Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

2006 Hyosung Gt250r Vs 2006 Aprilia Rs125

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Aprillayı eskiden daha ufak tefek bir motor zannediyordum (cbr 125 boyutlarında) ama söylenenlere göre kalıbı hyosung kadar olmasa da, fena değilmiş.

Ayrıca Türkiye'de daha tanınmış bir marka (benim hyosungu Çin malı zannediyorlar.)

Aprillanın tek negatif yönü iki zamanlı olması ve belli bir kmden sonra rektifiye gerektirmesi.(tabi buda benim subjektif görüşüm)

Ben Hyosungu tercih ettim çünkü burada sadece o vardı. Aprillada olsaydı onu tercih eder misin? diye sorsanız cevabım hayır olur.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Ya bu 2zamanlı 4zamanlı kavgası nedir anlamıyorum.Dayanıklılık demişsiniz jawalar mzler senelerdir çatır çatır çalışıyor.Bi motorun ömrü 100yıl olacak hali yok ya okadar da abartmayalım derim ben.Tabi yinede siz bilirsiniz.
    Ama fiyat olarak aprilia 5950euro hyosunggt250r 8870YTl...Yakıt olarak tam bir fikrim yok ama tahminen aynılardır çünkü biri 250 biri 125..4zamanlı 2zamanlı belki aprilia daha fazla yakabilir.arada 3-4000ytl'lik bir fiyat farkı var ben şahsen bu fiyat farkı benim için önemli olmasa rs125 alırdım.Gece yarışlarında draglarda o parayı ...Bu arada 250comet gerçekten çok iri bir makina bizzat gördüm.rs125 hakkında herhangi bir bilgim yok.Dediğim gibi paranın benim için herhangi bir önemi olmasa rs125alırdım.Rampalara bulaşmazdım. Ama ülkemiz şartları belli gt250r alınması en makulu...
    AKIN FİDAN

zed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    runner vxr 200
    ben de aprilla alırdım rs 125 bu tek kelime ile mükemmel ötesi 125 lik 210 yapıyor gs 500le kalkıyor 2zamanlı olması bence çok büyük bir avantajı hız konusunda yani yani önemli olan bence motor hacmi değil işlevi

ice300 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R
    motosiklet dergilerimiz haftasonu testleri yapmayı bırakıp doğru dürüst testler yapmaya başlayana kadar böyle duyup gördüklerimizi yazmaya devam ederiz..
    sürebiliyorum, öyleyse varım :)
    [URL="www.bikepics.com/members/ice300"]www.bikepics.com/members/ice300[/URL]

kadavra450 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi süper motor ama ne yazık ki 2 zamanlı.çok atak olur,çabuk tepki verir,çok yakar,kısa zamanda rekdifiye ister.kararı siz verin.benim param yetse rs125 alırdım,motor sürmenin keyfini çıkartırdım
    Ho :RED
    H1 :KABUL

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Türkiyede Evet hyo ama avrupada yada başka gelişmiş ülkelerde bu sorunun cevabı aprilladır. Saygılar
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Hangisi hangi yönden iyi bunları yazalım:

Performans:
    Aprillia RS125 performans açısından Hyosung GT250R'dan daha iyi. Daha çabuk hızlanıyor ve son hızı daha yüksek.

Şekil:
    İkiside SS tarzında şekilleri fena değil ama Hyosung daha büyük daha güzel. Aprillia boyut olarak daha CBR125e yakın o yüzden ufak gözüküyor.

Ses:
    Hyosung'un sesi çok daha iyi. 250cc olması, 4 zamanlı olması ve 2 silindir olması Hyosung'un sesini güzel kılıyor. Aprillia 2 zamanlı sesiyle mobilet gibi ses çıkarıyor.

Fiyat:
    Aprillia %33 daha pahalı. Buda Hyosung'u ciddi anlamda ön plana çıkarıyor.

Sonuç olarak benim tercihim Hyosung'dan yana olurdu. Yani biraz daha iyi gidecek diye ufak görünümlü ve mobilet sesli bir makinaya tahammül edemem. Hele bide 100kmde 5 litre yakıt tükettiğini düşünürsek.

Not: Avrupa ülkelerinde yeni başlayanlar için beygir ve beygir/ağırlık oranı sınırlaması vardır. Bu sebeple RS125'lerin çok hafif oldukları için (117kg) 15HP olarak sınırlandırılmış versiyonları vardır. Bunlarla karıştırmayın. Ülkemizdeki RS125 28HP.

Selam arkadaşlar,

3 ay once almis oldugum aprillia rs125 2006 model beyaz renk motorumu satmak istiyorum, sadece 1000 km de ve hicbir kazasi yada sorunu yok. İlgilenenler lutfen bana hasanavcibasi@yahoo.com dan mail atsınlar...

Tesekkurler

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    APRilia rs 125 harikaa ama hyosung daha ii bence.. Ne de olsa 250 cc

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Hiç birşey bilmiyorsan dahi 2 zamanlı motoru kapına sokma bence...

Motosikleti
    GT250R
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    APRilia rs 125 harikaa ama hyosung daha ii bence.. Ne de olsa 250 cc
    RS250 de 250cc ama 600F le kalkıo neden acaba

Motosikleti
    DUCATI 1198
    Alıntı LesPaul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam, cevap veriyorum
    Başlığı açan arkadaş Sakız: ''her yönden eleştirebilirsiniz'' demiş yazısında. İki motorun karşılaştırılmasında size katılmakla birlikte, mesaj yazarken gereken özeni göstermemek ve noktalama işaretlerine dikkat etmemek de eleştirilebilir.
    Ben de onun demin yukarıda bahsettiğim lafına istinaden ''motorları mı yoksa imla kurallarını mı eleştirelim?'' demek istedim.
    Çünkü gerekli noktalama işaretlerine ve imla kurallarına uyulmadan yazılan mesajlar okuyucuda mesajın ciddiyetten uzak olduğu hissini uyandırabiliyor.
    En takildigim noktalardan bir tanesi bu, ben avrupada bu seylere takiliyorsam TR gibi yerde okuma yazmayi ogrenen kisiler neden w harfleri koyar ve de ozellikle kelimeleri katleder anlamiyorum.Bence gavura ozentidir bu. Benden nasihat kesinlikle ozenmeyin cunki onlar bize kesinle ozenmiyor hatta ciddiye almiyor ikinci sinif insan goruyor.

Motosikleti
    GT250R
    Alıntı Alkan1970 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En takildigim noktalardan bir tanesi bu, ben avrupada bu seylere takiliyorsam TR gibi yerde okuma yazmayi ogrenen kisiler neden w harfleri koyar ve de ozellikle kelimeleri katleder anlamiyorum.Bence gavura ozentidir bu. Benden nasihat kesinlikle ozenmeyin cunki onlar bize kesinle ozenmiyor hatta ciddiye almiyor ikinci sinif insan goruyor.
    Sürekli chat yapan arkadaşlar kolaylık olsun diye v yerine w kullanabilir. Bunda yadırganacak bir durum yok arkadaşlar. w'nun yeri el altında olduğundan daha kolay geliyor. Bir çoğumuz internette msnde forumlarda kısaltmalar kullanıyoruz. Örneğin ; değil yerine deil, var yerine war çünkü tuşlar birbirlerine çok yakın olduğu için daha kolay yazılıyor. Takıntı yapmayın yani.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:03 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:59 AM ----------

Alıntı System.Dlx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RS250 de 250cc ama 600F le kalkıo neden acaba
    bak bende kalkıyor yerine kalkıo yazmışım :D ama herkes ne demek istediğimi anlamıştır. Elbette günlük hayatta bu şekilde yazılar kullanmıyoruz ama sonuçta bir form sitesidir ve normaldir. Birde ingilizce klavye kullanmaya alışan arkadaşlarımız var mesela ı yerine i kullanıyorlar onların durumu bizden çok daha kötü... Örnek vermek isterdim ama aip olur

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı ilnapoli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence hyosung çünkü hem 4 zamanlı, hem 250 cc, hem de daha şık. Hem Aprilia'nın satılacağı bile belli değil, hatta şuan satılmıyor. Aprilia hiç bir yönden Hyosung'tan üstün değil.
    Bikere hyosung şıklık konusunda aprilianın yanından bile geçemez. Ayrıca aprilia hyosungdan hiçbir yönden üstün değil cümlesi de bence çok yanlış.

Motosikleti
    s&t kanuni gt 250 r
    bendede gt 250 r 2008 model enjeksıyonlu model ve cok memnunum motosıkletımden

saffet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    evet arkadaşlar ben yeni aldım hoysung gt250r ben çok begendim önceden gs250 cc cin kulanıyordum motorunsesi çok geliyordu motor yırtınıyordu hoysung da yok torku çok güzel makine hemen fırlıyor.600 alana kadar en güzel makina hoysung 250 r teşekürler

saffet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı saffet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar ben yeni aldım hoysung gt250r ben çok begendim önceden gs250 cc cin kulanıyordum motorunsesi çok geliyordu motor yırtınıyordu hoysung da yok torku çok güzel makine hemen fırlıyor.GT650R alana kadar en güzel makina hoysung 250 r teşekürler
    makinayı yeni aldım 3.binişimde enson gördügüm 172 km/h

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT

: )

Alıntı saffet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    makinayı yeni aldım 3.binişimde enson gördügüm 172 km/h
    abi fazla zorlama her nekadar gövde 600 lük kadar olsada altındaki 250 cc bence fazla cıkma o süratlere benim idealim 130-140 en son 150 arası takılırım oda otobanda kısa mesafede

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bu konu ne kadar daha konusulacak cok merak ediyorum

Bu kıyaslamaya cok kişinin ihtiyacı var
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

slamdunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Supermoto 250
    Asıl şu GT 250 nin krank kırmasının tek sebebinin motorun zorlanması olduğunu kaç kere daha belirtilmesi gerekiyor onu merak ediyorum.

GT 250 güzel motor ama fazlasını beklemeyin kardeşim şu aletden. Sonra yok krank kırdı yok dandik motor diye ağlanmalarını okuyoruz bol bol..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler