Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Bir KASK aldım tüm hayatım değişti&Buğusuz Marushin

Motovento
    REKLAM ALANI

motosiklet aldın yok kask yok dizlik yok ceket eksik bitmiyo sanırım ama bunlar şart hayatta kalabilmek için. hor görmemek lazım Marushin li Panda yı kıskananlar catlasınnnn
    [B]Facebook tan çıktım sakın bana sormayın neden diye booku cıktı çünkü[/B]
    Millet artist olmuş ama yönetmen benim...İstediğime rol, istediğime yol veririm....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanaklar hafif sıkı$mı$ mi ne ? Sanki ya$li bi teyze avuclarinin iciyle yanaklarina bastirip oksuyomus havasi vermi$.. Ama kask guzel
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

tororosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drz 400
    hayırlı olsun
    güzel kask yeni geldi zannnedersem Türkiye ye reklamlarını görmüştüm güzel
    ben shoei ciyim
    seneye nasıpse kenan sofuoğlu nun kaskından gelcekmiş nasıpse onu düşünüyom

Forumdan Uzaklaştırıldı İRON HORSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway 150cc super l.
    Mete abi ben sana hikayemi anlatayımda ibret al dört ay önce şilede düştüm ve elimdeki uyduruk eldiven belimdeki uyduruk mont ve spor ayakkabım yırtıldı neyseki bana bir şey olmadı neyse bunları aldım attım böyle olmaz dedim abi gittim bankaya 2 milyarcık kredi çektim FUL AKSESUAR aldım buda korumasız yola çıkanlara ibret olsun herkesin durumu müsait olmaya bilir ama postu deldirirseniz karışmam .bu arada kaskın hayırlı olsun

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    kekodur adın
    nedir maksadın
    bir kask aldın
    amma abarttın

hakkaten artık kaskları da mı kutluyoruz nedir

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Tanju adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru diyon valla bu ay içinde alıyom tam adresi varmı buranın

dostum site ana sayfada reklam dalga motoru var...orayı tıklayıver...Yenikapıda İDO karşısı...

Alıntı abal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun mete abi.. bitanede ben alacam ama para lazım..
    abi para dediğin elinin kiri...74 yıllık dünya...almak lazım...

Alıntı muvattali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugünlerde ciddi ciddi ilgilendiğim bir model Marushin..

Gidip bakmak için firsat kolluyorum da gidecem inşallah

Güle güle kullan diyecem ama yanaklar olmuş badem tatlısı nasıl gülecen

selamımıda söyle ERAY a...indirim yapsın hırbo...abi biraz kan dolaşımı solunum falan idareli kullanıyorum kaskla...takarken nefesimi tutuyorum...ne kadar dayanabilirsem dayanıyorum...beyne oksijen az gidiyor...aptal olucam sonunda galiba...

Alıntı Su Silahı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kanki..
    Bunun XXXL ini bulamadın mı? Sanki biraz küçük gelmiş.

kanki xxxl alsamıydım ne...valla...ben alışamadım ya...ne güzel çinçonla takılıyoduk kafamız rahattı...kazalardan sonra aragazla aldık ama...

Alıntı Discordian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neyse topiciği alp daha basmamış

hayırlı olsun kafanda paralansın

sağol dostum...valla çok sevindim senin adına hiç içime sinmiyordu senin o kask ile gezmen kendim almış kadar sevindim

alp taşınıyo...eşya taşıyo hırbo...işi gücü bırakıp internet cafeye girerse şaşırma...

Alıntı megadeth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete abi yanakların dışarı fışkırmış daha büyüğü yokmuydu onungüzel kaskmış gerçekten hayırlı olsun abi güle güle kullan bu arada sakalda yakışmış hanii

sağol abi darısı başına...biraz sıkıyo ama...

Alıntı kraljames adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mete abi hayırlı olsun çok yakışmış
    yakışır bana herşey...

Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi 140 avro nasıl verdin.Helal valla zenginin kafasıda kıymetli oluyo hani

sorma...düşününce koyuyor valla...

Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete abi sen ölmezsin dimi artık

öyle dendi bana...geçen ilgili melek geldi...ön anlaşma imzaladık karşılıklı...kapora verdim...ölmeyecekmişim...:queen:

Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HAYIRLI olsun metehan abi eski kasktan yeni kaska geçince kim bilir ne hissetmişsindir,bende de vardı 40 ytl almıştım,sonra benim kini cox marka kaskı alınca varya diyecek kelime bulamamıştım,neymiş o ya dedim,keşke önceden alsaymışım dedim şimdide paşa paşa kullanıyorum sende,paşa paşa kullan,güzel kask seçmişsin,gözlügü varmı seninkinin,valla ben almadan önce düşündüm gözlüksüz alırsam kaskı takınca gözlük sıkıyor sonra kulak üstünde agrı ve sızı yapıyor diye gözlüklü aldım çok rahat,herkezin kendine özgü bir zevki vardır,
    işte benim kaskta bu.tekrardan hayırlı olsun,

kanka çenesi açılırda alabilirim aslında geç kalmış sayılmam...:P

Alıntı cartman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet aldın yok kask yok dizlik yok ceket eksik bitmiyo sanırım ama bunlar şart hayatta kalabilmek için. hor görmemek lazım Marushin li Panda yı kıskananlar catlasınnnn

hem çatlasın hem patlasın...mont var zaten...HELD...

Alıntı lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanaklar hafif sıkı$mı$ mi ne ? Sanki ya$li bi teyze avuclarinin iciyle yanaklarina bastirip oksuyomus havasi vermi$.. Ama kask guzel
    hehe...aynen öyle...alp yok sen bizle uğraşmazsın...

Alıntı tororosso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun
    güzel kask yeni geldi zannnedersem Türkiye ye reklamlarını görmüştüm güzel
    ben shoei ciyim
    seneye nasıpse kenan sofuoğlu nun kaskından gelcekmiş nasıpse onu düşünüyom
    hayırlısı dostum...herşey gönlünce olsun...

Alıntı İRON HORSE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mete abi ben sana hikayemi anlatayımda ibret al dört ay önce şilede düştüm ve elimdeki uyduruk eldiven belimdeki uyduruk mont ve spor ayakkabım yırtıldı neyseki bana bir şey olmadı neyse bunları aldım attım böyle olmaz dedim abi gittim bankaya 2 milyarcık kredi çektim FUL AKSESUAR aldım buda korumasız yola çıkanlara ibret olsun herkesin durumu müsait olmaya bilir ama postu deldirirseniz karışmam .bu arada kaskın hayırlı olsun

Allah korumuş kanka...herşeyde bir hayır vardır...

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kekodur adın
    nedir maksadın
    bir kask aldın
    amma abarttın

hakkaten artık kaskları da mı kutluyoruz nedir
    seviyorum ama kimi..
    çok farklı birisini...
    nasıl anlatsam sana...
    ilk harfleri okusana...

olm Samsunda arasanda bulamazsın...Anadolu delikanlısı taygır...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çeneden açılmayan kaska ben kaskmı derim..full-face ..lanet olsun çok daraltır beni..bide çinçen çonmu bu makaruşin .. japon diyolar ama inanmam ben kolaqy kolay
    fabrikasını gezmem lazım
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Hayırlı olsun abi. Güzel günlerde kullanman dileğiyle.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    sçni nedir loo.

akrostiş böyle olur:

kasma kendini mete
    edebiyat zor iş
    kaskın hayırlı olsun
    onsuz olmasın biniş

Motosikleti
    Honda CBR 1100XX
    zati o kask, ne kask fark etmez bu sıcaklarda buğu yapmaz kiiiiiii... acı ama gercek. neyse ii günlerde kullan.. marushin güzel marka dünya piyasaına cok başarılı bir şekşlde giriş yaptı ama buğu da yapıcaktır yaptığı zaman üzülmeeee... leventtteymişsin bana yakınsın bi ara tanışalım realde...

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Marushin çok sağlam markadır,Türkiye ye yeni yeni geliyor sadece...Japon üretimidir.Fiyat-kalite olarak gerçekten mükemmeldir.
    Marushin kasklar malesef japon üretimi değildir arkadaşlar.. Bir dönem bende almayı düşünmüştüm o dönemde araştırırken bulmuştum 1958 de Japonyada kurulmuş ve fakat sonradan bir alman tarafından satın alınmış bir şirket.. (http://www.marushin-helmets.jp/about.html) Contact bölümüne bakarsanız Almanya olduğunu görürsünüz zaten..

Fuarda Tekay'ın standında yakından inceleme fırsatım olmuştu fakat işçiliği beklediğim düzeyde değildi bende bunun üzerine şuan severek kullanmakta olduğum GIVI marka fiberglass kaskları aldım..

Ama tasarımları gerçekten çok çekici.. Eğer işçiliği biraz daha iyi olsaydı fuardan bende 2 tane marushin ile çıkacaktım..
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

Motosikleti
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çeneden açılmayan kaska ben kaskmı derim..full-face ..lanet olsun çok daraltır beni..bide çinçen çonmu bu makaruşin .. japon diyolar ama inanmam ben kolaqy kolay
    fabrikasını gezmem lazım

abe Eray seni Caponyaya götürsün...

Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun abi. Güzel günlerde kullanman dileğiyle.

sağol kanka...

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sçni nedir loo.

akrostiş böyle olur:

kasma kendini mete
    edebiyat zor iş
    kaskın hayırlı olsun
    onsuz olmasın biniş

olm işin gücün yokmu ya...senin yok işte...

Alıntı mysugar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zati o kask, ne kask fark etmez bu sıcaklarda buğu yapmaz kiiiiiii... acı ama gercek. neyse ii günlerde kullan.. marushin güzel marka dünya piyasaına cok başarılı bir şekşlde giriş yaptı ama buğu da yapıcaktır yaptığı zaman üzülmeeee... leventtteymişsin bana yakınsın bi ara tanışalım realde...
    ok dostum realde derken hangi mağazasında...nası espirikti ama...akıllıyım ben ya...

birde motor sürerken nefes alıp veriyoz ya o zaman buğu olmazmı sizce...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    mete abi walla iii etmişin bende çinçançon malı vardı elimden düştü yere gask ikiye pölündü garpuz gimin aynı,iii para vermişin emme kafayı sağlama almışın,hayırlı olsun
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

Motosikleti
    Alıntı MrSandman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marushin kasklar malesef japon üretimi değildir arkadaşlar.. Bir dönem bende almayı düşünmüştüm o dönemde araştırırken bulmuştum 1958 de Japonyada kurulmuş ve fakat sonradan bir alman tarafından satın alınmış bir şirket.. (http://www.marushin-helmets.jp/about.html) Contact bölümüne bakarsanız Almanya olduğunu görürsünüz zaten..

Fuarda Tekay'ın standında yakından inceleme fırsatım olmuştu fakat işçiliği beklediğim düzeyde değildi bende bunun üzerine şuan severek kullanmakta olduğum GIVI marka fiberglass kaskları aldım..

Ama tasarımları gerçekten çok çekici.. Eğer işçiliği biraz daha iyi olsaydı fuardan bende 2 tane marushin ile çıkacaktım..

doğrudur valla...ben bilmem gocem bilir...Capon diye biliyodum...sahabı alman ama mal capon malı...

Alıntı barrokas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete abi walla iii etmişin bende çinçançon malı vardı elimden düştü yere gask ikiye pölündü garpuz gimin aynı,iii para vermişin emme kafayı sağlama almışın,hayırlı olsun
    benim ilk kasklarım BEST di...SAFEBET di...ondan pek duygulandım abi...

Motosikleti
    yıben150scooter
    hayırlı olsun güle güle kullan

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun.
    başında paralanmasın.

çin malı mı bu?

Abicim mal kendini belli ediyo bağıra bağıra ben çinim diyo kazıklamışlar bizim füreği

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Metehan abi tekrar hayırlı olsun,eğer yanaklardan baskı dayanılmaz boyuta gelirse bi büyük içliğini takabiliriz :-) Gerçi yanaklıkları yumuşak oldukça ama rahatsız olursan söylemen yeter.

Bu arada cam olayında Marushin ciddi iddalı,Shoei ve Suomy'den daha başarılı buğu yapmaması,Sadece Sisli havada dışardaki sis kütlesi ön cama yapışınca buğu yapmış gibi oluyor.Dış yüzeyin bir çaresi yok.Ancak Marushin'in vizör sistemi iç içe geçmiş arasında 0,04 mm boşluk olan çift vizörden oluşmuştur.Dolayısıyla buğu yapması gerçekten çok çok zordur.(Aynı teknoloji Schuberth kasklarda kullanılıyor)
    Ancak aşırı soğuk havalarda,sıkışık trafikte (-2,-3 derece),sürekli aynı bölgede biriken hava nemlenmeye sebep oluyor burun bölgesinde.Nose Shield denen aparatı (standart) taktığınız zaman burnun nefes verdiği bölge havalandırma deliğine denk geldiğinden buğu gözle görülmeyecek seviyede minimum'a iniyor.

Motosikleti
    Alıntı yıben150t2mesut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun güle güle kullan
    Sağol kanka...Cumartesi sınavda Pendikteyim he...saygılar sevgiler...Ben İzmitde olsun isterdim ama...madem Pendiğe geldik ordan İzmitede akarız artık...ulen yaş 30 oldu 18 lik gençlerle ilkokul sıralarına oturcaz ya..kendimden utanıyom...

Alıntı bbaday adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim mal kendini belli ediyo bağıra bağıra ben çinim diyo kazıklamışlar bizim füreği
    kanka sen ne anlarsın...Allahın Eskişehirlisi...oralarda Japon malımı ver lan baltazar...çin diyo ya...de get işine...keko...yarın kıldikenle buluşcaz...onu saflarıma çekicem...EYONG a ziyarete gidicez...kebaplar Olcaydanmış yarın...

Olcayyyy lannn biz geliyoz...abi bu alple borayı atak mı siteden...diycem beni kırmıycak...seni 3 gün banlatıcam...olm bizim modlarla kankayız...seni anında şutlatırım...borumuz her daimm öter bizim...derin üyeyiz biraderim...akıllı ol...

Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan abi tekrar hayırlı olsun,eğer yanaklardan baskı dayanılmaz boyuta gelirse bi büyük içliğini takabiliriz :-) Gerçi yanaklıkları yumuşak oldukça ama rahatsız olursan söylemen yeter.

Bu arada cam olayında Marushin ciddi iddalı,Shoei ve Suomy'den daha başarılı buğu yapmaması,Sadece Sisli havada dışardaki sis kütlesi ön cama yapışınca buğu yapmış gibi oluyor.Dış yüzeyin bir çaresi yok.Ancak Marushin'in vizör sistemi iç içe geçmiş arasında 0,04 mm boşluk olan çift vizörden oluşmuştur.Dolayısıyla buğu yapması gerçekten çok çok zordur.(Aynı teknoloji Schuberth kasklarda kullanılıyor)
    Ancak aşırı soğuk havalarda,sıkışık trafikte (-2,-3 derece),sürekli aynı bölgede biriken hava nemlenmeye sebep oluyor burun bölgesinde.Nose Shield denen aparatı (standart) taktığınız zaman burnun nefes verdiği bölge havalandırma deliğine denk geldiğinden buğu gözle görülmeyecek seviyede minimum'a iniyor.

Eray abi biraz sıkıyo bu ya...bak 1 kere taktım valla...fulface yapma şansımız nedir acaba...kullanılmış kask geri alırmısın...valla bir kere giydim...Allah çarpsın...ekmek musaf ambiansı....

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fürek adlı üyeden alıntı
    Olcayyyy lannn biz geliyoz...abi bu alple borayı atak mı siteden...diycem beni kırmıycak...seni 3 gün banlatıcam...olm bizim modlarla kankayız...seni anında şutlatırım...borumuz her daimm öter bizim...derin üyeyiz biraderim...akıllı ol...
    Hadi ordan keko senin olcayın varsa bizimde barış abimiz var o kollar bizi haksız yere attırmaz allahın kekosu kitlemişler sana çin çon kaskı capon diye bide başlık açmış utanmadan

.yarın kıldikenle buluşcaz...onu saflarıma çekicem...
    dikkatli olda gültekin spirnofu bizim saflara çekmesin kalacan ortada tek başına desteksiz ne halt yiyecen o zaman

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka bu kasklar hep sıkmalımı...nefes alamıyom ya ben...yani sıkma değilde tam giriyor kafama...ama konuşamıyorum bişey diyemiyrum yanımdakine motordayken...muhabbet edemiyom yane anlayacağın...çenem durdu motor sürerken...

Abi şu an gıcır gıcır olduğu için sıkması normal Zamanla daha rahatlayacaktır... Hatta içini yıkadığında bayağı bir salıyor kendini
    Zaten sıkması iyi baktın kafan içinde oynamaya başladı at sen o kaskı... -bana at -
    Şaka bir yana bol kask kullanmak çok tehlikeli... Sıkması daha iyi...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)