Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT Süper Sport Kullanıcıları - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, Cuma günkü antremanda çok büyük bir ihtimalle lastik artık son demlerindeyken yolu tutmayı bıraktı ve düştüm. Ancak bu düşüş, kayıp yana düşme şeklinde olmadı. Pirelli virajına gelmeden önceki virajda 180 km/h gibi bir süratte gaz açıyorken arka lastik kaydı ve tekrar yolu tuttu. Motorun önce arkası sonra da önü dağıldı, kontrolü kaybettim, direksiyon amortisörü hiçbir işe yaramadı ve motor beni üzerinden farlattı (highside oldum yani) önce asfalta sert bir biçimde çarptıktan sonra sürüklenip pist dışındaki mıcırlara sürüklendim, oradan da taklalar atarak lastiklere kadar gittim ve lastiklere çarparak oturur şekilde durdum. Sağ dirseğimin tulumun içinde sürtünmeden dolayı yaklaşık 10 cm kadar derisi yüzüldü. Sol tarafa daha şiddetli düştüğüm için sol dirseğimden ele doğru giden kaslarda ezilme var. Bileğim de biraz acıyor. Kırık çıkık yok. Kaskın sol arka tarafı zımparaya sürtülmüş gibi olmuş, havalandırmaların biri sürtünmeden yok olmuş. Sol eldivenin avuç içi parçalanmış, üzerindeki bazı parmak korumaları sürtünmeden aşınmış. Gelelim tuluma... İnanmayacaksınız ama çizik bile yok! Gerçekten hayretler içinde kaldım. Bundan önceki yarışın antremanında bir arkadaşımın motoru pert olmuştu, kendisinin de omuzu çıktı ve yer değiştirdi, ameliyat olacak. Tulumun halini görmeliydiniz, dikişleri patlamış, paramparça olmuştu. Bu olaylardan şunu anlıyoruz : Tulum gerçekten çok önemli bir aksesuar, paraya kıyıp bilinen markaları tercih edin! Bu sayede M-Tech bizzat test edilmiş ve onaylanmıştır Bu arada motorda ciddi bir hasar yok, ufak tefek şeyler...
    mehmet tekrar geçmiş olsun, beni arayıp söyleyince çok üzüldüm. düşmek malesef yarışların bir parçası, bugüne kadar yarışıpta düşmeyen yoktur herhalde.
    pazar günü yapılan supersport yarışlarında barış Tok ve sinan sofuoğlunun kapışması çok heyecanlıydı. başa baş bir mücadele oluyordu ki barış Tok hırsına yenik düştü ve bir virajda geç fren yaptı pistten çıkıp düştü. pazar gününün tek kazası bu değildi. hemen hemen bütün yarışlarda kaza vardı. düşmek belki hoş bir şey değil ama insana deneyim kazandırıyor.
    mehmet umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşup aramıza dönersin.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Çok geçmiş olsun.Sana bişey olmadığına sevindim.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

mehmet pazar günü motorunu gördüm. durumu fena değil sadece grenajda çizikler var. ayaklıklar zaten virajlarda yatmaktan yarısı erimişti çok kısa zamanda motorununda seninde sağlığınıza kavuşacağınıza eminim.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Hazır işyerindeyim, hızlı bağlantı var, bir de video koyayım dedim
    Dosyayı yükledim, sanıyorum bir süre sonra aktif olacaktır...

Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Senin video pasif galiba biraz.
    Bi türlü aktif olamadı...

tamerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR'dn HayalBuysa HayAbuSa ya Terfiiiiii
    cok gecmiş olsunnn ...allah daha beterınden korumuuss..
    [B][FONT="Comic Sans MS"]Motorsiklet ve Rottweiler En Büyük Tutkularımm..Şükürki ikisinede Sahibim..[/FONT][/B]

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    @boy geçmiş olsun attan düşeni yeniden ata bindirirlermiş. inşallah eskisinden daha iyi bir şekilde pistlerde olursun
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Video'yu hala göremedik... Nasıl çekmişim merak ettim
    Bu aralar tekrar bir buluşma düzenlesek iyi olacak... hazır motorumu da almışken
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

dinmeyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 RR 8
    mehmet geçmiş olsun. bi sonraki yarışa katılabilecek misin?

görkem hayırlı olsun motorun.
    sen hiç gözlerinde korku olan bir kartal gördün mü ?

Tanju - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boy geçmiş olsun inş. en kısa zamanda eski sağlığına kavuşursun

geçmiş olsun abi bence yamahaya geçin honda parça saçmalıklarından kurtulun hondanın parçalarının yarısını almaya kalksan yeni bi racing alınır.saçmalık abi.kesinlikle bidaha honda almam.2000 model 125 lik motorun öndeki basit bi çamurluguna 160 ytl diyo inanın o kadar basit bi çamurlukki.maliyeti 5 ytl dir anca.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @GorkeM
    Video'yu hala göremedik... Nasıl çekmişim merak ettim
    Senin "hey yavrum beee" diye bağırdığın videoyu yükledim ama yüklediğim videounun yanında Failed diyor. 4 kez denedim olmuyor, yüklüyor ama bir nedenden dolayı videoyu göstermiyor.

@dinmeyen
    mehmet geçmiş olsun. bi sonraki yarışa katılabilecek misin?
    Motoru rahatlıkla hallederiz de sol kolum ve sağ dirseğim o zamana kadar nasıl olur bilmiyorum. Sağlam kolla bile zorlanıyorsunuz. Dün CBR125R yi Maslak'tan eve getirirken sol kolum biraz zorlandı. Eeee 180 km/h süratle highsiding yaptık, bu kadar hasar az bile.

@paylasimciturk
    geçmiş olsun abi bence yamahaya geçin honda parça saçmalıklarından kurtulun hondanın parçalarının yarısını almaya kalksan yeni bi racing alınır.
    Yedek parça fiyatları konusunda haklısın. Yamaha'nın yedek parçası çok daha ucuz. Neyse ki motorda ciddi bir hasar yok. Şasi falan kırılsa 4000 YTL

kozalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    çok geçmiş olsun boy.........sağlıklı mutlu ve hızlı nice yarışlara
    Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın.

abi diyorumya işte bence sen o motoru satmalısın yarışcısın abi sponsorun varmı? yok o yüzden bu motora bişey olmasa kariyerin başlamadan biter abi.sponsor olsa motor masrafıymış oymus buymus onemli diil.ama sponsor olmadıı için ısınabilirmisin bilmiyom ama r1 e felan geçsen ii olur.çünki snn için en mantıklısı abi.bir tek sen varsın aramızda parasal konu yüzünden yarışa giremezsen çok üzülürüm abi. birisinde 1 se hondada 10 katı.yok artık saçmalık ya.akıl işi diil şu devirde honda almak tık param olsa honda almam r6 alacam ben mesela parça yönünden ucuz bari abi benm 125 lik hondanın çamurlugundan ucuz kafa grenajı.hondanınki kafa grenajı 1600 dolarmı euromu ne .saçmalık ya aklıma geldikçe sinir oluyorum abi ya.

R1 değil... R6 en iyi motorlardan biri bu pist için... Fakat insan ısındığı güvendiği markayı kullanınca daha başarılı oluyor ben buna inanıyorum... Aynı marka aynı model içinde motordan motora farklıklar vardır , modelden modele de farkeder , hele ki bir de markalar farklıysa alışmak çok zor olabilir...
    Honda'nın parçaları pahalı olabilir , ama eğer başarı Honda'yla gelecekse , parçası ucuz diye Yamaha almaya deymez diye düşünüyorum...
    Bence Mehmet abinin düşünmesi gereken motorlar 600RR ve R6... Iki motor da Körfez için çok uygun...
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Her markanın karakteri çok farklı. Hangi motorda daha rahatsan o motoru kullanmalısın yarışta. Suzuki en güçlü motor diyorlar ama birçok Suzuki geçtim sıralamalarda, antremanlarda... Yarış olayı çok farklı, altınızdaki motoru çok iyi tanımanız gerekiyor. Onun dışında teknik de çok önemli, ilk başlarda ben yanlış gaz açıyordum, doğru teknikle süremi 2 saniye kadar düşürdüm. Sponsorsuz yarışmak çok büyük problem. Bu konuda çok rahatsızım, yarış dışında düşünmeniz gereken birçok şey oluyor, özellikle de para ile ilgili.

Video yüklemede çıkan problemi çözdüm...

Körfez Pisti Antreman 1

http://www.youtube.com/watch?v=kqv_gviz5s0

Körfez Pisti Antreman 2

http://www.youtube.com/watch?v=yeMD-f4VdZc

Körfez Pisti Antreman 3

http://www.youtube.com/watch?v=ccpblpaYAoY

Körfez Pisti Antreman 4

http://www.youtube.com/watch?v=3CeBaZsGTYQ

dinmeyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 RR 8
    bu akşam 20:00 da SS kullanıcı/fanları buluşması yapıyoruz.

mekan: hayal kahvesi (fenerbahçe sapağını geçtikten sonra)
    zaman: 20:00

gelenler:
    1.edy
    2.dinmeyen
    3.
    ...
    sen hiç gözlerinde korku olan bir kartal gördün mü ?

Alıntı dinmeyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu akşam 20:00 da SS kullanıcı/fanları buluşması yapıyoruz.

mekan: hayal kahvesi (fenerbahçe sapağını geçtikten sonra)
    zaman: 20:00

gelenler:
    1.edy
    2.dinmeyen
    3.tayfun
    4.
    5.
    ...
    tayfun arkadaşımın yeni motorunu almaya gidecez ordan direk gelirim.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @dinmeyen
    mekan: hayal kahvesi
    Kahve dünyasına ne oldu yaw? İş çıkışı Maslak sanayiye uğrayacağım. Oradan çıkıp belki uğrayabilirim. Vasıtam yok, Avrupa yakasından Anadolu tarafına geçecek olup beni alabilecek var mı?

Hayal kahvesi mi? Kahve Dünyası olmasın o
    Ben de geliyorum....

boy
    Ben geçiyorum ara beni...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler