Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Taksi Bana çarpti Ve Kaçti

Motovento
    REKLAM ALANI
    murat68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR
    Herkese selamlar. Dün akşam (07.05.2006) 22.45 sularında Bağdat Caddesi'de Kadıköy istikametine doğru seyrederken, Suadiye ışıklardan sonra D&R'ın önünde ki ışıklara geldiğimde kırmızı yandı ve doğal olarak durdum. Ne olduğunu anlamadan arkadan bir ses geldi ve kendimi yerde buldum. Çarpma esnasında motor altımdan giderken ben sırt üstü vaziyette ama ilk başım asfalta gelecek şekilde düştüm.Neyse ki kaskım, korumalı montum ve eldivenim vardı. Yere düşme neticesinde sok yaşadım sanırım ki herşey film seyrediyormuşum gibi geldi bana ve olanlara inanmakta güçlük yaşadım. Kalkamak için debelenirken sağolsun etrafta yürüyen arkadaşlar bana yardım ettiler koluma girdiler ve orda bulunan emmim et lok. nda beni bir masaya oturttular. Başım ağrıyordu ve birazda mide bulantısı vardı.Bu arada bana çarpan şerefsiz ortada yok hemen kaçmış. Nasıl oldu kim haber verdi bilmiyorum motorlu polisler geldi şahinler yani. Plakayı aldınız mı diye sordular etraftan iki genç ark. almış sağolsun verdik polise ama o an bulunamadı.Haa bu arada taksinin ön tamponu caddede yatıyordu ne şiddetle çarptıysa... Ambulans çağıralım mı dediler yok dedim ablamı ve eniştemi aradım 10 dk sonra geldiler. Hemen hastaneye gittik, beyin tomografisi çekildi. Allahtan bi şey çıkmadı yinede beni 1.5 saat kadar tuttular doktorlar.Ordan çıktık Bostancı karakoluna gittik. Bizden alkol raporu istendi ordan Haydarpaşa hastenesine gittik (bu arada korkunç bir baş ağrım var) alkol raporu aldım. Tekrar karakola zabıt tutuldu ifade alındı falan.Benim merak ettiğim orda kask takmamış olsam şu anda bunlarıda yazamayacak olacaktı. Benim trafik ışıklarına geldiğimde kırmızı ışıkta durmam hatamıydı? Ya da bir başka deyişle uymamak mı lazım? Belki o zaman bunlar gelmeyecekti başıma.Tabi bunlar bilinmez o da ayrı.

BU ÜLKEDE İNSAN HAYATININ UCUZ OLDUĞUNU BİLİYORUZ AMA BU KADAR DA DEĞİLDİR SANIYORDUM...
    O kaçan şerefsiz taksici nasıl olsa bulunacak. İşte o zaman ben onun peşini bırakmıycam.Legal ya da illegal.
    Benim motorda ki hasarı yaptırmam maddi açımdan imkansız şimdi. İşsizim ve paramda yok açıkcası. Mahkeme sonuçlananana kadar öyle duracak yani motorum. Belki sonrada binmek istemiycem şimdi ki gibi.Ne kadar da isteyerek almıştım motoru...
    Neyse herkese kazasız günler diliyorum taksinin plakası bu arkadaşlar.

34 TKB 27

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım merak etme mahkeme senin lehine sonuçlanacak ve o ayıda çatır çatır ödeyecek masrafını
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Honda CBR

Saol BBBR

Eyvallah inş. öyle olur. Sagol.

kardeş geçmiş olsun cidden züldüm durumuna hep söylediğim gibi taksi otobüs münübüs allahtan kaskın montun varmış yoksa allah korusun düşünmek bile kötü allah korumuş tekrar geçmiş olsun
    Kask tak!

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Geçmiş olsun. Kaçmış, arkadan vurmuş o adam suçlu işi bitti.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Buyuk geçmiş olsun...Keşke ayının plakasını buraya yazsaydın da hepimizin aklında bulunsaydı..

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    çok geçmiş olsun. aynı şerefsizin bir benzeri de cuma günü benim kaza yapmama neden oldu. ben de ihbar ettim, mahkeme lehine sonuçlanacaktır merak etme.

Alıntı zuhtupasa adlı üyeden alıntı
    Buyuk geçmiş olsun...Keşke ayının plakasını buraya yazsaydın da hepimizin aklında bulunsaydı..
    paşam mesajın sonunda yazıyor zaten 34 TKB 27.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

turlabo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    VerİlmİŞ Sadakan VarmiŞ ArkadaŞ.boŞ Ver Motoru.sen Hayattasin Ve SaĞ Salİm YaŞiyorsun Gerİsİ Hİkaye.allah Beterİnden Ve BÖylelerİnden TÜm İkİ Tekercİlerİ Korusun Amİn
    [url]http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=24135&highlight=salih[/url]

Alıntı murat68 adlı üyeden alıntı
    Eyvallah inş. öyle olur. Sagol.
    valla bunun işallahı maşallahı yok kaçan tüm sorumluluğu ve hatayı üstlenir ...bunu hepimiz kafalara kazıyalım...

paşam plaka yazıyo en altta...
    yaşlılık işte...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    yaw ilk actığımda yoktu desem inanmıcanız dimi..

aakreeep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun arkadaşım..Allah beterinden saklasın..

arelia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 125 T
    Büyük geçmiş olsun arkadaşım, o taksiciyi de sürüm sürüm süründür de görsün gününü..
    would I still see suspicions in your eyes?

Motosikleti
    Honda CBR
    ne biliyim yaa. Polisler senin yapacağın başka bi şey yok gerisi bize kaldı artık dediler. Peki bu adam bulunuacak mı? Hiç inananamıyorum ya..
    Bu arada herkes sağolsun. İfademde belirttim karakolda maddi ve manevi davacıyım diye.

Motosikleti
    Liberty 200

Masraflari Alabilirsin !

Artık TRAMER denilen trafik sigortası takip merkezi var. Ayrıca Trafik Garanti Sigorta Fonu kuruldu. Taksicinin yakalanmasına, mahkeme olmasına gerek bile yok masraflar için ! TRAMER'de taksinin trafik sigorta poliçesi kayıtlı. KARAYOLU TRAFİK GARANTİ SİGORTASI HESABI’na başvuracak arkadaşımız, aşağıda istenen belgeler yer alıyor. Böylece tüm masraflarını alacak adam bulunmasa da. (Garanti fonu, ödemeyi yaptıktan sonra tramer aracılığıyla taksicinin sigorta şirketinden parayı tahsil eder. Plakayı alamasydı da aynı şekilde masraflar alınabilecekti) Ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunduğun için adam ceza alacak. Eğer sürücü araç sahibi değilse, araç sahibi de ayrıca sorumlu. Taksinin plakası 600.000 YTL ediyormuş; taksi sahibi öpüle öpüle manevi tazminatı da ödemek zorunda kalacak.

Sevgili moderatörlerimiz şu TRAMER ve TRAFİK GARANTİ SİGORTASI FONU ile ilgili ayrı bir sayfa açsa; hala kimsenin haberi yok bu olaydan ve hem kendi sağlık giderlerini ve hem de araçlarındaki hasarları kendileri ödüyorlar bu yüzden. Aynı haklar yayalar için de var; biline !

KARAYOLU TRAFİK GARANTİ SİGORTASI HESABI ile ilgili Herşey !!

KARAYOLU TRAFİK GARANTİ SİGORTASI HESABI’DAN KARŞILANACAK ZARARLAR

a)Plakası tespit edilemeyen araçların vermiş olduğu bedeni zararlar,

b)Zorunlu mali mesuliyet (trafik) sigortası olmayan araçların vermiş olduğu bedeni zararlar

c)Zorunlu mali mesuliyet (trafik) sigorta poliçesindeki teminat tutarlarına ilişkin artış zeyilnamesi olmayan araçların vermiş olduğu bedeni zararlar,

d)Çalınmış veya gasbedilmiş motorlu bir aracın kazaya neden olması halinde meydana gelen bedeni zararlar,

e)Mali bünye zafiyeti nedeni ile bütün branşlarda ruhsatı iptal edilmiş veya iflas etmiş sigorta şirketlerinin zorunlu mali mesuliyet (trafik) sigortası kapsamında ödemekle yükümlü olduğu maddi ve bedensel zararlar karşılanır.

Bedensel zararlar; tedavi gideri , maluliyet tazminatı ve ölüm halinde geride kalan hak sahiplerine ödenmesi gereken destekten yoksun kalma tazminatını kapsamaktadır

Maddi zarar; trafik kazası sonucu motorlu araçlarda ve diğer şeylerde meydana gelen hasarları kapsamaktadır

Karayolu Trafik Garanti Sigortası Hesabı’nın sorumluluğu; kaza tarihinde geçerli zorunlu mali mesuliyet (trafik) sigorta poliçesinin teminat limitleri ve zarar verenin kusur oranı ile sınırlıdır.

BAŞVURU ŞEKLİ VE SÜRESİ

Karayolu Trafik Garanti Sigortası Hesabı tarafından karşılanacak zararlardan herhangi biri ile karşı karşıya kalan mağdurların;

Zararı ve tazminat yükümlüsünü öğrendiği tarihten itibaren 2 yıl ve her halükarda kaza gününden itibaren 10 yıl içinde yazılı olarak

Hesaba bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Hesap yönetimince, gerekli incelemeler yapıldıktan sonra, tazminat miktarında ve hak sahiplerinde tereddüt bulunmadığı takdirde belirlenen miktar, hak sahiplerine ilgili banka aracılığı ile ödenir.

Üniversitelere bağlı hastaneler ve diğer bütün resmi ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarınca faturalandırılan ve Karayolu Trafik Garanti Sigortası Hesabı Yönetmeliğinin 8inci maddesine göre yapılacak tedavi giderlerine ilişkin ödemeler, yapılan başvuru ekinde hak sahibinin onayının yer alması kaydıyla, doğrudan bu kurum ve kuruluşlara banka aracılığı ile ödenebilir.

BAŞVURU SIRASINDA GEREKLİ BELGELER

Hak sahiplerinin başvuru dilekçeleri ve aşağıda belirtilen belgelerle Garanti Sigortası Hesabı’na başvurmaları gerekmektedir.

Ölüm Halinde Gereken Belgeler:

1)Trafik kazası tespit tutanağı resmi tasdikli sureti.

2)Olayın mahkemeye intikal etmesi halinde mahkeme kararı,

3)Ölüm raporu,

4)Ölenin mesleği ile gelir durumunu ve desteklik ilişkisini gösterir belge,

5)Hak sahiplerine Sosyal Güvenlik Kurumlarından gelir bağlanmış ise, bağlama kararı ile bağlanan gelirin peşin değerini gösteren belge,

6)Aile nüfus kaydı aslı ve veraset ilamı.

Yaralanma Halinde Gereken Belgeler:

1)Trafik kazası tespit tutanağı resmi tasdikli sureti,

2)Hastane raporu aslı veya resmi tasdikli sureti,

3)Dökümlü tedavi faturaları asılları,

4)Maluliyet sözkonusu ise, maluliyet oranını gösterir hastane raporu aslı veya resmi tasdikli sureti,

5)Olayın mahkemeye intikal etmesi halinde mahkeme kararı.

Not: Karayolu Trafik Garanti Sigortası Hesabı Yönetmeliği’nin 13/b maddesi uyarınca Garanti Sigortası Hesabı'ndan talep edilen tedavi giderlerinin tespitinde Sağlık Bakanlığı tarifesi esas alınmaktadır.

KTK'nun 108/c maddesi uyarınca bedensel zararlar dışındaki maddi zararlar için yapılacak başvurular için;
    Maddi Hasarlarda Gereken Belgeler
    1)Poliçe sureti
    2)Trafik Kazası Tespit Tutanağı veya İfade Tesbit Tutanağı resmi tasdikli sureti
    3)Eksper Raporu sureti (Eksper raporu yoksa fatura sureti)
    4)Varsa mahkeme kararı sureti
    5)Hasar bedeli sigortalı veya sürücü tarafından ödenmiş ise ödeme ile ilgili belgelerin suretleri

NOT: Sözkonusu Sigorta Şirketlerinde daha önce hasar dosyası açılmış ise bu dosyaya ulaşacak belge veya bilgi yeterli olacaktır.

HESAPTAN KARŞILANMAYACAK ZARARLAR

a) Manevi zararlar,

b) Bedensel zararlar dışında kalan her türlü maddi zararlar (Yönetmeliğin 8/e bendi hariç),

c) Kazaya neden olan aracın işletenin veya sürücüsünün zararları,

d) Motorlu aracı çalan veya gasbedenlerle, bunlara yardımcı olanların ve bu durumu bilerek araca binen sürücü veya yolcu zararları,

e) Motorlu araçların yarış için bulunması gereken sigortayı yaptırmaksızın yarışa katılması durumunda kişilere verdiği bedeni zararlar,

f) İşletenin eylemlerinden sorumlu tutulduğu kişilere karşı yöneltebileceği zararlar,

g) İşleten tarafından ileri sürülebilecek tazminat talepleri,

h) Motorlu bisikletin sebep olduğu kazalardan doğan zararlar,

i) Motorla araçlarla ilgili mesleki faaliyette bulunan kimselere motorlu aracın bırakılması sırasında kişilere gelen zararlar,

j) Hastalık ve ferdi kaza sigortası yapan sigorta şirketlerinin rücu talepleri,

@ culhacik

teşekkürler .....

Alıntı zuhtupasa adlı üyeden alıntı
    yaw ilk actığımda yoktu desem inanmıcanız dimi..
    paşam vardıda ufaktı ben senin için elledim onu biraz

baggio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cgl 125 + cbf 500
    geçmiş olsun arkadaşım

cbrhalil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor siyah inci 34 AZ 6983
    Büyük geçmiş olsun kardeşim bugunde tem'de bir motosiklet kazası vardı motorda bişey yok gibiydi ama ambulans sanırım motorsikletteki arkadaşı götürüyordu guvenlik tedbirlerinin nekadar önemli olduğunu bir daha gördük sayende, ama bu araç sahipleri nezaman motosikletlilere karşı saygı bilincinde olacak bilmiyorum ve buna inancımda gitgide bitiyor sanırım bizler göremiyeceğiz tekrar büyük geçmiş olsun...
    YOLCULUĞUN ERKENİ MAKBULDUR 0rh+

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım büyük geçmiş olsun memleketimizde böyle insan sıfatındaki yaratıklar çokça mevcut hiç sıkma canını söke söke alırsın sen paranı birincisi arkadan çarptığı için ikincisi kırmızı ışık ihlali yaptığı için üçüncüsü ve en önemlisi seni orda bırakıp kaçtığı için hiç bir hak ve mazeret gösteremez unutma bu masrafları hastane masrafınıda dahil edin tekrardan geçmiş olsun
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    geçmiş olsun kardeş sen ne yapabilirsin bulmak için taksicilerin odaları vardır
    orada bütün plakalar kayıtlıdır merak ediyorsan sor tabiki merak ediyorsun
    aradığın kişi insanmı ayımı herneyse geçmiş olsun tekrar bir ışıkta bir vijdansız
    ayıya denk geldin ama yüzde 99yakalanır ve peşini bırakma

ceko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gv 250
    Geçmiş olsun arkadaşım...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler