Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbuldan sevgiler , saygılar ..

Motovento
    REKLAM ALANI
    AGAWORM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot 103 IIC (El yapımı)
    Merhaba ağabeylerim , kardeşlerim , arkadaşlarım .
    Kendimi tanıtmaya başlamadan önce sürç-i lisan edersem peşinen affola .

1995'de Sakaryada doğdum . 6 yıl Judo eğitimi aldım ve bu 6 yılın 2 yılını profesyonel olarak müsabakalara katılarak geçirdim . Şuan okulum dolayısı ile İstanbulda ikamet etmekteyim .
    Motor deneyimim ; lise yıllarımdan kalma. O yıllarda yaşadığım yer 25 bin nüfuslu bir turizm ilçesi olduğu için motor sürmek için ehliyete ihtiyaç duymuyorduk , yani insanlar duymuyorlar .Kontrol yok , çevirme yok , çevirme olsa bile tüm polisleri tanıyoruz tarzı şeyler geçerliydi . Benimde hali hazırda ehliyetim , kaskım , kıyafetim , ekipmanlarım yok . İlk motorum Peugeot 103 (Mobilet tarzı) yaklaşık 1 - 1,5 ay kadar kullandım ve sattım . Daha sonra bir arkadaşımın 100cc Ramzey motorunu (5 vites) belirli aralıklarla 4-5 ay kadar kullandım . Kendimi denemek için birer ikişer kez Mondial touring 100 UAG , 125 MG Classic , 125 MH Drift kullandım . Bir seferinde viraj alamayıp 4 metre (uçurum dersek ) uçuruma yuvarlanan arkadaşımın gidonu hasarlı Touring 150 MR Vulture motorunu 10 kilometre kadar sürüp tamirciye götürmüştüm . Gerçi sonrasında ara ara Touring 150 MR Vulture 'ı sürdüm . Anlayacağınız tecrübem yük denecek kadar az .Kendi eksi ve artılarımı şöyle değerlendirebilirim ; Makineye çok rahat adapte olabiliyorum (şimdiye kadar sürdüğümü belirttiğim motorlara ilk oturuşumda sürekli motor kullanıyormuşum gibi rahat sürüşler yaşadım )
    Bunun dışında trafiği çok iyi takip edebiliyorum ve nedense şehir içinde sürüş yapmak bana çok daha keyifli geliyor, Şehir içi duraklamalarda veya düşük hızlarla viraj alırken denge problemi yaşamıyorum (Bunu daha önce yaptığım sporun denge üzerine kurulu bir spor olmasına bağlıyorum ) . Fakat kullandığım makinenin gazına çok çabuk gelebiliyorum (Bunu 100UAG'den inip 150 Vulture'a bindiğimde farkettim , makine ne kadar kaldırıyorsa o kadar yükleniyorum , belkide bu yüzden daha güvenli olduğu için şehir içini seviyorum ) , birde bu eksi mi artı mı çözemedim ama sürüş sırasında arkadaşlarım gibi gereksiz yere vites yükseltip deviri düşürmüyorum , devirli kullanmayı seviyorum .
    Şimdi size sormak istediğim ufak tefek sorular var ;
    Uzun zamandır SS tarzda bir motorum olsun istiyorum , önümde 4 yılım var ( Üniversitenin bitmesi için ) . Motoru üniversitede bağırtayım çağırtayım diye istemiyorum ki zaten İstanbul'da trafik tecrübem olmadığı için bayağı korkuyorum .
    Sizce bu 4 yılı nasıl geçirirsem , üniversite bittiğinde 1000RR kullanmaya hazır olurum ? Yada şöyle sorayım daha doğrusu planımı şöyle anlatayım :
    İlk Motorum ve Sürüş için gerekli olan her şey (Ehliyet ve Güvenli sürüş eğitimi hariç ) için 6-8 bin liraya kadar bütçem var .
    Ehliyetimi A2 ve B sınıfı , ikisini de bu yaz almayı düşünüyorum ,
    Sonra sürüş eğitimi alıp bütçeme göre (ki zamanla artar veya azalabilir ) bir motor alacağım.
    Aslında pek kafa şişirmeden de bunu sorabilirdim fakat ayrıntıların önemli olabileceğini göz önünde bulundurmak istedim , daha önce 150 cc bir motoru rahatlıkla kullanabilen biri , 250 cc SS bir motorla başlangıç yapabilir mi ?
    Yapılabilecekse sizce ne kadar bütçeye değer ve F/P açısından önerebileceğiniz marka ve modeller nelerdir ?

Şimdiden çok teşekkür ederim .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tvs Apache
    Foruma hoşgeldin öncelikle,senin gibi bilinçli arkadaşların olması güzel ! 250 cc de pek bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum çünkü 4 silindir değil ve beygiri düşük. Ninja'yı tavsiye edebilirim,eğer naked'a kaymak istersen inazuma derim susarım.

Alıntı AGAWORM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ağabeylerim , kardeşlerim , arkadaşlarım .
    Kendimi tanıtmaya başlamadan önce sürç-i lisan edersem peşinen affola .

1995'de Sakaryada doğdum . 6 yıl Judo eğitimi aldım ve bu 6 yılın 2 yılını profesyonel olarak müsabakalara katılarak geçirdim . Şuan okulum dolayısı ile İstanbulda ikamet etmekteyim .[/B]
    Bi de bu ne ayak ? Gözdağı falan mı veriyorsun yani ?
    AGAWORM bunu beğendi.

Mesh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APAHCE ---KUBA KH150 12D
    bir arkadaş daha kurtuldu apacilikten galıba hosgeldin arkadaşim
    AGAWORM bunu beğendi.

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Aramıza hoşgeldin kardeşim..
    AGAWORM bunu beğendi.

Motosikleti
    Hoşbuldum ,değerli yorumlarınız için teşekkür ederim
    Naked motorlara pek sıcak bakmıyorum , çoğu göze hitab ediyor ( çıplak olmasına rağmen ) , tamam konfor desen ss ler belki yanına yaklaşamaz (ki gözlemlerime göre Honda konfor konusunda özellikle düşük cc li motorlarda gayet ileri seviyede ) ama Aerodinamik açıdan incelediğinde bence eksik motorlar , ayrıca motor üzerinde rüzgar yemeyi de pek sevmem herhalde .

Alıntı SolidRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Foruma hoşgeldin öncelikle,senin gibi bilinçli arkadaşların olması güzel ! 250 cc de pek bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum çünkü 4 silindir değil ve beygiri düşük. Ninja'yı tavsiye edebilirim,eğer naked'a kaymak istersen inazuma derim susarım.

Bi de bu ne ayak ? Gözdağı falan mı veriyorsun yani ?

Estağfurullah , aşağıda denge problemimin olmadığından bahsederken yaptığım spora bağladım , aklınızda soru işareti kalmasın diye de önceden yazayım dedim

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Merhaba hoşgeldin 8 bin liraya 2. el bir honda cbr 250 alırsan iyi olur tabiki full ekipman ve eğitimden sonra başlaman uygun olur. Cbr 125 ilede başlıyabilirsin hız tutkun benım gıbı yoksa yetmemezlik gibi birşey olmazsa sıfır cbr 125 alır akarsın işte

Motosikleti
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba hoşgeldin 8 bin liraya 2. el bir honda cbr 250 alırsan iyi olur tabiki full ekipman ve eğitimden sonra başlaman uygun olur. Cbr 125 ilede başlıyabilirsin hız tutkun benım gıbı yoksa yetmemezlik gibi birşey olmazsa sıfır cbr 125 alır akarsın işte
    Öncelikle çok teşekkür ederim fakat yukarıda belirttiğim gibi benim için başlangıç motoru olacak , yani hız tutkum var . Birde şunu da belirteyim Motor ve korumalıklar için 6-8 bin lira arası bir bütçem var ve korumalıklar 1000 cc bir motoru kullanırkende işimi görecek tarzda olsa sizce ne kadara patlar . Tekrar teşekkür ederim .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)