Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT Süper Sport Kullanıcıları - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    banada uyar hafta sonu veya hafta içi farketmez. perşembe'den sonra hava daha güzel olacakmış. gecen hafta olan buluşmadan çok keyif aldım.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Benim için de gezin

Sezonu kapattım.
    Önceki gün akü son nefesini verdi. Ben de fırsat bu fırsat dağıttım motoru.
    Dolayısıyla sezonu da kapatmış olduk.
    Havalar düzelene kadar kullanmayacağım motoru.
    Ağustosun ikinci yarısı Türkiye'deyim Allah nasip ederse.
    Bilemiyorum İstanbul için vakit ayırabilirmiyim ama mümkün olursa sizinle görüşüp tanışmak isterim.
    Bursa'lı arkadaşlarla mutlaka bir görüşme ayarlayacağım.
    Çok sevdiğim İstanbul'u da bir gezmek istiyorum.
    Bakalım nasip....

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sezonu kapattım.
    Önceki gün akü son nefesini verdi. Ben de fırsat bu fırsat dağıttım motoru.
    Dolayısıyla sezonu da kapatmış olduk.
    Havalar düzelene kadar kullanmayacağım motoru.
    Ağustosun ikinci yarısı Türkiye'deyim Allah nasip ederse.
    Bilemiyorum İstanbul için vakit ayırabilirmiyim ama mümkün olursa sizinle görüşüp tanışmak isterim.
    Bursa'lı arkadaşlarla mutlaka bir görüşme ayarlayacağım.
    Çok sevdiğim İstanbul'u da bir gezmek istiyorum.
    Bakalım nasip....
    Umarım gelirsin seninle tanışmayı çok isteriz
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

bekleriz patriote , istanbulda güzeldir
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    arkadaslar bir sorum olacak gecen senelerde bir formula1 aracı pistteki bir taş yüzünden 260la giderken takla atmıştı. izmir yoluna yakın bir yerde yaşıyorum ve sık sık yoldan race motorların ortalama 200km/h yada daha yüksek hızlarla geçtiğini görüyorum. sorum şu o hızda giden motosiklet yolda ki ufak tefek bozukluklardan etkilenip kontrolü kaybetmezmi. yada küçük bir taş parçası gelse lastiğin altına motorcu arkadasın hali ne olur. bir de 200 km/h ile giderken durmak istense durmak için ne kadar mesafeye ihtiyaç var. teşekkür ederim.

ben formula aracının ufak bir taş yüzünden takla attığına inanmıyorum. ben genelde bütün yarışları izlerim. bazen ufak parçaların üzerlerinden geçtiklerini görüyorum. belki taş lastiği patlatmış olabilir ama taş yüzünden takla atmaz tabi kocaman bir kaya değilse. motorla yüksek hızla giderken ufak tefek bozuklukları pek hissetmiyorsun üzerinden uçuyorsun. durma zamanları bildiğim kadarıyla hızlanmadan çok daha düşük geçen bir yerde okumustum ama nerde hatırlamıyorum . yanı motorların hızlanması , durmasından daha uzun sürer. durma sanıyesını araştırıp buraya tekrar yazarım.

test sonuçlarına göre (motorlar 2004 model)
    70-0 (mil).
    zx-10------ 49,44 metre
    R1 ------ 51,26 metre
    gsx-r 1000----- 52,69 metre

bunlar cadde modelleri herhangi bir değişiklik yapılmadan. bazı parçalar değiştirilerek çok daha hızlı durabilirler

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Çelik fren hortumuyla 230 ile giderken 6 saniyede durulabiliyor ... metre hesabını bilmiyorum .. Sanırsam bu kullanıcıya göre daha da düşürülebilir
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

Motosikleti
    Var
    Alıntı edy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bekleriz patriote , istanbulda güzeldir
    Bilmezmiyim? Ortaköy'de kumpir yemeği, hatta dandik balık-ekmeği bile özledim.

Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bir sorum olacak gecen senelerde bir formula1 aracı pistteki bir taş yüzünden 260la giderken takla atmıştı. izmir yoluna yakın bir yerde yaşıyorum ve sık sık yoldan race motorların ortalama 200km/h yada daha yüksek hızlarla geçtiğini görüyorum. sorum şu o hızda giden motosiklet yolda ki ufak tefek bozukluklardan etkilenip kontrolü kaybetmezmi. yada küçük bir taş parçası gelse lastiğin altına motorcu arkadasın hali ne olur. bir de 200 km/h ile giderken durmak istense durmak için ne kadar mesafeye ihtiyaç var. teşekkür ederim.
    Motosiklette frene bir otomobilin freni gibi basamazsın. Güvenli duruş mesafesi demek daha uygun olur.
    Ufak bir taş parçası problem yaratmaz ama olur da bu taş parçası bir şekilde lastik ile çamurluk arasına girer ve lastiği sıkıştırırsa, o zaman olacakları düşünmemek daha iyi.
    Bu da pek olabilecek bir olay değil.
    Çünkü race motosikletlerin lastikleri bir taş parçasını çevirecek yapıda değildir.
    Tek olasılık arka tekerleğe atıp sıkıştırma ihtimalidir. Fakat arka çamurluk genellikle plastik bir parça olduğundan en fazla kırılacak ve bir tehlike yaratmayacaktır.
    Yolda ki ufak tefek bozukluklar için ise direksiyon amortisörü son derece kullanışlı bir aygıt.
    Bu aygıt bazı modellerde otomatikman bulunurken istersen sonradan da taktırma olanağın var.
    Her modele uygulanabilir mi? o konu da bir bilgim yok.
    Bir de fren mesafeleri ölçümleri profesyonel pilotlar tarafından yapılıyor.
    Bizler her zaman ölçüm değerlerinin üzerinde mesafe bırakmalıyız.

cancagliyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99 Honda XL600 Transalp-11 Honda Cbf 150
    Arkadaslar oncelıkle hepınıze merhabalar dılıyorum her ne kadar zorunluktan keeway bınsemde ıcımde hep ss askı yatıyor sıze bır sorum olacak ss larda sehır ıcı trafıkte ıken sureklı dur kalk yaptıgınız zaman motorun hararetı ne durumlarda oluo yanı motor cok sıkısıyormu duyduguma gore 600 lukler ıcın pek sorun olmuo dıolar ama 1000cc lerde hararet baya bı sorun oluomus arada gaz acmadıkca.bu konudakı dusuncelerınızı alabılırmıyım

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Yüksek devirli tüm araçlarda bu vardır.Ben de motorsikleti tam olarak bilmesemde devri yüksek her araç sizi trafikte ve sıcakta zorlar.Örneğin bir ralli arabasını trafikte kullanamazsınız çünkü 2000 3000 devirdedir devamlı şişer.Kısaca arada bolca boşluk bulmak lazım bence.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

grileo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZX-9R
    Katılıyorum, yüksek cc li, devri yüksek motorlarda herzaman hararet sorunu olur. 900cc lik benim makinamda da aynı sorun oluyor, tek yapılacak gereksiz gaz açmalar yapmamak ve arada ısı göstergesini yoklamak.
    Motor sevdası basit bir çizimle bile kendini gösterir..

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Yüksek hacimli motorlar trafikte kullanılmak için üretilmediğinden şehiriçi trafiğinde hararet sorunları yaşamanız normal.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek hacimli motorlar trafikte kullanılmak için üretilmediğinden şehiriçi trafiğinde hararet sorunları yaşamanız normal.
    Nerde kullanılmak için üretilmiş peki ?

Uzun yol değil, şehiriçi değil, dağ tepe değil ! Peki nere ?
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    Tüm tutkunlara selamlar,foruma yeni katıldım yamaha r-6 sahibiyim istanbullu olmama rağmen eğitimim dolayısıyla izmirdeyim yaklaşık 6 senelik motor 7aylıkta race kullanıcısıyım.Çok güzel ve hep gerekliliğini hissettiğim bir bölüm olmuş umarım tüm arkadaşlarla tanışma fırsatımız olur.Herkese tekrardan selam

Motosikleti
    Var

Hararet

Alıntı cancagliyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar oncelıkle hepınıze merhabalar dılıyorum her ne kadar zorunluktan keeway bınsemde ıcımde hep ss askı yatıyor sıze bır sorum olacak ss larda sehır ıcı trafıkte ıken sureklı dur kalk yaptıgınız zaman motorun hararetı ne durumlarda oluo yanı motor cok sıkısıyormu duyduguma gore 600 lukler ıcın pek sorun olmuo dıolar ama 1000cc lerde hararet baya bı sorun oluomus arada gaz acmadıkca.bu konudakı dusuncelerınızı alabılırmıyım
    Sana da merhaba. Eğer sportive bir motoru şehir içinde kullanmak için alacaksan alma derim çünkü hararet gerçekten problem ve aynı problem 600cc de de var.

Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum. Fakat her halde yüksek hacimli motordan kastın race sınıfı olmalı.
    Diğer modeller de böyle bir problem yok. Burası SS topiği olduğu için yazmaya gerek görmemiş olabilirsin ama mesela Ledo arkadaşımız yanlış anlamış.

Alıntı racer25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm tutkunlara selamlar,foruma yeni katıldım yamaha r-6 sahibiyim istanbullu olmama rağmen eğitimim dolayısıyla izmirdeyim yaklaşık 6 senelik motor 7aylıkta race kullanıcısıyım.Çok güzel ve hep gerekliliğini hissettiğim bir bölüm olmuş umarım tüm arkadaşlarla tanışma fırsatımız olur.Herkese tekrardan selam
    Aramıza hoş geldin. Sık sık görüşmek dileğiyle...

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Katılıyorum. Fakat her halde yüksek hacimli motordan kastın race sınıfı olmalı.
    Diğer modeller de böyle bir problem yok. Burası SS topiği olduğu için yazmaya gerek görmemiş olabilirsin ama mesela Ledo arkadaşımız yanlış anlamış.
    Yok yanlış anlamadım. Zaten yüksek hacimli bir touring mesela niye uzun yol yapamasın ?

Benim amacım boy kardeşime takılmaktı...
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    Var

Pardon

Demek ki ben yanlış anlamışım

R1'de kamera sistemi sizce nasıl olmuş ?

ekran biraz kaba durmuş ama ilginç olmuş

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Gayet güzel olmuş.Birde ses sistemi eklendimi üfff.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @ledo
    Benim amacım boy kardeşime takılmaktı...
    Vayyy Levent abi, görüşmeyeli bayağı vakit oldu. Havalar soğuyunca millet motorları dolaba kaldırdı, kimse kimseyle görüşmüyor. Ben bazen gençlerle takılıyorum Bu sene çok güzel bir sene olacak inşallah.

@edy
    R1'de kamera sistemi sizce nasıl olmuş ? ekran biraz kaba durmuş ama ilginç olmuş
    Bence aynaları çıkartmak için böyle bir sistem gereksiz. Bana bu tür şeyler hep saçma gelmiştir.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler