Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbr 250 aliminyum kısımların yıkama sonrası benek benek olması !

Motovento
    REKLAM ALANI
    _yasintopcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250 r -Hyosung Gv 250
    Arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi cbr 250 r motorum var. sıcak halde yıkamacıya verdim malesef köpüklerin içinde yağ sökücü oluyormuş . yıkamadan sonra ayaklarımı koyduğumuz yerdeki aliminyum kısımlar benek benek oldu. Bun bi çözüm varmıdır ne yapmam gerek _?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    konu ile ilgili yıkama önerilerine bir bakmanı öneririm.

Bir çok insan motosikletini kendi temizliyor oto yıkamaların köpüklü hızlı şekilde yıkamalarını önermiyor.

kimyasal çözeltiler çok güçlü ve motorlarımıza zarar veriyor.
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Ahh ahh keşke vermeseydin yıkamacıya o köpüğün içinde kostik oluyor boyalı yüzeyleri mahvediyor hatta bazı yıkamacıların köpüğün içine çamaşır suyu bile katıyorlarmış,kezzap attıklarından bile şüpheliyim sırf az uğraşıp aracı kolayca temizlemek için boyaya plastik aksamlara zarar gelmiş yıkamacının umrunda bile değil.

Motosikleti
    Zaten benim içinde ilk ve sondu. Çok birşey yok aslında. Sadece ben ve artçının bastığı yerlerdeki mat gri alan benek benek oldu birazcık. Heralde bir çözümü vardır diye düşünüyorum. Fark edilmiyor çok ama ben pinpirikli adamım rahatsız ediyor. Bi çözümünüü bulucam.Ben zarar verdiğini biliyodum arkadaşımın galyanına geldim bi anda. Keşkee yıkatmasaydım yani. Yıkamacıya veriyosanız bile deterjanlı suyla süngerle yıkmayıp kurulamasını isteyin. Tazikli su ilaç kesinlikle bulaşmayın.

Motosikleti
    Cbr250r
    Alıntı _yasintopcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten benim içinde ilk ve sondu. Çok birşey yok aslında. Sadece ben ve artçının bastığı yerlerdeki mat gri alan benek benek oldu birazcık. Heralde bir çözümü vardır diye düşünüyorum. Fark edilmiyor çok ama ben pinpirikli adamım rahatsız ediyor. Bi çözümünüü bulucam.Ben zarar verdiğini biliyodum arkadaşımın galyanına geldim bi anda. Keşkee yıkatmasaydım yani. Yıkamacıya veriyosanız bile deterjanlı suyla süngerle yıkmayıp kurulamasını isteyin. Tazikli su ilaç kesinlikle bulaşmayın.
    Ben elde yıkıyorum aynı kasa aynı renk. Ama egzoz da benek benek paslanmalar basladi sanırım bizim egzozlar krom olduğu icin. Sende de varmi ne kadar oldu alali ?

DoLPHiN2306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r-R6-ktmrc200-ktmduke390
    Benim sattıgım motorda da oyleydi. Pek rahatsız etmedi beni de alan arkadaşı da. Yeni alacagım motora sudan baska hiç bişi ile müdahale etmem.

Motosikleti
    Honda CB500F
    Aynı sorun benimde başıma geldi, SONAX ' da bunun için özel bir krem var. Sorunlu bölgeye uyguluyorsun ve hiç bir iz/leke kalmıyor.

Motosikleti
    Bende alalı daha iki hafta oldu ama dediğin gibi egzoz paslı gibi duruyor ama sanki silince çıkıyor o. yoksa paslanma olmuyor onda. Ama yine hemen aynısı gibi oluyor malesef. . Ama dediğim gibi o bastığım yer artçının bastığı yer kötüü oldu muhtemelen herkesin bir zaman sonra öyle oluyor ben bunu anlıyorum bundan. bakalım çözüm üretmeye çalışıcam yinede sizide burdan bilgilendiririm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

Alıntı mertcck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun benimde başıma geldi, SONAX ' da bunun için özel bir krem var. Sorunlu bölgeye uyguluyorsun ve hiç bir iz/leke kalmıyor.
    Ürünün adı nedir . Özelden veya arkadaşlarınad faydalanması için bu üründen burdan paylaşabilirmisin bizle alalım bizde . Dediğim gibi benim ve artçının bastığı mat gri yerler soldu beneklendi ilk haline bakıyorum honda bayisinde başka motorlarda öyle değil. Canımı sıkıyor malesef. Yardımcı olursan sevinirim.

Motosikleti
    Honda CB500F
    Ürün bu;

http://www.sonax.com.tr/yeni-%C3%BCr...ci-308000.html

Umarım işini görür.

Motosikleti
    Kullanımında cila yapılır diyo uygulama sonunda. Neyle cila atıyosun ona ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------

Ve de sipariş yapılmıyormu bu siteden siparişini nerden verecez çokta araştırma şansım olmadı işte olduğumdan ötürü. . ve o yüzeye zarar vermez dimi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    [QUOTE=extrem_015;3377157]Ahh ahh keşke vermeseydin yıkamacıya o köpüğün içinde kostik oluyor boyalı yüzeyleri mahvediyor hatta bazı yıkamacıların köpüğün içine çamaşır suyu bile katıyorlarmış,kezzap attıklarından bile şüpheliyim sırf az uğraşıp aracı kolayca temizlemek için boyaya plastik aksamlara zarar gelmiş yıkamacının umrunda bile değil.[/Q aynen benim başıma da geldi sanki bi daha hayatta o kopuğu sıktırmam ben motoru sıcak yıkatmam fakat art çı ayaklıkları öyle benek benek dökülme değilde sanki farklı gözüküyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahh ahh keşke vermeseydin yıkamacıya o köpüğün içinde kostik oluyor boyalı yüzeyleri mahvediyor hatta bazı yıkamacıların köpüğün içine çamaşır suyu bile katıyorlarmış,kezzap attıklarından bile şüpheliyim sırf az uğraşıp aracı kolayca temizlemek için boyaya plastik aksamlara zarar gelmiş yıkamacının umrunda bile değil.
    aynen benim başıma da geldi sanki bi daha hayatta o kopuğu sıktırmam ben motoru sıcak yıkatmam fakat art çı ayaklıkları öyle benek benek dökülme değilde sanki farklı gözüküyor

Motosikleti
    Arkadaşlar bir ürün aldım behauseden. . Adam kesin sonuç dedi bana kroma aliminyuma motosiklet bisikletler için. 50 lira birşey harika ama. Kullandım ve mutiş sonuç aldım. Hatta 2014 kasa cbr 250 lerin egzos krom hemen paslanıyor onada kullanabilirsin dedi egzosu bile parlattım harika bir şekilde. Ürün tam aklımda değil ismi evde duruyo isteyene ismini felan yollarım ve kesinlikle tavsiye ederim. Ve motoru bende hiç yıkamayın. Ben geçen götürdüm ıslak bezle sildirdim bi cila attılar üstüne cillop gibi deli gibi tazikli suyu vurmaya gerek yok .

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    ÜRÜNÜN RESMİNİ ATABİLİRMİSİN

Motosikleti
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÜRÜNÜN RESMİNİ ATABİLİRMİSİN
    http://www.otogold.com/liqui-moly-chrom-glanz-creme-krom-parlatici Ben çok memnun kaldım. fren kolu ve denriyaj kolunu bile bunla temizliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)