Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

SYM Jet 14 200i mi Hero Dash mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhabalar. Bir sonraki ay A2 ehliyetimi almış olacağım. Hiç motosiklet tecrübem olmamıştı ilk motorum olacak. 5 senedir

araba sürüyorum en azından trafik tecrübem var diyeyim. İlk motor olarak Hero Dash mi önerirsiniz sym jet14 200i mi ?. Sym'de ön arka

abs olması beni çok cezbediyor. Hero Dashi de çok önerdiler ve yakşalık 40 bin lira da daha ucuz. İki bütçeye de çıkabilirim ama

kafam çok karışık. İkisi de kredi kartına taksit olduğu için çok avantajlı. Parça temini ve parça fiyatlarının hangisinde daha ucuz avantajlı olduğunu da hesaba katabilirseniz çok sevinirim. İlk defa motosiklete başlayacak biri için önerilerinizi

bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Bütçeniz elveriyorsa bu iki motor arasında Sym daha mantıklı. Ön ve arkada ABS olması yeni bir sürücü için çok önemli, motor hacmi olarak da daha yüksek olduğu için ilerleyen zamanlarda motorun gücünden şikayet etmeye başlamazsınız. Marka olarak iki marka da iyi, servis ve yedek parça konusundan sıkıntı yaşamazsınız iki markada da.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    bide tvs ntorq diyorlar hocam.bende bir göz atmıştım fena değil tipi biraz farklı ama hoşunza giderse oda olabilir.jet14 için öyle sandığınız kadar iyi bir motor değil 170cc omlası sizi yanıltmasın bende jetx var o daha iyi gidiyor teknoloji farkı diyelim.hero da sym de dayanıklı motorlar tvs de tavsiye ederim.hatta şu an aprillia sr125 çıktı 110 bine veriyorlar fiyatına göre gayet güzel duruyor

Alıntı OsaK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçeniz elveriyorsa bu iki motor arasında Sym daha mantıklı. Ön ve arkada ABS olması yeni bir sürücü için çok önemli, motor hacmi olarak da daha yüksek olduğu için ilerleyen zamanlarda motorun gücünden şikayet etmeye başlamazsınız. Marka olarak iki marka da iyi, servis ve yedek parça konusundan sıkıntı yaşamazsınız iki markada da.

Çok teşekkürler, SYM'nin hacmi yüksek gibi görünse de 125lik gibi davranıyor diyorlar ama abs çok cezbediyor gerçekten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:31 ----------

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bide tvs ntorq diyorlar hocam.bende bir göz atmıştım fena değil tipi biraz farklı ama hoşunza giderse oda olabilir.jet14 için öyle sandığınız kadar iyi bir motor değil 170cc omlası sizi yanıltmasın bende jetx var o daha iyi gidiyor teknoloji farkı diyelim.hero da sym de dayanıklı motorlar tvs de tavsiye ederim.hatta şu an aprillia sr125 çıktı 110 bine veriyorlar fiyatına göre gayet güzel duruyor
    170 cc olmasından çok ilk motorum olacağı için sanki yol tutuşu daha iyi bir motor gibi geldi ve ön arka abs olması beni cezbetti. Tvs ntorq da tercih edebilirim gerçetken güzel bir motosiklete benziyor. Abs'ye olan kaygımı yenebilirsem sym'den vazgeçeceğim ama nasıl :D . Çok teşekkürler

Ranke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 150
    Ben olsam SYM'yi seçerdim. Arka ABS bence de önemli, ilk motosiklet için hele. ABS kaygısı olmasa SYM'den vazgeçerim dediğiniz için merak ettim, SYM'den vazgeçmeyi neden istiyorsunuz?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bendeki Peugeot Tweet 200 ve SYM Jet14 aynı bloğa sahip 169 cc gidişi vs fena değil ama hava soğutma çok fazla performans bekleme , geçenlerde forumda bir arkadaş yazmıştı Jet14 de sadece önde Abs var diye , eğer böyleyse Peugeot a da bir bak derim , dizayn olarak çok daha iyi duruyor Peugeot'lar ve ön arka abs li ayrıca her iki tekeride 16 inç yol tutuşu freni gayet iyi , ilgini çekerse Peugeot Django da görünüş olarak bence Vespa'dan bile daha tarz..

Alıntı Ranke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam SYM'yi seçerdim. Arka ABS bence de önemli, ilk motosiklet için hele. ABS kaygısı olmasa SYM'den vazgeçerim dediğiniz için merak ettim, SYM'den vazgeçmeyi neden istiyorsunuz?

40 bin tl fiyat farkı o yüzden vazgeçerim demek istedim aslında.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Bir de şöyle düşün; nasılsa düşecek bir yere sürteceğim bari daha ucuz, kıyabileceğim bir motor olsun. 😁. Yani aslında eğitim için acaba ABS siz mi daha öğretici olur? Motorun hangi şartlarda nasıl tepki verdiğini düz frenlide daha iyi kavrarsın. Rehavete kapılmadan daha dikkatli olmaya sevkeder ayrıca. Hero Dash iyi motor, TVS jupiterden iyi mesela. Ntorq a baktım, oturdum, güzel hisli motor, o da olur.

Hero dash kullanıcısı olarak jet 14 200i öneririm. Yeni başlayacaksın Abs çok işine yarayacak. Yoksa ikiside pişman etmez hero dash ta gayet kaliteli ve bloğu sağlam bir motosiklet

Motosikleti
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....aslında eğitim için acaba ABS siz mi daha öğretici olur? Motorun hangi şartlarda nasıl tepki verdiğini düz frenlide daha iyi kavrarsın....

Üstad bunu genellikle eski motosiklet kullanıcıları yazar dahada eskileri güzel fren yapmayı öğren Abs ye gerek yok yazar , bunlardanda önceki nesil kampanayı savunur disk frene tü kaka derdi , çook daha eskilerde hidrolik freni bile beğenmeyenler vardı hatırlıyorum :D hocam şimdi ee ne var bunda 50 senedir motor üstündeyim diyeceksin sende haklısın yinede hatırlatayım Abs li motorla Abs siz motor arasında fren yapmak açısından hiç bir fark yok , Abs biz efendi gibi fren yaptığımız sürece motorda varmı yokmu zaten anlamayız bile , eğer fren eğitimi için tavsiye verilecekse tam tersine Abs li motorda daha iyi öğrenebiliriz çünkü limiti aştığımız an o bizi önce tatlı tatlı titreşerek ikaz eder bir nevi eğitir , vallahi bunu Rospa'lı eğitmenler eğitmeni hiçbir hoca bu kadar net öğretemez..
    zihnigonen bunu beğendi.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad bunu genellikle eski motosiklet kullanıcıları yazar dahada eskileri güzel fren yapmayı öğren Abs ye gerek yok yazar , bunlardanda önceki nesil kampanayı savunur disk frene tü kaka derdi , çook daha eskilerde hidrolik freni bile beğenmeyenler vardı hatırlıyorum :D hocam şimdi ee ne var bunda 50 senedir motor üstündeyim diyeceksin sende haklısın yinede hatırlatayım Abs li motorla Abs siz motor arasında fren yapmak açısından hiç bir fark yok , Abs biz efendi gibi fren yaptığımız sürece motorda varmı yokmu zaten anlamayız bile , eğer fren eğitimi için tavsiye verilecekse tam tersine Abs li motorda daha iyi öğrenebiliriz çünkü limiti aştığımız an o bizi önce tatlı tatlı titreşerek ikaz eder bir nevi eğitir , vallahi bunu Rospa'lı eğitmenler eğitmeni hiçbir hoca bu kadar net öğretemez..
    Aslında eğitimlerde şöyle bir durum var. ABS yokmuş gibi fren yapmasını öğrenmek yada daha ilerisi fren yokmuş gibi sürebilmek iyi bir eğitimdir. En kötüye hazırlanırsın. İnsanlar bunu karıştırıyor sanırım...

Motosikleti
    Alıntı sodurlu88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında eğitimlerde şöyle bir durum var. ABS yokmuş gibi fren yapmasını öğrenmek yada daha ilerisi fren yokmuş gibi sürebilmek iyi bir eğitimdir. En kötüye hazırlanırsın. İnsanlar bunu karıştırıyor sanırım...
    Uzun zamandır forumda Abs tartışmadık ya herhalde konu evrim geçirecek :D cevap vermekte kararsızım..
    espresso bunu beğendi.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    😁
    Acaba tepki kimden gelir diyordum, neyse yabancıya gitmedi. Valla haklısın, ama ben otomatik vites (otomobil) kullanacakların bile manuelden geçmesinden yanayım. Diyeceksinki bu güvenlik, vites gibi extra değil, tmm. Ama bir motorcu düşün, patinajın ne olduğunu, kaymanın ne olduğunu hiç bilmiyor. Bence bu bir eksiklik, bilmeli. Frene ani basınca tekerin kayacağını öğrenen herkes bir yere çarpmıyor sonuçta. Bunun eski ya da yeni sürücü olmakla da alakası yok. Ateşin yaktığını okumak var, eli ateşe uzatmak var, ille eli ateşin koruna sokmamız gerekmiyor ne kadar yaktığını anlamak için. Ben demiyorumki ABS gereksiz, bu konunun tartışması bile olamaz. Ama bisikletle 73 km hıza çıktım inişte, ABS yoktu. Onu ne yapacağız. Elektrikli bisiklette 40 km ye çıkabiliyor, 40 km de ABS olmadan yine kayarız. Yani Hersey, heryer, hayat ( ba..ba..baa...🙂) ABS li değil be dostum ...
    espresso bunu beğendi.

Uzun zamandır forumda Abs tartışmadık ya herhalde konu evrim geçirecek :D cevap vermekte kararsızım..
    ABS nin tartışılacak bir yanı yok. Sadece yarımdcı güvenlik ve destek donanımlarına ihtiyaç oluşturmadan sürebilmek iyidir. Bunu yapamayan abs nin yada diğer yardımcı sistemlerin çalışmadığı anda kaza yapması daha olası.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Güvenlik ve teknoloji iyi güzel de modlar, traction control, viraj abs.si, radarlar, dct saçmalığı ve diğer elektronik güvenlik sistemleriyle motorlar iyice hadım edildi. Zottirik bir commuter kullananın bile ilk önceliği Abs oldu.

Bunlar elbet güzel ama hımbıl adam işi. Bir de şu Adv saçmalığı bitse süper olacak, gözlerimiz kanıyor.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .....Bir de şu Adv saçmalığı bitse süper olacak, gözlerimiz kanıyor.
    Adv saçmalığı dediğin hangisi merak ettim Tommy , şu deve gibi yüksek enduromsu turinglermi yoksa üstünde Adv yazan son moda sukuturlarmı
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Adv saçmalığı dediğin hangisi merak ettim Tommy , şu deve gibi yüksek enduromsu turinglermi yoksa üstünde Adv yazan son moda sukuturlarmı
    Bence hepsi. Uzun bacaklı, yan çantalı, top case.li her motor bence görsel olarak çok hoş değil.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence hepsi. Uzun bacaklı, yan çantalı, top case.li her motor bence görsel olarak çok hoş değil.
    Eski bir üye olarak 2 tane scooter arasında kalmış üyenin açtığı başlık altında ADV motor eleştirerek konunun içine etme lütfen. Hiç yakıştıramadım.

Motosikleti
    Eski bir üye olarak 2 tane scooter arasında kalmış üyenin açtığı başlık altında ADV motor eleştirerek konunun içine etme lütfen. Hiç yakıştıramadım.
    Konuyu güncel tutuyoruz hocam kızma bize yav , başlık yukarda duruyor yazmak isteyen konuya yazar ;)

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sen var ya sen..çok afacansın sen

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler