Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Merhaba. Başlangıç Motoru?

Motovento
    REKLAM ALANI

Foruma yeni katıldım. 16 yaşındayım ve a1 ehliyeti almama çok uzun bir süre kalmadı. Biraz araştırdım ve cbr125'i beğendim diyebilirim. Siz ne önerirsiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Duke125 onkraker

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Forumu iyice araştırmanızı önerebilirim. Son zamanlarda, ve hatta tüm zamanlar boyunca bol bol konuşuldu bu konu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    agility 125
    tvs apache. mümkünse kırmızısı.

forumu daha detaylı araştırıyorum şuan bu arada ufak bi araştırma sonucunda tvs apache'nin 150'lik olduğunu öğrendim. eğer doğruysa a1 ehliyetle kullanamıyorum limit 125cc olduğu için

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    cbr doğru karar bence. Buradaki genç arkadaşların çoğunlukla kullandıkları motosiklet. Şekli de güzel, hayırlı olsun şimdiden =)

Motosikleti
    Yamaha XVS 650 DragStar - Vespa GTS 250
    Yamaha MT-125 bence hacminin lideri. Eğer bütçe karşılıyorsa

kesinlikle öneririm. Pazartesi günü yeğenime siparişini verdik

sanırım yarın teslim alacağız. Eğer supersport havası olsun vs.

diyorsan da R125 bakabilirsin.

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Ben de ogluma A1'e uygun motor bakıyorum. Secenekler :
    1- Sıfır Japon - Avrupalı 10-20 bütçe gerekiyor. Honda msx125-pcx125-cb125r-f , yamaha nmax-mt125, suzuki gsx125 ve ktm duke 125 secenekleriniz var
    2- Kullanılmis japon 5-12 bin TL ile 2015-17 arası temiz motorlar alabilirsiniz. Secenekleriniz cb125'den basliyor.
    3- sıfır çinli-hintli 6-15 bin TL fiyatlarla alabileceğiniz yuzlerce model var. Bu kategoride motor alacagima az kullanilmis kızoğlan kız japon motor
    alırım diyorum ve bu secenegi tumdem eliyorum kendi adima
    4- Kullanilmis Cinli : 3-8 bin TL arasi butceniz varsa baska seceneginiz yok. Arastirilirsa saglam basina nispeten az is acacak modeller bulunabilir. Ama takim taklavatin olmasi elinin anahtar tutması veya cok iyi samimi asla seni aldatmayacak bir mekaniğinin olması şart.

KARAR VERMENİ KOLAYLAŞTIRMAK ADINA :
    Karar verirken motorun abs'li olup olmaması , cüsseniz (boy kilo) , kullanma amacınız (Şehir içi okul ev yada hafta sonu gezintisi vs) seçimi yaypmanızı kolaylaştırıcı filtreler.
    Mesela okul ev gidecekseniz sizi yapmurda çamurda ıslatmadan taşıyacak scooter'lara yonelmeniz lazım.
    Eğer cüsseniz cok iri ise bazı ufak tefek modelleri elemeniz lazım.
    Eger her gun ulasim amacli kullanmayacak ve hobi amacli arazi gezintieri icin alacaksanız enduro cross modelleri secemeniz lazım.
    Eger benim icin abs mutlaka olmalı diyorsanız zaten 2-3 seceneginiz kalıyor....

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Cbr 125 r Candır hem yakıt hemde tip 😀

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alabileciğin motosikletlerin bir listesini çıkar. Sonra bunların beğenmediklerinin veya istemediklerinin üstünü çiz kalanlar arasından bir tercih yap.

Kağıt kalem şart ezbere yaparsan ilerde sonra tüh şuda varmış diye bilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)