Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor için ilk adım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese öncelikle merhaba
    Daha yeniyim yeni bile denilemez belki,1-2 ay sonra ilk motorumu alacağım ama bazı tereddütlerim var. 125'lik Supersport tarzı bir motor almak istiyorum. Bazı arkadaşlarım zorluk çekersin diyor bir kaç şey anlatıyor. İki motor arasında kaldım bunlarda yzf-125r ve cbr. Ne yapmalıyım acaba yardımcı olabilir misiniz ?

Barış Koçtürk
    Boy: 170
    Kilo: 60

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100 ukh, 2001 Titan Deluxe
    cbr daha kullanışlı daha rahat derler sen hangisi istersen onu sen kalbinin sesini dinle
    Fazla değil.. Bi Cbr'nin ruhsatında adım yazsa yeter.

Motosikleti
    Mondial Snappy X
    125 drift tercihimdir .
    :bestmt: Hızlı Gidip Durmasını Bilirim Sen bakma Bana ben Rüzgar Gibiyim. :bestmt:

Mondial falan pek düşünmüyorum ama yinede teşekkürler,cbr daha rahat diye düşünüyorum ancak yzf daha hoş duruyor. Sanırım cbr alacağım ama

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Karenajlı motorlardan bahsediyorsun. Düşersen honda pek olmasa da yamaha sağlam maliyet açar başına.
    Naked diye geçen motorlara da bakmanı tavsiye ederim
    Heil Spellcheck

Önerebileceğin Naked türünden motorlar var mı peki ?

macar_93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 x MZ etz 125 (92)
    Gt 250 önerebilirim Hayatının en dolu anlarını onunla geçirirsin =) Garanti veriyorum
    Kocturk bunu beğendi.

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    sym wolf 250
    suzuki inazuma bunlar naked
    cbr de ii tercih ama cbr 250 al
    Kocturk bunu beğendi.
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

CBR derim hem yamahadan daha ucuz hemde daha rahat. Ama tekerlekleri değiştir değiştirebiliyorsan
    Kocturk bunu beğendi.

Daha önce hiç vitesli motor kullanmadım ve kendime ait bir motorumda olmadı,250lik bir motor fazla gelir mi acaba ? Birde fiyat olarak o kadar yükseklere çıkamıyorum,kendim alacağım çünkü

dickinson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ybr 125 tavsiye ederim... kendini ispatlamış bir kere... az yakar, parçası ucuz, 2. el pazarı iyi, granajı olmadığı için düşürsen de seni sıkıntıya sokmaz... bir de koruma demiri taktırırsan çok iyi olur...

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eğer biraz paran varsa, iç güzelliğe önem veriyorsan suzuki inazuma öneririm. yok tip önemli, karenajı severim diyorsan ucuz yedek parça fiyatı açısından cbr 250 öneririm.

nacizane fikrim budur.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Çok teşekkürler hepinize

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karenajlı motorlardan bahsediyorsun. Düşersen honda pek olmasa da yamaha sağlam maliyet açar başına.
    Naked diye geçen motorlara da bakmanı tavsiye ederim
    Artık kendi motorunu önermiyosun demi baktınız çoğalıyor belediye dağımış gibi

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Hiçbir motoru önermiyorum orada Araştırsın versin kararını
    Bi yerde düklerin çoğalmasına da bir dur demeli tabii
    Heil Spellcheck

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Kocturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. Supersport tarzı bir motor almak istiyorum. İki motor arasında kaldım yzf-125r ve cbr. Ne yapmalıyım acaba yardımcı olabilir misiniz ?

Hiç vitesli motor kullanmadım. 250cc fazla gelir mi acaba ? Birde fiyat olarak o kadar yükseklere çıkamıyorum, kendim alacağım çünkü
    Dünyanın en sakin karakterli kişisi bile bişeye tepesi atsa veya aniden kanı kaynasa o gazı açar, hele ki 18 yaşındaysa Bence gazı açınca tepkileri düşük ve mümkün olabildiğince hafif bi motosikletle başlamak en dorusu.

170cm boy ile Yzf de ayakların yere basmayabilir (Eğitmenler "topuklarınız yere basmıyorsa, o model size uygun değildir" der! )

Yani başladın, topuklar yere basmazken o ağırlığı motosiklete taşıtmak, tafiği okuma, sağ el, sol ayak, sağ ayak, sol el aynalar falan derken bir de üstüne öyle tuhaf bi oturuş pozisyonunu zorlamam ben olsam.

CBR en azından 170cm boya uygun, oturma pozisyonu nispeten rahat sayılır ama bana göre gaz tepkileri yinede tehlikeli sayılır Scooter, commuter tadında bişey kesinlikle düşünmüyorsan mutlaka bi eğitime katıl bence, daha doğru olur

Kocturk bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

ugurdefterli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Motor alırken km sine dikkat et 35.000 de deyip 60.000 deki motoru satın alma anlayan biri ile al. Muayenesi varmı ,lastikleri ne durumda diye iyice kontrol et ,temiz kullanılmış olsun Bence CBR125 R al cbf nin 150 liğinden daha iyi daha hızlıdır başlangıç için gayet iyidir.Görünüşüde gayet iyidir
    Kocturk bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)