Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yeni Honda Wing-go ile

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Ön freni kullanmandan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    X Treme Max 200
    ön fren daha çabuk durduruyor ama motoru
    arka frenin durdurma mesafesi uzun sanki
    hangi durumlarda ön freni hangi durumlarda arkayı kullanmam lazım

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön freni kullanmandan

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Bak şu kitabı edin çok cuzzi bi fiyatı olması lazım. İstanbulda kolaylıkla bulabilirsin

Biçok şeyin cevabını bulabilirsin içinde, takıldıkça açar açar bakarsın, hem anlatımıda espirili

ilkerabi bunu beğendi.

Motosikleti
    X Treme Max 200
    24 lira bişi değilmiş Dr da var alıcam ilk fırsatta

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı Wing-go adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön fren daha çabuk durduruyor ama motoru
    arka frenin durdurma mesafesi uzun sanki
    hangi durumlarda ön freni hangi durumlarda arkayı kullanmam lazım
    Eğer düz gidiyorsanız ön fren kullanılır. Yani lastikler aynı doğrultuda değilse, ön freni sertçe kullanmak tehlikelidir.
    Daha iyi anlayabilmemiz için Altın Elbiseli Adamın fren videosunu izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Motosikleti
    X Treme Max 200
    altın elbiseli adamı takip ediyorum ama fren videosuna denk gelmedim tşk ler.
    anlatılanlar tecrübeyle daha çok öğreniliyor
    önemli olan minimum hasar.

Motosikleti
    Çalındı almayı düşünmüyor
    İlk Önce Motorun Hayırlı Olsun Kaza Yapmıssın Geçmiş olsun ön freni ne gibi durumlarda basacaksın her durumda %50 arka fren %50 ön fren durdurmanızı sağlar ön fren manetin altında yumurta olduğunu varsayalım nasıl basarsan yumurta kırılır aniden basarsan demeki yavaş yavaş bascaksin aniden basınca ön lastik kilitlenir ve düşersin ama yavaş yavaş basarsan kaymaz durursun TOPRAKTA asla ön fren basılmaz ve ön frene bastın diyelim kaydı hemen bırak direksiyonu düz tutuğun sürece hep düz kayar sağa sola değil kaydığını hissettiğin an ön freni bırak ve virajlarda sakın ön fren basma virajlarda arka frene bas çek yapılarak denge sağlanır şimdilik yeterli bu kadar

Motosikleti
    X Treme Max 200
    teşşekkür ederim yeterli evet öğreniyoruz yavaş yavaş

thb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda wave 110i
    Geçmiş olsun dostum, motorunla kaç km yaptın bilmiyorum ama 1000km ve üstü km'lerden sonra daha bi alışıyor ve seviyorsun. Acele durumlar istisna, hiç hızlı gidilecek ani hareketler yapılacak bir motor değil. Motorun çapını bildiğin sürece güvenli ama adi değil..

Motosikleti
    X Treme Max 200
    teşekkür ederim hocam saolasın. şuanda 230 km deyim daha. dediğin gibi evet hızlı ve hareket motoru değil. ev iş gidip gelmeye yetiyor şuan.
    otobandan gidip geldiğim için hız az geliyor bazen ama şehir içinde daha hızlısı beni daha çok yaralayabilridi.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    altın elbiseli adamı takip ediyorum ama fren videosuna denk gelmedim tşk ler.
    anlatılanlar tecrübeyle daha çok öğreniliyor
    önemli olan minimum hasar.
    ybr 125 incelemesindeki viraj girişine bakın...
    http://www.youtube.com/watch?v=F4Xm1_c9QdU" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

Fren:
    http://www.youtube.com/watch?v=-tDjDrdq5gw" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    2006 Honda CBF 250 - 2006 Honda İnnova
    teşekkür ederim hocam saolasın. şuanda 230 km deyim daha. dediğin gibi evet hızlı ve hareket motoru değil. ev iş gidip gelmeye yetiyor şuan.
    otobandan gidip geldiğim için hız az geliyor bazen ama şehir içinde daha hızlısı beni daha çok yaralayabilridi.
    geçmiş olsun, zamanla tecrübe kazandıkça 100 cc az gelmeye başlayacak, ama şehiriçi için ideal tarzda bir motor bence, tekerin düz bassın =)

Motosikleti
    X Treme Max 200
    saolasın hocam. evet şimdilik iş görüyor.
    amin inş. arada kayıyor ediyor ama
    aslında motoru ben artıçıyken usta bir sürücünün sürmesini test etmesini isterdim

Alıntı Motobil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun, zamanla tecrübe kazandıkça 100 cc az gelmeye başlayacak, ama şehiriçi için ideal tarzda bir motor bence, tekerin düz bassın =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:38 ----------

bu motora baya binicem ne bilim atıyorum 1 sezon daha
    yada 20 30 bin km ye kadar.
    ondan sonra yeni motoru aldığımda (inşaallah)
    bu motoru, ehliyetini almış, bütün ekipmanlarını almış olması şartıyla motor kullanmaya yeni başlayan genç herhangi bir arkadaşa hediye edicem.

48mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wing-Go
    motor hayırlı olsun ve geçmiş olsun. Bende 1-2 hafta önce wing-go aldım motor vites ufaltırken yada freni biraz sert yapınca kayıyo ona dikkat etmek lazım kazasız belasız

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Hayırlı olsun
    Wing-go bunu beğendi.

Motosikleti
    X Treme Max 200
    evet çok kayıyor motor dün az daha bi arabanın sağ tarafında patlıyordum yağ gibi kayıverdi altımda motor lastiğindenmi motorun hafifliğinden mi anlamadım
    amin cümlemize inş.
    Alıntı 48mehmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor hayırlı olsun ve geçmiş olsun. Bende 1-2 hafta önce wing-go aldım motor vites ufaltırken yada freni biraz sert yapınca kayıyo ona dikkat etmek lazım kazasız belasız

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:54 ----------

kitam dün akşam itibariyle elime ulaştı okuyıorum şuan.
    teşekkürler

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak şu kitabı edin çok cuzzi bi fiyatı olması lazım. İstanbulda kolaylıkla bulabilirsin

Biçok şeyin cevabını bulabilirsin içinde, takıldıkça açar açar bakarsın, hem anlatımıda espirili

http://p1308.hizliresim.com/1d/f/rfrnd.jpg

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    2006 Honda CBF 250 - 2006 Honda İnnova
    saolasın hocam. evet şimdilik iş görüyor.
    amin inş. arada kayıyor ediyor ama
    aslında motoru ben artıçıyken usta bir sürücünün sürmesini test etmesini isterdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:38 ----------

bu motora baya binicem ne bilim atıyorum 1 sezon daha
    yada 20 30 bin km ye kadar.
    ondan sonra yeni motoru aldığımda (inşaallah)
    bu motoru, ehliyetini almış, bütün ekipmanlarını almış olması şartıyla motor kullanmaya yeni başlayan genç herhangi bir arkadaşa hediye edicem.
    lastiklerin yeni olduğu için kayma eğilimi fazla olur, ayrıca üzerinde ne marka lastik kullanılmış blmiyorum fakat büyük ihtimalle nylon hamurlu lastiktir, eğer nylon ise ıslak zeminde çok dikkatli sürmeni öneririm çünkü nylon hamurlu lastikler inanılmaz fazla kayar, kaliteli dubless lastik taktığında aradaki farka sen bile inanamayacaksın emin ol.. yarın Honda bayisine gidip benim emektarın bakımını yaptıracağım, ayrıca Wing-go'yu inceleyeceğim, iş yerimde sağa sola gitmek için bende bir Wing-go düşünüyorum, bakalım kısmet artık
    hediye olayına gelince,11 tane motor değiştirdim ancak, inan ben hala motosiklet kullanmayı öğrendiğim 1985 model Mobylette Süper 51'ime gözüm gibi bakıyorum, inşallah torunlarıma bırakacağım bir bir hediye olacak
    Wing-go bunu beğendi.

ddaglar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de winggo almak istiyorum ama pişman olur muyum bilmiyorum. Biri bana yardımcı olabilir mi?

barisim1985 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha nouvo
    Hayırlı olsun Kardeşim en güzelini yapmışsın fiyatıda çok uygun aklımdan geçmedide değil Hani yakıti çok az ama Sadece motor gücü zayıf gibi Gelmi ama vitesli olması ona Her devirde hakim olabileceğin anlamına Gelir

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:13 ----------

Alıntı ddaglar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de winggo almak istiyorum ama pişman olur muyum bilmiyorum. Biri bana yardımcı olabilir mi?
    yamaha criptondan (sonuçta yamaha müzik aletleri ustası motor değil) yada çin mallarından Iyidir bence HONDA sanırım innovonin yerini alması için çıkardılar bu motoru ufak bi Fark ile fren sistemi disk olan bi modeli var düşünmek lazım

Motosikleti
    X Treme Max 200
    2013 den 2017 ye ne oldu bu 3 senede.
    Ben bi anlık bi sinirle motoru sattım, pişman oldum ama ne fayda. Ama satarken ahdettim birgün samsuna (memlekete) dönersem motor alacağım yine diye. Şuan samsundayim askerlik sonrası samsuna yerleştim. Ve çalıştığım işyerinin altına Samsun Honda bayisi açıldı, heves tekrar canlandı ve kendimi bu forumda buldum yine. Maddi durumlar elverdiginde, Crf 250 l hedef malum hafta sonu köye çikariz falan. Herkese keyifli forumlar..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)