Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Adanalı KEMAL kardeşimize tekrar HOŞGELDİN diyelim..

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ben geldiiiiim - Dün, 08:43 AM

--------------------------------------------------------------------------------

Bu şu ana kadar ki yazdığım en sıradışı “gezi” raporu arkadaşlar…(dikkatinizi çekerim sonuncu demedim)

19.Mart sabahı başlayan ve bir an için farklı bir boyut/zamana geçen ve sonra tekrar dünya boyutuna donen bir gezi raporu. (üzgünüm öteki taraftan fotoğraf çekemedim)

Aslini isterseniz şuan halen devam ediyorum bu geziye. Yere yapıştığım anda başlayan ve “dimdik” ayakta duracağım ana kadar devam edecek bu gezi raporu.

Peki, neler oldu? Neler yaşandı? Ne dersler çıkartıldı, çıkartılmalı? Duygular düşünceler neler, ve çok kısaca hasar raporu…

Önce biraz kendimden bahsetmek istiyorum. Yaklaşık 3 yıldır motor kullanıyorum. Honda Activa ile başlayan ve sırasıyla Honda Twister, F650GS ve CBR1000RR la devam eden 67.000km lik bir serüven.

Her km sinde yaşadığımı hissettiren bir macera…Taki 19 mart sabahina kadar. İşte o sabah olanlar nerdeyse yaşadığımı hissettiğim bir anda yaşamımı elimden aliyordu…

O sabahla ve hatta öncesindeki birçok gün için söylenecek okadar fazla şey varki…Fakat bunlar hep “KEŞKE” ile başlayan cümleler. Burada bunların bazılarından bahsedecem, sadece sevdiklerim bazi dersler çıkartsılar diye.

Böyle bir kazadan sonra, böylesine kayıplar vermişken (motorum , sağ ayağım vb…) insanın önüne iki seçenek çıkıyor. Birincisi, geçmişte yaşayıp, “keşke” lerle başlayan cümleler içinde boğulmak ikincisi ise şükredip, geleceğe umutla bakarak dimdik ayakta durmaya çalışmak. Ben yoğun bakımda yatarken birinci tarafta, karanlık tarafta bogulmuştum. Gerçi aldığım morfindenmidir nedir çok fazla düşünemiyordum ama olsun. Sonra ortopedi servisine geçince arkadaşlarımın kaza fotoğraflarını göstermesi ile beraber hayatta kalmamın bir mucize olduğunu fark ettim. O andan itibaren hep şükretmeye ve artık keşke dememeye karar verdim…Neticede kimse bir dakika öncesine bile donüp yapılan bir hatayı düzeltemiyor. Bilgisayar değiliz ki “geri al” tuşumuz olsun.

Tabi aydınlık tarafta kalmak, her zaman güçlü olmak bir insanın tek başına yapabileceği kadar kolay değil. Özelliklede kazadan hemen sonra. Fakat siz değerli arkadaşların olağanüstü desteği ile ben gümbür gümbür ayağa kalkacağım güne doğru gidiyorum. Sizlerin desteği olmadan ben bunu başaramazdım.

Bugun hastanede 5nci hafta 4 gundeyim. Daha bir sure hastanede kalmam gerekecek. Ve en az bir ameliyat daha var sol dizimden. Altımda kot pantolon oldugu icin asfaltta surtunmekten dizimde ki doku parcalanmış ve tekrar canlanmadigi icin buraya bir doku transferi yapilmasi gerekiyor. Diger harslarsa bilindigi uzere bir uzvu kaybettim, sol ayak bilegimde kırık var. Ellerde ciddi yaralar ve tendon kesikleri, serce parmaklarda kırık var… bacaklarimda derin sıyrıklar vb…

Ama hepsi gececek…

Gelelim bu kazadan alınmasi gereken derslere…

Arkadaslar – koruyucu kıyafet neler yapabiliyor gorduk. Bunların kullanılmasi sizlerin ters bir duruma dustugunuzde hayata nasil devam edeceginizi ve hatta devam edip edemiyeceginizi belirliyor. Benim uzerimde ceket ve kask vardi .Koruma olan hicbir yerden yaralanmadim. Olmayan yerlerse parca parca oldu…

Ve tabiki soylene soylene dillerde tuy piten bir diger durum. Motoru nasil kullandıgımız…
    Son pişmanlik fayda etmiyor. Umarim bunu anlamaniz icin benim gibi haftalarca yatakta yatmanız gerekmez. Motoru kullanan siz olmalisiniz. Eger adrenalin arzusu mantıgınızı devre dışı bırakıyor ve kontrolu ele geciriyorsa burada bir durmaniz lazim.

Tesaduf eseri yasicak sekilde motor kullanmayin arkadaslar

Son olarak
    ben pişman oldum siz tedbirli olun; her zaman dediğim gibi tedbirli olmak pişman olmaktan iyidir.

Hepinize bana olan desteginizden dolayi tesekkur ederim.

Ben kendisine tekrar hoşgeldin demek istiyorum...bi reset atıp tekrara hayata göz kırptı kendisi..herşeyin hayırlısı olsun Kemalcim...HOŞGELDİN..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    hosgeldınız tekrar..
    cok gecmıs olsun..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    abicim büyük geçmiş olsun, tez zamanda ayağa kalkmanı dilerim. bu korumaları her an ve her mesafede kullanmak şart. onlarla motosikletleri bir bütün olarak görmeliyiz. verilmiş sadakan varmış, buna da şükür etmek gerek, beterin beteri vardır ya. hiçbir şey seni yaşama sevincinden alıkoymasın, hayata motor kullanır gibi iki elinle tutun ve kendine iyi bak. tekrar geçmiş olsun

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    kemal abi tekrar ama tekrar aramıza hoşgeldin
    yazınızı okurken içim bir tuhaf oldu
    sizinle tanışmak ve bunu mt olarak kutlamak ümidi ile
    mete abi kemal abiye hoş geldin fırssatını bize verdiğin için

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    geçmiş olsun sözün bittiği yer metehan abi saol
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

rochas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    Geçmiş olsun. İyi niyet ve samimiyetine teşekkürler. İnşallah herşey bundan sonra gönlünce olur.

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Kemalcim hoşgeLdin tekrardan.Emin ol en kısa zamanda iyileşip eski saglığına kavuşacaksın.Hiçbirşey için canını sıkma tıp ilerlio zamanla herşeyin çaresi olacak hayat uzun bir maraton ve sen hayata baştan başlıyorsun.Güçlü ve umutLu görüntünün bir an bile kaybolmaması dilegi iLe...
    Born To Be wild,Live to Ride...

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yaşama tekrar dört elle sarılmana sevindim Kemal...

Ne senin acını anlayabilirim, ne de hisettiklerini.
    Yapabileceğim tek şey paylaşmak.
    Kaza haberini duyduğumdan beri ne yapacak bu çocuk diye kendimi yedim durdum.
    Görüyorum ki sen benden ve birçoğumuzdan daha dirayetlisin.

Ne denirki.

Başına gelen en kötü şey bu olsun Kemal..
    Hayat devam ediyor ve ne senin,
    ne de bizim için hiçbirşey bitmiş değil.

İleride belki daha büyük acılar,
    belki de büyük mutluluklar bizleri bekliyor.

Ben bundan sonraki hayatının mutluluk ve sevgi seli içerisinde geçmesini dilerim.

Umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşursun.

Yurtdışı kaynaklı herhangi bir ihtiyacın olursa aramaktan çekinme....

Metehan aracı olduğun için sana da teşekkür ederim....

Buradan yardımım olacak bir konu olursa özelden mesaj atabilirsin....

Alcohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YK-200GY2
    gecmis olsun dostum tekrar aramizdasinya onemli olanda bu zaten

Tekrar HOSGELDİN
    İnsanlarla Ugraşmaktansa Makinalarla Uğraşmayı Tercih Ederim....

Motosikleti
    abiler olmuyor...Kemale böylemi hoşgeldin diycez...hadi pamuk eller klavyeye...hadi lennnnnn....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Cbr125repsol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R1 2000
    Kemal Abi aramıza tekrardan hoşgeldin allah bununla gecmis etsin cok sükür hayattasin ve tekrar aramizdasin en kisa zamanda ziyaretine gelicez abi kendine cok iyi bak seni seviyoruz gorusmek uzre....

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Rabbime şükürler olsun ki, şimdilik ruhen dimdik ayaktasın.
    senin kadar güçlü olmak isterdim.

hoşgeldin dostum.
    yeni doğum günün kutlu olsun.

http://www.motosiklet.net/forum/tazi...cu-kaza-8.html
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

HyperXCrossfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Hoşgeldin kemal abi tekrar geçmiş olsun.

rainboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S 200
    Hoşgeldiniz

Öncelikle çok geçmişler olsun; Allah beterinden sakınsın.

Bir an önce iyileşip aramıza eskisinden daha enerjik dönmenizi dilerim.

Mete ye bu anlamlı mesajı paylaşımdaki katkısında dolayı tşk.
    [FONT="Times New Roman"][SIZE="2"][COLOR="Red"][B][I][U]Birol HALICI[/U][/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Motosikleti
    Bombardier ds 650 baja ve Ramzey Scooter
    cok gecmis olsun allah beterlerinden korusun

adanalı kardeş oncelikle sana gecmiş olsun dileklerimi sunmak istiyoru senin sanalda olsa sesini duymak çok guzel allahtan sana acil şıfalar dilerim tekrar göruşmek üzere

SEVGİ VE SAYGILARIMLA

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    Kemal'e çok geçmiş olsun, gerçekten onu bu kazadan sonra böyle umutlu görmek çok sevindirici...

mete_han, pamuk eller klavyeye diyosun da abicim bu yazıyı yzan kim belli değil... Kemal mi yazdı? eğer öyleyse sen niye açtın konuyu... ben hiç bişe anlamadım bu işte... Kemal kendisi niye yazmadı, yoksa mektup mu yolladı sana...?

Tabi Kemal'in sağlığının yanında benim bu merak ettiğim çok önemsiz birşey ama napim ilk okuduğumda kendi kendime sordum bunaları...

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    hoşgeldin kemal . çok şükür yine aramızdasın. umarım bundan sonrada hep aramızda olursun...

Alıntı ilnapoli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kemal'e çok geçmiş olsun, gerçekten onu bu kazadan sonra böyle umutlu görmek çok sevindirici...

mete_han, pamuk eller klavyeye diyosun da abicim bu yazıyı yzan kim belli değil... Kemal mi yazdı? eğer öyleyse sen niye açtın konuyu... ben hiç bişe anlamadım bu işte... Kemal kendisi niye yazmadı, yoksa mektup mu yolladı sana...?

Tabi Kemal'in sağlığının yanında benim bu merak ettiğim çok önemsiz birşey ama napim ilk okuduğumda kendi kendime sordum bunaları...
    aşagıda linkini verdigimi topicten alıntı yapmış. bende kendi yazdıgı mesajı görmemiştim mete-han çok sagol sayende geldiginden haberimiz oldu

http://www.motosiklet.net/forum/tazi...u-kaza-15.html

Motosikleti
    Alıntı ilnapoli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

valla haklısın...link atmamışım...sağolsun bizi kırmamış cevap yazmış...kimsenin dikkatini çekmeyince...bende ayrı topik açaım dedim hocam...moral motivasyon babında...hep destek tam destek...nasip olursa bende ziyaretine gidicem...

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    abi tekrar geçmiş olsun diğer topiğede yazmıştım valla o kadar temkinli gittiğim halde hep aklıma geliyorsun motor sürerken..Allah beterinden saklasın..
    KIRMIZI BOĞA..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)