Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

İlk Motorum MT-07 Moto Cage!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Yazmiyim dedim ama ;Bak guzel kardesim! Sen guzel bi kardese benziyosun, yapma yazik gunah ! Bilincliyim diyosun rodajdaki motorla 170 goruyosun, ehliyetin yok, cayirda motora biniyosun bide ilk binisinde motoru yatiriyosun, sakamisin nesin ! Sana burda tavsiye veren abiler yillarin birikimiyle yaziyo! Tamam motoru satma ama en azindan ehliyet ve ciddi bir egitim al, Yazdiklarindan cikardigimiza gore hicbirseyden haberin yok, ne teknik konular,ne teorik ne pratik . Cok gec olmadan egitim al, o kucumsedigin kucuk cc kullanicilari yolda sana fark atar anca arkadan bakarsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hayabussa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dokkalfar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT-07'yi alırken tereddütlerim vardı aslında R6 yada R1 ile başlamayı düşünüyodum ancak bununda torku çok iyi olduğundan araştırmalarım sonucu bunu aldım ve büyük ihtimal sezon sonuna değiştiricem gibime geliyo. Baya alıştım motorun tepkilerine el ayak göz koordinasyonumda baya gelişti. Çevre yolunda biraz deneyim dedim motoru ve hiç zorlanmadan 170 i gördü 4. viteste. 6. viteste kim bilir kaçı görecek

Bir diğer konu ise güvenlik. Acil durumda ABS var zaten sıkıntı yok o konudada. 125 lık motorla başlayıp acil durumda arabaya veya başka bi nesneye vs. girmek mi yoksa ABS ile çok daha iyi frenlemeye sahip bir motorla kaçmak mı? Öğreneceğim diye öldüreceksiniz beni. Gerçi ömür biçenler çok olmuş hepsinde de manidar 150cc ve altı motorlar veya hiç yok

Evet ehliyetim yok zaten ehliyet kullandırmıyor motoru.
    Ben deneyimlerimi bir bir buraya yazacağım ve neden insanlar daha güvenlikli bir motor alması gerektiğini anlayacaklar.

anlaşıldı bu sene darwin ödüllerinde dereceye oynuyorsun,

absnin yararlı olduğundan, motorla kaçabileceğinden filan bahsetmişsin ki komik, bunlar senin gördüğün hayaller,
    gaz kolu benim elimde diye zannediyoresun ama gerçek tam olarak öyle değil,

abs olsun diğer kontrol olsun bu dediklerin doğru ama reflexleri gelişmiş motoru kontrol edebilenler için doğru ki sen onlardan DEĞİLSİN, sen motoru kontrol edebildiğini, absnin seni koruduğunu, küçük motor kullanmıyor olmanın daha güvenli olduğunu ve motorun gaz kontrolunü başarabildiğini ZANNEDEN kişisin.

ben bunları tecrubeli zavallı 100cc kullanıcısı olarak yazıyorum, senin ccye göre nitelemelerinde eziğim yani. ama ezik halimle,üstüne abssiz motorla kendimi hiç kontrol etmeden ne yaptığımın farkında olmadan tam gaz giderken senin aynı hızda gittiğindeki yaşadığın tehlikenin yüzde birini bile yaşamıyorum. komik olan 2 şeyden biri ben ezikken sen bişey oluyor musun, oluyorsan ne oluyorsun? diğeri ise yine büyük cc topiğindeki duyduğum bir laf BİLİNÇ ve AKIL varsa büyük motorla başlanılabilir, fakat virajda yanından spacyler ybrler geçerken mal gibi bakarsın gibicesinden bişey diyordu.

tabi hayatta kalma ihtimalin düşük de olsa var einsteinın lafı "delilik hep aynı şeyi yaparak, farklı bir sonuç beklemektir". buradan yola çıkarak
    bugüne kadar yaptığını yapanların belki yüzde 90'ının cesedi yakışıklı kaldı, sana da absen ile yüzde 10 gibi bişey kalıyor, o da kalıyorsa..

son birkaç ay önce bir yazıyla karşılaştım "everything happens for a reason sometimes the reason is you're stupid and make bad decisions"
    türkçesi "herşey bir sebeple olur, bazen sebep;sen salaksındır ve kötü bir seçim yaparsın"

