Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

bumoto calibre??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr 125r 2011
    öncelikle selamün aleyküm.

15 yaşında bir motor tutkunuyum ve bumoto calibre 250rr ile ss ye başlamak istiyorum. motoru yazın alcam. fakat sürebilirmym bilmiyorum.
    şimdiki boyum: 1.64 (yaza kadar 1.68 olurum)
    kilom: 46 (yaza kadar 50)
    lütfen yardım edin bu boyla sürebilirmiyim??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Ybr Cbf 150 alsan ne oluyor ilerde geçersin biraz tecrübe et bunlarla aceleye gelmez bu işler ehliyetsizde binme
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    honda cbr 125r 2011
    ben ığdırda yaşadığım için ehliyet soran yok ve tecrübem var. bu motor için kalıplı diyolar bu boyla sürebilir miyim?

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Bir kaza yapsan ehliyet sormazlarmı adama
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    honda cbr 125r 2011
    trafiğe fazla çıkmıycam. boş alan çok burda. boş alanda çalışıp öğrenene kadar çıkmıycam trafiğe. arkadaşlar arasında artistlik olsun diye güzel görünüşlü bir ss almak istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

ya lütfen yardım edin ayakkabı ile 1.70 boyla bumoto calibre 205rr yi sürebilir miyim??

motodevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    1.si boş alanda çalışıp motor kullanmakla trafikte kullanmanı okdar çok farkı var ki buraya yazsam şaşırır kalırsın.
    2.si artislik için motor alınmaz.tipi hoşuna gidiyosa al.arkadaşlarına gösteriş yapıcaksan boşa alma.motordan anlamıyorlarsa sonuç yine aynı olacak.yine 600 cc mi bu? kaç basıyo bu ibresine bakıyım anlarım?markası hondamı kawasakimi?1 tur versene gibi sorular duyarsın
    Metehan Akçakaya B rh(+)

Motosikleti
    honda cbr 125r 2011
    tamamda abi ben ayakkabı ile 1.70 boyla sürebilirmiyim bu motoru?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    sürersin kardesım sıkıntı olmaz ss tiplerde boy uzun gozukur ama sele alçaktadır depo motoru yuksek gosterıyor 1.70 ile f650 kullanıyo millet ayrıca gecen bağdat caddesınde r1 kullanan bi vatandaş gördüm boyu belkide 1.65 ışıklarda durduk parmak uçlarıyla basıyodu yere.Yurdum insanı dedim işte
    Metehan Akçakaya B rh(+)

Motosikleti
    honda cbr 125r 2011
    sağol abi hepinize gerçi bumoto calibre 250rr yi kimse tavsiye etmiyor ama bütcem taş çatlasa 5-6bin olduğu için 2012 model 250cc sadece calibreyi alabilirim

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Boyun kısa, kilon az, yaşın küçük. Sen motoru değil, motor seni sürer. Sıkışık trafikte ayağın yere basmadığı için yan devirirsin. Motora bir şey olmasını geçtim, bacağını bile zedelersin (en iyi ihtimal). Ayriyeten oturuş pozisyonu seni motora korkak alıştırır. Yani hayır güzel kardeşim, calibre sana daha çok erken.

Oturuş pozisyonu rahat olan, bakım maliyetiyle seni üzmeyecek, daha hafif motosikletlere yönel. Örneğin yeni kasa Cbr 125. Hem seni tatmin eder, hem de tecrubelenirsin. Ehliyetini alınca da calibre'ye geçersin.
    makseli ve ferad bunu beğendiler.
    Önce emniyet, sonra hareket...

petra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Aman diyim kardesim bak , ben olumlu bakmiyorum sahsen. Ne kadar sakin kullanirim desende elinin altindaki gaz kolu seni cezbeder. Gaz basmak eglenceli ve kolay ama ani bir tehlikede durmaya calismak hic de hos degil

Motosikleti
    honda cbr 125r 2011
    bende biliyorum ss sürmenin ne kadar zor olduğunu arkadaşlarımın ss leriyle tecrübem olmuştu daha önceden cbr125 ve cbr250 sürmüşlüğüm var.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    cbr ların oturus pozisyonu ile calibreninki farklı yalnız ona dıkkat et cbrlarda ayak pedalları ss e göre daha önde ve daha dik açıyla oturuyorsun ama soner arkadaşın resımlerıne bakarsan calibrenin ayak pedalları daha arkada ve egık oturman gerekıyor.tecruben yoksa bu senı zok zorlar hem yorar hemde dengen için ki boy ve kilo olarak zaten zayıfsın seni sıkıntıya sokabilir
    Metehan Akçakaya B rh(+)

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Ben 1.77cm 70 kiloyum İlk motorum Yamaha Cryptondu.Kaza yaptım düştüm kalktım.Öğrendim.Sonra Cbf 150 aldım.Cbf 150.2.motorum.1 sene oldu alalı.Huyunu suyunu henüz çözdüm sayılmam.Motor şuan 16 bin km de. Cbf yi yere düşünce zor kaldırıyorum.Senin hafif bir motorla başlaman lazım.Eski kasa cbr 125 ler hafiftir.Boyunda yeter.Kullanması kolay.Veya çin malı al .Öğrenene kadar vur kır parçala.
    Eğer Bumoto alırsan o yaşta.Hayabusanın koltuğuna oturup fotoğraf çektiren 9 yaşındaki çocuk gibi olursun.Sürdüm biliyorum çünkü.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar adam 15 yaşında siz tavsiyede bulunuyosunuz. Ben banka soyucam, ben adam öldürücem, ben hırsızlık yapıcam vs. diyen adama tavsiye vermekten ne farkı var bunun adam bariz suç işleyecek..

Motosikleti
    honda cbr 125r 2011
    abi peki yamaha yzf r125 sürebilir miyim?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...02340560/detay

Abrascas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Trafiğe çıkmayacaksan, cross tarzı, düştüğünde grenajları kırılmayacak, eksozu ezilmeyecek, masraf çıkartmayacak bir motosiklet kullanmanı tavsiye ederim. Motosiklette başlangıç motoru crossdur. Herkes ss diye tutturmuş küçük cc den ss mi olur, sadece görüntüsü uyar o kadar. Otoyolda yüksek hızlara çıkmadıktan sonra iki büklüm oturup, bileklerini ağrıtmanın, en ufak bi kaldırıma bile çıkamamanın, çukurlara takılmanın ne anlamı var ki?

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı Abrascas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafiğe çıkmayacaksan, cross tarzı, düştüğünde grenajları kırılmayacak, eksozu ezilmeyecek, masraf çıkartmayacak bir motosiklet kullanmanı tavsiye ederim. Motosiklette başlangıç motoru crossdur. Herkes ss diye tutturmuş küçük cc den ss mi olur, sadece görüntüsü uyar o kadar. Otoyolda yüksek hızlara çıkmadıktan sonra iki büklüm oturup, bileklerini ağrıtmanın, en ufak bi kaldırıma bile çıkamamanın, çukurlara takılmanın ne anlamı var ki?
    Şu anlamı var: Oturuş pozisyonu ile, ağırlığı ile, dönüş açıları ile, ileri de daha yüksek cc'lere geçiş yapmak istediğiniz de, sizi geçeceğiniz motosiklete daha çabuk adapte eder. Motosikletler motor hacmine göre veya hıza göre değil, tarzlarına göre ayrılır. Calibre de 250'lik sınıfta, saydığım özellikleri kullanıcısına verebilen bir motosiklettir.
    Önce emniyet, sonra hareket...

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı motorist76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...fakat sürebilirmym bilmiyorum.
    şimdiki boyum: 1.64 (yaza kadar 1.68 olurum)
    kilom: 46 (yaza kadar 50)
    lütfen yardım edin bu boyla sürebilirmiyim??

....

tamamda abi ben ayakkabı ile 1.70 boyla sürebilirmiyim bu motoru?
    Motor boy ve kilo ile mi sürülüyor? Hiç bilmiyordum bak...
    #sürenadam

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Al ama kullanma, ya da 17 ine gelince ehliyetini korumalarını al, para biriktirip daha iyi bir makina al.. Ok?
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)