Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

İdlib'de durumumuz kötüye gidiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rusya yıllar önce söyledi. Bir savaş çıkarsa Türkiye topraklarında geçeceğini. Şu dünyada daha aptalca yönetilen ülke sanırım yoktur. Müstahak bize hak ettik dibine kadar.

Halen ırk, inanç farklılıklarından üstünlük olacağını düşünen milyon nüfuslu geri kafalı bir ülkeyiz maalesef.

Poker masasına döndü olay, ya blöf atıp rest çekilir artık yada pas...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Rusya'yla kapışacağız? Biz? Konu hakimiyet alanı olursa diş göstermekten çekinmeyeceğiz?
    Süleyman Şah türbesi vardı, orayı kuşatan teröristlere dağı taşı dümdüz edeceğimize mezarı toplayıp bu tarafa taşıdığımız türbe, vatan toprağı. Şimdi Rusya'ya gün göstereceğiz?
    Puhahahaha.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rusya yıllar önce söyledi. Bir savaş çıkarsa Türkiye topraklarında geçeceğini. Şu dünyada daha aptalca yönetilen ülke sanırım yoktur.
    kehanetlere inanmam
    bu açıklama gerçekse, rusların Türk topraklarında planları olduğunun itirafıdır
    ne yapalım? daha güçlüler diye karşı mı koymayalım?
    bu işler çocuk oyuncağı değil, acıdır
    istemiyoruz savaş olmasını da kapımıza gelince ellerimizi kaldırıp pesedecek değiliz ya

bizim açımızdan bu işin gerekliliği belli, amacımızı da çok açık şekilde ilettik
    hiç bir hakları olmadığı halde rusların kontrol sahalarıyla ilgili bir planımız da yok (şimdilik)
    kaldı ki bizim varlığımız radikal unsurları da kontrol altına alıp, savaşı bitirebilecek bir durum
    eğer idlipi almak Türkiyeyle çatışmaya girmekten daha değerliyse, buyursunlar, bedelini ödesinler
    israil gün aşırı şam'ı bombalıyor, nerde rus uçakları HSS leri?
    bir kolorduyu oraya piknik yapmaya yığmadık ya
    hele bir kaç uçakları düşsün ozaman

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ruslar yüzyıllarca boyunduruğumuz altında da yaşadılar
    Ben tarihin o kısmını atlamışım galiba ? Hangi yüzyıllarmış o Rusları boyunduruğumuzda tuttuğumuz , tazelerseniz sevinirim.Benim hatırımda kalan Rus'ların Ortasya'yı işgali , anayurdumuzun bağımsızlığını kaybetmiş olması vs. vs.

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben tarihin o kısmını atlamışım galiba ? Hangi yüzyıllarmış o Rusları boyunduruğumuzda tuttuğumuz , tazelerseniz sevinirim.
    altınorda devletini araştırın

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    altınorda devletini araştırın
    Ahaha , anladım. O zaman zenciler dışında tüm dünya ahalisinin Türk kökenli olduğu konusuna dalın siz biraz :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

bugün cepheye, beklenen istikametten farklı bir yerden dahil olduk, rejimin asker kaybı oldukça fazlaymış ve bir kent büyük oranda kontrolümüze girmiş
    sahada paralı rus askerleri biçmişiz bugün, sayısı fazlaymış ki uçak saldırısı yaptılar
    rejimin 7 tane MBT si (main battle tank) vuruldu başka zırhlılarla, ciddi kayıp
    Dünya medyasını takip edelim. Bakın bizim kayıplarımız ne imiş ?
    https://www.turkishnews.com/tr/conte...nnel-carriers/
    Değişik değişik haberler gelmesi normal , savaşın bir kısmı da propaganda üzerine kuruludur , teyit etmek zor. Ama aklımızın bir köşesinde bulunsun.

Motosikleti
    Ducati 797
    Ahaha , anladım. O zaman zenciler dışında tüm dünya ahalisinin Türk kökenli olduğu konusuna dalın siz biraz :D
    o kadar da olmamakla birlikte turan ırkları diye bir kavrama ihtimal veriyorum da çok uzun hikaye değil mi bu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

Dünya medyasını takip edelim. Bakın bizim kayıplarımız ne imiş ?
    https://www.turkishnews.com/tr/conte...nnel-carriers/
    Değişik değişik haberler gelmesi normal , savaşın bir kısmı da propaganda üzerine kuruludur , teyit etmek zor. Ama aklımızın bir köşesinde bulunsun.
    bir ahahaha da benden ozaman
    sanırım rusların kurduğu bir site
    mahvetmişler, haberimiz yok?

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    o kadar da olmamakla birlikte turan ırkları diye bir kavrama ihtimal veriyorum da çok uzun hikaye değil mi bu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------Evet , yeri değil burası ve gereksiz.

bir ahahaha da benden ozaman
    sanırım rusların kurduğu bir site
    mahvetmişler, haberimiz yok?
    Haberimiz olur muydu sizce ? Medya bu durumdayken ? Düşman ordusu Berlin kapılarına dayanmışken sokaktaki Almanlar zafer kazandıklarını düşünüyordu.
    (Bu arada o konvoyların fotoğrafları da dolaşıyor ortada ama gereksiz , savaşın rahatsız edici yüzü)
    Kişilik olarak asla 1-2 tarafın lafıyla hareket etmem , en kıyı köşedeki bilgileri bile araştırır sonra karar veririm. Zor ama başka yolu yok.

Motosikleti
    Ducati 797
    Haberimiz olur muydu sizce ? Medya bu durumdayken ? Düşman ordusu Berlin kapılarına dayanmışken sokaktaki Almanlar zafer kazandıklarını düşünüyordu.
    TSK gecikmeli de olsa mecburen açıklar
    tüm bunları yerel kaynakları takip eden kişilerden de takip ediyoruz; çoktan haberimiz olurdu
    pics or didnt happen; saddamın propaganda bakanını transfer etmişler herhal
    haberdeki görseli hatırlıyorum, bu haberi yapan .... kişi (şu sitenin arkaplanını öğrendikten sonra noktaları dolduracam), afrin harekatımızda ypg lilerin bir milan atgm ile tankımızı vurduğu görüntüden almış resmi, manası var. yaparız, ederiz demeye getiriyor

ben de şunu koyuyorum buraya, manası çok derin

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kehanetlere inanmam
    bu açıklama gerçekse, rusların Türk topraklarında planları olduğunun itirafıdır
    ne yapalım? daha güçlüler diye karşı mı koymayalım?
    bu işler çocuk oyuncağı değil, acıdır
    istemiyoruz savaş olmasını da kapımıza gelince ellerimizi kaldırıp pesedecek değiliz ya

bizim açımızdan bu işin gerekliliği belli, amacımızı da çok açık şekilde ilettik
    hiç bir hakları olmadığı halde rusların kontrol sahalarıyla ilgili bir planımız da yok (şimdilik)
    kaldı ki bizim varlığımız radikal unsurları da kontrol altına alıp, savaşı bitirebilecek bir durum
    eğer idlipi almak Türkiyeyle çatışmaya girmekten daha değerliyse, buyursunlar, bedelini ödesinler
    israil gün aşırı şam'ı bombalıyor, nerde rus uçakları HSS leri?
    bir kolorduyu oraya piknik yapmaya yığmadık ya
    hele bir kaç uçakları düşsün ozaman
    Tiger masal anlatma bana,

Gerekliliği belli vs değil. Şu kuru hümanistlik ayakları beni bitiriyor. Sence oradaki sivilleri korumak için mi oradayız? Radikal unsurları kontrol altına almakmış. Tek adamın hırsına büyüdü bu kadar olay.

Bana esadın seçimle gelip gelmemesi muhasebesini yapmayın, aynaya bakınca benzerini burada da görürsünüz. Savaşı bitirecek olan biziz evet. Yok sınır güvenliği vs hikaye. Kobani denilen yer sınır dibinde dururken idlib de ne idüğü belirsiz grupları kolluyoruz.

Bugün ekonomik, sanayi, teknoloji olarak durumun en ufak bir çatışmayı tolere etmekten çok uzak. Rusya 2. dünya savaşından sağlam çıkmış. çatışacakmışız 3 güne kalmaz evde karanlıkta oturursun

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    TSK gecikmeli de olsa mecburen açıklar
    Ordu şehit haberlerini veriyor evet. Fakat orada vekalet savaşı var , işe doğrudan katılmıyoruz , arap militanlarına araçları verip yolluyoruz ve onlar haberlerde çıkmıyor.

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tiger masal anlatma bana,

Gerekliliği belli vs değil. Şu kuru hümanistlik ayakları beni bitiriyor. Sence oradaki sivilleri korumak için mi oradayız? Radikal unsurları kontrol altına almakmış. