Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT Süper Sport Kullanıcıları - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    grileo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZX-9R
    edy , ss ciler olarak isim isim bi listemiz yok heralde bu topic de? gerek varmı bilmiyorum ama sanki hoş olurdu gibi.
    Motor sevdası basit bir çizimle bile kendini gösterir..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben arkadan gelirim acelem yok pek siz ikinci caylari icerken bana da bi cay soyleyin sogumadan yetisirim sanirim
    Ho$buldum bu arada..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olabilir neden olmasın . ama genelde buraya takılan arkadaşlar belli fazla ss'ci yok piyasada. ben isterımkı yurt dışındakı ss'ciler gibi bir grup kurup bulusup takılmak. birbirimizden daha fazla şey öğrenmek. stunt işleriyle uğraşmak istiyoruz bir kaç arkadaş eski model bir motor alıp onunla herşeyi denek istiyoruz. trafiğe kapalı alanlarda tabi. önumuzdeki yaz 98 model bir R1 almayı düşünüyoruz. grenajı sokucez boruları yerleştirez. belki defalarca düşücez ama olsun. bu arada lucas ozaman sende bizdensin artık.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    @ edy
    bence stunt için honda daha iyi olur motor bakımından ama r1'in de tekerler arası mesafesi az. hadi bakalım hayırlısı olsun.

hondada olabilir neden olmasın daha tam karar vermedik arkadaşla. 2 kişiydik bir arkadaş daha katılacak 3 kişi oluyoruz. oturup karar verecez yaza doğru. hem honda daha hesaplı olabılır. hepsini oturup değerlendiricez.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Stunt

Edy dublörlük yapmak istiyorsan güvenli ve çabuk dağılmayacak bir motor öneririm.
    Kawasaki Z serisi, Honda Hornet ve Suzuki Bandit önereceğim motorlar.
    R1 bana göre oldukça dengesiz ve hayatınızı tehlikeye atacak bir motor.
    Daha sonra sport bir model istiyorsanız (profesyonelleştikten sonra) Suzuki yine önereceğim bir motordur.

Suzuki diğer sportive modellere göre daha dengeli bir motor. Bu dengesi nedeniyle pistte hiç sevmediğim ama bu tür gösteriler için önereceğim bir motor.

Tabi yine de siz bilirsiniz ama dikkat derim.

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    ben bu sitede bir video yayınlamıştım. 13-14 yaşında birisi 600F ile dokturuyordu yaşına göre. amerikalı kendisi yanılmıyorsam.
    sonra bir şekilde bu siteyi bulmuş ve bana videosunu bu sitede yayınladıgım için teşekkür etmişti.
    o topikte bir iki muhabbet de döndüydü. niye 600F kullandıgını sormuştu boy nickli üye o da 600F'in bozulmaz bir motoru var demişti.
    sonra çocugu kankaya bagladık özel selamlaşmamız da var, ölümüne kankayız .
    neyse uzun lafın kısası çocuk honda kullanıyordu...

Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Edy dublörlük yapmak istiyorsan güvenli ve çabuk dağılmayacak bir motor öneririm.
    Kawasaki Z serisi, Honda Hornet ve Suzuki Bandit önereceğim motorlar.
    R1 bana göre oldukça dengesiz ve hayatınızı tehlikeye atacak bir motor.
    Daha sonra sport bir model istiyorsanız (profesyonelleştikten sonra) Suzuki yine önereceğim bir motordur.

Suzuki diğer sportive modellere göre daha dengeli bir motor. Bu dengesi nedeniyle pistte hiç sevmediğim ama bu tür gösteriler için önereceğim bir motor.

Tabi yine de siz bilirsiniz ama dikkat derim.
    verdiğin bilgiler için sağol patriote biz bu konuyu 1 yıldır araştırıyoruz. stunt işiyle uğraşan bir kaç arkadaşım var. onlarlada konuştum. onlarda bana suzuki ve yamaha önerdiler. yapacağımız hareketler çok yüksek süratlerde olmayacak dişlileri değiştirecez. bende önceden gsx-r 1000 vardı. o motoru tanırım. dediğim gibi bu konuyu arkadaşlarla tartıştıktan sonra alacaz. hemen karar vermek istemiyoruz hemde yaza kadar para biriktirecez.

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Bir ufak nokta!

Edy arkadaşların bu işlerle uğraşıyorlarsa biliyorlardır.
    Motorun türü ne olursa olsun dişliler haricinde bir kaç ufak değişiklik daha istiyor.
    Arka fren için bir el freni gibi... bunları tamamlamadan başlamayın sakın!!
    Hadi iyi geceler.

o sadece bir örnekti daha çok sey var tabi, bir tek dişliyle olmuyor. yavas yavas hepsini öğrenecez. daha vaktim var öğrenmek için bu işede öğrenmek için giriyoruz zaten.

Motosikleti
    ZX-9R
    Mantıklı buiş yapmakta yarar var,, kursa gidiyim dedim gelişim sürücü kursuna ileri sürüşteknigi için ama nafile en az 6 kişi falan gerekiyormuş, ee ortada benden başkada istekli olmayınca oda yattı,, bari böyle ögrenelim.

türkiyede eğitim almak ayrı bir dert, sıra var , sınırlı sayıda kişi alıyorlar. pahalı. daha çok sayabilirim. öncelikle alt düzey bir eğitimden geçmek zorundasınkı ileri düzey eğitim alabilesin. hondanın burda verdiği eğitimi yurt dışında ehliyet alırken veriyorlar. keske burdada ehliyet alırken sıkı bir eğitim verseler. ben ilk motor ehliyetimi yurt dışında aldım. sonra türkiyeye geldim burdada ehliyet alayım dedım. burdaki ehliyet eğitimini gördüm gerçekten rezalet, scooterlarla öğretiyorlar. keşke türkiyede eğitime daha çok önem verseler. durum böyle oluncada insanlar sokaklarda öğrenmeye çalısıyor motor binmeye.

Motosikleti
    ZX-9R
    aynen öyle oluyor türkiyede ama gelişimden iyi fiyat aldım 100 ytl bence baya uygun ama kişi sayısı işi bozuyor 6 kişiyi toplamak zor. Bu eğitimde direkt ileri sürüş olucak.

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    stunt show demek ... Çok güzel arkadaşlar bu olay, zaten kaldı ki Türkiyede stunt ile uğraşan fazla kişi yok. Yani en azından ben böyle biliyorum

Bu arada dikkatimi çekti yurtdışında genelde stunt showları suzuki ile yapıyorlar arkadaşlar da denge olayından vs.. bahsetmiş. Genelde suzuki görüyorum onu takiben kawasaki ve yamaha ...Honda da var fakat fazla tercih edilmiyor genelde eski kasalar tercih ediliyor . Ama dediğim gibi en çok suzuki ile yapıyorlar stunt showları

İstanbul SS kullananlar Tayfası

1-) @Boy -> SS'ten sorumlu site bakanı
    2-) @Edy
    3-) @grileo
    4-) @GorkeM
    5-) @praetorian
    6-) @mustafatuzlu
    7-) @Marlboro Man
    8-) @donniedarko
    9-) @ErTech
    10-) @vedat kaya
    11-) @trasher

eee başka ???

Bu liste bayramdan sonra olması planlanan görüşme için ... İlginize ...
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

Motosikleti
    ZX-9R
    Topici gebertmeyelim arkadaşlar, neo kimseden ses çıkmıyor..

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Havalar çok soğuk.Bayramdan sonra nası görüşçez? Geçen gün bindim.Dondu bacaklarım...
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

Motosikleti
    ZX-9R
    şuan havalar gerçekten soguk fakat belli de olmuyor ist.havası, geçen yılbaşında motorla baya turlamıştım havada ılıktı. Bakalım ilerliyen günlerde neolacak. (Yarın işe motorla gidicem ama bacaklarımın donacağını zannetmiyorum motorun sıcaklığı ısıtıyor zaten beni)

2 gundur güzel ben biniyorum bugunde gezdım dayanamadım havanın açık olduğu bir gun buluşma yaparız güzel olur

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Gez gez.Biz firmada tıkıldık kaldık.Hesap kapatacaz diye. İnşallah yarın güzel olur ama yağmur gösteriyor.Bizim içinde gez edy.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

hepinizin yerine gezerim ben pazar günü hava güzel gözüküyor pazar günü gezebilirsin. artık hava tahmınlerıne güvenmiyorum yağacak diyor yağmıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler