Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sonunda Yıllardır düşlediğm hayallerim gerçek oldu.Motosiklet dünyasına tamamyle grdm

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Selamlar Motosiklet severler. En sonunda bende motosikletimle aranıza katıldım.. Simdiye kadar genelde okuyordum yazıları ama artık hem okur hemde daha fazla yazarım

Motorumu alalı yak. 1 hafta oldu.. ilk heyecanla bir konu arasına bende motor almıştım diye yazıvermiştim, ama yanlış yerdeymiş. Şimdi doğru tebrik bölümüne yazim dedim hemde daha ayrıntılı yazdım.

5 Yıldır parasını biriktirdiğim ve araştırmalar yaptığım (lise 2 den şimdi uni3 teyim aradada 1 yıl boşluk) motorumu aldım. Honda CBR 125.
    Kanuni racer ile cbr 125 arasında çok gittim geldim.. inş. doğru seçimdir..
    Dün Cuma günü namazdan sonra hemen motoruma kostum aküsü bitmişti onu şarj ettirmiştim ve hemen onu taktım. Sonra heyecanla babadanda ilk sürüş iznimi alaraktan çıkarttım kapının önüne. vitesli motorla ilk sürüşüm olucaktı. üstüne bindim. tekrardan kısaca inceledim. Çalıştırdım. gaz verdim.. sonra bi deneme yaptım viteslerin araba mantığıyla aynı olduğunu bildiğim için vitesi 1 e atıp kısa mesafe motosikletimin ilk hareketini yaptım. ee şimdi yola inmekte sıra.. yola indim ama yolun ortasında kaldım tabi elim çabuk değil daha ilk sürüşüm.. minübüs geldi kornaya bastı, o heycanla birden gaz debriyaj derken heycanla ön firenide sıkınca olanlar oldu :D ilk sürüşüm motoru devirmeyle başladı. ufak bi çizikle atlaktık.. sonra acemi araba sürücülerinde olurya bir hızlıca ileri fırlar sonra birden durur, aynısı bende motorda oldu gaz veriyorum fırlıyor gazı kesiyorum motor fireniyle birden yavaşlıyor çok komik durumdu :D ondan sonra mahalle arasında bir otarafa bir butarafa derken gazı ayarlamayı öğrendim.. sonra istop etmeden jiklesis kalkma denemelri sonra yokuş derken saat 6,30 a kadar baya kaptım işi. hatta benzin azaldı diye imkansız gibi düşündüğüm mesafeye mahlle aralarında benzinciye gidip benzin aldım
    Ya ilk sürüşüm böyle oldu. saolsun yılmaz hocamın idaretenlik kendime giysileri alana kadar verdiği mont kask vs. soğuktan baya korudu..

İşte ilk motosiklet denyimim böyle oldu.. Umarım en kısa zamanda en iyi şekilde öğrenirim ve kazasız belasız sürerim..
    İnşallah hepiniz hayallerinize en kısa zamanda kavuşursunuz...

Şimdiden herkeze teşekkürler..
    Kendinize iyi bakın.. kazasız belasız günler dilerim..
    Hoşçakalın.
    Allah Hepinizi, Kazadan, Beladan Korusun!:salut: Çok hız yapmayın arkdaşlar, hareket felan hiç yapmayın.. dikkat edin... Ayhan Sözen: Motosiklet Hayranlarından birisiyim işte...:queen:
    İlgi alanım sportif motorlar üzerine

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı ayhansozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kanuni racer ile cbr 125 arasında çok gittim geldim.. inş. doğru seçimdir...

doğru seçim için rahat olsun...hayırlı kilometreler...artık gezilere katılır (İstanbul dışı özellikle çok zevkli geçer) ortamlara akarsın...hadi hayırlısı olsun...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Hayırlı olsun.Allah kaza bela vermesin.Ne diyelim darısı başımıza
    Bana da az kaldı inşallah.

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    Hondadan Şaşmıcan Güzel Seçim ... Hayırlısı Olsun Dikkatli Kullan Kazasız Belasız...
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    hayırlı olsun ayhan kardeş 2. elmi aldın ? allah kaza bela vermesin.için çok rahat olsun tabiki en iyi seçimi yapmışım çine girmeyip japon almışın

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    arkadasım hayırlı olsun en ıyı secımı yapmıssın cok hos bır motor yasadıgın duygular cok guzel duygular ınsallah hepımıze nasıp olur

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    hayırlı uğurlu olsun, ruhunda motorculuk olduğu zaman çabuk kaparsın, çabuk alışırsın ama eğitim almadan da olmuyor.

