Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motoru bıraktırtan kazamı sonunda mahkemede kazandım.örnek davadır..ilgililere duyrul

Motovento
    REKLAM ALANI
    bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    ilgili başlıktaki:
    http://www.motosiklet.net/forum/tebrik-ve-kutlamalar/94707-kaza-yaptim-motor-pert-onerinizi-bekliyorum.html
    kaza neticesinde motor hayatıma son vermiştim.
    yaklaşık bir yıl süren davayı 20-12-2012 de kazanmış bulunuyorum.
    kaza 4 yol kavşakta meydana geldiği ve ben asli kusurlu olduğum halde (bu konu çok tartışmalı ama yol bizim diye basıp gidenlere ders olsun(ters üçgen işaret=yol ver.))
    karşı tarafın tali kusuru ceza davasını kazanmamı sağladı.
    benim hatam yolun dar olması ve her zaman geçtiğim ara sapak mahalle içi bir yol olması ve yolu çok ta iyi çözememiş olmam.yolun sağı solu gözüküyor olsaydı geleni çok rahat görürdüm.
    ama minibüs o kadar hızlıydı ki göremedim(zaten yolun tamamı 8-10 metre nereye görecen ki)
    minibüscü ise tutanakta 34 metrede durdu yazdığı halde (en az 50 metreydi kaza anında görmüştüm ama neyse) çok süratliydi.
    şahitler de biz önünden son anda kaçarak kurtulduk dediler.ben de yolun fotoğraflarını 15 metre ötedeki okul tabelasını ve 30 hız sınırını dava dilekcesinde belgelendirdim.
    sonuçta ceza davaları TRAFİK KUSURUNA BAKMAZ NİYETE BAKAR.
    trafik raporlarında yorumcular işi otamatiğe bağlamış.aslında gerçek suç umursamazca tepe gaz yolcu kovalayan aklına eseni yapan sorumsuzlara(trafik ne derse desin)
    DAVADAN SONRA TAZMİNAT HAKKIM DOĞDU İLERLEYEN SÜREÇTE ONU DA PAYLAŞACAĞIM
    (ilk ceza davası sulh cezada görüldü tazminat için asliye hukukta dava açılacak)..
    eski arkadaşlara çok selamlar....
    not:asli kusurlu da olsak talki kusurlu da olsak cehaletle insan hayatını hiçe saymakla müceadeleyi sonuna kadar bırakmayınız....
    hiç kimse yol benim diye mahalle arasında okul önünde 80-90 yapmasın...
    htmetin, haojin2005, tomass ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    bazen bir saat bir ömre bedeldir.yaşadığın anın tadını bilmek gerek.mutluluk denilen şey kolay bulunmaz ki,kaybetmemek için düşünmelisin.paylaştıkça çoğalan tek şey sevgidir(çok atmiim bir de bilgi).

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    geçmiş olsun hayırlısı olur inşallah.
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

Motosikleti
    Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun hayırlısı olur inşallah.
    ilgili şahıslar davada uzlaşmaya geldiklerinde haklı olduklarını söyleyip giderken bir de şaka gibi 200 tl(sadece ikiyüz lira) önerdilerdi..
    ceza davasından aldıkları sadece 4000 i buldu.bakalım maddi manevi tazminat ne olacak..
    ha işin para boyutu asıl mesele değil ama ben zaten pert olan motorun parasını istedimdi o kadar o da 2500 dü..
    hayırlısı şerri sol el yüzzük ve serçe parmak tam katlanmıyor o kadar ..
    manevi olarak motorculuğu bıraktım daha ne olsun :((((((((
    bazen bir saat bir ömre bedeldir.yaşadığın anın tadını bilmek gerek.mutluluk denilen şey kolay bulunmaz ki,kaybetmemek için düşünmelisin.paylaştıkça çoğalan tek şey sevgidir(çok atmiim bir de bilgi).

çok geçmiş olsun sevgili kader dostum.
    aynı şekilde de benim bir kazam oldu 2010 yılında davalar halen sürmekte.bakalım inşallah ben de senin gibi sevindirici bir başlık açıp sevincimi paylaşacağım.
    buberk ve bart1969 bunu beğendiler.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun hocam.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Çok geçmiş olsun.Hakkınızı aramışsınız ne mutlu size.ALLAH bir daha kaza yüzü göstermesin.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmis olsun ve mahkeme sonucu ise hayırlı olsun. karşi tarafin yaptiği yanina kar kalmiyor boylece. benim de devam eden bir mahkemem var, en son adli tıptan rapor gelecekti. süreç malesef çok uzun oluyor...

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    öncelikle geçmiş olsun, ters üçgen, evet.. bunun ne anlama geldiğini tarfikte 100 sürücüyü çevirip sorun, 5 tanesi bilirse motorumu yakarım. her neyse ama motorculuğu bırakma konusunu biraz daha düşün bence.

Varuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    Oncelikle cok gecmis olsun. Boylesine bu olayin uzerine gitmenizden dolayi sizi tebrik ederim. Para konusuna da bence yanlis bakiyorsunuz. Cunku cirkin yuzleri ile yuzlestiginiz bu cahil adamlarin canini en cok para yakar. Onun icin ne kadar cok paralarini alirsaniz o kadar iyi olur. Maddi tazminat acmanizi ozellikle cok isterim. Umarim sadece olaya karisan yaratiklara degil onlarin cevrelerine de ders olur. Hapishaneler bunlar gibi sorumsuzca adam olduren, calan, soyan tecavuz eden tiplerle dolu. Ama fayda etmiyor. Cikinca yine bildiklerini okuyorlar. Cok paralarini almak caydirici olabilir. Selamlar.
    nezih77 ve bart1969 bunu beğendiler.
    Objects in the rear view mirror may appear closer than they are.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı Varuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle cok gecmis olsun. Boylesine bu olayin uzerine gitmenizden dolayi sizi tebrik ederim. Para konusuna da bence yanlis bakiyorsunuz. Cunku cirkin yuzleri ile yuzlestiginiz bu cahil adamlarin canini en cok para yakar. Onun icin ne kadar cok paralarini alirsaniz o kadar iyi olur. Maddi tazminat acmanizi ozellikle cok isterim. Umarim sadece olaya karisan yaratiklara degil onlarin cevrelerine de ders olur. Hapishaneler bunlar gibi sorumsuzca adam olduren, calan, soyan tecavuz eden tiplerle dolu. Ama fayda etmiyor. Cikinca yine bildiklerini okuyorlar. Cok paralarini almak caydirici olabilir. Selamlar.
    Orhan abinin dediklerinin altina bende imza atmak istedim.Sizi de hakkinizi soke soke aldiginiz icin tebrik ediyorum ama işi yarim birakmayin tazminatla tamamlayiniz lutfen.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Tazminat olayında dikkatli olmak lazım.Yanlış açılırsa sizden bir sürü para gidebilir,karşı tarafında masraflarını sizden alırlar.

Motosikleti
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tazminat olayında dikkatli olmak lazım.Yanlış açılırsa sizden bir sürü para gidebilir,karşı tarafında masraflarını sizden alırlar.
    davalar 3 şekilde son buluyor red-kabul ve kısmen kabul..yanlış açılan dava red olur diye bir şey nasıl olur bilemeyeceğim(ama görevsizlik vs ile başka mahkemeye yönlendirme;dilekce hatası vs gibi durumda da düzeltme olur).ancak kısmen kabulde işin harcı borcuna denk gelebiliyor haklısınız.kendi durumumda zarar edileceğini zannetmiyorum..
    kısmen kabul şu:
    -herkes kendi avukat parasını öder(veya davacı davalının da avukat parasını öder (şu anda 600 lira gibi cüzi bir miktar)
    -dava masrafları davayı açana ödetilir.
    kısmen kabul için davanın nispeten maddi ağırlıklı olup maddi hasarın bu günki limitlerde hakim taktirine göre cüzi olmasıyla olduğunu biliyorum.
    benim davamın red oolma olasılığı hiç yok (en kötü ihtimal yerel mahkeme hata yapar yargıtay kararı bozar).sebebe gelince zaten kazanılmış bir ceza davam var bu dava örnek gösterildiğinde maddi manevi tazminat davasını kaybetmem imkansız.kısmen kabul olma ihtimali kuvvetle muhtemel ancak bunu avukatlar fikir yürüterek sosyal durum manevi zarar oranı göz önünde bulundurularak ve de en önemlisi sosyal duruma bakaraktan ZENGİNLEŞME çabası olmayacak şekilde olarak ayarlanırsa her halukarda dava masraflarından çok daha fazlası karşı tarafa ödetiliyor(misal ben bu davada 15 milyar maddi 50 milyar manevi tazminat açarsam dava masrafı vs derken üste borçlu çıkacağım kesin)...
    ha bu arada profil fotosu benim değil 2008 de kaybettiğimiz Emrah Özbütün kardeşimizindir.kendisi Ankarada bir trafik kazasında rahmetlik olmuştu.eh ben de yırttım motosikletle beraber bu dünyadan ayrılmaktan.o yüzden yollarda sizleri görünce içimde buruk bir anısınız

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    çok güzel bende bu şekilde bir taksiciyi güzel bi eğitmiştim, birdaha trafiktekilere yanlış davranabileceğini sanmıyorum. Bence yapman gereken şey, elin kırıldığı için her ne işte çalışıyosan ve işini aksatan bi durumsa bununla ilgili dava açman. Yalan söylediği bir durum çıktı ise iftira davası, motosiklet hayatını bitirdiği için sonuna akdar uğraşmalısın diye düşünüyorum.

Onun kafasını sallandır ki diğer minibüsçülere örnek olsun
    bart1969 bunu beğendi.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    önce geçmiş olsun,sonra hayırlı olsun diyelim
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Geçmiş olsun, haklı olduğun davadaki uğraşının lehine sonuçlanmasını diliyorum.

Motosikleti
    XMAX250
    Hayırlı olsun ama Azrail'den kaçış yok yayalarıda,araçtakileride yakalıyor sen mutluysan gerisini boşver herkes kendi kaderini yaşar için burkulmasın....

Motosikleti
    kymco grant 250
    Cok gecmiş olsun.Davanda başarılar dilerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)