çok güzel bir laf daha var:
    Öldüğünde;öldüğünü sen bilmezsin.Sadece başkaları için zordur.Aynı şey APTALlığın için de geçerlidir diye... ailen ilerleyen zamanlarda zeka durumunu da fark edecek, sana değil de ilk olarak kendinle birlikte götürebileceğin masum canlara, ardından ailene, son olarak motora üzüleceğim (yaklaşık %90 ihtimalle)

birkaç kişi başlığın silinmesini istemiş.
    ben farklı bir öneride bulunayım

forumu çok kalitesizleştiren yeni başlayacağım, yaşım 15, ybr mi r1 mi mesajlarındaki bilgisiz fakat akıllı kişiler için, senin bu başlığı açma amacının aksine, bu başlığı kullana biliriz. bakın mantıklı fikirlerle öldü, motorunda abs vardı(mantıklı), gaz kontrolü ve irade ondaydı(çok mantıklı) yazarız.
    temennim gideceksen bile yanında birini götürmeden gitmen, ne ilk giden, ne son giden olabilirsin. senden sonra da bu tarz başlıklar acanlar olacak yine bunlar yaşanacak.ama bu başlıkta değişik bir akıl düzeyi gördüm, yüzde 90 gibi bir ihtimalle belki bir ay belki bir yıl belki 3 yıl sonra bu başlık bir istatistik verisine dönecek. diğer zeka düzeylerindeki başlıklarla kıyaslayıp zeka düzeyi-yaşam süresi hakkında fikir edinebiliriz, bu başlık yararlı olabilir...
    bboy_iced, Ertugyigit, ///MPOWER ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    abs dediğin sistemi aslında panik frene göre biraz daha uzun sürede durmanı sağlayan bir şey

ve işin daha açığı
    absye güvenipte gaza daha çok basmana yarayan gereksiz özgüven veren bir şey
    virajda ise hiç bir boka yaramıyor denilesi güvenip asılman ile yer ile öpüşmen bir olacaktır

bir diğer konu
    güvenli ve hatta belkide 90 beygir olarak düşündüğün alet kısaca mt denen uzatılmış adı ile maksimum tork olan bir model
    tork dediğimiz meret ise yüksek devir değil düşük devirlerdeki güçlerden ibaret

gaz konusuna gelince
    motosiklet şeytan icadıdır ama onu şeytan yapanlarda üreticisi kadar aynı zamanda kullanıcılarıdır
    burada hiç birimiz kullandığımız motorun son hızını görmedik diyemez kimsede basmadım da diyemez
    ilk bi kaç gün korkutucu gelir güçlü diye
    3. gün alışmaya başlar gazı biraz daha açarsın
    4. 5. gün tam gaz devam ustalaştım dersin sonrası allah kerim

he birde o abs'ye o kadar güvenme
    bunun lowside upside denen mevzuları var
    abs arabalarda manevra yapmaya yarar ama motosiklette düz bir çizgide gitmen gerekir manevra yapacaksan hiç bir işlevi yoktur pek
    hatta işi bilen abs olmayan model ile daha iyi manevra yapar

tabi bunların hepsi sana yukarıda bir sürü kişinin yazdığı bende dahil gereksiz insanın aslında senin için gerekli olmayan tecrübeleri ile zamanla birikim ile olan şeyler

darkoffate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Honda Cbr 250r - 2015 Honda Cb650f
    Hayırlı uğurlu olsun kardeşim. güle güle kazasız belasız kullanırsın umarım. tarz bir motor almışsın gerçekten.

Jrspawn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Calibre 250rr - CRF250L - Duke 390
    Konuyu biraz hortlatmış gibi olacağım ama arkadaşı merak ettim birazcık ses yok çünkü
    dokkalfar kardeşim buralarda mısın nasılsın iyi misin keyifler nasıl ses ver bakim

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    yazık olacak ne diyelim.
    allah gönlüne göre versin arkadaşım.

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    havada helva kokusu var sanki...
    Zell, MetinK., krd ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    kymco downtown
    yaşarsan tecrübelerini aktarırsın tabi.
    mattiadestro bunu beğendi.

degisik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kundial 150RF
    Geçen günlerde ilk motor olarak MT-07 alan bir dostumuz hayatını kaybetmişti.

Motosikleti
    Honda 650F
    Helvamı isterim içinde ceviz veya fındıkta olsun

yayan-bay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilla pegaso 650
    motosiklet 10 numara 5 yıldız , size de hayırlı olsun , güle güle kullanın .
    İnsanın elinde imkan var sa "yüreğinin götürdüğü yere gitmesi kadar güzel bir duygu yok "
    tekeriniz düz bassın .

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Helva şakası yapan arkadaşlara da kına bende. Güneş görmeyen sıfır noktasına kına yakarsınız.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı degisik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen günlerde ilk motor olarak MT-07 alan bir dostumuz hayatını kaybetmişti.
    hadi ya haberi falan var mı ? ilk motor my 07 almak isteyen bir tanıdığım var da göstereceğim.

Motosikleti
    Honda 650F
    Alıntı Darkfriairs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helva şakası yapan arkadaşlara da kına bende. Güneş görmeyen sıfır noktasına kına yakarsınız.
    Tutup kına yaka bileceksen buyur gel. Ayrıca şaka değil gerçek.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Çok yazık gerçekten.Yazılanların artık çekememezlik ve kıskançlık boyutunu bile aştığını görüyorum.
    Normal insanlar çocuğu olmuş,evlenmiş,mal mülk satın almış birisini tebrik eder hayır okur.
    Arkadaşımız çoğu kimsenin belkide sahip olamayacağı bir motosiklet almış tebrik yerine hemen minareden atıp öldürmeye çalışıyorsunuz.
    Bir şeye sahip olmadan onu herkesten çok tanımada ve yorumlamada üstünüze yok.
    Bence bunun adı kıskançlık

İnsanlar, ya korktukları, yahut da gıpta ve haset ettikleri şeylerden nefret ederler.

İnsan ancak, bir başkasına ait olan erdem için haset duyar.
    mhmtesk bunu beğendi.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı TOTEMONS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok yazık gerçekten.Yazılanların artık çekememezlik ve kıskançlık boyutunu bile aştığını görüyorum.
    Normal insanlar çocuğu olmuş,evlenmiş,mal mülk satın almış birisini tebrik eder hayır okur.
    Arkadaşımız çoğu kimsenin belkide sahip olamayacağı bir motosiklet almış tebrik yerine hemen minareden atıp öldürmeye çalışıyorsunuz.

İnsanlar, ya korktukları, yahut da gıpta ve haset ettikleri şeylerden nefret ederler.

forumda mt 07 alan ilk arkadaş bu ileri zekalı değil diğer başlıklara bakarsanız makinanın ne kadar beğenildiğini görürsünüz.
    Kıskançlıkla alakası yok.
    hayabussa, ///MPOWER ve Ertugyigit bunu beğendiler.

başlangıç için mt 07 ye para bulan adam bu işin eğitimine de para bulur. bence git eğitimini de al gönül rahatlığıyla asfaltta sür.
    millete cesaret verecem, yarın havasını atacam diye mt 07 yle başladım demek için bu kadar riske gerek. eşeği sağlam kazığa bağlayın.
    çayırda çimen de gazlaya çalışmakla uğraşmayın.

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    Alıntı TOTEMONS adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kimsenin kimseyi çekemediği falan yok, bu kuş beyinsiz laf dinlemez,her şeyi abs ile çözebileceğini sanan arkadaş çoktan ölmeyi göze almış,bir de milleti tersliyor kimsenin kimseyi kıskanma gibi durumu yok,mt-07 alacak durumu olan çok kişi var burda bende dahil ama ben kendimi hazır hissetmeden yüksek cc makineye binmem,

sen önce yazılanları güzelce bir oku kolladığın arkadaşında yazdıklarını oku iyice analiz et sonra gel tekrardan saçmala bence
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YBR ESD '10 / Honda CBR 929RR '01
    2 sene YBR kullanıp 3 senemde 929 rr almıştım. İlk binişimdi SS motora. Sonuç: Kazasız 5.senem ve usta derecede motor sürüşü. Siz siz olun ilk motorunuzu düşük cc li alın. Yürümeyi bilmeden koşmak gibi olur senin yaptığın. En önemlisi ehliyet. Olmadan olmuyor be hacı. Sen ehliyeti alana kadar ara ver istersen daha fazla düşmeden. Ha sağ sol koruma takozlarını kesinlikle taktır. Grenaja zarar gelsin istemezsin emin ol. Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arkadaş gelsede tecrübelerini anlatsa. Hazır bu kadar Mt-07 konusu dönüyor. Hortlatayım dedim.
    manofsteel bunu beğendi.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler