Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Kazası Geçirdim Bacağım 3 Yerden Kırıldi

Motovento
    REKLAM ALANI

Tekrar kontrole gittim bu şekilde kaynayacakmış kaynamazsa gene ameliyat var bu arada dizim bükülmüyor neden acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CL-X 700 Sport
    Geçmiş olsun

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı motorcu321 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar kontrole gittim bu şekilde kaynayacakmış kaynamazsa gene ameliyat var bu arada dizim bükülmüyor neden acaba
    dostum bende sağ ayağımı kırmıştım kazada, dizimde arka çapraz bağ koptu ve tibi kemiğimde aynı seninki gibi 3 parçalı kırık oluşmuştu... ameliyata karşı çıktık, alçıya aldırdım ve 3 gün atel ile durdum ve sonra alçıya aldırıp 45 gün alçıda kaldım ve sonrasında evde kendi kendime söktüm alçıyı..

bir kaç hafta falan değnek ile ayağımı destekleyerek yürüdüm ve sonra bisiklet sürerek kemiğe biraz aktivite yaptırdım...

dizim kapanmıyor/açılmıyor neden?

45 günün sonunda alçıyı söktüğümde benim dizimde L harfi gibiydi, tam katlanmıyor ve zor açılıyordu... tendonlarımda ve diz kapağında sorun var diye çok korkmuştum ve her geçen gün eski esnekliğine kavuştuğunu görünce anladım... uzun süre hareket ettirmediğin için tendonların esnekliğini kaybediyor... bu yüzden bir süre boyunca fizik tedavi şart, ondan sonra eski haline dönüyor.

zamanla bükülecek dizin, endişelenme.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum,
    ağrılar oldukça fazla olacak onu söyliyeyim ve uzun bir iyileşme süreci bekliyor seni
    benim kazadan bugüne 2,5 sene oldu ve hala tam yürüdüğüm söylenemez ama şükür ayağım kesilmedi benim
    hastane sürecin 2.ameliyatınla beraber muhtemelen 1-1,5 ayı bulur gibi geliyor
    ben 3 ay kalmıştım hastanede
    ayağındaki demirler çıktıktan sonra fizik tedavi sürecin başlayacak ve onu ihmal etme ilerde çok zorluklarını çekersin
    Voonka Multi Collagen Powder kullanmanı tavsiye ederim eklem yerlerindeki sıvılar için gerekli bir takviye bu ben çok yararını gördüm
    tekrar geçmiş olsun zor bi süreç seni bekliyor
    Alper hocam ben de geçtiğimiz gün motorsuz düştüm, omzu çıkarttım. Eklem ve tendonları zorlamışım baya. Sipariş verdim kolajenden yorumunu görünce. Şöyle yollayayım, başka ihtiyacı olan varsa onlar da görsün.
    espresso ve Alper_tim bunu beğendiler.

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    dizin bükülmemesi normal çünkü kireçlenme yapıyor
    fizik tedavi hareketleri ile yavaş yavaş açılıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alper hocam ben de geçtiğimiz gün motorsuz düştüm, omzu çıkarttım. Eklem ve tendonları zorlamışım baya. Sipariş verdim kolajenden yorumunu görünce. Şöyle yollayayım, başka ihtiyacı olan varsa onlar da görsün.
    iyi yapmışsın kardeşim inşallah faydasını sende görürsün çok geçmiş olsun
    espresso bunu beğendi.
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Ayağım enfeksiyon kaptı bu çivinin dibinden hareket ettiremiyom acıyor sızlıyor şişti kızardı icinden sıvı çıkıyor ne yapmam lazım doktora gitcem https://www.hizliresim.com/3vwsjd5

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Ayağım enfeksiyon kaptı bu çivinin dibinden hareket ettiremiyom acıyor sızlıyor şişti kızardı icinden sıvı çıkıyor ne yapmam lazım doktora gitcem https://www.hizliresim.com/3vwsjd5
    ben doktor değilim pek anlamam ama galiba oraya düzenli olarak sürmeniz gereken ameliyat kremi falan sürmemişsiniz... şu yeşil renkli diş macununa benzeyen bir krem var, ondan sürmeniz gerekiyordu oraya galiba ama tam bilmiyorum.

böyle durumda doktora gitmenizde fayda var, ne zaman çıkartacaklar o demirleri? o demirler ne öyle? kemikten dışarı kadar et ve deriyi dışarıya açık hale getirmiş.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    3gunde 1 vs pansuman yapmiyormusunuz veya yaptirmiyormusunuz ?

AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    geçmiş olsun umarım zorlukları atlatıp tekrardan sağlığınıza kavuşursunuz

2 ay oldu pansuman işi bitti doktora gittim enfeksiyon kapmış antibiyotik alıyom

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    2 ay oldu pansuman işi bitti doktora gittim enfeksiyon kapmış antibiyotik alıyom
    Geçmş olsun. Aylar oldu. Zor durum.
    Umarım "tamamen iyileştim tekrar motorla geziyorum" diye yazdığınız güzel haberlerinizi de alırız.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    ben de teller vardı .Doktor 3 günde bir pansuman yapılması lazım dedi teller çıkana kadar 3 günde bir pansuman yaptırdım hatta son ayda artık alçıyı çıkarıpp biz pansuman yapıyorduk yürümek zor oluyordu çünkü.

3 ay oldu hiç gelişme yok
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    3 ay oldu hiç gelişme yok
    Çok zor bir durum.
    Başka bir doktora görünme imkanı var mıdır?

Ben kaza yaptığımda köprücük kemiğimi kırmıştım, basit bir kırıktı, ameliyat bile gerekmedi, 2 ay kolum askıda gezdikten sonra işe gidip gelmeye başladım ama en az bir yıl rahatsızlığını hissettim, motor kullanmayı bırak 6 ay sonrasında araba kullanırken bile rahatsız hissediyordum. Bir de doktorlar hep omuzundaki kırıkla ilgilendiler, sağ tarafım komple omuzdan ayağa ağr vardı, sağ bacağıma basamıyordum, kırık yok bişey yok geçer diye geçiştirdiler o bile en az 6 ay işe gidip gelirken topalladım. Çok zor. Umarım yine normal hayata devam edecek kadar iyileşebilirsiniz. Ara ara yazın, eimizden bir şey gelemse bile ancak iyi dileklerimizi yazabiliyoruz.

Taburcu oldum ama akıntı geçmedi öncekine göre iyiyim önceden ağrı sızı vardı ayagımı hareket ettiremiyordum
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok zor bir durum.
    Başka bir doktora görünme imkanı var mıdır?

Ben kaza yaptığımda köprücük kemiğimi kırmıştım, basit bir kırıktı, ameliyat bile gerekmedi, 2 ay kolum askıda gezdikten sonra işe gidip gelmeye başladım ama en az bir yıl rahatsızlığını hissettim, motor kullanmayı bırak 6 ay sonrasında araba kullanırken bile rahatsız hissediyordum. Bir de doktorlar hep omuzundaki kırıkla ilgilendiler, sağ tarafım komple omuzdan ayağa ağr vardı, sağ bacağıma basamıyordum, kırık yok bişey yok geçer diye geçiştirdiler o bile en az 6 ay işe gidip gelirken topalladım. Çok zor. Umarım yine normal hayata devam edecek kadar iyileşebilirsiniz. Ara ara yazın, eimizden bir şey gelemse bile ancak iyi dileklerimizi yazabiliyoruz.
    Geçmiş olsun Espresso.
    espresso bunu beğendi.

Damarlarda problem var mı camcı işçisi anlatıyordu damar kesilince eski hareket kabiliyeti kayboluyormuş

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı arican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Espresso.
    Sağolasın.
    2019 Mart ayında bir kazaydı, dün tam 4 yıl olmuş. Kazada aldığım hasar bir yana kazadan sonra hanım motora binmemi yasaklamıştı, 2 buçuk yıl motora binememiştim, neyse ki sonradan izin çıktı. Şimdi de işlerin yoğunluğundan binmeye fırsat bulamıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

Taburcu oldum ama akıntı geçmedi öncekine göre iyiyim önceden ağrı sızı vardı ayagımı hareket ettiremiyordum
    Tekrardan geçmiş olsun. Umarım tamamen iyileştim haberlerinizi görürüz.

Forumda bu başlık iyi oldu, yeni ve genç arkadaşlara ve de hepimize ibret olur umarım. Dikkati elden bırakmayalım, kazanın ne zaman geleceği belli olmuyor.

4 ay oldu kaynama yok tekrar ameliyat olcam fiksatörler alındı alçı yapıldı yani beşinci ameliyatımı oldum bir ameliyat daha varhttps://www.hizliresim.com/6z1jr2khttps://www.hizliresim.com/2jrs0vahttps://www.hizliresim.com/47gmr93 burdada kaynama yok buraya ne yapcaklar bilmiyorum

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    4 ay oldu kaynama yok tekrar ameliyat olcam fiksatörler alındı alçı yapıldı yani beşinci ameliyatımı oldum bir ameliyat daha varhttps://www.hizliresim.com/6z1jr2khttps://www.hizliresim.com/2jrs0vahttps://www.hizliresim.com/47gmr93 burdada kaynama yok buraya ne yapcaklar bilmiyorum
    Hocam çok geçmiş olsun, o kadar üzüldüm ki anlatamam. Diyecek laf bulamıyorum, acil şifa dilerim, tez zamanda bitsin gitsin inşallah. Sabır...

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)