Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Herkese merhaba, ilk motorum Mondial 125 KV

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 125 KV
    Arkadaşlar herkese merhaba,

Aranıza yeni katılıyorum

En son 16 yaşındayken bir kaç kez Honda Kinetic kullanarak başladığım motor sevdama 16 yıl sonra yeniden başlıyorum. İş güç sahibi olup İstanbul'dan kaçıp, Kuşadası'na yerleştim ve ilk motorum olan Mondial 125 KV'yi geçtiğimiz Cumartesi aldım. Elbette bu motoru bir hobi motoru olarak görüyorum şu anda ancak buradaki park sorunu sanırım yazın beni aktif kullanıma mecbur edecek. Daha ilk günde 35 km'yi gördüm bile. Çin malları ile ilgili forumda yazılanları (ve bu başlığa yazılacakları) takmıyorum. Motorun kendisi çok ucuz, parçaları da öyle. Ben de kurye arkadaşlarım gibi bütün gün dolaşmayacağıma göre... En kötü ihtimal veririm motoru garibanın birine diyerek aldım. Bu arada son gri rengi ben almışım (Fabrikada artık yokmuş/Nazilli'de). Motor şimdilik canavar gibi, rodaj bitimi size bilgi vereceğim. Bu motoru kullanan arkadaşları forumda nerede bulabilirim? Nelere dikkat etmeliyim? Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 125 KV
    Verdiğiniz müthiş bilgiler için teşekkür ederim. Oldukça ilgilendiniz sorularımla. Heyecanım kırıldı bir anda. Başka arkadaşlar daha çok dikkat çekiyor anladığım kadarıyla.

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Hoşgeldin , dediğinde haklılık payı var bazı arkadaşların daha çok ilgi çektiği kesin ama bu günümüz dünyasının vazgeçilmez bi durumu artık , motorun hayırlı olsun , forumda 125 kv kullanıcıları paylaşımı içeren bi konu yok sanırım ama diğer Mondial modelleri altında paylaşabilirsin istediklerini...

Motosikleti
    Mondial 125 KV
    szr teşekkür ederim. Hemen bir göz atacağım dediğin yere. Bu arada belki diğer arkadaşlar da odaklandıkları yerden kafayı kaldırırlar ne dersin?

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Hoş geldin badi.. Motorun hayirli ugurlu olsun. Tekerin düz bassin..
    Geçmiyor bu meret'in sevdası insanin içinden..
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Mondial 125 KV
    Haklısın Sinan kardeşim, geçmedi sevda dediğin gibi... Teşekkürler güzel dileklerin için

Motosikleti
    Mondial 125 KV
    200km oldu, herhangi ciddi bir sorunum yok çok şükür. Çekişi gayet iyi. Rodaj ilerledikçe motorun açıldığını da hissedebiliyorum. Benzin göstergem aldığımdan beri çalışmıyor, garanti kapsamında değişecek. Ama test ettim, 1 depo 20-TL'ye doluyor, 150 km gidiyor arkadaşlar. Bunun dışında bir sorun olmadı. Çin olduğu için bu sorunu da hoş karşılıyorum. Bilgi edinmek isteyenlere ben bilgi vereceğim (Arkadaşların bana yapmadığı yardımı ben yeni alacaklara yapacağım). KV ile ilgili herşeyi buradan öğrenebilirsiniz.

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı markdarcy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200km oldu, herhangi ciddi bir sorunum yok çok şükür. Çekişi gayet iyi. Rodaj ilerledikçe motorun açıldığını da hissedebiliyorum. Benzin göstergem aldığımdan beri çalışmıyor, garanti kapsamında değişecek. Ama test ettim, 1 depo 20-TL'ye doluyor, 150 km gidiyor arkadaşlar. Bunun dışında bir sorun olmadı. Çin olduğu için bu sorunu da hoş karşılıyorum. Bilgi edinmek isteyenlere ben bilgi vereceğim (Arkadaşların bana yapmadığı yardımı ben yeni alacaklara yapacağım). KV ile ilgili herşeyi buradan öğrenebilirsiniz.
    Merhaba hoşgeldin hocam Bu arada motorun hayırlı olsun güle güle kullan... Forumda yardımcı olur herkez... Bende foruma üye olalı fazla olmadı. Motor sevdası benide 30lu yaşlarda buldu... Ve forumdaki bütün arkadaşlar saolsun desteklerini yardımlarını esirgemediler. Eminimki sanada yardımcı olacaklardır... Kal sağlıcakla.
    Bir garip yolcu...

merhaba markdarcy motorun hayırlı ugurlu olsun güle güle kullan inş. İşin dogrusu sırf sana hayırlı olsun demek için üye oldum buraya benim motorum yok malesef en cok istediğim sey bi 125kv alabilmekti ama olmuyor işte maddi nedenlerden dolayı ne diyelim darısı bize inş

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Ybr desen yazar döker parçalar yeniden yapıştırırdım ama hiçbir bilgim yok. Hayırlı olsun. Az bi kulllan 10.000 olsun sen sevda gör . Şimdi platonik takılıyorsun.
    ::piloot:: Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........ ::uzgunum:

KBC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    hayırlı uğurlu olsun , kazasız belasız kullanmak nasip olsun inş.

:D hayırlı uğurlu olsun :D

merhaba.

125 KV ile ilgili bir sorum olacak. Bu motoru servis motoru olarak kullanacağız, direksiyonu sağa sola tam dönebiliyor mu? manevra kabiliyeti nasıl? 125 ZN'ler chopper tipi olduğu için sağa sola dönme konusunda kısıtlı olduğunu söylemişti bir arkadaş, bu motor da aynı şekilde midir yoksa normal bir scooter gibi tam kırılabiliyor mu direksiyonu?

Bilgisi olan varsa yazabilir mi?

Teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler