Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Şanslı bir kaza ve sonrası.

Motovento
    REKLAM ALANI
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Bugün saat 13:00 civarında motorumun periyodik bakımın yaptırmakı için servise gidiyordum.

Bağdat Caddesinin sonlarında doğru Fenerbahçe Stadını geçtikten sonra bir sapak vardır, yol burda Kadıköy'e ve Hasanpaşa'ya gitmek için sağa kıvrılır ve metrobüs durağının oraya döner, bilenler bilir. Aynı sapaktan önce köprü yolundan gelenler içinde kadıköy çıkışı olduğundan dolayı yol çok karmaşık olur ve burda sağa yanaşmak motorsikletler için tam bir kabus halini alır.

Neyse çok uzattım..

Öğlen yağış olduğu sıralarda üzerimde tam koruma ve lacivert bir yağmurluk ile bahsettiğim hasanpaşa sapağına girmek için 40km ile sinyal vererek yavaşça şerit değiştiriyordum, aynamıda kontrol ediyorum bir yandan, derken bir VW jetta hızla beni sıyırarak sağ sinyal lambaba çarptı ben ise refleks ile frenlere asılıp motoru sola çektim, ön lastik biraz kaydı ama freni gevşetince toparladı, ayağımı yere koymadan ve düşmeden toparladım. çok şanslıydım eğer düşüp kaysaydım arkadan gelen araçlar beni ezebilirdi. Yere düşmememi iki aracın hızınında düşük olmasına ve lastiklerimin yeni olmasına (3bin km oldu) bağlıyorum. Pirelli MT75'lerin bir kez daha kaliteesini gösterdiğine inanıyorum.

aracı kullanan kişi 50 - 60 yaş aralığında bir avukattı. ısrarla hatasını kabul etmek istemedi, arkadan vuran o olduğu halde. önce camı açtı "bıktık sizlerden" diye başladı söylenmeye, ben gidicem ne yaparsan yap gibi şeyler söylemeye başladı. eğer giderse plakasını alıp polise "vur kaç" şikayetinde bulunacağımı söylediğimde ise çaresiz bir şekilde arabasından inip benimle 2 saat boyunca o sağnak yağışın altında polis bekledi.

2 saat sonra polis geldiğinde bize söyledikleri "maddi hasarlı trafik kazalarında taraflar anlaşamasa bile kendi aralarında zabıt tutup kaskoya başvurmaları gerekmektedir, kimin hatalı olduğuna eksperler karar verecektir. trafik polisleri sadece ölümlü kazalarda zabıt tutar." ikimizde birbirimize polis hakkında şikayet edip söylendikten sonra çaresiz bir şekilde kendi aramızda zabıt tuttuk. gerekli evrakların fotokopisini çektik vs. vs.

adam aslında beyefendi birisiydi ama hala hatasını kabul etmediği için kızgınım. oğluda motorcuymuş ve trafikte her zaman motorsikletlere dikkat ettiğini söyledi. tahmin ediyorumki ya dalgındı yada beni bir şekilde görmediği için kaza meydana geldi.

şimdik benim motorda sadece sinyal kırık ve açıkçası bir sinyal için eksper gelene kadar motorun serviste yatmasını istemiyorum fakat durup dururken 120tl cepten çıksında istemiyorum. birde çirkef bir eksper gelirde benimle abuk subuk konuşmaya kalkarsa adamı oracıkta yakarım diye düşünüyorum.

bu olay ile birlikte bana ikinci kere araba çarpmış oldu. diğerinde sahil yolunda 80km ile sol şeritte giderken volvo marka bir aracın çok çok ani bir şekilde (formula 1 deki araçların nasıl atak yaptığını hatırlayınız) sola manevra yaparak gidonuma dokunmuştu ve tank slapping denilen olayla tanışmıştım, o günde yere düşmeden kazayı atlatabilmiştim.

üçüncüsünde ne olacak bilmiyorum ama sanırım bir dahaki sefere benim yere düşüşüm çok çok sert olacak.. hala bu kazalardan bu kadar ucuz kurtulduğuma şaşıyorum.

kazadan görüntüler:

NOT: olay yerinde durup bana yardımcı olan bütün motorculardan allah razı olsun, hepsine teşekkür ederim.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Geçmiş olsun... Ucuz atlatmışsın, sinyal haricinde hemen hemen hiçbir hasarın yok gibi, yere düşmemen de çok sevindirici.
    Alet tank mubarek, kestane gibi çizmiş arabayı...
    Tekrar geçmiş olsun...

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    geçmiş olsun ucuz atlatmışsın
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Geçmiş olsun, anlattığınıza göre bu seferde ucuz atlatmışsınız.
    bi daha ki sefere aman dikkat edin.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Geçmiş olsun

"Bıktık sizlerden" demek ha

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Geçmiş olsun.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    verilmiş sadakan varmış geçmiş olsun
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    mesaj atan herkese teşekkür ederim.

aslında kaza fotoğraflarını koymamın sebebi motor sürücülerinin ellerinin ve ayaklarının ne kadar kolay yaralanabileceğini göstermek. sağ ayaklığın araca verdiği hasarı düşünce ayağımda oluşabilecek yaralanmayı tahmin etmek bile istemiyorum
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

semihg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy's 125-Honda PCX 125- X-max 250-CBF 150
    Geçmiş olsun.İnşallah haklı taraf siz çıkarsınız ki anlatımınıza görede siz haklısınız.

brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Araba baya çizilmiş sende bişey olmaması sevindirici bu kadar çiziğe geçmiş olsun.

Bende o yolu çok kullanıyorum trafik olduğu zaman gerçekten sıkıntılı bi yol sağdan soldan çok seri çıkıyor araçlar hele hele yağmurda çok dikkatli olmak lazım.

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Geçmiş olsun...
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

ugur volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600+150=750 CBF
    Geçmiş olsun,umarım son kazan olur...

ayktcnknyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse
    Çok geçmiş olsun adamın dediği lafa da uyuz oldum bi kafada baysaydın =)
    Asla pes etme !

Motosikleti
    keşke olsa
    çok çok geçmiş olsun. şaşırdım araba dağılmış

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Geçmiş olsun.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    çok çok geçmiş olsun gidonuna baya sert dokunmuş

araçta senin motoruna göre oldukça fazla hasar var ve senin motosikletinde hiç bir hasar yok sadece sinyal yukarıya kıvrılmış hepsi bu....

benim motosikletimde bu denli ufak bir hasar olsaydı hiç uğraşmazdım bile o kendi derdine yansın derdim...Karşı tarafın o sözlerinden sonra....
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

çok geçmiş olsun jettayı haşat etmişsin
    bu arada motor yağmur altında çok güzel görünüyormuş

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd

slm

gecmıs olsuun

UğurDuyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CD 250
    aman dikkat. geçmiş olsun

Geçmiş olsun İnşallah bu son kazan olur
    bide almanlar sağlam araba yapar derler ama sanırım bunu söylerken japon motosikletlerini hesaba katmamışlar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)