Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüm motor sevdalılarına selamlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Tüm tutkunlara selamlar, Adım Ersin İstanbul da Mali müşavirim. Hep motor alma hayali ile 34 yaşına kadar geldim, motora her niyetlendiğimde ya annem ya babam şimdide eşim şeytan icadı alma diye beni işledi. Ama artık motora başlamalıyım. Motor her erkeğin, bazende bayanların ilgisini çeken bi alet, sahilde ne zaman bir motor solu kapatmış, o iç gıcıklayıcı melodiyi, bir şiir gibi dinlettiğinde ses kaybolana kadar o tarafa bakarım. İçimden bi vay be çekerim. Güç çeker beni kendine, motorlara bakarken hep yüksek cc ve şekil motorlara bakardım. Taki bu forumdaki değerli kullanıcıların, tecrübeleri ile paylaştıkları yazıları okuyuncaya kadar, artık 500 600 cc makinalara bakmıyorum. Yaşamayı seviyorum, motoruda bir yaşam biçimi olarak kabul ediyor ve oyunu kurallarına göre oynayayım diyorum. İnşallah yakın bir zamanda MT 125 alarak tecrübe kazanmaya başlayacağım. Sizlerinde engin tecrübeleri bana kılavuz olacak, yeni başlayan bu motorcuya her türlü öneri ve öğütlerinize açığım, motor ile birlikde nasıl bir kask ve aksesuar almam gerektiği konusunda bilgi verirseniz çok memnun olurum. hepinize iyi forumlar, tekeriniz düz bassın.
    Maslak ve oqnfdn bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Motorun gelmiş, parasını ödedik ruhsat biraz geç çıkıyor ama hayırlısı olsun yapcak bişi yok, geç olsun güç olmasın.

Revit Marka mont aldım.
    Eldiveni hediye ettiler.
    Kask AVG aldım bi tane ama sonra renkleri içime sinmedi iade ettim. Mat Siyah bi kask alacağım tüm motorlara uysun diye Hayırlısı artık.

Faen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700X
    hayirli olsun. kazasiz belasiz surusler dilerim. ben de ayni model motosiklet ve yaklasik ayni marka ekipman almayi dusunuyorum 15 gun icerisinde. montunun ve kaskinin modeli nedir? ne kadara aldin?

Motosikleti
    Henüz yok.
    Motoru alırken pahalımı alıyorum diyordum ama aksesurların fiyatını görünce motor bedavaymış dedim açıkcası Ödediklerimi kısaca açıklarsak herkese yardımcı olur sanırım.

1. MT-125 : 9950,00 TL
    2. Ruhsat işlemleri için :380,00 tl
    3. Ruhsat işlemleri için vekalet : 100,00 TL
    4. Sigorta : Henüz belli değil en ucuz şirketi bulup yaptırcam artık 700 fiyat veren şirketler var gözüm korktu
    5. Eldiven prohell : bayi motor aldığım için hediye etti
    6. Avg Kask : güneş engelleyen zımbırtısı da vardı 580.00 tl
    7. Revit mont : 450.00 tl

Ehliyet için :
    Kurs : 350.00
    Sağlık raporu : 50.00
    Sınav ücreti : 100.00
    Ehliyet değiştirme bedeli : 250,00 tl alacakmış emniyet

Sigortayıda 500 olursa diye düşünüyorum bu iş ufak giderleri ile bana 13.000.00 tl ye patladı diyebilirim.

Not: Ruhsat işlemlerini kendimiz de yapabiliyormuşuz, bayi öyle söyledi ama ben uğraşmak istemediğim için ücretini ödedim plakayı onlara çıkarttırdım. Siz bunu araştırıp nasıl yaptıldığını öğrenip kendiniz yapabilirsiniz.

Bittimi bitmedi. Söylenene göre bitmiyormuş Üzerine binmeden vaz mı geçsem napsam.

GurdalK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 Ns
    Sigorta bedeli o fiyatlarda olduğuna emin misiniz , fazla geldi biraz

Motosikleti
    Henüz yok.
    Kardesim sigortaci ona bile yaptirmayacagim dusunun artik, motoru aldigim yer abi 7 tane sirket var dedi dedim hepsinden fiyat hesaplat en uygununu soyle kafama yatarsa yaptircam

oqnfdn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-25 (2020) & Yamaha D'elight XC115 (2013)
    Alıntı eraksoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Not: Ruhsat işlemlerini kendimiz de yapabiliyormuşuz, bayi öyle söyledi ama ben uğraşmak istemediğim için ücretini ödedim plakayı onlara çıkarttırdım. Siz bunu araştırıp nasıl yaptıldığını öğrenip kendiniz yapabilirsiniz.

Ben ruhsat işlemlerini kendim yaptım çok zaman aldığını söyleyemem ama yaşadığınız ile ilçeye göre farklılık gösterebilir bu zaman. Motorumu saat 13:00 da evraklarını aldım ve saat 15.30 da plakayı taktım. Halk arasında muameleci dedikleri birileri var hiç araştırmadım 100 Tl fazla vererek adamlara yaptırıyosunuz. bence 2.5 saat lik zevkli bi koşturma için 100 lira verilmez kendin yapmanı tavsiye ederim şimdiden hayırlı olsun
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    hocam merhaba. ben de maliye mezunuyum. şuan bursa adliyesinde çalışıyorum. sana şunu söyleyeyim, 26 yaşındayım ve ailem motora görüp görebileceğin en karşı aileydi. ne zaman motosiklete niyetlensem evde savaş çıkıyordu adeta. ilk 22 yaşımda merak sardım motora. ailemin karşı olması nedeniyle 3 yıl erteledim. bu süre içerisinde maddi durumun iyi olduğundan hep son model arabam vardı. en son gözü karartıp ne olursa olsun diyerek mondial 125 mh drift aldım 2650 tl'ye. altımda ilk çıktığı dönemde aldığım clio4 vardı. inan mondialdan aldığım zevkin 10'da birini o araçtan almadım. artık 2 tekerden başka hiçbir şey bana zevk vermemeye başladı. bu nedenle aracımı sattım. şimdi hyosung gt250r aldım. adeta aşkla bağlıyım motoruma. pazar günü kendi hatam nedeniyle ilk kazamı yaptım. hani kaza yaparsın da motordan soğursun derler ya, bende tam tersi oldu. motoruma yeniden binmek için gün sayıyorum. ehliyetsiz binmeme kararı aldım. sınavı geçtim şuan kursun belgelerimi hazırlamasını bekliyorum.

O ilk başta motordan nefret eden ailem, kaza yaptığımda olur böyle şeyler, sen motosiklet kullanıyorsun önemli olan sana bir şey olmaması, cesaretini kaybetme diyerek beni teselli etti. ama babam hala motorunu sat da sana arabamı vereyim diyerek bana takılıyor. haliyle hala motosiklet kullanmamı istemiyorlar. ama bu işte ciddi olduğumu görünce tahmin edemeyeceğim kadar yumuşadılar.

Sana tavsiyem ne olursa olsun asla ama asla ekipmansız binme. bende kaza esnasında kask mont ve eldiven vardı. üst taraftan çizik bile almadım. ama alttan ekipmanım olmasına rağmen giymemiştim. sol tarafımın üstüne düştüm belim ve dizim sıyrıldı ve morardı halen acıyor. bir de sol ayağımın arka tarafını vurdum ama önemli bir şey değil.

bu işe gerçekten niyetli olup olmadığını o motora ilk bindiğinde ve ilk kazanı yaptığında anlayacaksın. motosiklet hata affetmeyen bir tuttudur, ama koruma ekipmanlarımızla bu hataların sonuçlarını en aza indirgeyebiliriz. ben motosikleti hayatım boyunca bırakabileceğimi sanmıyorum.

Motosikleti
    Henüz yok.
    Teşekkürler istanbulda degil 2.5 saatte halletmeyi 2 gunde trafik subeden randevu bile alabilecegimi sanmiyorum.

Iinkinpark arkadasim tavsiyeletin icin tesekkurler, kesinlikle dikkate alacagim, motor benim icin bi eglence araci olacak arabam var ama iste motor hep bi hayal oldugundan bu hayali gerceklestirmeliyim dedim. Hayirlisi

Motosikleti
    dealim daystar 250
    internetten randevu almak için ben sıkıntı yaşamadım ist. fatih deyim.tahmin edilen kadar sıkıntılı bir iş değil ruhsat çıkartmak

Motosikleti
    Henüz yok.
    Arkadaşlar o kadar uçuk fiyattan sonra sigorta en iyi ergo sigortadan çıktı 240 tl 5 taksit, motorsiklet sigortasının günü yaklaşanlara duyurulur ergodan fiyat alın mutlaka

Motosikleti
    Henüz yok.
    Kaskı değiştirdim. Avg yerine scorpion aldım. Scorpion kullanan kişilerden yorum alabilirmiyim. Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)