Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni bir motorcu daha geldi :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    PIAGGIO BEVERLY 500 CRUISER
    Merhaba Arkadaşlar,

30 yaşıma geldim, birden motorsiklet sevdalısı olduğumu hatırladım İstanbul' dan henüz A2 öğrencisiyim ve şu aralar 2. el bir motor bakıyorum, ancak sanırım sıfır alacağım çünkü 2. el motorunu satan arkadaşlar şaşırmış durumda.. 2013 model sıfırı 4900 TL olan CBF 150 için sahibinden de 4500 TL den aşağı ilan yok, hemde 2012 model, 100 TL ye demir, 50 TL ye çanta takmış diye sıfır fiyatına satacağını sanıyorlar, belkide ben yanlış bir yere bakıyorum dedim ya acemiyim .

Neyse herkese keyifli ve emniyetli sürüşler diliyorum, umuyorum bende aranıza yakın bir gelecekte motorumla katılacağım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Aramıza hoşgeldin. Umarım gönlüne göre bir motor bulursun
    Bazı arkadaşların malı kıymetli oluyor. Ondan öyle fiyat biçiyorlar.
    4.000 Tl ye motor alıp, 3.000 TL extra masraf yapıp aksesuar alan adamın. 4500 TL istemesine bir şey demem.
    Senin dediğin gibi yapanları da anlamıyorum. Anlamak da istemem. Motorunu almak da istemem
    ufuyu bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Geçen sene 3950 den alıp 10,15 bin Km yapıp 50 tl ye Koruma demiri takıp 4700 e satan ,Aynı şekilde geçen sene alıp 10,20 bin yapıp koruma demiri ve top case takıpda 5000 tl üzeri satanlar
    Bunun adı çakallıkdır başka bişey değil.
    İsteyen istediği fiyatı koyabilir ama böyleleri yüzünden maddi durumu kısıtlı olan arkadaşlar zor duruma düşüyor
    ufuyu bunu beğendi.
    Sado

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    12 model cbf nin benim gozumde ederi 4,300 tldir o aksesuarda muhtemelen
    50 liraya aldigi koruma demiri
    20 liraya aldigi adi sani belli olmayan arka cantadir

Aksesuar dedinmiydi aklima ilk olarak lastik geliyor michelan marka ;)

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Bayilerde henüz 2013 model CBF yok.Satılanlar 2012 model.Bende geçen ay 2012 model almak zorunda kaldım.2013 modellerin mayıs sonu veya haziran ayında piyasaya sürüleceği söylendi.Geçenlerde YBR yi sordum ondada durum aynı idi.
    Sıfırı 4.800 tl olan motoru aldığınızda,sigorta,rusat,plaka,takipçi,vergi(MTV) vs.vs. msraflarınıda dahil ettiğinizde 5.250 TL.gibi rakamlara çıkarabiliyorsunuz.Buna aksesuarlar dahil değil.Aksesuarlar için 400 TL.gibi bir rakamda ayrıca ödedim.
    Yani Bayinin sıfır fiyatına bakıp aldanmamak gerek
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Motosikleti
    PIAGGIO BEVERLY 500 CRUISER
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayilerde henüz 2013 model CBF yok.Satılanlar 2012 model.Bende geçen ay 2012 model almak zorunda kaldım.2013 modellerin mayıs sonu veya haziran ayında piyasaya sürüleceği söylendi.Geçenlerde YBR yi sordum ondada durum aynı idi.
    Sıfırı 4.800 tl olan motoru aldığınızda,sigorta,rusat,plaka,takipçi,vergi(MTV) vs.vs. msraflarınıda dahil ettiğinizde 5.250 TL.gibi rakamlara çıkarabiliyorsunuz.Buna aksesuarlar dahil değil.Aksesuarlar için 400 TL.gibi bir rakamda ayrıca ödedim.
    Yani Bayinin sıfır fiyatına bakıp aldanmamak gerek

Selam Hocam,

Dün İstoç taki honda bayisine gittim, özellikle sordum 2013 dedi, yeni geldi dedi, hakkaten de 15-20 gündür beklediklerini söyleyen insanlar vardı, bugun geldi bizde teslim almaya geldik dediler.

Diğer konu ise, aynı bayi tüm masraflar dahil ( sigorta, plaka vs. ) 5100 TL fiyat biçti, 400 TL de önemli olan aksesuarlar tuttu yani 5500 TL..Birde kredi kartına taksit yapıyorlar, ikinci elin hiçbir mantığı kalmıyor bu durumda. kimsenin gidip 700-800 TL gibi bir para için hem kullanılmış, hem de 1 model düşük motoru alacağını sanmıyorum.

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Alıntı ufuyu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Hocam,

Dün İstoç taki honda bayisine gittim, özellikle sordum 2013 dedi, yeni geldi dedi, hakkaten de 15-20 gündür beklediklerini söyleyen insanlar vardı, bugun geldi bizde teslim almaya geldik dediler.

Diğer konu ise, aynı bayi tüm masraflar dahil ( sigorta, plaka vs. ) 5100 TL fiyat biçti, 400 TL de önemli olan aksesuarlar tuttu yani 5500 TL..Birde kredi kartına taksit yapıyorlar, ikinci elin hiçbir mantığı kalmıyor bu durumda. kimsenin gidip 700-800 TL gibi bir para için hem kullanılmış, hem de 1 model düşük motoru alacağını sanmıyorum.
    Zaten bende 2.el al demiyorum.Sadece maliyeti belirtmek istemiştim.Bu işe yeni başladığın için,bayideki satış fiyatını baz almamanı, önermiştim sadece.
    ufuyu bunu beğendi.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

evoren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Pulsar 200 NS
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten bende 2.el al demiyorum.Sadece maliyeti belirtmek istemiştim.Bu işe yeni başladığın için,bayideki satış fiyatını baz almamanı, önermiştim sadece.
    Evet 2013 modeller gelmeye başladı bende 2013 model cbf'imi Perşembe günü teslim aldım. Bayideki satış fiyatını baz almamak gerektiğine katılıyorum, trafik masrafları ve alınacak 2. el motordaki aksesuarların sıfır satışları üzerinden aksesuarın 2. el edebilecek değerini hesaplamak gerekli. Örnek verecek olursak 46 lt kappa çanta sıfırı 350 tl ise 2. eli 200 tl edecektir, çanta için demir 90 tl, motor koruma demiri 50 tl grenaj demiride 50 tl gibi..

Yeni alacak arkadaşlara tavsiyem kask,mont,eldiven lazımsa artçı kaskı masraflarını da göz önünde bulundurunuz, gerçekten dokunabiliyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)