Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir Japon'un gözünden Japon Motosikletleri, İstanbul trafiği ve Motosiklet Kültürü ..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hurricane_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araç çok ama YaYa :)
    güzel paylaşım..
    adamların Suzuki demesine şaşırmadım zira sadece TR'de Honda ve Yamaha el üstünde..
    yurtdışında çekilen videolara bakın çoğunlukla Suzuki motosikletleri var..
    Ϝίάт dѳϐLѳ Ί.Ҙ мυLтίjέт || üstü kapalı hayabusa ||

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    suzuki dediyse vardır bir bildiği =)

HTBAYDAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yerleşik hayata geçince yeniden olacak...
    Türkiyede Suzukinin ilk akla gelen japon olmamasının sebebi bence:
    1. Ybr 125, Cbf 150 gibi motorlara alternatifinin olmaması. (en çok kullanılan motorlar)
    2. Transalp, Pegaso, Tenere gibi motorlara alternatifinin olmaması. (Vstorm diyenleri duyar gibi oluyorum, Vstorm tip olarak bu motorlara benzese de, hatta asfaltta daha başarılı olsa da başka bir sınıfın motoru...) (Vstormu kötülemiyorum, kötüleyenin de karşısındayım, bence süper motor.)
    3. Küçük motorlu skuterlere alternatifi olmaması (çok popüler bir başka sınıf)
    4. Reklam/tanıtım eksikliği (Honda hayat onda demiş adamlar, üstüne slogan tanımam.)
    5. Suzuki denince insanın aklına direk Hayabusa geliyor (diğerler markaların ürün gamında bu kadar öne çıkan modeli yok)-(Hayabusa ise tahrik edici olduğu kadar ürkütücü de... aklı başında olan adam bu motordan korkar, ama hayalini de kurar)

Benden bu kadar...
    "in the land of the blind, one eyed is the king..."

japon olsun çamurdan olsun.

japonun iyisi kötüsü olmaz hammaddesi hep iyidir. modellerde daha teknolojiği olur

japonyadaki sanayi kalitesi zaten belli ve honda suzuki yamaha kawa hepsi bu fabrikalardan parça temin ediyor.

ne kadar kaliteli üretirse o kadar pahalı olur ama bu japonya için geçerli Türkiyede ithalatçı kar payı çok değişke kendi aralarında

atıyorum dördündende aynı marka amortisör çıkabilir

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısaca bir japon'a göre en iyi japon motosikletleri(tabi adamın kendi fikri):
    1- Suzuki
    2- Yamaha
    3- Honda
    4- Kawasaki
    böylesini gördümmü karate yapasım geliyor arkadaş
    kawasakiye nasıl sonuncu der

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben kawamı diyecek diye düşündüm adam kawa bile dememiş.Suzuki iyice fiyatta uçtu zaten düşük cc de motoruda yok biraz soğuk bakıyorum suzilere.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

JUSTice4all - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsx 1300r hayabusa
    mamaray projesinde gorevli japon bir arkadaşımın da benzer bir soruya yanıtı suzuki olmuştu. Ama son 2 sene içinde fikrinin kawasaki'ye kaydığını da dil ucuyla eklemişti. tabi ki bunlar afaki muhabbetler.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    japonlar kendi markaları arasında pek seçim yapmayı sevmezler ama tabi zevkler ve renkler tartışılmaz bende bir italyana sormuştum oda Malaguti demişti bence haklı
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu japonu hiç sevmedim takashi pikaçu ne anlar kawasakiden
    Takashiye söylicem seni.. Pikachu dedi sana dicem
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı 2rule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    suzuki demesine pek şaşırmadım ayrıca istanbul trafiği her geçen gün daha da agresifleşiyo gibi geliyo bana. ya da ben yaşlanıyorum...
    Kesinlikle sonuna kadar katılıyorum. Bundan bir sene öncesinde motora başladğım ilk zamanlarda bu trafik böyle değildi sanki iyice boğuldu, iyice kızdı köpürdü gibi

Alıntı fullthrottle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eminim sen de benim okurken sasirdigim kadar sasirismissindir bu cevaba.. yani ilk olarak suzuki denmesine.. niyeyse bizim ulkemizde ilk agizdan cikan honda oluverir genelde.. belki iyi reklam&pazarlamanin sonucu belki de ulkeden ulkeye degisen kullanim&yol sartlarinin sonucu.. bunu bilemeyiz..

sonucta o japon arkadaslarin o cizgi cizgi gozleri bizim trafigi gorunce boncuk boncuk olmustur.. iste belki bu trafik ve kullanim sekillerine gore degerlendirme sansi olsa o japon arkadsin siralamasi degisebilir belki de..

yani kisaca 100 japona sorup anket yapalim denmis ama bence o 100 japonu alalim, istanbul trafigine sokalim sonra da sag kalanlardan bir sonuca variriz sanirim..
    Ya taksicinin birkaç manevrasında 1-2 kişi ooo, noluyo falan gibi tepkiler verdiler. Hele hele ters yöne girip çıkan taksici abimizi de resmen yuhaladılar. Cidden çok kuralcı bir millet

Alıntı argantes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O da buradaki herkes gibi bir kullanıcı tek fazlası da fabrikaları gezip görmüş olması.
    Hocam emin ol buradaki herkesten fazlası var ve bu fazlasını fabrikaları gezmesine değil yılların verdiği tecrübesine borçlu. Ben ne kadar yaşını sorduysam da söylemek istemedi ama sorun değildi tabi bu. Eniştemden öğrendim 62 yaşındaymış Bana 20 yaşından beri sürekli veya aralıklı motosiklet üzerinde olduğunu ve kullandığını söyledi. Tecrübesini sen tahmin et işte

Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu japonu hiç sevmedim takashi pikaçu ne anlar kawasakiden
    Duymasın Samet. Uzak doğu sporlarından kung-fu, taekwando'da siyah kemerleri varmış bak. Pikachu gibi uçup elektrik verebiliyomuş

Ayrıca bu japonlar gördüğüm kadarıyla öyle bir şeyi körü körüne herkes seviyor diye sevip yüceltmezler. Bizde "Honda hayat onda" diye bas bas bağırırlar ve Hondacı olur herkes fakat onlar böyle değil. Genelde bir çok şeyi denemekten çekinmezler ve o şekilde doğruyu bulmaya çalışırlar. Takashi bey de eminim ki yılların verdiği tecrübe ve deneyim ile Suzuki dedi

Ha bu arada Suzuki kadar olmasa da Yamaha'ya da büyük hayranlık beslediği gözlerimden kaçmadı
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    Hocam Japonya da
    Çin malı motorlara da rağbet var mıymış?
    birde şu meşhur Hyosunglarda krank kesme işini sorsaydın keşke ?

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı muhozo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Japonya da
    Çin malı motorlara da rağbet var mıymış?
    birde şu meşhur Hyosunglarda krank kesme işini sorsaydın keşke ?
    Japonya cidden çok pahalı bir ülke. Heralde orada da çin malları kullanılıyordur
    Hyosung'u sorsam zaten vatandaş öylece yüzüme bön bön bakardı heralde. Kore malını bileceğini sanmıyorum

Bu arada haftaya pazartesi Karadeniz'den tekrar İstanbul'a dönecekler. Özel olarak sorusu olan arkadaşlar topiğe yazsınlar ben kendisine sorarım
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hacı bu japonlarda akıl olsa akvaryumda yaşamazlardı.......şaka şaka şaka

AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

en iyi japon

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Japonya cidden çok pahalı bir ülke. Heralde orada da çin malları kullanılıyordur
    Hyosung'u sorsam zaten vatandaş öylece yüzüme bön bön bakardı heralde. Kore malını bileceğini sanmıyorum

Bu arada haftaya pazartesi Karadeniz'den tekrar İstanbul'a dönecekler. Özel olarak sorusu olan arkadaşlar topiğe yazsınlar ben kendisine sorarım

Taiwan markalarınıda sor bakalım
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Motosikleti
    mondial 125zn gitti tiger250 geldi.
    abi bu neyin kavgası yaa?japon malı olsunda ister çamurdan ister plastikten olsun.
    2 teker tek ruh tek yol.

Motosikleti
    Gt250r
    Japonlar işi biliyor yaw

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Alıntı By_StaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takashiye söylicem seni.. Pikachu dedi sana dicem
    yavv ha takashi ha pikachu ne farkeder japon japondur

Duymasın Samet. Uzak doğu sporlarından kung-fu, taekwando'da siyah kemerleri varmış bak. Pikachu gibi uçup elektrik verebiliyomuş
    ben kawasaki yi suziki ve honda ya oranla motosiklet e daha yoğunlaşmış daha özel bi marka olarak görmüşümdür hep bence honda bi pazarlama reklam başarısıdır dünyada bu kadar çok satılmasının en büyük nedeni bu gibime geliyor suzukinin bu kadar öne çıkmasının sebebi ise genelde uç noktalardaki motorları hep suzuki yapıyor hayabusa olsun b-king olsun intruder olsun alanlarında bence 1 numaralar tabi japonyanın içinden farklı turkiyeden farklı görünmesi normal benim japon değerlendirmem budur biraz tarflıda olsa

1-suzuki
    2-kawasaki
    3-yamaha
    4-honda

bu listede anlaşamassak pikachu ile kapışmaya hazırım
    İki kişinin bindiği motor değildir.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Dediğim gibi onun yaptığı listeye göre vardır bir bildiği. Ben yeni listeni söylerim. Eğerki yok anlaşamak derse yer ve zamanı sana bildiririm. Sen yine de yavaştan katananı, mınçıkanı kuşan

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:32 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:31 AM ----------

Alıntı skakfilozofu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bu neyin kavgası yaa?japon malı olsunda ister çamurdan ister plastikten olsun.
    Kavga yok hocam ne kavgası. Sadece Japon bir arkadaşın kendine göre sıralamasını yaptık o kadar

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    demekki doğru bir motor seçmişim.

paylaşım için teşekkürler
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler