Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Adana'da üzücü kaza!

Motovento
    REKLAM ALANI

Allah acil şifalar versin ne diyeyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Geçmiş olsun

Kemal,
    Eminim ki iyilestiginde buraya girip bunları okuyacaksin ; ancak sana yazdiklarimi henuz hala "arkadaslarini dinleyebilecek" Kemal'ler de okusun diye simdi buraya yaziyorum .
    Herseyden once sana "Essek herif , deger miydi !" demek istiyorum. Her sabah seni pek cok insan uyariyordu ama senin icin bunlar malesef etkili olamadı. Evet , adrenalin güzel bir şey ama hic bir zevk için olmeye degmez.
    Bugune dek 12 bisikletim oldu. ilk ve son motorsikletim honda kinetic idi. Onunu kaldirirken dustum -kolumu kirdim ve sattim. Sonra arabalara merak saldim , babam karli buzlu oldugu zaman arabasini goturmezdi ; ben kacirir akrobasi yapardım ! 2-3 kazadan sonra 99'da Türkiye Slalom Sampiyonunu yenip Kupa aldım . Ama gecen yıl buraya tasinirken, Bolu'da gozümün onunde , 1 mt. yanımda ,3 kisi karayolunda can verdi ve araba kullanmaktan dahi sogudum.
    Sen de biliyorsun, otobusleri birileri sarampolden ucup ta 50 kisi olsun diye yapmıyoruz. Bunlar bir arac sadece , bir yerden bir yere gitmek icin .. Herkesin ici ciz etti ama iyi ki yasiyorsun ! Ozellikle Serkan , huseyin bey , hakan; seni taniyan herkes o sabahi B Rh(+) kan bulmakla ve acaba ayagini bulabildiler mi sorusuyla cok agir bir kasvet altinda gecirdi .Artık isyerine motosikletle gelmeyi bile yasakladilar . Goruyorsun degil mi kac insan üzerinde neleri değistirdin ? umarim bu forum da senin nezdinde baska Kemal'lerin daha emniyetli olmasini saglar. Allah'tan yasiyorsun Kemal ! Yat kalk buna dua et ! O Hyundai'nin benzin deposu sagda olsaydi simdi bunlari okuyamazdin ...
    Ben o yaptigim akrobasilerin her birinde olebilirdim , o zamanlar gozum gormuyordu ama simdi dusundukce buna hic hakkim yokmus diyorum . Annen ne kadar üzüldü görmedin .. Ben kendimi illa bu adrenalini yasamak icin gece - fenerle dalmaya yönlendirmistim ve o heyecani bulabiliyordum . Sana da boyle ugraslari asilayabiliriz. Hakan'ın on cami tamamen benzin ve yagla kaplanmis. Ya sen o kadar uzaga firlamasaydin , carptigin yere düsseydin ve hakan gormeden seni ezseydi ? Cok ucuz yirttin Kemal , o yuzden hic uzulecek bir sey yok . Hic kafani bile takma sakin , bir ayagin olmamasi hic bir seye engel degil. Sükret bu basit kayiba ..
    Bu olayin temeli ve onlemi de sadece psikoloji . Insanı kanser eden de , katil eden de , olduren de gulduren de psikoloji ! 300 yapmak guzel olsa gerek ama aldiginiz riski dusunurseniz degmez . Olmeye degmez !!!
    Bundan sonra go-kart yapariz , dalariz vb. vb.. hele bir iyiles kardesim !

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    içim yandı gene yanikefe fazla birşey yazamayacağım sadece sen bunu yazarken senin gözünden damlayan yaş' benim ve onlarca genç arkadaşım ve kardeşimiz tarafından sevgili kemal için gözlerinden döküldü!! anneleri ağlatmalım birbirimize sahip çıkalım yaşarken yaşatalım kaybetmeyelim kazanalım uyaralım birbirimize sağlıkla kavuşalım ! kemal'cim hep yanımızda kalbimizdesin seni seviyoruz bunu bil.
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

Motosikleti
    honda cbr125
    kemal abimize allahtan acil şifalar dilemekten kendimi alamıyorumm.ah be güzel abicim nolurdu biraz yavas gitsen.senin iyi bir motorcu oldugundan süphem yok ama etrafta ehliyetini kasaptan almış sürücülerin oldugunu hepimiz biliyoruz.işte o sürücünün dikkatsizliği ve senin de süratli oluşun bak hayatını bi anda nasıl alt üst etti!ama allaha şükürler olsun ki yaşyorsun.daha da kotusu olabilir,ölebilirdin de abii.sakın moralini bozma.poziif ol abi.daha nice güzel günler seni bekliyo..
    laf ehliyetini kasaptan alanlardan acılmışken,gecenlerde basımdan gecen bir olayı sizinle paylasmak istedim.bir hafta önce direksiyon sınavına girdim.oradakı hocaların notları nasıl da bol keseden verdiklerine şahit oldum.sanki adamlar sıradan bişeymiş gibi gelen geceni geciriyorlar!!!daha sürmesini (hiç) bilmeyen şahıslara 95 lermiii,98 lermi dersinizz...gözlerime inanamadımm.eskiden yazılılar kolay olur,direksiyon cok zor olurdu.direksiyon sınavlarında trafik polisleri de olur,her yönden sıkı bir teste tabi olurdu sürücü adayları..
    işte tüm bu kazaların kökeninde yatan sorun burda bence.oyle her onune gelene ehliyet verirlerse işte bu kazaların onune gecilemezz.ilgililerin bu konudaki duyarsızlıkları daha kim bilir kac canı yakcak,kac ocagı sondurcek bilinmezzzz..

fragrance_chaplin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PEMBİŞ'im SATILDI!/Regal Raptor250-Dragstar650
    çok üzüldüm.................
    [COLOR="Red"][U][B]:pr:PEMBİŞİM SATILDI :salut:[/B][/U][/COLOR]

Alcohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YK-200GY2
    cok cok gecmis olsun
    İnsanlarla Ugraşmaktansa Makinalarla Uğraşmayı Tercih Ederim....

Motosikleti
    bmw f650 gs
    sende bizden çok selam söyle...çok mutlu oldum yaa...en kısa zamanda aramızda görmek dileğiyle...tekrar tekrar geçmiş olsun...

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    Çok Geçmiş Olsun. Umarım en kısa zamanda iyileşir.
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Motosikleti
    Henüz Yok :(
    Moral Bozmaya Gerek Yok Abimiz Aramıza Geri Dönecek Sağ Sağlim !

Motosikleti
    henüz yok ama ilerde allah izin ederse olacak
    yanikefe konuşmanı okurken gözlerimden yaş geldi acaba sen yazarken senin halini düşünemiyorum ço güzel bir konuşma yapmışsın bende motorsiklet hastasyım ama ailem izin vermediği için alamıyorum gerçi bu olaydan sonra izin versler bile alacağımı tamin etmiyorum alsam bile yavaş sürerim herhalde allah kimsenin başına böle bir olay vermesin

kemal abi,ben canın arkadaşı,yazlıktan...acil şifalar dilerim sana...ama bizi çok ama çok üzdün...ama daha beraber gececek cok güzel günler war....

HyperXCrossfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Çok üzüldüm gerçekten,büyük geçmiş olsun.

Motosikleti
    gs 500
    cok gecmiş olsun arkadaşımıza sonucları haber verirseniz seviniriz umarım bizim dualarımızla iyleşir

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    İnanıyorum ki Kemal arkadaşım biraz şaşkın ve ne düşüneceğini bilemiyor...kendi dünyasında ve evinde derin bir sessizlik var...hayata küsmez inşallah...ateş düştüü yeri yakar ne desem boş ama isterimki kendisini seven yüzlerce insan vardır...anacığı babcığı sevdiceği vardır...onların hatırına hayata küsmeden yaşama sarılsın...esas hayat şimdi başlamıyor...kaldığı yerden devam ediyor...herkes kendi dünyasında Kemal kardeşim...güçlü olmaya bak...

manevi anlamda bende düştüm kaldıranım olmadı be dostum...yani anne babanın varlığı bile yaşamak için bir neden...anneciğinin rızası için hayatı boşverme...Yüce mevla herşeyin en iyisini bilir...hayat bir sınav imtihan diyelim...sonucta müslümanız...Allah bizi hayırlı ve sabırlı kullardan eylesin...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Kemal abi cok gecmis olsun. gerci annemle babam hastanede soylemislerdir selamimi, sende cok selam yollamissin. tekrardan gecmis olsun abi, kusra bakma aramaya calisiyorum ama hic bir yerde international callin' card yok. bende dedim burayi mutlaka okursun ilerde o yuzden. yukardada denildigi gibi hayatin yeniden basladigi felan yok kemal abi senin hayatin oldugu yerden devam ediyor. sadece moralini yuksek tut yeter. ben senin en kisa surede isine geri donecegini dusunuyorum. ben senin simdiye kadar bir basarisizligini ne duydum ne de gordum. eminimki yine kendine olan inancinla herseyin ustesinden gelirsin. her sey sende, kendi icinde bulmalisin, simdiye kadar basarili oldugun gibi bundan sonrada basariliarin devami gelecek. en kisa surede normal yasantina donmen dilegiyle tekrardan gecmis olsun.ayse teyzemle canik amcamada tekrardan selamlar.

p.s ben donimde eskisi gibi sinemaya gidelim yine, eskisi gibi seansa gec kalalim, filmi secerken sorun yasayalim :)

Elegant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşımıza ve tüm motorsiklet camiasına büyük geçmiş olsun diyorum. En azından arkadaşımız hayatını kaybetmedi, ona da şükür demek lazım.

İnşallah bu olayların tekrarlarını yaşamayız.
    Ama bu meret silah gibi. İnsanın elinde öldürücü olabiliyor.

Çoğu arkadaş tam korumalı kullanmalıyız demiş ama ben Özal'da gördüğüm racingcilerde kask bile göremiyorum. Hatta geçen gün bir abimiz Hayabusha'sı ile önümden geçti, kaskı koluna geçirmiş öyle kullanyordu. Gerçi sürati azdı ve belinde koruyucu kuşak vs. vardı ama kaskı varken takmaması bana enteresan geldi.

Bu olay arabalarda kimsenin emniyet kemeri takmamasına benziyor. Ayrıca işin garip tarafı eğer aracınızda hava yastığı tertibatı varsa kemer takmadan hafif bir kaza yapsanız normalde birşey olmayacakken hava yastığı yüzünden sakatlanabilirsiniz.

Şu an aklıma gelenler bu kadar.

Tekrar herkese geçmiş olsun

Kemal arkadasimizin basina gelenler beni gercekten derinden yaraladi, inanin bisiklete bile binmek istemedim. Motorsiklet konusunda ögut veren arkadaslari kinamiyorum hepiniz bastan sona kadar haklisiniz ancak hangimiz motorun üstündeyken limitlerini zorlamiyoruz. Bu is birazda kader kismet, Kemal iyilesecek gene motorunun üstüne atlayacak ve bize Türkiyenin güzel köselerini tanitacak, bundan hic süphem yok sizinde olmasin.
    Yalniz son durumu hakkinda güncel bir bilgi yok forumda, bu isle yakindan ilgilenen arkadaslar lütfen bizi de haberdar edin, maalesef hepimiz Kemal e ulasma sansina sahip degiliz o nedenle foruma belli zaman araliklarinda saglik durumu hakkinda ki gelismeleri yazarsaniz cok seviniriz.

Elegant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kaskın dayanılmaz ağırlığı

Bazı arkadaşlar tam teçhizat kullanılması gerekliliğinden dem vururken size Adana'daki günlük yaşamdan enstantaneler.

http://www.youtube.com/watch?v=D6z8VNvDHuo

Nerede hata yapıyoruz.
    Bunun önüne trafik cezaları ile geçilemez.

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Gerçekten çok üzüldüm.Bu tür kaza haberleri okuduğum zaman bilgisayarım karşısında bir süre moreli bozuk bir şekilde hiç birşey yapmadan duruyorum.Fakat gerekli takip mesafesi ve gerekli hızda gidilse sanırım böyle bir kaza olmazdı.Bu konularda hep, Allah korusun diyoruz ama Allahın bize vermiş olduğu akla aykırı davranışlar sergiliyoruz.Bu durumda Allahtan daha ne bekliyoruz anlamıyorum!!! Bu makinalar bizim sonumuz olmamalı, hayatımızı mahfetmemeli diye düşünüyorum.Arkadaşımıza acil şifalar diler tüm motosiklet camiyasına kazasız sürüşler dilerim.
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

vasox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyük geçmiş olsun.İnşallah kalıcı problemi olmaz.Acil şifalar diliyorum..

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)