Kolay gelsin
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Herkeze çok teşekkür ederim güzel cevaplarınızdan dolayı.. Dahada mutlu oldum şimdi
    Her hafta güzel havalarda sürmeye devm edicğim evt dediğiniz gibi sevdiğim işleri çabuk kapıyorum ama uygun bir yer bulursam eğitimde düşünüyorum bakalım hayırlısı.
    Evt motoru 2. el aldım biraz pahalımı aldım bilmiyorum ama aldık işte.. 2500km de 3,500ytl ye aldım repsol
    tekrardan teşekkürler..
    Allah Hepinizi, Kazadan, Beladan Korusun!:salut: Çok hız yapmayın arkdaşlar, hareket felan hiç yapmayın.. dikkat edin... Ayhan Sözen: Motosiklet Hayranlarından birisiyim işte...:queen:

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    ayhansozen hayırlı olsun yeni motorun...kıyasladığın motorlar arasında en iyi seçimi yapmışsın...yalnız sokak aralarında,okul bahçelerinde vs. en azından 1-2 hafta gaza,frene,debrijaya vs. iyice hakim olmadan sakın ana yollara çıkayım deme...kazasız belasız günlerde kullanman dileğiyle...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    -
    hayırlı uğurlu olsun kardeşim kazasız belasız kullanman dileğiyle nice km.lere..

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Teşekkürler..
    evet syriana dediğin gibi motoru iyice kapana kadar kendimden %99 emin oluncaya kadar mahalle aralarında boş yerlerde devm edicğim..
    Amin Allah cümlemizi kazadan beladan korusun..
    teşkkürler herkeze..

headhunter251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    tabi ki de doğru seçim hayırlı olsun dileklerimle...
    ..:: Nerde O Eski Günler? ::..

Motosikleti
    CBR600RRRRRRRRRRRRRR
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın inş.
    Alıntı Syriana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...yalnız sokak aralarında,okul bahçelerinde vs. en azından 1-2 hafta gaza,frene,debrijaya vs. iyice hakim olmadan sakın ana yollara çıkayım deme...kazasız belasız günlerde kullanman dileğiyle...
    bu düşünceye kesinlikle katılıyorum

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    sonunda bir kişi daha motorize oldu,hayırlı olsun allah kaza bela vermesin keyifle sür gezi resimlerinide koyarsın artık korumalarda var dimi A2 falan sonra başın ağrır gerçi sitedeki arkadaşlarımızın hepsi bilinçli söylemeye gerek yok sanırım
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Güle güle kullanmanı dilerim keyifli sürüşler hayırlı olsun güzel seçim başlandıç için

Motosikleti
    mondi 150MC
    japonla başlamışsın işe tebrikler iyi bi seçim fiyatıda normal 2.500kmde cunku hayırlı olsun resim isteriz ama

Motosikleti
    sym mio
    Sabah iki tane hayalllerini gerçekleştiren arkadaşların topici var...
    Ne güzel yahu
    Hayırlı olsun..
    Kazasız belasız kullanmanı dilerim...
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Motorunuz hayırlı olsun. İlk deneyimin biraz buruk olması kötü ama olsun ilerde onu da aşarsınız inş.

Ana yolda değilde daha tenhada çalışmak lazım biraz.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Alıntı ayshegül adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın inş.

bu düşünceye kesinlikle katılıyorum
    SYRİANA.......ayhansozen hayırlı olsun yeni motorun...kıyasladığın motorlar arasında en iyi seçimi yapmışsın...yalnız sokak aralarında,okul bahçelerinde vs. en azından 1-2 hafta gaza,frene,debrijaya vs. iyice hakim olmadan sakın ana yollara çıkayım deme...kazasız belasız günlerde kullanman dileğiyle...

Bende katılıyorum,sürüş konusunda yazdıklarına bakılırsa deneyimin yok,1 ay kadar trafik içine çıkma kesinlikle,bu işin şakası yoktur..İyi bir deneyim ve konsantrasyon gerekiyor,dört tekere benzemez lütfen uyarımızı dikkate al........

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Tamam, herbirinizin yazısını özenle okuyorum, ve gerçekten teşekkürler hepinize.
    Öğütlerinizi, tavsiyelerinizi tabiki dinleyeceğim bunlar benim için çok önemli.
    A2 ehliyetimde var 2 yıl önce araba ehliyetini alırken almıştım. ama motosiklet kullanmaya hiç imkanım olamadı.. ama artık Allah a şükür benimde motosikletim var çok sevinçliyim..
    insan sürmeye doyamıyor. Biraz daha biraz daha diye diye hava karardı akşam olmuştu zorla içim eriyerek biraktım dükkana. dükkanda babamla yer ayarlamıştık ama bırakması zor oluyor hem çok ağır hemde duvara yanaştırmak için manevra yapması zor... ama hepsine değiyor..
    tekrardan herkeze teşekkürler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)