Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

bi bayan hız motorunda nelere dikkat etmeli

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    araştırıyor
    arkadaşlar merhaba
    ben cocukluğumdan beri motor tutkunu bir bayanım.12 yaşımda babam simson mu neydi 3 vitesli motorda öğretti..Ama ehliyetimi bugun aldım ve bi hız motoru istiyorum.şuan düşündüğüm yamaha YZF-R125 WGP 50th Anniversary modelini istiyorum.aslında yamaha r6 yı istiyordum ama yeni araba aldım o kadar param yok.en büyük hayallerimden biri cocuk sahibi olmadan bu tutkumu doyasıya yaşamak istiyorum.cocuk olunca sorumluluk artıyor ve daha az risk taşıyat taşıtlar kullanılıyorbana yardımcı olun lütfen....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    şuan kimin ne diyeceğini biliyorum ilk önce 150 lilik honda cbf al sonra yükseltirsin klişe ama öyle

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    yzf r125 veya cbr 125 baslamaniz icin uygun bir tercih olacaktir...
    yinede tavsiyem grenaji olmayan bir motor ile tecrube kazanmaniz olacaktir..

rq7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tecrübenizi bilmiyorum ama yeterli değilse zaten r6 ile başlamak sakıncalı olur r125 çok yakışıklı gerçekten doğru seçim olabilir cinsiyet farketmeksizin korumalarınız ekipmanınız full olsun varsa tecrübeli bir arkadaşınızdan destek alabilirsiniz daha önce racing bir bir motor kullanmadıysanız oturuş pozisyonu değişik gelebilir ama zamanla alışırsınız r125 in hakkını vereceğinizi düşünüyorum

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    r125 güc olarak sizi cok zorlamayacaktır yani aşırı tepkiler vermeyen bir motor başlangıc icin ideal. Fakat motorun sele yükseklıgı biraz yerden yüksek (Boyunuz biraz kısaysa başlarda sıkıntı yaratabilir. Deposuda bir o kadar yukarıda bilginize

v max - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zx636r ninja
    cbr 125r yzf 125
    CaBRioLeT bunu beğendi.
    ''KARANLIĞA IŞIK TUT''

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Ablam sen boşver yarış motorunu .. Al şöyle kendine güzel bi gezi motoru Türkiye 'nin neresinden başlamak istersen orasına çevir direksiyonu

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    tamamen tercıh madem grenajlı motor ise boy ve tecrube onemlı,
    gerçi bayanlarda çogunluk boy standart'ı 165,,,175 cıvarı oldugundan cbr 125 veya YZF 125R sizin beklentilernizi karsılayacaktır,
    belkı ılerıkı zamanlarında cevrendekı arkadaslarından 1 saatlık vs turlamak ıcın ıstersın ve hevesını atarsın...

Şimdiden Hayırlı Olsun Hakkında Almayı planladıgın Motosikletin...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    YAMAHA YZF R6
    Bu tarz başlangıçlar sadece heves ve bizim tavsiyelerimizle etkili olmaz sanırım benim şahsı görüşüm gerçekten deneyimli birinden birebir yardım almanız ve ilk başlangıç olarak naked tarzı küçük makinlar iyidir en azından herhangi bir istenmeyen durumda grenajların hasar görmesi sorunu ortaya çıkmaz ve işlemler daha basit olur ilerleyen zamanlarda zaten küçük makinalar da sizi tatmin etmediği zaman büyüteceksiniz istemesenizde sadece başlayın gerisini zaman sizin yerinize yapar ;))

Motosikleti
    araştırıyor
    aslında hafif olması daha iyi olur sanırım değilmi 150 lilik honda cbf görsel olarak hoşuma gitti denilemez ama olmazsa bi süre onunla iyice trafiğe alışsam sonra yamaha mı alsam.önerin icin cok teşekkur ederim bu konuda cok heycanlı davranıyorum biraz daha araştırıp iyi bir eğitmen bulmam lazım.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    çocuk sahibi olmak istiyorsanız..paranız yetse bile r6 ile başlamayın.Nasılki bir çocuk önce emekler sonra yürür ve koşmaya başlar işte öyle bir şey
    ZIPPIRMAN ve aloavera bunu beğendiler.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    YAMAHA YZF R6
    ybr esd ler de mantıklı bi seçim olur daha sonra cbr 250 tarzı bir şeyler ve sonra da istediğin makina r6 kullanıma hazır olur birde küçük naked ile başlarsanız kesinlikle koruyucu demir yaptırın faydası muhakkak olur. birde trafiğe dikkat edin bazıları sadece kendileri varmış gibi araç kullanıyo motorculara saygının az olduğu bir ülkede yaşıyoruz ;)

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    Bence egitmen yerine gidip profesyonellerin elinden hondanın güvenli sürüş teknikleri egitimi alabilirsiniz. Belki maddi olarak sizi biraz zorlar ama. Allah göstermesin ileriki zamanlarda başınıza gelebilecek maddi manevi herşeyden sizi önleyebilecek bir eğitim.

Grenajsız motor almanız konusunda arkadaşların tavsiyelerine katılıyorum. Ama bende sizin durumunuzda kalıp kendi bildigimi yapıp grenajlı motor almıştım Allaha şükür bir sorun yaşamadım. Ama inanın grenaj setleri ve boyanması bile bir dünya para. avuc ici kadar bir yere 100 lira para alıyorlar.

