Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Harley Davidson’un CEO’su İstifa Etti

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Millet Ceo'dan o kadar bunalmış ki istifa ettiği gün hisseler %5 artmış.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi diyelim ki Corvette sevmiyorsun, anlarım. Herkesin tarzına hitap eden bir araç değil. Peki ya Challenger? Buna da mı hayır diyeceksin?

Motosiklete karşı değilim ama Amerika da yaşıyor olsam ve tek bir araç hakkım olsa, Harley Davidson bata dursun der...

Muscle car alırdım.
    Agir, hantal, donemeyen araclar.

C6 hafif ve guclu ama ici ve uretim kalitesi rezalet.

Yeni mid engine modelini denemedigim icin bilemiyorum.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harley'leri değirmi
    Şu gelen matthew değil mi
    Ceo'lardan üç güzel
    Biri matthew değil mi

Aman matthew canım matthew
    Uykudan uyarttın beni
    Kana boyattın beni

Gele mi yar gele mi
    Yar yanıma gele mi
    Seni sevdim seveli
    Oldum yürek veremi

Uykudan uyarttın beni
    Kana boyattın beni

Dükkanlarında durdum
    Aradım motor buldum
    Eğildim ki alayım
    Mati'yi dışarda buldum

Uykudan uyarttın beni
    Kana boyattın beni

Kaliforniya yöresine ait bir türkü..

Motosikleti
    SD 1290R
    Türküyü yazan CEO'ya yürüyo gibi sanki

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Agir, hantal, donemeyen araclar.

C6 hafif ve guclu ama ici ve uretim kalitesi rezalet.

Yeni mid engine modelini denemedigim icin bilemiyorum.
    Bu değerli bilgiler adına teşekkür ederim, Haşmet.

Öğrenmiş oldum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Amerikan arabası mı, bana uzak Allah'a yakın olsun

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birkaç ay önce "harley cok bozdu" dediğimde "abd o markayı her türlü korur" diye bana atar yapıyorlardı.

Harley gerek fiyat olarak gerek tarz olarak 2020 yılına uyum saglayamıyor bence.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerikan arabası mı, bana uzak Allah'a yakın olsun
    Bizim 98 navigator dönüp dolaşıp senin eline geçti sanırım.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Sesinden nefret ediyorum. En fazla 10 dk sürebileceğin bir alete para mı verilir ? Nitekim vermiyor işte millet.

Sadece Harley değilki. Avurpalı tüm motosiklet üreticileri sıkıntıda ( BMW yi otomobil destekliyor )

Aprilia, Ducati, Triumph vs .. Zor zamanlar geçiriyor.. KTM ortaklık yaptı düşük cc üretti kurtardı..

Motosiklet elektrikli taşıt olma yolunda.. Ve şuan kullandığımız yüksek cc motosikletlerin yerini scooterlar vs alacak.. Aslında ulaşımda yüksek güç ve yüksek hız talebi azalmış durumda.. İkonik birkaç marka haricinde artık beklenti verimlilik...

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    HD, Cehennem Meleklerin sayesinde, 2020 yılını gördü zaten.
    Yoksa çoktan batmışlardı.
    Cehennem Melekleri (Hells Angels) japon egomanyasını bitirmek amacıyla Honda'ları bırakıp HD'ye geçtiler.
    Sözde destek amacıyla. Amerikan hükümeti desteğiyle yaptılar..
    Ama su bitti, gemi karaya oturdu artık.
    Aynı amerikan araba sanayisi gibi dibe vurdular.
    İyi oldu bunlara
    1900 yılının teknolojisi ile bugüne kadar geldiler.
    İnsanların cinsel tercihini değiştiren titreşimle motor ürettiler yıllarca..

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Yeni kıta geniş ve düz yollar. Eski kıta dar ve virajlı. Araba için konuşacak olursak misal Hummer ların dönemeyeceği, giremeyeceği çok yol var avrupada (Top gear da seyretmiştim) . Motor içinde aynı bence bi route 66 yok avrupada. Yani amerikan ulaşım araçları, bizim kıtaya uymuyor. Amerikan araçları düz gitmek için, avrupa ve asya araçları ise viraj dönmesi için yapılır. Haliyle eski avrupa şehirlerinde harleyle, amerikan arabsıyla öyle çok rahat gezemezsin. Yani avrupada geniş kitlelere ulaştıramazsın. Mesala İstanbul;

başlık konudan baya bi sapmış. İkinci el nightrod'ların fiyatı düşer mi dersiniz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı piaggioman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlık konudan baya bi sapmış. İkinci el nightrod'ların fiyatı düşer mi dersiniz
    Geçen sene gelecektin, 40.000 TL 45.000 TL aralığında satılıklar vardı malum sitede.

Fiyatları düşer mi bilmem ama kullananların düştüğünü biliyorum.

Sosyal medyadan Beyazıt'a mesaj at. 10 Yılda 10 kere kullanmadığı bir V Rod'u var. ( Satar mı satar )

Birde Polonez de Tarha'nın evi var. Güvenlik yok, kimse yok. Bir çok HD/TT modeli duruyor garaj da. Al bin, o zaten nadir geliyor.

Hevesini alınca bırakırsın yerine.

Para yatırmaya gerek yok.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni kıta geniş ve düz yollar. Eski kıta dar ve virajlı. Araba için konuşacak olursak misal Hummer ların dönemeyeceği, giremeyeceği çok yol var avrupada (Top gear da seyretmiştim) . Motor içinde aynı bence bi route 66 yok avrupada. Yani amerikan ulaşım araçları, bizim kıtaya uymuyor. Amerikan araçları düz gitmek için, avrupa ve asya araçları ise viraj dönmesi için yapılır. Haliyle eski avrupa şehirlerinde harleyle, amerikan arabsıyla öyle çok rahat gezemezsin. Yani avrupada geniş kitlelere ulaştıramazsın. Mesala İstanbul;

http://i.fatihpostasi.istanbul/2/640...g?v=1530186603
    Dünyada yolların genişliği sabit ve uluslararası standarda tabi. Mercedes S class, 7 serisi, Rolls Royce Phantom ne kadar büyük haberiniz var mı? Açıkçası Phantom'dan daha büyük sedan araç görmedim daha... Lincoln Town car bile O kadar büyük değil.

Amerika yeni dünya olduğu için şehirler daha geniş ve rahat dizayn edilmiş. Malum, binlerce senelik geçmişleri yok çoğunun. Yine de sıkıntı yaşayacağınız yerler istisnadır.

Amerika'da büyük araba tercih ediliyor çünkü rahatlar. Milletin ekonomik durumu iyi olsa emin olun arabaların boyutu büyür. Bir Accord, Camry, E, 5, A6 çok da aşırı büyük değil Civic, Corolla, C, 3, A4'ten; ama bariz daha rahat ve konforlular.

Bu arada H1 askeri araç. H2 ve H3 normal SUV boyutlarında.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Fiyatı düşürsünler bizlerde alak kurtarak onları bu dar boğazdan,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paçayı kurtarmak istiyorlarsa öncelikle bizim gibi ülkelerdeki "elit ve bu sebepten de mutlaka pahalı olmalı" kafasını değiştirmeleri gerekiyor. Fiyat politikasını distribütörlerin insiyatifine bırakmamalılar ya da distribütörlerine adam gibi bir satış kotası vermeliler. Bakın fuar videolarında bir modele özel 66 bin TL'lik fiyat belirlemişler. Videodaki görevli, motorun normal fiyatının 12 bin € olduğunu söylüyor. Sen 84 bin TL'lik motoru 66 bin TL'ye satınca da kâr edebiliyorsan, 500 bin TL'ye sattığın üç tekerleklinin kâr marjı kimbilir nedir ? 84 bin'e yılda 10 tane motor satarsan, 66 bin'e 100 tane satacaksın. "Ama ben elitim o paraya motor vermem" diyecek kafadaysan senin o motorun fiyatını belirmeye yetecek kadar kafan çalışmıyor demektir, hakkın da olmamalıdır.

Diğer yandan böyle 1700 cc motor fantazilerine de gerek yok. Yapın Japon fiyatına güzel 250'lik, 500'lük makineler, düşürün servis ücretlerini, bırakın elitlik sevdasını bakın nasıl satıyorsunuz. Markanız yeter.
    Ne eliti gözünü seveyim, silah arkadaşı yanında parçalanmış, parçacıkları üzerine sıçradığı için kafayı yemiş “gazi” merica’lıların kullandığı alet sanırım ancak türk toplumunda “ elit “ olurdu; ve de bunu yiyen türk kullanısına oldukça elit elit ($$$$) geçirildi.
    Emekli Olanlar:
    ‘11 Pcx 39.415 km.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Dünyada yolların genişliği sabit ve uluslararası standarda tabi.
    Biri bunu Belçikalılara da söylese iyi olacak.
    Adamlar mühendisin birine yol yap demişler.
    Mühendis sormuş;
    bir aracın genişliği kaç santim?
    Mesela demişler ki,
    170cm
    Mühendis hemen hesaplamış,
    Hımmm
    2 araba geçeceğine göre 2x170=340 cm.
    Hop yapmış yolu.
    Ulen hadi aynaları falan hesaplamadın bari 10cm yol çizgisi payı bıraksaydın.
    Öyle yollar var karşıdan araba gelince gözümü kapatıp geçiyorum.
    Daha doğrusu ya geçiyorum ya geçemiyorum.
    Neyseki bölünmüş yollar var ama heryere gidemiyorsun
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Dünyada yolların genişliği sabit ve uluslararası standarda tabi. Mercedes S class, 7 serisi, Rolls Royce Phantom ne kadar büyük haberiniz var mı? Açıkçası Phantom'dan daha büyük sedan araç görmedim daha... Lincoln Town car bile O kadar büyük değil.

Amerika yeni dünya olduğu için şehirler daha geniş ve rahat dizayn edilmiş. Malum, binlerce senelik geçmişleri yok çoğunun. Yine de sıkıntı yaşayacağınız yerler istisnadır.

Amerika'da büyük araba tercih ediliyor çünkü rahatlar. Milletin ekonomik durumu iyi olsa emin olun arabaların boyutu büyür. Bir Accord, Camry, E, 5, A6 çok da aşırı büyük değil Civic, Corolla, C, 3, A4'ten; ama bariz daha rahat ve konforlular.

Bu arada H1 askeri araç. H2 ve H3 normal SUV boyutlarında.
    Yahu kardeş en uç noktadan örnek vermeyi ne kadar seviyorsun. Japonya, orta asya ve avrupanın ürettiği motorlar bütün dünyada herkes için ve her yol için. HD sa amerikan pazarına hitap eden veya dünyada belli bir kitleye hitap eden ürünler, yani pazarı dar. Birden çok amerikan arabası kullandım. İstanbul'da otoparkta ya çift para isterler yada getirme derlerdi. Bazı ara sokaklara giremezdim bile. Misal Subaru'm olsa idi "ki oda çoğu kişi tarafından istene bir arabadır diye düşünüyorum" her yere girip çıkar ekstra para vermek zorunda kalmazdım. Amerikan rahat mı rahattır, sağlamdır. Ama her adamın harcı değildir.

outlawwanted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx
    Millette artık motosiklet kültürü standarda bindi harley cüzdanı kalın olana hitap ediyor cüzdanı kalın olanda uzun yol için enduro yanında şehir içi için 250 lik scooter alıyor teknojik endorular rahat kıpraşımsız istersen tek marşta 500 km yok yap adamı o kadar yormaz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)