Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yeni Motorum WR 125 R Ve Karadeniz İzmir yolculugu. Cem

Motovento
    REKLAM ALANI
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Arkadaşlar Herkese Merhaba. Burada Sizinle hem yeni motorumun Sevincini Hemde Cross / Enduro Olayının ne kadar keyifli birşey oldugunu anlatmak için Konu hazırladım. Aynı Zamanda İzmirli Crosscu Arkadaşlarla Tanışma toplantısı Düzenlemek dilegiyle

Gelelim konumuza.. Yıllarca Asvaflta Süren Ben zamanla Videoları İzleye İzleye Cross Aşkı tutuştu.. Fazer Şehir içinde Hem agır hem yorucu geldiginden Hem şehir içi motoru hemde arada soft arazı Düşüncesi kafamda canlanmaya başladı.

Yamaha wr 125 Malesef sıfırı 11.250tl Olan bir motosiklet oldugu için 2nci elide ucuz oldugu sayılmaz. Sadece stikir seti 400 tl oldugu için hangi wr düşnüş düşmemiş anlamak çok kolay.

Hikayemiz uygun fiyata temiz bir wr aramakla başladı. Malesef batı bölgelerde wr bulamadıgım için artık gözümü karartıp neresi olursa alıp getirme planlarını gözden geçirmeye başlamıştım.

Karadeniz / Zonguldaktan Buldugum temiz bir wr ile anlaştım. Sahibi ibrahim beyle telefonda 5-6 görüşmemizden sonra Otobüse binerek Zonguldak- İzmir Yolcuguna çıktım.

Bi yandan Otobüste Giderken bitmeyen yolu seyrediyordum bir yandanda geriye ne kadar yorucu olabilecegini. Malesef Ertesi günü İş yerinde olmak zorundaydım.

Bu yüzden rotayı Günlere bölemeyip 780 kmyi tek seferde gelecegimi Göze almıştım.

Zonguldaga vardıgımda Hem uykusuz Hem yorgundum.Bu arada Zonguldak halkını çok Sevdigimi dile getireyim çok sıcak kanlı cana yakın insanlar. Adliyenin orda ışıklar olmadan yaya geçidine adımımı attıgım an duran arabalar görünce şaştım kaldım.

Zonguldak..

Motosiklet ile yola gidecegimden ibrahim bey sagolsun çogu şeyini hazır etmiş zincire kadar yaglamış. Kendisi Dürüst bir satıcı birazda Şanslıydım açıkçası.Forumdan Diyarbakırdan İzmire fazer almak için gelip konuştugu gibi olmayan dönen arkadaşlarda olmuştu..

Çantamızı yükleyip yollara koyulduk.

Bu arada şunu söylemeden edemicegim Şu benzinligin sahibi ile tanıştım. Diger çalışanlarını Siz davranmayıp deyip bana benzin doldurmaya geldi.

Kendisi hemşerim oldugum için depomu bedevaya fulledi

Yolda Malesef zaman kaybedecegimden ötürü durup çok foto çekilmeye vaktim olmadı. Bazı yollardan yanlış girerek yolumu uzatmış oldum.

Aynı zamanda Forumdan ercan arkadaşımız her cross konusunun altına yorum yazdıgı için kendisiyle bilgi alışverişinde bulunmuştuk.

Cem / Centiko Nickli arkadaşımıda unutmamak lazım.

Yol üstü diye bursaya ugrayarak ercan arkadaşımızla tanıştım kendisine burdan teşekkürlerimi iletiyorum.

Burdan berkudata sevgilerimi yollıyayım bursaya geldim dedigimde... abi gelemiyecegim diye ektide beni

Sabah 9-10 gibi yola çıkıp Gece 00:00 gibi İzmire ancak varmıştım.

WR 125 r Ortalama hızım 90-100 km yakıt tüketimi 100km / 2.6 lt oldu. Ertesi sabah fazercanın yanına sıkıştırdık.

Kısaca Özetlemek gerekirse wr yerden yanlış hatırlamıyorsam 93 cm olan bir motosiklet .Yani bir 1200 gs'den yüksek.

175 boy ile ben ayaklarımı yere tam basamıyorum ve oldukça güvensizlik yaratıyor.Artçı bindiginde çöken amortisörleri sayesinde ayaklar bi benze daha yere degdiginden artçı ile güven saglıyor.

Dengesi frenleri diyecek yok . Kaldırım merdiven yada burdan motosikletmi geçer kardeşım dediginiz yerden geçiyorsunuz ve kendinize inanamıyorsunuz.

Çok yakın bir arkadaşımda benimle aynı düşüncelere sahip oldugu için aynı model aynı renk wr alıp 2 wr izmirde yollara çıkmaya başladık.

Aradan 1 Hafta sonra Forumdan BatukanK kardeşim ile kamp yapma kararı aldık aradan onuda çıkaralım Ufak tefek aksiyonlar dahil gayet keyifli bir kamp oldu fakat Mordogan YAKAMOZ campingi önermıyoruz begenmedık.

Cemin malikanesi

Evet arkadaşlar Motoru 15bin km'de aldım şuan 17500'de daha bir ay olmadı. Bunun sebebi motorun 10 tlye nerdeyse 100kmde yol gitmesi ve bu aralar gezecek vaktimin bol olması.

Böyle olunca haliyle işe dahi wr ile gidip gelmeye başladım.

Son olarak geçen hafta 2 wr kendimizi Daglara vurduk . Onuda sizlerle paylaşayım.

Kısacası Vakit kaybetmeyin Arazi işi göründügünden 10 kat daha keyifli.

Arazide Trafik yok arabalar yok bariyerler yok trafik polisleri yok radar cezaları yok kamyonlar yok derinizi yakacak asvaft yok .

Düştügünüz zaman hangi araba ezecek diye çabaya girmeyip gülerek yerden kalkıyorsunuz.

Ormanı dogayı hayvanları kampı araziyi crossu zorlu yolları yagmuru ve çamuru seviyorsanız bu cross olayı tam size göre
    essegesse, Ezio41, BatuhanK ve 19 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    Çok güzel bir gezı ve motor alımı olmuş abi şimdi canım wr 125 çekti niye paylaşıyonki ynai :D ne güzel valla süper bişey ya cros allah tekerine taş değdirmesin dicem de değiyor :D allah düşmek nasiip etmesin en iyisi abi
    CEM. bunu beğendi.

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Valla özendim. Ben de bir tane CRF 250 almayı düşünüyorum.

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    gidişinden bahsedermisin hocam birazda arazide ve yolda nasıl?

umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    :D cbr 125 le bı 10 15 bın km sonra crf 250 yi düşünebilrim :D D: :D
    essegesse bunu beğendi.

Hayirli olsun . Hocam 2 motor sahibi olamayan ve tek motoru hem yola hem hafif araziye sokmak isteyenlere tek motor olarak tavsiye eder misiniz? Hafif arazi derken maksimum tarla yollari vb yerler dag tepe degil.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Hayırlı olsun kazasız belasız .
    umuterdogdu bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Hayırlı uğurlu olsun. Güzel bir gezi olmuş.
    umuterdogdu bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı umuterdogdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir gezı ve motor alımı olmuş abi şimdi canım wr 125 çekti niye paylaşıyonki ynai :D ne güzel valla süper bişey ya cros allah tekerine taş değdirmesin dicem de değiyor :D allah düşmek nasiip etmesin en iyisi abi
    Kardesim tesekkur ederim guzel dusuncelerin icin malesef crossla düstúkde ama gülerek kalktik
    Facebook Adresim. İletişim = https://www.facebook.com/mt.izmir.3

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Deklanşörüne, megabaytına , iron butt ına sağlık

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardesim tesekkur ederim guzel dusuncelerin icin malesef crossla düstúkde ama gülerek kalktik
    adı üstünde dirt bike kirlendikçe güzelleşiyo..

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı essegesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla özendim. Ben de bir tane CRF 250 almayı düşünüyorum.
    Guzel secim crf benimde dusundugum bir modeldi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

Alıntı pompei adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gidişinden bahsedermisin hocam birazda arazide ve yolda nasıl?
    wr 125 R secmemin sebebi 120 kg civari olmasi bos agirligi motor cok hafif.

Gucu hafif olmasindan yeterli 15bg arka disli oldukca buyuk oldugundan gayet iyi ama beklentinize bagli tabiki.

Arazi videom var gopro genis acili balik gozu lens gibi oldugundan yokusu ve inisleri tam gercegi yansitmiyor .

Sabit 90la turkiyeye dolasabilirsiniz son hizi 110km civari.

Ayrica dedigim gibi inanilmaz az yakan bi motor.
    Selçuk Keleş bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Hayırlı olsunaz önce smc690'nın arkasına yapıştım beşiktaş trafiğinde beraber gazlaması bile zevkli bu aletlerle bir gün benimde olacak

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı Granis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun . Hocam 2 motor sahibi olamayan ve tek motoru hem yola hem hafif araziye sokmak isteyenlere tek motor olarak tavsiye eder misiniz? Hafif arazi derken maksimum tarla yollari vb yerler dag tepe degil.
    Vallaha kesinlikle tavsiye ederim az yakiyo cok kaciyo cinsten

sadece tarlalar yada soft arazi degil zor kosullarda zor yollarda zorlansada devam eder

Yokusu atiyorum 20km ile degil 10km ile cikarsin ama cikarsin.

Uzunyolda yorucu tabiki olur ama gitmez diye birsey yok kendine guvenirsen sabirli olursan gider.

Zaten motosiklet yasal hiz sinirlarinin sinirinda gidiyor.

Pisman olmazsin biraz yuksek ve selesi sert en buyuk sorunun bu olur.

Italian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 2016
    Hayirli ugurlu olsun, cok guzel anlatim ve bilgiler. tesekkurler

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız .
    Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:31 ----------

Alıntı ARçİL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun. Güzel bir gezi olmuş.
    Tesekkur ederim

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Süper

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Hocam Fazer'dan sonra yol bitmek bilmemiştir herhalde.

Hayırlı olsun WR 125 R

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deklanşörüne, megabaytına , iron butt ına sağlık
    sagol batu kardesim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:10 ----------

aynen oyle

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsunaz önce smc690'nın arkasına yapıştım beşiktaş trafiğinde beraber gazlaması bile zevkli bu aletlerle bir gün benimde olacak
    Katiliyorum supermoto zevkide bir baska.motosiklet özgúrluk cross dahada özgürlük kaldirim cukur yüksek laka bozuk yol camur dag tepe tanimiyorsunuz

sabiht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harikasınız ya....

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)