Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Merhabalar,bayan için motor tavsiyesi verebilirmisiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    macarr34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhaba,Müge ben.39 yaşında 1,60 boyunda 55 kilodayım.Bu siteye yeni üye oldum.Günlerdir inceliyorum.Forumları okuyorum.Motorlarla ilgili pek çok şey okudum.Fakat henüz bi bayanın kullanabileceği motorlar hakkında bi yazı bulamadım.Bilirkişilerin tavsiyesine ihtiyacım var.Ehliyet sınavım bir ay sonra.Ve ondan sonrada hangi motoru almam gerektiğini bilmiyorum.Sizce hangisi uygundur?ybr 125 mi honda 150 mi ? bu ikisi arasında kaldım.Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tvs Apache
    Foruma hoşgeldiniz,iyi paylaşımlar.

İlk mesajınız benden olsun o zaman.
    1-Bana sorarsanız scooterla başlayabilirsiniz sizin için daha kolay olabilir.Bkz:Sym Fiddle
    2-Eğer illa vitesli diyorsanız da ybr'nin boyutları cbf'den daha kısa olduğu için ona bakmanızı tavsiye ederim.
    3-Biraz da gönül işi,hangisini beğendiyseniz yani
    macarr34 bunu beğendi.

supporter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    baslangıc olarak bır çinli ucuz yollusundan dedıklerınden olabılır bıraz alıstıktan sonra vıteslı ve cc olayını dusunmenız mantıklı olacaktır.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hosgeldiniz.

Soylediginiz iki motorda esdeger bence. Farklari gorunusleri. Aradaki 25 cc.lik farka yakilmayin. Gidin iki motorunda uzerine oturun. Hangisinde kendinizi mutlu hissediyorsaniz onu alin.

Bu arada...
    Bu topic patlar benden soylemesi

"KAZASIZ SURUSLER"
    rahmi34 ve *Heka bunu beğendiler.

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herşeyden evvel sistemli adım adım eğitim..sonra gerekli ekipman..en son motor..topic patlama hususunda Sadık ile hemfikirim 100 cevabı var temiz
    Sadık1453 ve macarr34 bunu beğendiler.
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

hoşbuldum,teşekkür ederim..scooter kesinlikle düşünmüyorum.Vitesli düşünüyorum.Yani sınavda da vitesli motor kullanacağımı düşünürsek

supporter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aralarında 25 cc var cokmu onemlı evet yada hayır tartısılır yukarıdada arkadasımın dedıgı gıbı hangısınde mutlu olacaksan kalkma ustunden bırde servıs olayına bakın evıne yakınlarda hangısı var en azından 1 artı daha olmus olur

Her iki motoru da denedim.Şöyle bişi var.Ybr için çift amortisör dediler ileride bel incinmesi yaşarsın dediler.Honda da amortisör ortada olduğu için yaylanması rahtsızlık vermez dendi.Bilmediğim için hangi görüş doğru dur?

caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bi bayan için ybr cbf değil de yeşil bi tvs apache olabilir
    macarr34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache
    Üstümdeki mesaj da mantıklı,ben ikisi arasında kaldığınız için ybr dedim,apache'de bakabilirsiniz,kullanımı daha kolaydır ayriyetten.Ben memnunum.

tvs apache? onuda incelicem.Teşekkür ederim.Fikriniz için.

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Bajaj pulsar a bakiniz, yeni cikti, son model motordur, kendileri...

Görüntü olarak tvs apache de bajaj da honda da yamaha ybr de benziolar birbirlerine.Sıkıntı hangisi daha ideal? ve hangisinin parçaları uygundur?Yada hangisi bir bayanın kullanabileceiği türdendir?MAlum güç;AĞırlık konusu?

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Hoş geldiniz.

Boyunuzla orantılı olarak 75cm sele yüksekliğini geçmeyen motosikletlere yönelmenizi tavsiye ederim.

Peki bu 75 sele yüksekliği olan motorlar bu beğendiklerim arasında varmı? Henüz o kadar incelemedim de..

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı macarr34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu 75 sele yüksekliği olan motorlar bu beğendiklerim arasında varmı? Henüz o kadar incelemedim de..
    Yok maalesef.

Ama bu birazda sizin kondüsyonunuzla alakali.
    Ben böyle söyledim diye, tamamen böyle olacak diye bi kaide yok elbette.
    Ehliyet sınavından önce, sınava gireceğiniz motor üzerinde bi deneme yaparsanız, az çok bi fikir edinmiş olursunuz.
    Ama bu konuyu sakın es geçmeyin..
    macarr34 bunu beğendi.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    Bu konu yürür gider Öncelikle hoşgeldiniz. Bayanların çoğaldığını görmek motor dünyasının dahada güzelleştiğini gösteriyor cesaretinizi için tebrik ederim. Sorunuza gelirsek scooter düşünmüyorsanız söylediklerinizi içinden ybr derim. en 1.84 boyundayım ybr bana küçük geliyor. Size tam uygun olacağını söyleyebilirim ayrıca firen ve viraj olarak süspansiyoları cbf den daha iyi performans verir ve cbf den az yakar. Tvs deki titreşimin rahatsız edeceğini düşünüyorum. Başlangıç için ybr oldukça ideal olacaktır. Sizi bol bol motorla uğraşmaktan kurtarız vakti gelince bakımını yapar arkanıza bakmazsınız
    macarr34 bunu beğendi.

Elbette bir ay kadar vaktim var sınavdan önce özel ders almayı düşünüyorum.Sürücü kursunda son iki üç gün kala dediler motor dersi vericez.Ben bir ay öncesinden başlamak istiyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

Alıntı kemboo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konu yürür gider Öncelikle hoşgeldiniz. Bayanların çoğaldığını görmek motor dünyasının dahada güzelleştiğini gösteriyor cesaretinizi için tebrik ederim. Sorunuza gelirsek scooter düşünmüyorsanız söylediklerinizi içinden ybr derim. en 1.84 boyundayım ybr bana küçük geliyor. Size tam uygun olacağını söyleyebilirim ayrıca firen ve viraj olarak süspansiyoları cbf den daha iyi performans verir ve cbf den az yakar. Tvs deki titreşimin rahatsız edeceğini düşünüyorum. Başlangıç için ybr oldukça ideal olacaktır. Sizi bol bol motorla uğraşmaktan kurtarız vakti gelince bakımını yapar arkanıza bakmazsınız

Ben teşekkür ederim.Vallahi açıkça söylemek gerekirse yollarda bayanlarında motor kullanabileceğini gördükten sonra neden olmasın dedim Araba kullanmak ta güzel fakat malum park sıkıntısı ve istanbul trafiğinde ilerleyememek arabadan vazgeçirdi beni.Motor sevdasına yöneldim.Bu sitede pek çok bilgi edinebildiğimi de gördüm.Ybr de ki tek korkum çift amortisörün çukurlarda affetmiyeceğini bel sakatlanmalarına kadar gideceğini söyledikleri için tereddütde kaldım..Bu yüzden pek çok fikre ihtiyacım var.
    g1m71 bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Elbette bir ay kadar vaktim var sınavdan önce özel ders almayı düşünüyorum.Sürücü kursunda son iki üç gün kala dediler motor dersi vericez.Ben bir ay öncesinden başlamak istiyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

Ben teşekkür ederim.Vallahi açıkça söylemek gerekirse yollarda bayanlarında motor kullanabileceğini gördükten sonra neden olmasın dedim Araba kullanmak ta güzel fakat malum park sıkıntısı ve istanbul trafiğinde ilerleyememek arabadan vazgeçirdi beni.Motor sevdasına yöneldim.Bu sitede pek çok bilgi edinebildiğimi de gördüm.Ybr de ki tek korkum çift amortisörün çukurlarda affetmiyeceğini bel sakatlanmalarına kadar gideceğini söyledikleri için tereddütde kaldım..Bu yüzden pek çok fikre ihtiyacım var.
    arka amortisörler cogu marka ve modelde sertlik ayarlıdır.

siz egerki bu ayarı biraz daha yumusak olacak sekilde ayarlarsanız cukurlarda sırtınıza binecek yuk de azalacaktır.

zaten motosiklete binilirken sandalyeye oturur gibi tam dik konumda binilmez

hafif öne egik oturulurki omurgalara binecek yuk azalsın
    macarr34 bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    ....Motorlarla ilgili pek çok şey okudum.Fakat henüz bi bayanın kullanabileceği motorlar hakkında bi yazı bulamadım....
    bayan derken? 8 bacagi, 1 eli, 6 gozu olan bir varliktanmi bahsediyorsunuz?? BAYLAR hangi motorla basliyorsa BAYANLARDA o motorlarla baslayabilir. forumdaki arama fonksiyonunu kullanabilirsiniz...
    Sadık1453 ve semihss bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler