Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Boy Sorunum

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba abilerim ablalarım..Konuya Tekeriniz düz bassın diyerek girmek istiyorum.

Öncelikle benim yaşım 18.Lise sondayım.Bende küçüklügümden beridir (6-7yaş) bir motor tutkusu var.Buna rağmen istem dışı birtakım pürüzler çıkıyor.Örneğin boy gibi.

Bana göre bu konuda boydan öte iç bacak uzunluğu daha önemli.Ancak çoğu kişi bunun gibi konularda bundan bahsetmemiş.İnternette birçok araştırma yaptım ancak genelde herkes toplam boyunu verip sormuş..Bende bu yüzden bu konuyu açma gereği duydum.Bu sene Allah'ın izniyle güzel bir üniversite kazanıp ardından ehliyet v.s. hallederek küçüklüğümden beri hayalim olan motorsiklet dünyasına katılmak istiyorum.Gerek okula ulaşım olsun gerek zaman geçirmek v.s. Ölçüm sonucunda boyum 1.72 civarı çıkıyor ve iç bacak boyum ayakkabısız yaklaşık 73-74 cm arasında.

İlk olarak başlamayı düşündüğüm iki model var.Bunlar 125R(79.5cm) ve 250R(78 cm).Gerekli tecrübeyi edindikten sonra ise daha yuksek cc lerle devam etmek istiyorum.Dahada uzatmayarak sizce bu yüksekliklerde motoru rahatça kullanabilir miyim? İki ayağımda yere basabilir mi eğer basarsa ne kadar basabilirim (parmak ucu/yarım ayak/tam).Sizlerin tecrübesine dayaranak bana yardımcı olmanızı umuyorum..Eğer başka motor türü (naked) v.s. öneriniz varsa lütfen benimle paylaşın.

NOT: Foruma bugün kayıt olduğum için detaylı inceleyemedim.Konu yanlış yerdeyse taşınırsa memnun olurum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    125r ile raahat edersin. 250r daha da engin. Bende 125r var boyum 1.72 cok aşırı rahat sürüyorum. Yeter ki ekipmanin tam olsun. BI eğitim al kardeşim. Bak lütfen bu laflarim askıda kalmasın. Tum parani motora verme. Düzgün bir kask mont eldiven ve bot al. kesinlikle bunlar cok onemli. Yasin genç delikanli cagindasin. MOTORDA yaptığın her hata son hatan olabilir kardeşim. O yuzden de egitim al. Kendine iyi bak hakkinda hayırlısı olsun
    kLw bunu beğendi.

1. Doğru dürüst bir eğitim ile motora başlayan birisi için iki ayak tabanının da yere basması gerekmiyor. Bir ayağın tabanı bassa ve diğeri ayak uzunda veya ayak topuna (ayak topuğu değil ayak topu) kadar bassa yeter. Motor sola yatar gibi yatıp sonra düzelip öte yana düşmez. Zaten durduğu yerde diki ayağı yerde bekleyen adam eğitimsizdir.

2. Daha çok zaman var. Olur gider. Ne motorlar çıkar.

3. http://cycle-ergo.com/ şu siteyle zaman geçirebilirsin biraz. Bacak boyu ayarlaması filan da mevcut.

4. Eşim (bkz. http://www.motosiklet.net/forum/tani...n-merhaba.html) sanırım 1.65 ve sele yüksekliği 80.5 cm olan bir motorla başladı. Eğitimle başlayınca oluyor yani. Dert edeceğin bir şey yok.

Ha motorla güreşe güreşe sürerim, düşe kalka öğrenirim, mahalledeki abimden öğreneceğim, ehliyet kursu "eğitmeninden" öğreneceğim olunca başlangıç için 100 cc, acayip alçak seleli bir motor daha uygun olabilir.
    kLw bunu beğendi.

@kuesier Öncelikle cevap için teşekkür ederim.Evet bende bunun bilincindeyim ve en kısa sürede iyi bir eğitime girmeyi planlıyorum.Tabii ki herşeyden önce bu boy takıntımı halletmenin derdindeyim Acaba bacak boyunuz yaklaşık ne kadar ve ayaklarınızı/ayağınızı ne derecede yere basabiliyorsunuz ?

@zaferce Abicim yorumun için teşekkür ediyorum.Benim iki ayak konusundaki sıkıntım acaba motoru tek ayakta her zaman tutabilirmiyim ve ikinci olarak geri gitmem gerekince ne yapmam gerektiği

Alıntı kLw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @kuesier Öncelikle cevap için teşekkür ederim.Evet bende bunun bilincindeyim ve en kısa sürede iyi bir eğitime girmeyi planlıyorum.Tabii ki herşeyden önce bu boy takıntımı halletmenin derdindeyim Acaba bacak boyunuz yaklaşık ne kadar ve ayaklarınızı/ayağınızı ne derecede yere basabiliyorsunuz ?

@zaferce Abicim yorumun için teşekkür ediyorum.Benim iki ayak konusundaki sıkıntım acaba motoru tek ayakta her zaman tutabilirmiyim ve ikinci olarak geri gitmem gerekince ne yapmam gerektiği

Tek ayakta her zaman tutarsın. İki ayak yerde daha dengesizdir. Geri itmek için motordan inilir. Ördek gibi ayaklarla geri geri gitmeye çalışmanın da gereksizliği eğitimlerde öğretilir.

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    172 boy kısa değil , ille topuklarınız yere tam basacak değil Bende 170 boyundayım scooter'ım var topuklarım yere tam değmiyor ki üstelik bacak boyumda kısadır Cbr 125de kullandım boyumuza oranla iyi ,pulsar 200ns aynı şekilde ayak tam basmıyor ama engel değil . Eniştemin joyride evo200i aynı şekilde 150 kilo motor ayaklarım tam basmıyor ama geriye götürebiliyorum tek ayakta dengede tutabiliyosun . Zaten Viteslide yokuşta durdunuz mu mecbur bir ayak arka frende oluyor yoksa ön teker durdurmaz yokuşta . Tek ayakta tutmaya alışın siz

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Doğru dürüst bir eğitim ile motora başlayan birisi için iki ayak tabanının da yere basması gerekmiyor. Bir ayağın tabanı bassa ve diğeri ayak uzunda veya ayak topuna (ayak topuğu değil ayak topu) kadar bassa yeter. Motor sola yatar gibi yatıp sonra düzelip öte yana düşmez. Zaten durduğu yerde diki ayağı yerde bekleyen adam eğitimsizdir.

2. Daha çok zaman var. Olur gider. Ne motorlar çıkar.

3. http://cycle-ergo.com/ şu siteyle zaman geçirebilirsin biraz. Bacak boyu ayarlaması filan da mevcut.

4. Eşim (bkz. http://www.motosiklet.net/forum/tani...n-merhaba.html) sanırım 1.65 ve sele yüksekliği 80.5 cm olan bir motorla başladı. Eğitimle başlayınca oluyor yani. Dert edeceğin bir şey yok.

Ha motorla güreşe güreşe sürerim, düşe kalka öğrenirim, mahalledeki abimden öğreneceğim, ehliyet kursu "eğitmeninden" öğreneceğim olunca başlangıç için 100 cc, acayip alçak seleli bir motor daha uygun olabilir.
    Sevgili ve değerli ustadim, abim. eşinize aldığınız hediye inanilmaz hoşuma gitti. AİLE kurma yolunda ben de ilerliyorum. Allah size ve esinize kaza bela vermesin. Kendinize iyi bakin guzel insanlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Merhaba abilerim ablalarım..Konuya Tekeriniz düz bassın diyerek girmek istiyorum.

Öncelikle benim yaşım 18.Lise sondayım.Bende küçüklügümden beridir (6-7yaş) bir motor tutkusu var.Buna rağmen istem dışı birtakım pürüzler çıkıyor.Örneğin boy gibi.

Bana göre bu konuda boydan öte iç bacak uzunluğu daha önemli.Ancak çoğu kişi bunun gibi konularda bundan bahsetmemiş.İnternette birçok araştırma yaptım ancak genelde herkes toplam boyunu verip sormuş..Bende bu yüzden bu konuyu açma gereği duydum.Bu sene Allah'ın izniyle güzel bir üniversite kazanıp ardından ehliyet v.s. hallederek küçüklüğümden beri hayalim olan motorsiklet dünyasına katılmak istiyorum.Gerek okula ulaşım olsun gerek zaman geçirmek v.s. Ölçüm sonucunda boyum 1.72 civarı çıkıyor ve iç bacak boyum ayakkabısız yaklaşık 73-74 cm arasında.

İlk olarak başlamayı düşündüğüm iki model var.Bunlar 125R(79.5cm) ve 250R(78 cm).Gerekli tecrübeyi edindikten sonra ise daha yuksek cc lerle devam etmek istiyorum.Dahada uzatmayarak sizce bu yüksekliklerde motoru rahatça kullanabilir miyim? İki ayağımda yere basabilir mi eğer basarsa ne kadar basabilirim (parmak ucu/yarım ayak/tam).Sizlerin tecrübesine dayaranak bana yardımcı olmanızı umuyorum..Eğer başka motor türü (naked) v.s. öneriniz varsa lütfen benimle paylaşın.

NOT: Foruma bugün kayıt olduğum için detaylı inceleyemedim.Konu yanlış yerdeyse taşınırsa memnun olurum
    Olcmedim bacak boyumu ancak bacak boyum gerçekten kisadir
    zaferce bunu beğendi.

Öncelikle cevapları için zaferce,kuesier ve Emre Fırat'a teşekkür ediyorum.Azda olsa içimdeki boyumla alakalı tereddütüm azaldı.

Benimle aynı ya da yakın vücut ölçülerine sahip olupta motor sahibi başka kimseler varsa görüşlerini paylaşırlarsa sevinirim.

Hayati01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf moto 150nk.simdi spada anton 200cc.2017 model.

Slm arkadaşım inanmazsın belki ama benim boyum 1.55cm şuan kullandığım cfmoto 150nk ayaklarım ucu ucuna yere değiyor.ama illede iki ayağım yere bassın demiyorum.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Merak etme; tam şu anda karşımda Reşitpaşa mahallesi'nden İstinye'ye doğru dönen R1200 gs kullanan sarışın 1.60 civarlarında boya sahip olan ablalarımızı seyrediyorum.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)