Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT Süper Sport Kullanıcıları - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    ali fotografın güzelmiş.
    dergiye mulholland'daki apaçiler olarak haber mi oldun yoksa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    1) x-ring mi , o- ring mi ?
    2) aralarındaki tek fark keçelerin birinin x diğerinin o şeklinde olması mı ?
    3) başkaca fark varsa nedir ?
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baska fark yok.
    Fakat mesele yaris olunca biraz durum degisiyor.
    x lerin daha faza yag tutabilmesi sebebiyle direncinin daha faza oldugu soylenir ama benim elimde olçecek bir alet yok.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

O-Ring: Bu zincirlerde baklaları birbirine bağlayan pimlerin her iki ucunda da keçe bulunur. Bu keçeler fabrika üretimi sırasında konulan yağı tutmayı, pim ve baklaların çalıştığı alanın yağlanmasını sağlarlar. Dolayısıyla bu tip zincirler, O-Ring'siz zincirlere göre daha az yağlanma ihtiyacı duyarlar.

X-Ring: Dünyanın en düşük sürtünmeli zinciridir. O-Ring zincirlere oranla 1.5-2 kat daha uzun ömürlüdür. X-Ring'li zincirlerde, 4 temas noktası sayesinde sürtünme minimize edilir ve zincir performansı en yüksek seviyeye çıkarılır. Bu özel tasarım yağlama verimliliğini arttırıp, toz ve kire karşı zinciri korur.

Çizim @speedycrew isimli arkadaştan alıntıdır.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baska fark yok.
    Fakat mesele yaris olunca biraz durum degisiyor.
    x lerin daha faza yag tutabilmesi sebebiyle direncinin daha faza oldugu soylenir ama benim elimde olçecek bir alet yok.
    fiyat farkı hurafeden öte değil öyleyse

teşekkür ederim...

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O-Ring: Bu zincirlerde baklaları birbirine bağlayan pimlerin her iki ucunda da keçe bulunur. Bu keçeler fabrika üretimi sırasında konulan yağı tutmayı, pim ve baklaların çalıştığı alanın yağlanmasını sağlarlar. Dolayısıyla bu tip zincirler, O-Ring'siz zincirlere göre daha az yağlanma ihtiyacı duyarlar.

X-Ring: Dünyanın en düşük sürtünmeli zinciridir. O-Ring zincirlere oranla 1.5-2 kat daha uzun ömürlüdür. X-Ring'li zincirlerde, 4 temas noktası sayesinde sürtünme minimize edilir ve zincir performansı en yüksek seviyeye çıkarılır. Bu özel tasarım yağlama verimliliğini arttırıp, toz ve kire karşı zinciri korur.
    bak şimdi karıştı işte
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Nemrut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ali fotografın güzelmiş.
    dergiye mulholland'daki apaçiler olarak haber mi oldun yoksa
    Abi oraya sadece bermuda sort giyip gelen meksikalilar var ben onlarla kapisamam apacilikte.

Ayricana biz motorla cikiyozda fotomuz var senin makina orumcek agi bagladi herhalde coktan.

ultraukala bak boyle gazi verdim mi yapisiyo yola falan konusuyon simdi 500 dolari bayilip alicam bi pist lastigi o olacak girme aklima.

X-ring in daha guclu oldugunu biliyorum ben, burda konustugum bi vatandas special cross makinalarda da buyuk x-ring kullandiklarini o-ringlerin hemen koptugunu camurda kumda yuksek torka dayanamadiklarini soylemisti.Zaten adamlar her yaristan sonra zincir ve yag degistiriyor.
    We are many...

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi oraya sadece bermuda sort giyip gelen meksikalilar var ben onlarla kapisamam apacilikte.

Ayricana biz motorla cikiyozda fotomuz var senin makina orumcek agi bagladi herhalde coktan.

ultraukala bak boyle gazi verdim mi yapisiyo yola falan konusuyon simdi 500 dolari bayilip alicam bi pist lastigi o olacak girme aklima.

X-ring in daha guclu oldugunu biliyorum ben, burda konustugum bi vatandas special cross makinalarda da buyuk x-ring kullandiklarini o-ringlerin hemen koptugunu camurda kumda yuksek torka dayanamadiklarini soylemisti.Zaten adamlar her yaristan sonra zincir ve yag degistiriyor.
    Benim de yok hiç ya fotoğrafım motorla geçen gün farkettim =))

Bir de valla lastik konusunda bişe diyemem.Daha enine boyuna biraz daha kullanayım da supercorsa'ları bakalım gıcır gıcır lastik performansı nasıl oluyormuş...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    K 1300 GT
    baktık ettik inceledik x-ringi aldık , malum komple set pahalı ,
    şimdi sıra arka dişliye geldi zincirle beraber arka dişliyi de değiştiricem ama benim orijinal 44 ,
    eskiden kalan yine aynı özelliklerde 41 var elimde ,

41 i taksam , 44 ile 41 arası 1.5 bakla , sonradan 44'ü takınca zincir yetişir mi

Motosikleti
    K 1300 GT
    baktık ettik inceledik x-ringi aldık , malum komple set pahalı ,
    şimdi sıra arka dişliye geldi zincirle beraber arka dişliyi de değiştiricem ama benim orijinal 44 ,
    eskiden kalan yine aynı özelliklerde 41 var elimde ,

41 i taksam , 44 ile 41 arası 1.5 bakla , sonradan 44'ü takınca zincir yetişir mi
    kimsenin itirazı yoksa takıyorum 41 'i

Motosikleti
    Honda
    kimsenin itirazı yoksa takıyorum 41 'i
    Zincir yetisir saniyorum da sende ne motor var?
    1100 mü?

Motosikleti
    K 1300 GT
    Zincir yetisir saniyorum da sende ne motor var?
    1100 mü?
    evet abi xx , iki dişli arası 1.5 bakla fark var , yarın 41 e göre sıfır x-ring zincirimi ayarlayıp taksam , 44 dişli gelince zinciri hiç ellemeden 44'ü direkt takabilir miyim bilemedim , şuan mevcut zincir artık don lastiği gibi ivedi değişmem gerek ama arka dişli yeni zinciri bozacak cinsten kusurlu bu nedenle eş zamanlı değişmem gerek ama 44'ün gelmesine daha var

Motosikleti
    Honda
    evet abi xx , iki dişli arası 1.5 bakla fark var , yarın 41 e göre sıfır x-ring zincirimi ayarlayıp taksam , 44 dişli gelince zinciri hiç ellemeden 44'ü direkt takabilir miyim bilemedim , şuan mevcut zincir artık don lastiği gibi ivedi değişmem gerek ama arka dişli yeni zinciri bozacak cinsten kusurlu bu nedenle eş zamanlı değişmem gerek ama 44'ün gelmesine daha var
    Bana sorarsan, bekle ikisini beraber degistir.

Ben önceki sene zincir degistirirken,x-ring daha uzun ömürlü diye tavsiye ettiler onu taktim.
    Dogrusunu istersen, ömür açisindan bir sey fark etmedi.
    Bir tek pistte neredeyse hiç ayar yapmadan yarim gun donme luksu vermisti.
    o-ring zincirde gevseme oluyordu.
    Tabi çok zorlarsak, yoksa onda da bir problem yasadim diyemem.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:06 ----------

Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman abi bitmesin erken zaten SC1 elimin derisi gibi =))

Çok para yahu =))
    Ben bu mesaji atlamisim.
    Lastik erken bitebilir yazdim ama daha kötü bir durum var.
    Yolda kullandiginiz lastik havalariyla surekli yuksek hizlarda giderseniz,lastikleri parçalayabilirsiniz.
    Yani ozellikle piste girdiginizde lastik havalarini mutlaka dusurun.
    Elim kadar parça kopardigim olmustur haberiniz olsun.

Motosikleti
    K 1300 GT
    bu ara başınızı şişirdim de birşey daha var , takım lastik değiştireceğim.
    arkayı 1 cm. genişletsem ,

*viraj
    *hız
    *yakıt

değişkenlerinde nasıl bir oynama olur ?

takendy abi zinciri bende daha yeni degistirdim.Sana tavsiyem zincir ve disliyi ayni anda degistir.Eski disliler aldigin yeni zinciri berbat eder.Ayrica disli oraniyla oynamak motorda farkli tepkilere yol acar hizlanma ve son hiz degisir.Sadece arka dislide degil on dislide eskidiyse degistirmen zincir icin iyi olur.

Lastikte konusunda ise ben her zaman orjinalden yanayim.Bende dusundum buyutmeyi daha guzel duruyor diye.Ama kullanan herkes virajlar daha kotu olur, cekisten kaybedersin dedi.Bende Honda muhendisleri ne dediyse onu taktim.
    We are many...

Motosikleti
    Honda
    bu ara başınızı şişirdim de birşey daha var , takım lastik değiştireceğim.
    arkayı 1 cm. genişletsem ,

*viraj
    *hız
    *yakıt

değişkenlerinde nasıl bir oynama olur ?
    *Viraj kötü olur.
    *Hiz düser.
    *Yakit artar.

Bi iki video koyimda iciniz acilsin dedim.Bide sorum var tabi.

http://www.youtube.com/watch?v=KMY3-...eature=related

Sorum bu video ile ilgili.Burasi benim her hafta sonu gittigim snake denilen yer.
    Goruntu kalitesi guzel elemanda guzel gazliyo o yuzden sorulari bu videoda sorucam.
    Ondeki siyah motoru taniyorum su anda cok cok daha hizli gidiyor yetisemiyorum bu videoda baya yavas.
    Simdi sizce bu ondeki siyah R1li elemanin viraj cizgileri dogru mu?
    Benle 1 e bir ayni cizgide giriyor virajlara.
    Su anda nasil giriyor bilmiyorum cunku yetisemiyorum.
    Viraj cizgim yanlis kesin bi kac virajda haliyle cizgi kotu olunca referans noktasida kotu oluyor cikista gazi da yanlis yerde aciyorum boylece rezalet bi gidis oluyor.

Diger videolarda bonus iciniz acilsin diye.

http://www.youtube.com/watch?v=5jYfp...eature=related

Bizim burdaki gazci apaci kardeslerimizden biri.
    Daha bi dunya videosu var, fenada gitmiyolar.
    Bu videoda buyuk ihtimal yolu ezbere bilmedigi icin yavas gidiyolar.
    Bu surdukleri yer nere tam cikaramadim ogrenirsem bende gidicem.

http://www.youtube.com/watch?v=V8Wjd...eature=related

Buda benim bizzat gidip gazladigim yollardan biri cok zevkli hem hizli virajlar hem dar virajlar hemde duzlukler var ve trafik 0 denicek kadar az oluyor hafta ici.
    Asfalti temiz apacilerde gelmeye cesaret edemiyor baya zor bi yol .
    Bu video sadece 3te 1 ini gosteriyo yolun bayagi uzun bi yol, 240km hizla donulen virajlar var 30 km ile donulen virajlarda var tabi.
    Hatta benim o beyaz Cbr600RR li arkadas bu yolda da patladi bi kere.
    Zaten o tek tek California eyaletinde ne kadar kanyon varsa hepsinde patlamaya yemin etti.
    We are many...

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Ben bu mesaji atlamisim.
    Lastik erken bitebilir yazdim ama daha kötü bir durum var.
    Yolda kullandiginiz lastik havalariyla surekli yuksek hizlarda giderseniz,lastikleri parçalayabilirsiniz.
    Yani ozellikle piste girdiginizde lastik havalarini mutlaka dusurun.
    Elim kadar parça kopardigim olmustur haberiniz olsun.
    Dikkat edicem bu bilgiyi abi sağolasın...

Bu arada perşembe hava muhalefeti olmazsa yeniden bi antreman yapıcam pistte.İlkay abi ne basmamı istersin havaları?Nasıl ayarlayıp da gireyim?
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    Honda
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkat edicem bu bilgiyi abi sağolasın...

Bu arada perşembe hava muhalefeti olmazsa yeniden bi antreman yapıcam pistte.İlkay abi ne basmamı istersin havaları?Nasıl ayarlayıp da gireyim?
    Onu sen ayarlayacaksin.
    Mesela ben senin yerine olsam,once alistigim sekilde turlarim.
    Sonra iki iki indirip o sekilde denerim.
    Motosikletin verdigi tepkileri karsilastirir,en dogru ayarlari bulmaya çalisirim.

Anlatabildim mi bilmiyorum!

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Onu sen ayarlayacaksin.
    Mesela ben senin yerine olsam,once alistigim sekilde turlarim.
    Sonra iki iki indirip o sekilde denerim.
    Motosikletin verdigi tepkileri karsilastirir,en dogru ayarlari bulmaya çalisirim.

Anlatabildim mi bilmiyorum!
    Üstad;
    pistte antreman yapmak için dediğin en optimumu. Ancak malum viraj çalışmak için her daim piste çıkma şansımız yok mesela ben daha hiç çıkamadım
    o halde yolda gerek orta gerek yüksek gerekse de çok yavaş virajlarda antreman yaparken lastik basınçlarını 36-42'den düşüğe ayarlamak genel anlamda daha fazla tutunma sağlar mı ? yoksa bu ayarlamayı sadece ve sadece pistte mi uygulayalım ?
    Not: Lastiğin ömrünü bir faktör olarak değerlendirmeden cevaplayabilirseniz sevinirim.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Honda
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad;
    pistte antreman yapmak için dediğin en optimumu. Ancak malum viraj çalışmak için her daim piste çıkma şansımız yok mesela ben daha hiç çıkamadım
    o halde yolda gerek orta gerek yüksek gerekse de çok yavaş virajlarda antreman yaparken lastik basınçlarını 36-42'den düşüğe ayarlamak genel anlamda daha fazla tutunma sağlar mı ? yoksa bu ayarlamayı sadece ve sadece pistte mi uygulayalım ?
    Not: Lastiğin ömrünü bir faktör olarak değerlendirmeden cevaplayabilirseniz sevinirim.
    Performans surusu yapiyorsaniz,lastik havalarini bir fis dusurmek iyi olur.
    Fakat 60kg bir adamla 90 kilo bir adamin ayarlari farklidir.
    Aslinda sadece lastik degil,suspansiyon ayarlarinizin da adam akilli yapilmasi lazim.
    Boyle uzaktan anlatmak biraz zor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler