acıyordu, ben kırık veya çıkık olmasından şüphe etmiştim o an. Sonra polisler geldi ve ardından da ambulans. Hemen Göztepe Devlet Hastanesine kaldırdılar bizi, röntgen filmlerimiz falan çekildi. İfadelerimiz alındı. Çok şükür ikimizde de kırık olmadığı tespit edildi. Şükürler olsun ki kız arkadaşımın durumu benden daha iyi. Yürüyebiliyor, ufak tefek ağrıları dışında sorun yok. En çokta buna seviniyorum. Ben sol bacağımın üstüne basamıyorum şu an. Boynum fena halde tutuldu, kız arkadaşımın da boynu ağrıyor biraz. Montumun sol kolu param parça olmuş. Benim kaskımın vizörü çizilmiş ve birkaç yerinde ufak tefek çizikleri var. Kız arkadaşımın da kaskının vizörü çizik. Motosikletimin sol tarafı tamamen haşatmış. Neyseki bizde çok önemli bir problem yok, mala gelen cana gelmesin. Biraz kendime geleyim, fotolarını paylaşırım sizlerle.

Bu benim ilk kazam oldu. Ne kadar acı birşeymiş. Korumalarımın önemini bir kez daha anladım. Eğer montlarımız olmasaydı şu anda çok daha farklı bir durumda olabilirdik. Kasklarımız takılı olmasaydı, söylemek bile istemiyorum siz tahmin edin artık. Düşünün, sadece 50km. hızla gidiyorken bu kadar sert bir düşüş yaşadığıma göre, daha yüksek hızlarda neler olabilirdi düşünmek bile istemiyorum. Hani bazı arkadaşlarımız var, yaptıkları süratlerle övünüyorlar. Tabiki mükemmel bir duygu, tarifi yapılamaz bir zevk. Sakın beni kimse yanlış anlamasın ama hiç birimizin hayatı bu kadar ucuz değil, olmamalı! Hala görüyorum, arkadaşın altında 1000RR var. Kaskını koluna takmış E5'te arabaların arasından makas ata ata gidiyor. Çok üzülüyorum. Lütfen biraz daha bilinçli olalım. Bu makinede yüksek hızlarda kurtuluşumuz yok. Hele ki korumasızsak.

Bundan sonra motosikletimi hobi amaçlı, kısa gezilerde kullanmaya karar verdim. Aileme bundan daha büyük bir acı yaşatmak istemiyorum. Ara sıra işe gidip gelirken de kullanırım belki ama yine de kendimi biraz sıkmam, uzaklaşmam lazım bu makineden. Ama hiç bir zaman tamamen bırakamam. Allahım hiç birinize bu tür acılar yaşatmasın, çok ama çok dikkatli olun olur mu?

Biraz uzun oldu ama napalım, okuduğunuz için teşekkür ederim. KAZASIZ SÜRÜŞLER hepinize...

Bunlar da kazadan sonra korumalarımızın hali, şimdi çektim;

Bu benim kaskım, sadece vizörü çizilmiş. Bir de üst kısmında hafif bir çizik var o kadar.

Bu da kız arkadaşımın kaskı. Bunun durumu daha vahim ama görevini başarıyla yaptı çok şükür.

Motosikletim şu anda arkadaşımın servisinde. Onlar geldi aldı sağolsunlar. Yürüyebilecek duruma geldiğimde onun da fotolarını çekerim. Şimdilik dinlensin bakalım.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    çok geçmiş olsun Koç burcu içersimdeyiz kazaların en yoğun olduğu dönem. Neyseki bugun boğa ya geçiyoruz artık daha az kaza olur umarım :(

Birde neyseki full korumalymışsınız bende aynı hızda giderken mont olmaıgı için düşnce omzum feci kırıldı...
    Full korumanın önemi arkadaşlar lütfen buna dikkat edin korumaları ertelemeyin.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Büyük geçmiş olsun arkadaş, ucuz atlatmışsınız ve umarım son olur.

O yol ayrımını bilirim, hele otobüsleri iyi bilirim. Özellikle haftasonları sahil yolunun o bölümünde çok kaza olur. Trafik yavaş olduğundan genelde maddi hasarlı kazalardır. ama biz motorcular için en ufak bir kaza dahi Maddi (bedensel) ve Manevi yaralanmalara sebep oluyor. Korumalarınızın olması çok işe yaramış. 50 Km ile düşmelerde bile korumasız durumda çok ciddi yaralanmalar oluşur. Bu yüzden korumasız çıkmayınız.

Paylaşımına teşekkürler, sizlere sağlık, tüm motorculara kazasız belasız sürüşler dilerim
    Poturdak

cagatay_hepsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung 250 comet'di gitti yamaha x-max 250 geldi
    allah beterinden sakınsın çok kötübi durum sevindirici bi olay sizde ve kız arkadaşınızda hayatibidurumyok mal yine alınır tekrardan çok geçmiş olsun.
    ATATÜRK diyorki "Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun Koç burcu içersimdeyiz kazaların en yoğun olduğu dönem. Neyseki bugun boğa ya geçiyoruz artık daha az kaza olur umarım :(

Birde neyseki full korumalymışsınız bende aynı hızda giderken mont olmaıgı için düşnce omzum feci kırıldı...
    Full korumanın önemi arkadaşlar lütfen buna dikkat edin korumaları ertelemeyin.
    Dostum sağol. Senin de kaza haberini okumuştum. Umarım daha iyisindir. Eğer bizde de mont olmasaydı kırılabilirdi kollarımız. Çok şükür tek bir çizik bile yok. Kısa zamanda normal yürüyebilir duruma gelirsem çok mutlu olucam, seke seke gidiyorum. Bu ne acı birşeymiş yaa.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    arkadaşım çok geçiş olsun..
    allah beterinden saklasın..
    facebook(Fazer Tutkunları)

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sağol. Senin de kaza haberini okumuştum. Umarım daha iyisindir. Eğer bizde de mont olmasaydı kırılabilirdi kollarımız. Çok şükür tek bir çizik bile yok. Kısa zamanda normal yürüyebilir duruma gelirsem çok mutlu olucam, seke seke gidiyorum. Bu ne acı birşeymiş yaa.
    Teşekkür ederim sargılar var hala ameliyat yerleri için pansumAna gidiyorum 10 gun sonra kolu harekete başlıycam inşallah..

Dostum yat kalk kendini tebrik et. Full koruma ile yola çıktığın için çok çok geçmiş olsun.

Hız yapmayalım, kendimizi riske atacak manevralar yapmayalım, dikkatli, kullanalım ve full koruma ile motor kullanalım. Bunlar hayatımıkzı kurtarak ve yaşamı zehir etmeyecek davranışlar..
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Çok büyük geçmiş olsun arkadaşım. Gerçekten çok üzüldüm. En çokda kız arkadaşının durumuna. Böyle birşeyi düşmanımın başına vermesin Allah, ama neyseki sizde önemli birşey yok. Burası İstanbul heran bir dengesiz hareketin kurbanı olabiliriz malesef. Her an tetikte olmamız lazım.

Tekrar çok çok geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    büyük geçmiş olsun.ilk kaza sonrası travmaları kötüdür.bu arada maxi scooterla kaza yapınca dikkat ediyorum arkadaşlar bayağı yara alıyorlar.dipnot olarak düşmek istedim!tekrar geçmiş olsun.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En büyük kazan bu olsun arkadaşım.İkinizede çok geçmiş olsun.Hatırlatmadan geçemeyeceğim,kazaların en büyük sebebi,"Tamam ben usta oldum!" dediğimiz zamanlardır.Bunu sırf senin için söylemiyorum.Bu aşlığı okuyan tüm arkadaşların dikkat etmesi için hatırlatıyorum.Aklımın bir köşesine kazıdığım bu sözü unutmamamız bizim için hayati önem taşımaktadır.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok geçmiş olsun
    arkadaşlar bu aralar çok sık kaza haberi okur olduk farkında mısınız :(

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Geçmiş olsun .
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Geçmiş olsun Ucuz atlatmışsınız.
    Düştükten sonra kendi acını unutup kız arkadaşına koşturmanda büyük centilmenlik.İkinizede acil şifalar diliyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    geçmiş olsun ALLAH daha büyüğünden saklasın..

Motosikleti
    asya 150t1
    geçmiş olsun kardeşim ALLAH görünmez kazalardan belalardan korusun hepimizi

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Çok geçmiş olsun Atlantic kardeşim. Ucuz atlatmanız sevindirici. Ben de herkes ve senin gibi benzer pozisyonları atlattım. Bu durumlarda ABS çok işe yarıyor.
    Üç boyoz bir kola

koray gfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda dylan - CBR 250R
    çok geçmiş olsun üzüldüm vallahi bu ara çok kaza oldu ucuz atlatmışın
    Yarını düşünmeden, özgürlüğe yelken açmışcasına..

Motosikleti
    Piaggio, (Beverly 300i.e alma aşamasında)
    Geçmiş olsun arkadasım her ikinizede acl şifalar diliyorum. Senin motoru gecen ay tesadufen kaldirimda gormustum levent carsinin oralarda foruma koydugun fotolardan biliyordum cunku simdi okuyunca cok uzuldum

Once can sonra mal neticede. Canınıza onemli birsey olmaması isin tek sevindirici yanı. Bu arada halk otobusu hakkında bir netice varmı?

bluebird64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 '07,YBR125 ESD '11,Agility City 125 '11
    Çok büyük geçmiş olsun arkadaşım. Gerçekten çok üzüldüm
    "Korumasız asla" diye boşuna demiyoruz......
    Deniz, güneş, martı çığlığı ve yosun kokusu yoksa yaşam da yoktur...

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    geçmiş olsun, en büyük kazan bunla kalsın
    dün baya uğursuz bi gündü. bende nerdeyse sol elimden oluyodum. 600 kg lık motor elime düşüyodu, allah korududa sadece deriyi patlatarak kurtardım. bir iki saniye sonra elimi komple motorun altına sokucaktım. eğer öyle olsaydı şimdi hastanede ameliyat masasında elimi düzelttirmek için yatıyo olurdum.
    arkadaşlar herşeyden önce emniyet, ne iş yapıyor olursanız olun önce bi durup düşünün neler yapacağınızı ve karşılaşabileceğiniz tehlikeleri, sonra ona göre tedbirinizi alın ve dikkatli olun

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)