Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT Süper Sport Kullanıcıları - Tanışma ve Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    yeni zx-10 hakkında bir dünya yazı yazdım hepsi kayboldu.
    yazdıklarımın yayınlanması nasip değilmiş demek

kısaca ve kabaca 1000RR sc 57 ile sc 59 arasındaki fark nasılsa zx-10'un eskisi ve yenisi arasındaki fark da o şekilde olacak gibime geliyor.

yeni zx-10 11 kg hafiflemiş. boru değil :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Hafiletilme hadisesine şahset çok takılamıoyurm, 90 kilo olduğum için, 600f e binen herkez beni deliyo
    GKN MOTORS

Motosikleti
    Hyosung GT250 R

Yazik degil mi

Arkadaslar trafikte bi hyo GT 250 r gordugunde neden 600cc ss kullanan arkadaslar once bi yaklasip sonra on kaldirarak uzar giderler
    Yazik degil mi Benim gibilere? Icimiz gidiyor altimizdaki motordan soguyoruz sonra...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı dinmeyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu pdf'ye baktım, çok hoşuma giden detaylar oldu. Hem elektronik çekiş kontrol hem abs. İkisi de "ya koyalım da, millet bu da varmış desin" diye dahil edilmiş gibi durmuyorlar. Devir saatinin vites geçiş sınırına geldiğinde parlaması, dahası bu sınır değeri isterseniz değiştirebiliyor olmanız çok hoş bir özellik...

Honda 600RR'ın abs sistemi testlerde çok övgü almıştı. Bakalım Ninja'nınkine nasıl yorumlar gelecek İsteyene abs'siz model de sunuluyor...
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

ahmet şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1
    Alıntı dptlk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar trafikte bi hyo GT 250 r gordugunde neden 600cc ss kullanan arkadaslar once bi yaklasip sonra on kaldirarak uzar giderler
    Yazik degil mi Benim gibilere? Icimiz gidiyor altimizdaki motordan soguyoruz sonra...

Aynen katılıyorum nedır kardesım bu hava GÜN GECER DEVRAN DÖNER AHMET'TE BİR GÜN HAYABUSAYA BİNER SORARIM HESABINI
    Biz de keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik lakin HAYATLA erken seviştik herşey üstümüze kaldı..!

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dinmeyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dosyayı açtım son sayfaya geldiğimde salyalarım akıyordu.
    Aç olduğumdan mı yoksa gerçekten etkileyici olduğundan ağzımın suyu aktı bilemedim.
    motorlar her geçen gün daha da çekici oluyor. bunun sonu yokmu acaba. çıkan her yeni model beni delirtiyor yada motorsuzluk beni zaten delirtti

bende bir zamanlar ss kullanırdım geçici bir süreliğine babamın v-storm'una biniyorum. ne hissettiğini çok iyi anlıyorum. alışırım sanmıştım yanılmışım maalesef ss almadan geçmiyor hatta giderek artıyor. senın sonunu çok net görebiliyorum
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı edy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorlar her geçen gün daha da çekici oluyor. bunun sonu yokmu acaba. .....
    Uçan motor yapsınlar daha ötesini istemicem. Valla bak

Şöyle bişeyler mesela

http://www.youtube.com/watch?v=RmqU9Tk39kM

Motosikleti
    Hyosung GT250 R
    Dosyayı açtım son sayfaya geldiğimde salyalarım akıyordu.
    Aç olduğumdan mı yoksa gerçekten etkileyici olduğundan ağzımın suyu aktı bilemedim.
    motorlar her geçen gün daha da çekici oluyor. bunun sonu yokmu acaba. çıkan her yeni model beni delirtiyor yada motorsuzluk beni zaten delirtti

bende bir zamanlar ss kullanırdım geçici bir süreliğine babamın v-storm'una biniyorum. ne hissettiğini çok iyi anlıyorum. alışırım sanmıştım yanılmışım maalesef ss almadan geçmiyor hatta giderek artıyor. senın sonunu çok net görebiliyorum

Bende alcam 600luk hemde 2010 model... AMA 2-3 sene sonra once evi almam lazim

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uçan motor yapsınlar daha ötesini istemicem. Valla bak
    ben istemiyorum o kadar. zaten uçabilecek durumdalar sadece kanatları eksik. 200bg çok ciddi bir rakam, bence artık bg artmamalı. yeni sistemler ekleseler yeter. standart insanların refleksleri bu motorları kullanmaya elverişli değil artk. traction sistemleri bile yeterli kalmıyor. 10 sene sonra nasıl motorlar olacak çok merak ediyorum.

Bende alcam 600luk hemde 2010 model... AMA 2-3 sene sonra once evi almam lazim
    sana tavsiyem önce motor al. ev aldıktan sonra uzun bir süre motor alamaya bilirsin. evin eksiği bitipte motora sıra gelmiyor. ev aldık 1 senedir motor alamıyorum. yakında alacam ama 1 sene 20 sene gibi geçti.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

Motosikleti
    var bi şeyler
    10 sene sonra nasıl motorlar olacak çok merak ediyorum.
    Elektrikli Bu günleri mumla arayacağız...

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elektrikli Bu günleri mumla arayacağız...
    http://www.youtube.com/watch?v=a2JkMCzjTVE

Bence elektrikli motorlar biraz ucuzlasa alinabilitesi cok yuksek.

Benzinli motorlar gibi devire gore guc vermiyorlar motor butun gucunu gaz kolu dondugu anda aktariyor bu da muazzam bi guc.

Tek kotu yani o motorun ustundeki piller yada akuler bittiklerinde cevreye inanilmaz zarar veriyorlar butun elekrtikli tasitlarda bu problem var.
    We are many...

Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tek kotu yani.
    Moruk nettin Sesleri çıkmıyo ki bi defa

Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçi bu kalkarken jet motoruna benzer bi ses çıkartıyo

Moruk nettin Sesleri çıkmıyo ki bi defa

Gerçi bu kalkarken jet motoruna benzer bi ses çıkartıyo
    Valla 100 km hiza 1 saniyenin altinda ciksinda ses falan istemez.

O gelen ses lastikten ve elektrik motorundan geliyormus yorumlarda oyle deniyor.

1 rpm de bile butun guc tekerlerde dusununce mukemmel bi guc bandi var motorda.
    We are many...

Cook onemli bi sorum var?

Su zamana kadar frenlerin %70 on %30 arka seklinde kullanilmasi ogretildi bana.
    Aldigim butun egitim ve okudugum butun yazilar boyle idi.

Ama su anda bilgisine guvendigim birisi bana arka freni sadece motorun arka tekerini kaydirip bi virajda cikis acisini daraltmak istiyosan, dusuk hizlarda donerken ve motoru duzeltmek icin yani daha stabil yapmak icin cok az kuvvetle kullanilmasi gerektigini soyluyor.

Sokak surusunden bahsetmiyorum pist icin bu tavsiye caddede boyle gitmenin ne kadar tehlikeli oldugunu pist te gitmenin nasil zevkli oldugunu gordukten sonra anliyor insan.

Ben hala mantikli olarak 2 frenede basmanin her zaman daha cabuk yavaslaticagini savunuyorum.
    Bilgisine guvendigim vatandas ise arka frene dokunmadan on frenle yavaslayip apex e gelene kadar frende gidip apexten sonra gaza asilmanin dogru oldugunu soyluyor.

Simdi birincisi motordan ne kadar sarksam bile motor on frene bastigimda viraj icinde dikelmek istiyor.
    Ikincisi mantiken dusunuldugunde 2 disk yerine 3 disk her zaman daha fazla fren demek.
    Her ne kadar bende durmak icin arkayi yetersiz bulsamda ve on frene basildiginda butun agirligin one gelip arka lastigin traksiyon kaybettigini bilsemde yine de o yolu tutan az biraz arka lastik bana durmada yardimci olmaz mi?

Ben genelde 2 frene birden basarim on frenede virajda hic dokunmam eger virajda cok hizliysam ve cizginin disina cikiyorsam arka frene cok az dokunurum ve gaz azaltirim.

Simdi nolur su konuyu bi acikliga kavusturalim ben olmeden.
    We are many...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Soruyu pist için soruyorsan, arkadasin dogruyu söylüyor ama eksik söylüyor.
    Ya da sen bize eksik anlatiyorsun.

Bu pistte frenaj meselesi ve freni virajin neresine kadar tasiyip, gazi nerede açacagin meselesi kullandigin motosikletin, hacmi ve karakterine göre degisken bir mesele.
    Ustelik pistte daha çabuk yavaslama gibi bir kural geçerli degil.
    Aksine geç yavaslama ve ideal hizda viraja girmek gibi bir durum söz konusu.
    Toparlayacak durumda degilim.
    Yarin aklima gelirse anlatirim, ya da sen yine bir hatirlat.
    Pist için ince detaylar var, yol kullanimina benzemez.
    Ama benim su anki kafayla da anlatilmaz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu pistte frenaj meselesi ve freni virajin neresine kadar tasiyip, gazi nerede açacagin meselesi kullandigin motosikletin, hacmi ve karakterine göre degisken bir mesele.
    Ben seni yarin ararim..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Abi bu hafta sonu degil ama onumuzdeki hafta sonu cikicam piste kafam cok karisik nolur su mevzuyu bi ara anlativer.

Evet bu arada daha cabuk durma biraz sacma olmus oraya.
    Anlatmak istedigim yavaslamayi saglamak icin on freni kullanip hatta viraj icinde bile bu on frene basip gazi acmak icin aciyi yakalayana kadar frende mi gitmek gerek?
    Yani benim 2 frenide sikma teorisi cok cok alakasiz.
    We are many...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Evet, freni nereye kadar tasiyacagin, motosikletin karakteriyle alakali.
    Frene nerede basacaginda öyle.
    Yarin biraz daha detayli anlatmaya çalisacagim.
    Bizim burada sabah olmak uzere kusura bakma.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    KEndi öğrendiğim ve uyguladığım tekniği, becerebildiğim kadar ifade etmeye çalışayım...

Öncelikle ne kadar geç frenaj yaparsak o kadar hızlı tur zamanlarına sahip oluruz.Bunun için de her viraj öncesinde o viraja ne kadar hızlı gelip ne kadar geç fren yaptığımızla ölçülür hızımız bir şekilde.Bir de iki viraj arasındaki hızlanmamız...

Juba viraj için benim yaptığıma,uyguladığım taktiğe gelince çok fazla şekilde, arka tekeri kaydırarak, kısa ve sert virajlardan bahsediyorum,Bunu da virajın içine girip frenajımla birlikte pozisyonumu alana kadar frenaj yapmaya devam ederek ve açımı arka freni birazcık daha sert basarak arkasını kaydırarak alıp eğer hızlı girdiysem ve motor çizgi dışına çıkıyorsa allah ne verdiyse gidonu kendime çekip kendimi asfalta doğru yatırarak çözmeye çalışıyorum.Frej içinde frenaj yapmam gerekirse de arka fren ile bunu kontrol etmeye çalışıyorum.Çünkü ön fren veyahut gaz kapama çizgiyi çok daha fazla kaçırmaya sebebiyet veriyor...
    AKIN FİDAN

Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KEndi öğrendiğim ve uyguladığım tekniği, becerebildiğim kadar ifade etmeye çalışayım...

Öncelikle ne kadar geç frenaj yaparsak o kadar hızlı tur zamanlarına sahip oluruz.Bunun için de her viraj öncesinde o viraja ne kadar hızlı gelip ne kadar geç fren yaptığımızla ölçülür hızımız bir şekilde.Bir de iki viraj arasındaki hızlanmamız...

Juba viraj için benim yaptığıma,uyguladığım taktiğe gelince çok fazla şekilde, arka tekeri kaydırarak, kısa ve sert virajlardan bahsediyorum,Bunu da virajın içine girip frenajımla birlikte pozisyonumu alana kadar frenaj yapmaya devam ederek ve açımı arka freni birazcık daha sert basarak arkasını kaydırarak alıp eğer hızlı girdiysem ve motor çizgi dışına çıkıyorsa allah ne verdiyse gidonu kendime çekip kendimi asfalta doğru yatırarak çözmeye çalışıyorum.Frej içinde frenaj yapmam gerekirse de arka fren ile bunu kontrol etmeye çalışıyorum.Çünkü ön fren veyahut gaz kapama çizgiyi çok daha fazla kaçırmaya sebebiyet veriyor...
    Acikcasi bende bunun olacagini dusunuyorum.
    On frenle viraja girmek bana intihar gibi geliyor.
    Gerci motordan sarkarak deneyince oyle ahim sahim bi cizgiyi acma olayi olmuyor.
    Diz vererek donunce malum motor pek oyle oynak olmuyor daha stabil oluyor ama yinede on fren mevzusu bana cok cok cok ters geldi bi kac kere denedim oyle donmeyi virajlari direk disari atiyor beni, tam olarak nereye kadar basicaz nerde birakicaz daha tam algilayamadim.
    Gerci bana sadece on frene basmak komple matiksiz geliyor onu daha kavriyamadim ki.
    We are many...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler