Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ilk motorum, ilk deneyimim ...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym fiddle 2
    b ehliyetim var motor hiç sürmedim nostaljik havası olan scootter motorlar araştırdım öğrendim ki hepsi çin malıymış birşeye yaramazmış.. motor arıyorum ne marka kaç model km kaç olacak arabada anlarım ama motorda bir fikrim yok. varsa satan veya marka bilen yardımcı olursa sevinirim.. bütçem 4000 5000 tl arası maalesef

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hemen hemen aynı durumdayım ben de daha A2 ehliyeti almadım B var . Hiçbir tecrübem yok ama internetten yaptığım araştırmalar bana mondial asya gibi çin malı motorların touring modelleriyle başlamamamı söylüyor . ( Ben büyük ihtimalle öyle yapıcam )

Motosikleti
    sym fiddle 2
    kardeşim 2 hafta boyunca asya 125 nostalji ve mondial 125 znu modellerini araştırdım fakat bunlar çin malı kronik sorunlu motorlar motor tecrübesi olanlar önermiyor. şuan sym feeddle 2 bakıyorum ama fiyatlar artıyor tabi

Motosikleti
    Arora 50 cc Kasırga
    arkadaşlar merhaba benimde B sınıfı ehliyetim olduğundan dolayı mecburen ruhsatta motorlu bisiklet ve 49 cc geçen Arora 50 cc kasırga modelini aldım işe gidip gelmek için şimdilik bir sıkıntı yok çok şükür,yokuşta çekişi olsun yakıt durumu olsun süper tavsiye ederim..Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

yasinkeleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    bende motor alıcam bana da önerirseniz sevinirim arkadaşlar şimdiden teşekkürler

4-5 bin TL sadece motor için mi ? İçine ekipman dahil mi ?

Jelibon23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 821
    Alıntı seyfullah52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    b ehliyetim var motor hiç sürmedim nostaljik havası olan scootter motorlar araştırdım öğrendim ki hepsi çin malıymış birşeye yaramazmış.. motor arıyorum ne marka kaç model km kaç olacak arabada anlarım ama motorda bir fikrim yok. varsa satan veya marka bilen yardımcı olursa sevinirim.. bütçem 4000 5000 tl arası maalesef
    Cin mali motosiklet onermem,hayatini emanet ediyorsun sonuc olarak.Illa scooter mi istiyorsun ?Bence motosiklet surus egitimi alip,ehliyet alman iyi olur.Aklindaki soru isaretleri de kaybolur.Vitesliyi surebilirsen cbf 150 veya ybr 125 onerebilirim.Hem ucuz,hem parcasi kolay bulunur hem de dusurdugunde vs parcasi ucuzdur.Benzin yakmaz,koklar adeta.Piyasasi da var,kolay satarsin.Ama butcenin biraz artmasi lazim ki duzgun ekipman da alabilesin.Bu isin sakasi yok,sadece kaskla olacak is degil.Ben gecen sene kaza yaptim,Kaskim,ceketim,eldivenim ve dizligim vardi.Sadece ayakkabim yoktu,aileme masraf cikartmayayim diye konusunu acmadim.Kazada sag ayak bilegim iki yerden catladi,belli bir sure yuruyemedim,yattim.Doktor haziran ayina kadar motosiklet suremezsin demisti, (aralikta yapmistim kazayi)tabii ben durur muyum motosikletsiz hahaha mart ayinda tekrar kullanmaya devam ettim fakat acisini uzun bir sure hissettim.Futbolu biraktim.Demem o ki,bu isin sakasi yok.Oyle 200 liralik kaskla vs ile ve yahut sadece kaskla olmuyor.O yuzden ya motosikletten kisacaksin ya da butceni arttirman gerek Motosikleti alirken cok ucuza kacip iyi bir sey almaya calisirsan da elinde patlar buyuk ihtimalle.Verdigin para kadar masraf cikartir.Bununla ilgili olarak rahmetli Barkin Bayoglu(Altin elbiseli adam)'nun youtube'da videosu var,izlemeni tavsiye ederim.Istedigin soruyu bana mesaj atarak sorabilirsin

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    yakın zamanda google reklamları sayesinde varlığından haberim olduğu Peugeot django 150 ;

mavi rengi daha sportif duruyor,

değişik renkler ve aksesuarlar ile vespa görüntüsüne yaklaşıyor,
    yahut yerine orijinali olan vespa modeli bakmak lazım.

4000 - 5000 tl aralığında değil,
    o fiyatlara bisiklet alınır ancak.

Motosikleti
    sym fiddle 2
    tüm cevap ve öneriler için teşekkür ederim geçen cuma kuzenimle sym fiddle 2 aldım 2014 model 2016 çıkışlı 7500 km de kazasız 4700 tl ödedim. ls2 marka kask aldım fullface. şimdilik sokaklarda geziyorum gerçekten çok zevkli geç kalmışım :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hayırlı olsun
    unutma
    motosiklet kullanmak, fren yapabilmektir
    bide döndürmeyi becerirsen, iyi(viraj zevkli) olur
    gidonu döndürmek için değil, yatırmak için kullanırız
    gidon iteklemeye çalıştığımızda, aşağıya kaçar. motosiklet, o tarafa yatar, döner

Motosikleti
    Kymco Xciting 500
    hayırlı olsun güzel seçim sym sağlam markadır kolay kolay bozamazsın sadece düşürme parçaları biraz pahalı yani çok ucuz kalmadı zaten ama çin malları hariç yine de dikkat edin en fazla 2000 km de bir motor yağı 8000 kmde bir şanzıman yağı değiştirin 15000 kmde bir de kayış tamamdır onu artık onbinlerce kilometre sürersiniz. motorun elciklerini kollarınızı yoracak kadar sıkmadan sürün serbestçe tutun hafifçe yani birde virajlarda sağa dönerken sağ bileğinizle motoru yere doğru itin dönebileceğinizi göreceksiniz böyle böyle geliştirirsiniz sürüşünüzü birde onun lastikleri küçüktür yağmurlu havada hiç ummadığınız zaman kendinizi yerde bulabilirsiniz frenlere çok dikkat edin hele kış gelmeden direk lastiklier michelin city grip taktırın o zaman cillop olur. ben 5000 km sym kullandım ama ne kullanma 250 kilo yük taşıtıyordum kasislerden tekeri keserek uçuyordum offroad yapardım devirirdim sele bagajı açılıp benzin akardı :D hiçbiryeri bozulmadı düz asfaltta zıplatmadan kullansam heralde torunlarıma bırakırdım onu :D

Motosikleti
    sym fiddle 2
    hahahahaha çok iyi :D
    ben de alalı nerdeyse 1 ay oldu ama sanki çok yakıyor gibi geldi bana bi motora göre 20 tl atıyorum 100 km falan gidiyor tabi ben biraz gazlıyorum :D

Motosikleti
    Honda CBF150
    Eğer büyük şehirde ysşıyorsanız 50cc almayın. İstanbul Ankara izmir gibi bi şehirde düşünsene anayolda işe gittiğini böcek gibi ezerler adamı. Lütfen bütçeyi, en azından 1,000 - 1,500 tl daha arttırın ehliyetinizi alın. Tabi en mantıklısı ehliyetten sonra eğitim de almak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)