Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

KTM 250 RC ABS Başlangıç Motoru

Motovento
    REKLAM ALANI

İlk öncelikle herkese iyi günler arkadaşlar. On sekizime sene olarak girdim fakat doldurmadım. 125cc almak istemiyorum. 250cc ile başlamak istiyorum ve bir başlanğıç motoru olarak kendime en uygun olarak bu motoru seçtim. Sebebi ise Abs olması , Rosso 2 lastiklerle gelmesi bana önerilerinizi ve fikirlerinizi söylerseniz sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Cok para be kardesim. Bence daha uygun bir alet alip kendini gelistirmelisin. Duse kalka devam edeceksin zaten.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Motor güzel, ancak arkadaşın dediği gibi pahalı.
    Ayrıca yazdığından anladığım daha önce motosiklet tecrüben yok, bahsettiğin de biraz fazla atak bir motor. İyi bir eğitim alacaksan ne ala, ama alsan dahi, önce daha düşük bir motosikletle başla. Hatta düşük bir scooter ile başla, için ve canın yanmasın boş yere, öğrendikten sonra yine geçebilirsin.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Hocam daha önce az dahi olsa scooter ve CBR 250 Deneyimim var. Ehliyet kursuna da başladım. Ekipman tercihimi yaptım öncelikle güvenlik olarak Kask , mont , eldiven ve dikkatli süreceğime inanıyorum hala fikirleriniz aynımı

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Alıntı Scrâubs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam daha önce az dahi olsa scooter ve CBR 250 Deneyimim var. Ehliyet kursuna da başladım. Ekipman tercihimi yaptım öncelikle güvenlik olarak Kask , mont , eldiven ve dikkatli süreceğime inanıyorum hala fikirleriniz aynımı
    Maddi durumuna guveniyorsan, bir grenaja 800 tl civari bir ucreti karsilayabiliceksen fikrine saygi duyariz. Sonucta senin icin en guzel alet istesigin alettir. Ama unutma kaza bu aletlerin dogasinda var. Nekadar egitim alirsan al

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Alıntı Scrâubs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aktif trafikte kullanma deneyimi çok farklı bir şey. Ben kolay adapte oldum ama ehliyet dışında iki eğitim aldım, üstüne de bisiklet üstünde en az 5000 km yol yapmışlığım var, çoğu da şehirlerarası yollarda.

Yaş ile yargılamak değil niyetim, ama 18 yaşında bu ayarda bir motosiklete yetecek kadar deneyimi daha önce kullandığın sürelerde kazanmış olman çok zor. Belki ekstradan sürüş eğitimi vb alacaksan olabilir, ama ehliyet kursu ile olacak iş değil. Benim düşündüğüm senin sağlığın bu arada, farkındasındır kardeşim.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Al bi ybr kardeş trafiği öğren ayni paraya geri satarsın zaten

basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Normalde olurdu hatta al diye ısrar ederdim ama yaş itibariyle YBR alıp bir sezon binip sonra KTM almak en mantıklısı.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyük şehirlerde küçük motosikleyin daha tehlikeli olduğunu düşünüyorum eğer ana yollara çıkılacaksa.
    Bu yaşlarda iki tehlike vardır. Biri tecrübesizlikten dolayı motosikleti düşürmek, trafiği ve diğer araçları tahmin edemep onlara çarpmak, diğeri de deli akan kanla olmadık yerde olmadık hızda gitmek, ve devamlı daha hızlı olmaya çalışmak.
    Abs ve lastik avantajı ile daha hızlı hızlanan ve daha cabuk yavaşlayan ktm benve mantıklı bir seçimdir.
    Ancak ne olursun beni dikkate al ve altındakini ben oldum diyene kadar bir motosiklet gibi değil araba gibi düşün ve trafikte arabalardan daha hızlı gitme.
    Ben oldum dediğinde ise ikarus sendromu denen bir geçiş süreciyle tanışacaksın. Bu dönemde de şunu hatırla;
    Sen olmadın, hiç kimse olmadı. İyi (hızlı olsa da olmasa da) bir motosiklet sürücüsü her yola çıktığında ayrı bir tehlike yaşamadan, sakin kalıp evine sağlam dönen kişidir.
    Biraz konudan saptım fakat güçlü motor önerip dolaylı yoldan vebal almak istemedim hoşgeldin taze kan

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    18 yaş motor için çok erken. Bence 25'inden önce alma.

Açıkcası forumda ki arkadaşlara doğru olmak istiyorum. Motor benim yaklaşık 4 5 yıllık bir tutkum. Bu bahsettiğim motora sanki aşık gibiyim ve gerçekten almak istiyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum beni düşündüğünüz için. Kask , mont , eldiven gibi ekipmanlarım hazır ve hani kendime hız yapmama ve dikkatli kullanma konusunda güveniyorum. Negatif yorumlardan çok pozitif yorum yaparsanız sevinirim açıkcası. Başlangıç konusunda Altın elbiseli adam 250cc ile başlanılabilir diyor. Biraz daha olumlu yorum yaparsanız sevinirim. Ve hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum bu kadar çok ilgili ve düşünceli olduğunuz için

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

Önerilerinizi bekliyorum.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Niye olmasın?

Olur mu diyorsun ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    250 cc baslangic motoru zaten olur tabi.20 senelik arkadasim mt07 ile basladi 20 gun oldu.anlattik vs ama almiyorsa almiyor.ktm olur ama en azindan duke serisi olursa daha iyi .ktm parcalar pahali rc serisi dahada pahali.ayrica deneyim yoksa o kadar yatik bir motorda zor olur.para sorun degil az cok biliyorum diyorsan olur.koruma takozu takilmiyor rc serisine.takmak icin grenaji delmen gerek vs.kisaca ayaklik acilmadi ve pat yere dustu 600 liradan baslar desem hasarin sogru olur heralde.canininda sikilmasi tuxu biberi olur

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc baslangic motoru zaten olur tabi.20 senelik arkadasim mt07 ile basladi 20 gun oldu.anlattik vs ama almiyorsa almiyor.ktm olur ama en azindan duke serisi olursa daha iyi .ktm parcalar pahali rc serisi dahada pahali.ayrica deneyim yoksa o kadar yatik bir motorda zor olur.para sorun degil az cok biliyorum diyorsan olur.koruma takozu takilmiyor rc serisine.takmak icin grenaji delmen gerek vs.kisaca ayaklik acilmadi ve pat yere dustu 600 liradan baslar desem hasarin sogru olur heralde.canininda sikilmasi tuxu biberi olur
    Anladım hocam teşekkür ederim.

18 yaşında o motoru sürecek ehliyeti kim veriyor sana kardeşim benim?

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Cok yanlis yere konu acmissin Ybr al diyenler,cok para alma diyenler,tehlikeli diyenler...

Adam aklinda ki motoru soylemis demek ki alim gucu var pahali demissiniz.Parasi varken neden daha kotusunu alsin ? Tehlikeli mi ? Degil.Ybr den daha guvenli,abs var.Ani durumlarda kacabilcek gucu var ama kontrol elinin altinda seni de ustunden atmaz.Daha ne olsun bunla baslamayacaksin da neyle baslayacaksin.Aklinda bu motoru almak varsa dakika durma bence.Farkli bir goruntusu var abs olayi guzel sanirim ustunde gelen lastikleri de kaliteli.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Tek sıkıntın oturuş pozisyonu olur, 250cc motora göre biraz fazla yatık

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Kendine yavaş sürme konusunda güvenme, hiç boşuna kendini kandırma. Yavaş sürecek adam RC250 bakmaz. Mutlaka deneyeceksin, risk alacaksın.
    Canın ve maddiyatın için YBR gibi kolay bulunur ucuza yapılır bir motorla başlamak elbette daha doğrusu, ama sen bunu dinleyecek misin? Pek dinleyeceksin gibi görünmüyor.
    Pahalı mahalı muhabbetine girmiyorum, başlangıç motoruna 20bin TL verebileceksen öküz değilsindir gidip 300 liraya LS2 kask almamışsındır. Para varsa pahalı olmasının bir problemi yok.

Saydığın güvenlik ekipmanları arasında ayakkabı yok, bunu atlama. Çok basit ufak bir kazada salak gibi ayağın kırıldı / incindi diye hayıflanırsın sonra.
    Bir de ABS olması güzel elbette, ama ABS'ye güvenmek senin fren yapmayı öğrenmenin de önündeki en büyük engel. Buraya dikkat et, nasılsa ABS var diye haşırt huşurt sıkarsan hem doğru düzgün duramazsın hem de artık refleks haline gelir o şekilde fren sıkmak, başına iş açar.

RC'nin bir kötü yanı, bayağı yatık bir supersport oturuş pozisyonuna sahip olması. Şimdi burada supersport lafını görmek hoşuna gidecek biliyorum ama motosikleti doğru düzgün öğrenmeye çalıştığın dönemlerde bu kadar eğik oturmak çok doğru değil. Ha başlanmaz mı, başlanır 600RR değil sonuçta.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    fiyatı ve parça, bakım maliyetleriyle ilgili sıkıntın yoksa; saydığın nedenlerden dolayı güzel tercih olur. atik bir motor olduğu için öncesinde eğitim alsan iyi olur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)