Cbf 150 racing tarzı bir motor degil ama yamaha r125 e göre başlangıc icin cok daha ideal diye düşünüyorm. Çünkü yamaha r125 bir kac ay bilemediniz 1 yıl sonra size yetmeyecektir eğer motoru büyütmeyi düşünüyorsanız. yamaha r125 in 2. el piyasası da cbf 150 ye göre daha kötü durumda. ha diyince satamazsınız. cbf 150 Oturuş pozisyonu ve tecrübe edinebilme acısından daha iyi. r125 ile motora ilk başladığınızda motordan indiginizde bileklerinizde bir kac hafta agrılar olacak buna hazırlıklı olun Ayrıca racing motorsikletler cc ne olursa olsun diğer motorsikletlere göre daha zor viraj alırlar. Cünkü dönme teknikleri cok başka. ilk başlarda buda bir sıkıntı olacaktır.

Sanki hep olumsuz yanlarını göstermiş gibi oldum racing in. Sadece başlangıcta sizi zorlayabilecek şeyleri anlatmak istedim.

Bir racing kullanıcısı olarak şimdilik aklıma gelenler bunlar

Motosikleti
    araştırıyor
    zaten anladığım kadarıyla benim beğendiklerim çok ağır motorlar hafif bir motorla başlamam en iyisi.arkadaşlarn dediği gb daha sonra tutkularımı takip etmekte bugun kadar hırslı olursam basamak basamak yukseltirim.
    dediğiniz gb ilk başta emekleme sonra yürüme sonra koşma
    her arkadaşa cok teşekkur ederim hiç bu kadar nezaketle cevaplanacağimi beklemiyordum.

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    Alıntı baracuda_07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde trafiğe dikkat edin bazıları sadece kendileri varmış gibi araç kullanıyo motorculara saygının az olduğu bir ülkede yaşıyoruz ;)
    Benden cok yaşayacaksın vallahi. Bir bayan olarak azcık daha dikkatli olmalısınız apaciler bizleri bile rahat bırakmazken sizin işinizi zorlaştırabilirler. Motor kullanırken sacınızı kaskın icine toplarsanız bi nebze belki dikkat cekmeyebilirsiniz.

furkanmg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f
    yzf 125 için sele yüksek gelebilir 172 boyumla bile binmek pek kolay olmuyo gerçi boyunuzu bilmiyorum ama

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    R6'ya artçı olarak bin sonra bidaha düşün.İllede SS tipli motorları istiyosan,o tür motorların sürüş karekterine alışmak için başlangıçta ufak cc motorlarla başla...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    araştırıyor
    walla sizin boyunuz 172 ve yetmiyorsa ben yandım o zaman 160 benim boyum eskiden binerken sorun yaşamıyordum bi kere jawa denemiştim buyuk motor olarak ondada cok hız yapmadım 110 da bıraktım daha yuksek yapmadım hiç. ama hiç hatırlamıyorum parmak uçlarımlamı tuttum motoru.Uzun zaman sonra bugun kullandım bi motor oda hiç güzel değildi.A2 ehliyet sınavında.bi arkadaşın yorumunu okumuştum sanki alınca hiç sorun yaşamıyacakmışım gb hissediyorum diye bende öyle hissettim ama gercekler bu değil ben ilk fırsatta dediğiniz gb ilk başta kıyafetlerimi sonrada
    150 lilik honda cbf alıp profesyonel bi destek alayım.çoooook ama çoooook teşekkur ederim herşey için.kask takınca bayan oldugum anlaşılmaz sanırım.bide çok iyi bi kask almam lazımmış sanırım.150 lilik honda cbf çok pahalı değil kıyafetlere yatırım yapıp riski en aza indirmeye çalışa bilirim sanırım

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    Kask takınca sacınız uzunsa kaskın arkasından cıkacagından anlaşılır bu yüzden iceride toplayın demiştim. Boy sorunuda tecrube kazandıkca aşabileceğinz bir sorun. Ben ne bayanlar gördüm polislerdeki bmw gs1200 leri kullanıyorlar. Ben üzerine oturdugumda 185 boyumla yere tam basamıyorum. O konu cok büyük sıkıntı degil. Ekipmanlarınız cok önemli tabiki. Rakamı atıyorum Sakın 5000 tl niz varsa gidip 4500 liralık motor alıp 500 e herşeyimi alırım diye düşünmeyin. Önce ekipman sonra motor tabiki

Motosikleti
    araştırıyor
    aslında 20.000 tl ye kadar cıkabilirim ama ilk başta dediğiniz gb ekipmanların en iyisini alarak.yok altımdaki motora 15000 verip 50 tl lik kask almam.çok uzun zamandır istiyorum güzel bir motor sahibi olmayı.ama insan cekiniyor bayan olunca biraz sınava girerken okuldaki tek bayan bendim.bugun sınavda motora binince insanların bakışı gercekten farklıydı.bu arada saç sorunum yok eşarp kullanıyorum.kütahya tavşanlılıyım ben bizim orda scooter motor kullanan çok bayan var.Ama kimse hız motoru kullanmıyor ama banada babam öğretti o aşıladı ablamda çok iyi binerdi sonra tutku haline geldi .şimdide en doğrusuna karar vermek icin araştırma yapıyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)