Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

R25 aldım insanların tepkilerinden sıkıldım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Yaklaşık 1 buçuk ay önce R25 aldım ilk motorum olmasada çok fazla motor tecrübem yoktu bende tercihimi R25'ten yana kullandım fakat insanlar özellikle hayatında motosiklete artçı olarak bile binmemiş insanlar.
    +Bi bassana bundan ses çıkıyor mu ? Yok çıkmıyormuş niye 600'lük almadın.
    +şu 400 basanlardan alsaydın.
    +Buna 16.700 vereceğine 2.el honda 600'lük alırdın

gibi tepkilerden sıkılmaya başladım. Diyorum ki okadar tecrübem yok onlar hata affetmez vs. nolcaaak yaa ikiside aynı diyor. ha bide bu fiyata araba alınır diyen amcamları söylemiyorum bile. Sıkıldım bu tepkilerden. Sizde yaşıyor musunuz bu gibi tepkileri ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Kimin ne dediği umrunda olmasın. 16700 e alacağın 600 lüklerin çoğunun canı çıkmış durumda.
    Motosiklet tamamen keyif işi. İlla 4 silindir olacak diye birşey yok.

He de geç

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    250 yazıo ama 600lük
    300 yapıyor
    12ye aldım dersen karşı tarafın ağzına laf vermemiş olursun yapacak bişi yok
    crxforever, espresso ve Shrieker bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    geçen arabayla işe gittim,daha önce motoru görüp o paraya araba alırdın diyen yeni güvenlikci , abi bu trafikte arabaya binilir mi ? dedi kürekle ağzına vurasım geldi o an..
    ardem80, c4gin, Trombosit ve 12 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    cıks
    harbiden o kadar paraya 600 lük alınırdı :D :D :D
    R25_Bey bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ybr,cbf sürerken bize ne getirdin pttci kardeş,benim kargom nerde kaldı demelerinden iyidir.
    Anılybr, oialdemir ve espresso bunu beğendiler.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Ne 600'lüğü ne 600'lüğü!!! O paraya R1000 alırsın hemde daha 49 binde.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    6000 liralık cbfme yazın köyüme gittiğimde bu para bu motora verilirmi diyorlar..cahillik işte..bildiğin yolda devam..hayat ve zevk sana ait...
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6000 liralık cbfme yazın köyüme gittiğimde bu para bu motora verilirmi diyorlar..cahillik işte..bildiğin yolda devam..hayat ve zevk sana ait...
    CBF'in sıfırı 5.900, seninki 2.el..nasıl 6000 lira oldu, turbo filan mı taktın?...
    mete_han, ardem80 ve ...garip... bunu beğendiler.
    The Power of The Dreams.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF'in sıfırı 5.900, seninki 2.el..nasıl 6000 lira oldu, turbo filan mı taktın?...
    tam yatarayak sağlam kitledin valla...woooaaaaa...
    dyavol-77 ve ...garip... bunu beğendiler.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Çok takılma aynen deyip geç.Kaçan kovalanır.Çokta diretme.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    600lük alsaydın da aynı adamlar "bunun parçası pahalı yakıtı çok onun yerine r25 alaydın " diyeceklerdi. konuşmak için konuşan çok.
    bir çok motorcunun hayal ettiği, kumbarasına para koyup uğruna ek iş yaptığı, popüler bir motora biniyorsun. bolca kilometre yapıp keyfini sürüp yeni yeni anılar biriktirmek varken birkaç kişini lafına takılma bence.
    Shrieker ve eray123 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Herkese cevap için teşekkür ederim Çok fazla takılmıyorum ama yinede aynı cümleyi defalarca duymak insanın canını sıkıyor zaman zaman Aslında bunu diyenlerin birçoğuda motora binmek isteyipte birtürlü binemeyenler. Ya başka imkanlardan dolayı yada cesaret edipte sürmeye korkan insanlar. Ben motoru almak için çok uğraştım üniversite okurken biryanden çalışıp çalıştığım paranın 5 kuruşuna dokunmadan biriktirdim parasını yeri geldi çok beğendiğim kıyafeti almadım. 5 lira 10 lira artırarak birşeylerden günlük 30 tl ücretle çalıştığım yerde biriktirdim parasını Ama çevremdeki insanlar bunu aldığım için mutluluk duymak yerine hepsi değil tabii ki ama bir çoğu kıskançlık içinde. Benim arkadaşlarım istediği birşeyi yaptığında ben kendim yapmış gibi mutlu oluyorum ama insanların böyle olması çok garip. Zaman ilerledikçe insanlar çok değişiyor sadece buna üzülüyorum
    espresso, crxforever, blk_pasa ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr,cbf sürerken bize ne getirdin pttci kardeş,benim kargom nerde kaldı demelerinden iyidir.
    R25 ile markete sigara almaya girdim, bakkalcı abi "sizinde işiniz zor ekmek parası için bu eziyet çekilirmi" dedi, "doğru söylüyorsun abi Allah kolaylık versin onlara ben zevkine biniyorum" dediğimde yüz ifadesini görseydiniz motoru bırakırdınız, ha bu arada motor çok net görünüyordu, demem odurki motorun cinsi modeli farketmiyor takılmamak lazım.
    R25_Bey, zekeriyaimam ve espresso bunu beğendiler.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    araba alınır diyorlar ya, zaten iki arabam var deyince yüzleri öyle düşüyor ki.

fakir temennisi heralde.
    Onur34, sokamarukun ve R25_Bey bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    2003 veya 2004 senesiydi. Babamın tekstil işi yapan bir tanıdığı Autoshow fuarından Ferrari satın aldı. Bütün camiada bu adam konuşulur oldu. Adam thy nin tarifeli uçağına binse ferrarin var ne işin var ekonomi sınıfında deniyor, berbere gitse, berberi evine getirtsene ne işin var adamın dükkanında deniyor, ogs cihazında kredi az yazsa, ne biçim herifsin ferrariye biniyorsun, ogs de kredi az lafları yapılıyordu. Bunlar samimi tanıdıkları tarafından yapılan yorumlar. Her ışıkta yanına gelip hadi gazlasana diye taciz edenler, yolda önünü kesip adamı durdurmaya çalışanlar, durmadı mı bağırıp küfredenler, kimdir-nedir belli olmayan adamların koşarak arabayı ellemeye, kapıtını-bagajını açmaya çalışmaları da adamın bize anlattıkları. Adamin bir de C320 Mercedes'i vardı, günlük hayatta onu kullanıyordu. En sonunda baskılara dayanamayıp, Ferrari'yi sırf bu yüzden sattı. Önceleri, yerine helikopter almak için mi sattın dediler, sonra madem fakirdin niye o arabayı aldın, biz sana demedik mi dediler.

Benim anlattığım uç bir örnek. Ama bir mal aldın mı, bizim insan hemen pisleşir. Dışlar. Bizim millet arabesk toplumu. İnsanımız diğer insanları fakir sever, aciz sever. Pahalı ürünlerin mülk olarak kendini sever. İçindekini sevmez. Yolda Porsche görmek ister ama içi boş, sürücüsüz porsche lar sokaklarda dolansın ister. Güzel bir arabayla dolanırken, önce arabaya bakılır, off ne araba be, ne güzel be denir. Sonra bir de içindekine bakarlar, işte o bakış fenadır. Hemen içinden ne küfürler geçtiğini anlarsın. Resmen söver.

Tacizlere kulak asmayacaksın. Trafikte sinir olmamayı başarmak gibi zor bir iştir abuk subuk soruları cevapsız bırakmak. Her şeye he deyip geçip, yoluna devam edeceksin aga. Başka çare yok. Herkese, her cahile, her aşağılık kompleksli insana laf yetiştiremezsin.

Ha gelir adam gibi, arkadaş bu motorla ilgileniyorum, nedir ederi, gidişi, manevtası falan sorar, o zaman otur 1 saat motorunu anlat. Onlara laf yok. Onları da zaten baştan tanırsın.
    Thracian, decwankel, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence bunun tepki olarak algıladığını bilseler hiç konuşmazlardı. biraz burnun havada takılırsan dertlerine çözüm olucaktır
    R25_Bey bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z300 satıldı/2014 X max 250 ABS
    banada z 300 aldığım zaman aynı tepkileri verenler oldu,600 lük alsana buna bu kadar para verilirmi vs.benimde cevabım netti,para benim param beraber mi kazandık sanane!!!

Ulaş Öztaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    dostum ben de ilk motorumu R25 aldım ve aynı tepkileri gördüm.. Egzoz tak, geniş lastik tak, aldın mı en az 600cc olacak, 299km/h görmeyen racing mi olur? vs.

İlk başlarda insanları ciddiye alıp acemiliği atmak için aldım, orjinal ebat lastik daha iyi yol tutuyor diye açıklama yapardım şimdi bir çoğuna cevap bile vermiyorum verdiklerime de 'ilk arabanı ferrari alırmısın?' diyorum susuyorlar. Takılma böyle cahil muhabbetlerine başına bir şey geldiği zaman da 'motor şeytan işi' derler..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En güzeli bu tarz cahil insanlara hiç yüz vermemek hiç alakadar olmamak.Yukarıda bir arkadaş çok güzel yazmış.Kıskanç,fesat ve arabesk bir toplumda yaşıyoruz.İnsanlarımız aşırı derecede mal düşmanı ve cahil.Büyük ihtimalle sana acayip acayip sorular soran çoğu kişide R25 alacak kadar para vardır yoksa bile kredi çekebilir.Ama asıl iş parada değil cesarette.O insanların içi gidiyor o motosikleti sürmek için ama ne yazık ki motosiklet kullanacak Güven Özveri ve Tecrübe yok.Bu yüzden car car konuşup moral bozmaktan başka bir iş yapmazlar.Klasik toplumsal kompleksimiz benim param yada cesaretim yok ben sahip olamıyorsam kimse sahip olmasın.
    espresso ve dyavol-77 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)