Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nedir bu motosiklet sevdası!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Barutas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Merhaba arkadaşlar, büyüklerim, küçüklerim. Çok sert bir başlıkla girmiş olabilirim konuya evet ama gerçekten son zamanlarda motosiklete karşı bağlılığımın git gide arttığını farkettim. Kendimden bahsedeyim. Arsel ben. 27 yaşında, aslen İzmirliyim ve Antalya da yaşıyorum. Geçtiğimiz 2 sene öncesine kadar hayatımda hiç motosiklete binmedim, sürmedim, artçı olmadım. Lakin 2 senedir, gerek esnaf çevrem, gerek kendi iş yerim, gerek ise arkadaş çevremden ötürü motosikletler ile tanıştım.

Bir yerde otururken, gezerken, arkadaşlarımla sohbet ederken gelen geçen bütün motosikletlere bakar oldum. "Ulen adama bak ne güzel motosiklet kullanıyor, kafasındaki kask kaç para acaba, şu monttan ben de mi alsam." gibi tepkiler veriyorum. İçimde kendime hakim olamadığım bazı duygular beslemeye başladım motosikletlere karşı yani sizin anlayacağınız. Üye olduğum tarihten birkaç gün önce forumu tanıdım çünkü Google'a motosiklet ile ilgili neler yazsam maşallah buraya yönlendiriliyorum. Uzun lafın kısası, aranıza katılmaktan mutluluk duyduğumu belirtmek isterim.

İlk etapta öğrenmem gerekenleri, doğru bildiğim yanlışları, teknik bilgileri ve doğru yönlendirmeleri siz değerli ve tecrübeli arkadaşların sayesinde öğreneceğime inanıyorum.
    Ve en önemlisi yıllardır doğru bildiğim motorsikletin, aslında motosiklet olduğunu öğrendim :-)

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim. Karşılama ve cevaplarınız için şimdiden minnettarım.
    Uçurumları sevenin, kanatları olmalı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Hoşgeldiniz başlık karakola girip nedir bu sizdeki polis merakı diye bağırır gibi olmuş Yazdığınız belirtilere göre artık hastalık dönüşü olan evreleri tamamlamış, tedaviye baslanmasi gerekiyor. Forumlari, Arama butonunu videolari düzenli alarak zamanla bu hastalığın butun hucrelerinize yayilmasini saglayabilirsiniz. Antalyaya selamlar.

Motosikleti
    Henüz yok.
    Alıntı cbr1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz başlık karakola girip nedir bu sizdeki polis merakı diye bağırır gibi olmuş Yazdığınız belirtilere göre artık hastalık dönüşü olan evreleri tamamlamış, tedaviye baslanmasi gerekiyor. Forumlari, Arama butonunu videolari düzenli alarak zamanla bu hastalığın butun hucrelerinize yayilmasini saglayabilirsiniz. Antalyaya selamlar.
    Teşekkür ederim ;-) Evet bir nevi hastalık gibi oldu diyebilirim. Ama ben de dönüşünün olmadığı kanaatindeyim. Tavsiyen üzere arama butonu, forumlar ve video ilaçlarımı düzenli olarak alacağım :-)

Sohbet bölümüne biraz içimi döktüm, katılımlarınızı bekliyorum. Bakmak isterseniz;
    Motosiklet ile tanışmam

ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom

Crazy frog sendromu
    langdon, Levent, Carbondioxid ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Henüz yok.
    Alıntı ssates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahaha doğru teşhis Evin içinde motosiklet gibi altıma süpürge alıp dolaşmadığım kalmıştı bir tek

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Aramıza hoşgeldin. Kana bulaşan sadece bu virüsün henüz tedavisi bulunamadı.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Zor bir şey değil, Ehliyetini alıp, ufak bir çinli motosiklet ile başla. Zamanla cevapları bulacaksın.

Motosikleti
    Henüz yok.
    Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramıza hoşgeldin. Kana bulaşan sadece bu virüsün henüz tedavisi bulunamadı.
    Alıntı Darkfriairs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zor bir şey değil, Ehliyetini alıp, ufak bir çinli motosiklet ile başla. Zamanla cevapları bulacaksın.
    Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar. E sınıfı ehliyetim var. Geçen gün sürücü kursuna gidip A2'de ekletmek için kayıt oldum. Sanırım sınav döneminde sadece direksiyon sınavı olacakmış. İlgili tarihi bekleyelim bakalım.

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    hoşgeldin kardeşim. Motosiklet bi aşktır. ufak bi kıvılcımla başlar sende o kıvılcımı çakmıssın. Motosiklete binip konyaaltında bi tur attınmı, daha da bırakamazsın bu işi bende antalyadayım. Yardımcı olmaya çalışırım sana. 23 temmuzda manavgattaki motosiklet festivaline git. ondan sonra zaten biter bu iş :D
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Hoşgeldin aramıza
    memleketin izmire yolun düşerse bekleriz.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

langdon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Hoş geldin kardeşim. Ben 25 yaşındayım. En son 10-15 yaşları arasındayken bir kaç defa komşunun skuterini sürdüğümü hatırlıyorum. Hastalığı o zaman kaptım. Ailem motosiklet kullanmanın tehlikeli olduğunu düşündüğünden 18 yaşımda A2 ehliyeti kursuna gitmek istememe rağmen B sınıfı ehliyet kursuna gönderdiler. Ama dedim ya hastalığı kapmışım bir kere. Maddi durumumun el verdiği ilk fırsatta A2 ehliyetimi aldım. Yaklaşık iki ay önce ilk motosikletimi aldım ve şu an çok mutluyum

Ne demişti Mahsun Kırmızıgül:

Ben yasaklara değil sevdalara yenildim
    Ben yıllara değil yalnızlığa yenildim
    Ben hayata değil tek sana yenildim
    Benim sana olan bu sevdam bitmez...

Zincirlere vursalar
    Zamanı durdursalar
    Sırtımdanda vursalar
    Bu sevda bitmez
    ...

Benim sevdiğim kadar kimse seni sevemez
    Benden başka hiç kimse uğrunda ölemez
    İstersen çek git eller kıymetini bilmez

Umarım sen de en kısa zamanda istediğin motora kavuşursun ve kazası belasız binersin

Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Allah sana da acil şifalar versin. Dermansız bir derdin olmuş...

gurcan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hosgeldin kardes ehliyetini alinca alirsin temizinden bir bws100 mis gibi antalyada sürersin valla

Motosikleti
    Henüz yok.
    Alıntı akbird adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin kardeşim. Motosiklet bi aşktır. ufak bi kıvılcımla başlar sende o kıvılcımı çakmıssın. Motosiklete binip konyaaltında bi tur attınmı, daha da bırakamazsın bu işi bende antalyadayım. Yardımcı olmaya çalışırım sana. 23 temmuzda manavgattaki motosiklet festivaline git. ondan sonra zaten biter bu iş :D
    Üstadım seninle hemfikirim Aynen dediğin gibi de oldu vallahi bırakmak zor gibi görünüyor Youtube kanalını ve Facebook sayfanı beğendim. İnşallah yakın zamanda yüz yüze de buluşabiliriz

Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin aramıza
    memleketin izmire yolun düşerse bekleriz.
    Motosiklet eğitimlerimi tamamladığım zaman ilk işim Memleketime yolculuk olacak hemşehrim

Alıntı langdon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoş geldin kardeşim. Ben 25 yaşındayım. En son 10-15 yaşları arasındayken bir kaç defa komşunun skuterini sürdüğümü hatırlıyorum. Hastalığı o zaman kaptım. Ailem motosiklet kullanmanın tehlikeli olduğunu düşündüğünden 18 yaşımda A2 ehliyeti kursuna gitmek istememe rağmen B sınıfı ehliyet kursuna gönderdiler. Ama dedim ya hastalığı kapmışım bir kere. Maddi durumumun el verdiği ilk fırsatta A2 ehliyetimi aldım. Yaklaşık iki ay önce ilk motosikletimi aldım ve şu an çok mutluyum

Ne demişti Mahsun Kırmızıgül:

Ben yasaklara değil sevdalara yenildim
    Ben yıllara değil yalnızlığa yenildim
    Ben hayata değil tek sana yenildim

Zincirlere vursalar
    Zamanı durdursalar
    Sırtımdanda vursalar
    Bu sevda bitmez
    ...

Benim sevdiğim kadar kimse seni sevemez
    Benden başka hiç kimse uğrunda ölemez
    İstersen çek git eller kıymetini bilmez

Umarım sen de en kısa zamanda istediğin motora kavuşursun ve kazası belasız binersin
    İnşallah kardeşim teşekkür ederim güzel dileklerin için.

Alıntı Grhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah sana da acil şifalar versin. Dermansız bir derdin olmuş...
    Hiç sorma Bu derdime derman istemiyorum ama Motosiklete bineyim yeter

Alıntı gurcan34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hosgeldin kardes ehliyetini alinca alirsin temizinden bir bws100 mis gibi antalyada sürersin valla
    Teşekkür ederim. Scooter düşünmüyorum
    abeciMotoru ve akbird bunu beğendiler.

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    face sayfasından msj at bana kaynaşalım ;)
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

Motosikleti
    Henüz yok.
    Alıntı akbird adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    face sayfasından msj at bana kaynaşalım ;)
    Attım üstadım

HunteRHunteD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 FA
    hoşgedin aramıza yakında madde bagımlıları statüsüne girecek motor sevdalıları

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    müdür senin moturpisiklet alman lazım tam kıvama gelmişsin. yarın motosohbete bir konu aç ilk motor için tavsiye diye

Motosikleti
    Henüz yok.
    Alıntı HunteRHunteD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgedin aramıza yakında madde bagımlıları statüsüne girecek motor sevdalıları
    Tedavi merkezleri de kurarlar yakında
    Alıntı sezgingulmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    müdür senin moturpisiklet alman lazım tam kıvama gelmişsin. yarın motosohbete bir konu aç ilk motor için tavsiye diye
    Bununla ilgili bir konum mevcut zaten dostum
    Motosiklet ile tanışmam
    Okuyup değerlendirirsen memnun olurum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler