Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Motorum Mahvolmuş !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    akira ara bi adamı ne diyo bakalım ..zannedersem bu iş amhkemeyle çözülür..parayı isteyerek ödemezse mete zoru ile kanunen öder...haberdar et bizi
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    sağolun arkadaşlar.

Derdimi paylaştığınız için, Allah hepinzden razı olsun.

Sayenizde moralim düzeliyor. Hiçbirinizi yüzyüze tanımasam da hepiniz samimi birer arkadaş oldunuz bana.

Tekrar babamla görüştüm. Biraz moral verdim.

Babamın planına göre motoru aldığımız yere 3 milyar borcumuza karşılık verebilir ve komşumuzdanda 2-3 milyar para alabilirsek (Siz her ne kadar sana 0 motor alsın da deseniz, o da insan, kendine göre harcamaları olan bir aile babası, O kadar parayı siz olsanız verebilirmiydiniz?) yeni ve bir enduro alacağız.

Eğer olmazsa, kendi imkanlarımla birşeyler yaparım artık streetfighter tarzı

Evet !!!

Yine siteye ilk girdiğimde olduğum yere döndüm Bi bakıyım Çin malı motorlarda durum ne olmuş, v2 ler gelmş mi
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim yemin ederim içim sızladı çok geçmiş olsun sende çok şanssız bir adamsın merak etme yaptırılacaktır canın sağolsun...

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Alıntı Akira adlı üyeden alıntı
    Geçsede Yolumuz Bozkırlardan, Denizlere Çıkar Sokaklar
    bu imzanı unutma kardeşim.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

cbrhalil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor siyah inci 34 AZ 6983
    Abi bence nazarda var bu işte, ben hangi gt250 sahibiyle konuşsam olur olmaz başlarına gelenden bahsediyolar, bende haziran başı alma planları içindeyim iyice tırsmaya başladım
    YOLCULUĞUN ERKENİ MAKBULDUR 0rh+

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı cbrhalil adlı üyeden alıntı
    Abi bence nazarda var bu işte, ben hangi gt250 sahibiyle konuşsam olur olmaz başlarına gelenden bahsediyolar, bende haziran başı alma planları içindeyim iyice tırsmaya başladım

bu motorlara bi nazar boncuğu takmak lazım. çünkü çok kıskanıyorlar

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Alıntı crato adlı üyeden alıntı
    bu imzanı unutma kardeşim.
    Haklısın dostum. Hayat gürül gürül akıyor. Önümüze bakmalıyız

motorcuq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 model HONDA CBR 600 RR ve mondıal 150 zat
    ya varya bukadarda yüzsüzlük olmaz kardeşim elin emanetini hangi kafa yapısıyla araya insanları sokarak biniyosun motora binmeyide bilmiyo hırt varya çok saçma olmazki bukadarda cahilce canım neyse kardeşim geçmiş olsun çok üzüldüm ama yinede sıkma canını onlar çok ayıp etmişler.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    geçmiş olsun dostum.
    sana buradan ne söylesek boş. teselli olmayacaksın.
    bizim de başımıza gelmeden anlamamız zor zaten.
    sana tek tavsiyem, babanın kalbini kırma sakın. benim de babam sağ olsaydı, "oğlum" dediğini duysaydım da, tüm motorlar, tüm dünya feda olsaydı.
    sen de beni anlayamazsın ya. neyse...
    babanı kırma...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

motodevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    emanetın canı gö*ündedir.bunu hıc bır zaman unutmayalım

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    kardeş geçmiş olsun.
    şasisinde bir problem olan motor mutlaka değiştirilmeli.
    hadi dersinizki şasi değiştimi bir problemi kalmaz. iyi de bir parça için 7 vida söküp 4 vida takan ustaların elinden takılan şasinin üstüne ben binmem.
    hadi grenaj tamiri felan olsa neyse. giderken kopup gitse bana bir zararı olmaz.
    zaten parça fiatlardan dolayı da nerdeyse 0 motor alınır.

sen en iyisi tamir parasını komşundan al üstünü de babandan (750YTL) tamamla. ama bence komşuna yeni motor alması için diret.
    komşun gariban birisiyse içim acır ama binmeseydi, bazı şeyleri göze almış ki binmiş.

bu arada motorun devrilmeyle bu hale gelmez. 140-150 ile düşen japon motorların şasisine bir şey olmuyo. eğer bu motor 40-50 ile bu hale gelmişse hyosung'un kalitesi umduğum gibi kaliteli değilmiş.

Burada bu olaya ayrı bir hassasiyet gösteriyoruz çünkü alın teri ile aylarca yıllarca hayaller kurup gözünden sakınırken neyse çok daha fazla bahsetmesek iyi olacak parça fiyatları gerçekten çok tutmuş üzülme herşeyde bir hayır vardır belki çok daha kötü bir kazadan kurtulmuş oldun kesinlikle ben artık makinemi iyi bile kullanıyor olsa kimseye vermeyeceğim ayrıca imkanlar dahilinde kaskonun önemi burada ortaya çıkıyor...
    Bak içim şu an nasıl sızlıyor bilemezsin seni çok iyi anlıyorum acına ortak oluyor paylaşıyorum o sadece bir makine değil sanki insanın herşeyi haline geliyor umarım yenisini alırsın dedikleri gibi makineyi düşüren onun sahibidir...

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Alıntı nemrut adlı üyeden alıntı
    bu arada motorun devrilmeyle bu hale gelmez. 140-150 ile düşen japon motorların şasisine bir şey olmuyo. eğer bu motor 40-50 ile bu hale gelmişse hyosung'un kalitesi umduğum gibi kaliteli değilmiş.
    40-50 ile devrilince hiç bi motorun ön jant ya da şasi yamulmaz, kaldırım gibi bir yere çarpmış olması lazım. dandik denilen çin motorlarında bile olmuyor bu.

Alıntı gurzan adlı üyeden alıntı
    geçmiş olsun dostum.
    sana buradan ne söylesek boş. teselli olmayacaksın.
    bizim de başımıza gelmeden anlamamız zor zaten.
    sana tek tavsiyem, babanın kalbini kırma sakın. benim de babam sağ olsaydı, "oğlum" dediğini duysaydım da, tüm motorlar, tüm dünya feda olsaydı.
    sen de beni anlayamazsın ya. neyse...
    babanı kırma...
    seni de anlıyorum abi

Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    [QUOTE=Akira]sağolun arkadaşlar.

Derdimi paylaştığınız için, Allah hepinzden razı olsun.

Sen sağ ol arkadaşım.

(Siz her ne kadar sana 0 motor alsın da deseniz, o da insan, kendine göre harcamaları olan bir aile babası, O kadar parayı siz olsanız verebilirmiydiniz?)

Helal in var kardeşim. Senin durumunda olan bir çok insan böylesine erdemli bir düşünceye sahip olamaz. Tebrik ederim.

Bir husus daha var seninle paylaşmak istediğim.
    Çok tuhaf gelebilir. Bu sabah ankaradan derse gelen resim iş öğretmeni arkadaşım. hyosong un ankara bölge bayisinin broşürünü getirmiş. Resimleri incelerken aklıma sen geldin. Hayallere daldım bir anda "samsun'a" çarşamba'ya gidiyormuşum ben de bitane kırmızısını almışım. orda bi kırmızı sını görüp durdurup "sen akira mısın?" diye soruyor dum. v.s.
    saat 4 de eve geldim, siteye girdim başına gelenleri okudum.
    Tuhaf değil mi?
    Artık aptal'a malum mu oldu yoksa sitede ki arkadaşlarla gönül bağı mı kuruldu.. yorumu sana bırakıyorum.

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun yaİnan kendi motorummuş gibi üzüldüm...Seni çok iyi anlayabiliyorum,ama sağlık olsun daha iyilerini nasip eder allah, sen üzme canını yeterki...

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı watergun adlı üyeden alıntı
    ....Bu sabah ankaradan derse gelen resim iş öğretmeni arkadaşım....
    burası yeri değil ama. sen resim öğretmenimisin watergun. benim babamda resim öğretmeni

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Aramızda bir gönül bağı doğduğunu bende hissediyorum. Sen buralara gelirsen yinede uğra yanıma.

Sabah otobüsle gelirken düşüncelerimi dağıtmak için aldığım motosiklet dergisini okurken. Benim motorun aynısının resminin olduğu tam sayfa bir reklamla karşılaştım. Ağlayasım geldi.

Motorun devrilmesi meselesine gelince: Adam motoru çapraz bir şekilde kaldırıma vurmuş, çarpmanın etkisiyle kendisi kaldırıma uçmuş, motosiklet ise yerde yuvarlanmış. İşin ilginç tarafı, koltukların iki yanında bulunan granajlarda hiçbirşey yok ama yolcunun tutunması için kullanılan demirde 3 mm derinliğinde çizik oluşmuş.

Sağlamlık meselesine gelince, o gibi bir darbede, Japon motoruda olsaydı Çin motoruda olsaydı aynı hasarı alırdı.

Küheylanımın son nefesine kadar sağlamlığından hiç şüphe duymadım

Bu makineyi eski nesil bir 250 cc motorla karıştıranlarada olay kapak olur adam bakıyor bu 250 tamam ben kullanırım diyor ama nerede hızlanması gerçekten çok iyi gaza anında çok çabuk tepki veriyor şu üç hafta içinde bir çok 250 lik başka marka kullandım ayrıca hyosung kullananların yaşadığı talihsizlikler ben dahil makineyi kullamnanlardan kaynaklanıyor sonuçta onu sevk ve idare eden biziz gaz kolu bizlerin elinde her ne olurdsa olsun 40 50 km hızda şasinin yamulması çok ilginç geldi bana sanırım çok daha hızlıydı...
    Kasko arkadaşlar çok önemli bu talihsiz olay bunun bir kanıtıdır...

ceash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LEDOV 250 CMX-A
    gecmiş olsun umarım en kısa zamanda toplarsın motoru
    Bende az önce bir virajda kayarak düştüm motor altmdan kaydı gitti karşıdan gelen aracın lastiklaerine kadar gitti benim biraz sağ kolum incildi dirseğim söküldü notoru koruma demiri korudu motorda bişey yok ama benim canım biraz yanıyor
    GEL DEDİN, GELDİM, ABDURRAMAN ÇAVUŞ

watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Alıntı mostwanted_57 adlı üyeden alıntı
    burası yeri değil ama. sen resim öğretmenimisin watergun. benim babamda resim öğretmeni
    Ben babama ressam olacağım baba dediğim zaman. -Ressam mı olacaaan eş..oğlu...k diye bi cevap almıştım. Bunun üzerine yetenek sınavlarına bile girmedim.Mezuniyet branşım almanca, ancak sınıf öğretmeniyim.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler