Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç motorum ss

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba yaşım 17 foruma bugun kayıt oldum motor tutkusu sardı bir kaç aydır bir motor alıp başlamak istiyorum bunuda bir ss le yapmak istiyorum uzun zamandır araşırıyorum 2-3 seçenek arasında kaldım yardımlarınızı bekliyorum daha önce hiç motor tecrübem olmadı fakat ehliyetimi eğitimimi aldıktan sonra motorumu alıcam evet tüm paramı da motora harcamıycam once güvenlik r25 sahibi olmak istiyorum ama bu motoru başlangıç için kimse onermiyor bunu biraz erteldim bilmem siz ne dersiniz arasında kaldıgım modeller
    1-yzf125 evet çok şık çok güzel tamam gitmiyor deniliyor ama uzun yol yapmıycam arkadaşlar evet rahat değil oturuş pozusyonu ama buna da razı geldim gülü seven dikenine katlanır fiyatına gelince o fiyata
    2.olarak cbr 250 yzf125 fiyatına 250cbr mı alsam diyorum ama başlangıç olarak 250cc nin bi sıkıntısı olur yapabilir miyim birde 25r kesinlikle almak isiyorum şimdi cbr250 alırsam 2. motorum kesinkikle 25r olur herhalde 250cbr dan inip yzf250 ye binmek ne kadar mantıklı olur peki yzf125 alırsam alıştıktan sonra sıkılır mıyım gerçkten yetrsiz gelir mi ehliyetimi alıp eğitim aldıktan sonra r25le de başlanmaz mı yardımcı olabilirseniz çok sevinirim hepinize şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MuratYILDIRM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Calibre250RR
    Daha yeni başlıyorum dersen CBR 125 al. Tam eğitim motoru bana kalırsa.
    Daha sonrasında geçersin R25'e.
    R25 ile de başlanır mı başlanır. Çok sert tepkileri olan bir motorsiklet değil.
    Gel gelelim ki ağırlığını tartamazsın, bir nedenden paniklersin sonra deme bana abi bariyerlerin, asfaltın falan hep selamı var sana diye.
    İşin şakası bir yana öncelikle düz bir motorsiklet alıp yani tepkileri çok sarsmayan ve mümkünse kolay manevra yapıp hızlı durabileceğin bir model bak derim.
    İlle de supersport diyorsan başlangıç için CBR125 al. Satması da almasıda kolaydır
    Motorsiklet ne kadar hızlı olursa olsun, yüreğin kadar ileri gidebilirsin.
    En kısa zamanda kesip biçip Super Moto ile buralardayım.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    daha yolun uzun senin en az 5 senen var

ssg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    17 yaşındayken maksimum 125CC kullanabilir arkadaş.R25 başlayamaz yani 1 senesi daha var Bana sorarsan CBR125 gayet iyi bende düşünüyorum.

Kör oldum okurken

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    1. si SS ten başlangıç motoru olmaz, 2. o bahsettiğin motorlar ss değil, sadece ss görünümlüdür.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Yaşın hernekadar R25'e yetmesede R25 başlangıç motoru olur mu sorusuna nacizane fikrimi söylemek istiyorum..

Benim başlangıç motorum R25 internette okadar araştırdım ki, kimi R25 ile başlarsan bitiş olur, R25 ile başlarsan uçarsın vs. vs.
    evet başlangıç için ağır bir motor özellikle virajlarda ağırlığını hissettiren bir motor ve ben aldığımda ilk 5000 km yavaş gideceğim dememe rağmen altında öyle bir motor varken çok yavaş gitmek mümkün olmuyor. Eğer motosiklet kullanmayı hiç bilmiyorsanız R25 önermem. Ama azda olsa bilgi sahibi insan başlayamaz mı, bence başlar ama kesinlikle aklı başında ve sorumlulukları bilen bir insan olması gerekiyor. Bu her motorda öyle tabii ki ama R25'te biraz daha fazla bence.

Evet R25 devirlenmesi muadillerine göre iyi fakat internette abartıldığı kadar değil.

Ama önce kesinlikle ekipmanlarınızı alın çünkü motoru aldıktan sonra ekipmana ayırağınız bütçe düşüyor. En basitinden bot için 1000 lira civarında para ayırmıştım motorumu almadan önce ama şimdi botumu hala alamadım. Ekipman almasaydım eğer motoru almadan önce bir kask bir eldiven alıp binerdim şimdi. Kaskınızı en iyi kasklardan almaya çalışın. Eldiven , mont , pantolon sonra alırım demeyin. Önce ekipmanınızı alın sonra gidip motorunuzu satın alın.

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    100 cc den 600 cc ye geçtim aldığım gün bin kilometre yaptım çok şükür kaza bela yaşamadım yani dikkatli gidersen apaçilik yapmazsan sürersin

OZARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 300 ABS - Bekleniyor
    Motora ilk adımından son adımına kadar kazasız , belasız sürüşler dilerim genç Kardeşim ...

Tüm ekipmanlarını düzgünce tamamladıktan sonra ...

Eğer Maddi imkanın el veriyor ise ; KTM RC 125 ABS al ... Neden diye soracak olursan ; 125 cc yumuşak gaz tepkisi , ABS ile daha güvenli frenleme , bildiğim kadarıyla kaliteli bir lastik ile geliyordu Pirelli olması gerek , ve düzgün bir alet olması ...

Olabildiğince ABS'li motosiklet almaya çalış ; frenleme hatalarını biraz daha tolere edecektir ...

Kal sağlıcakla

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)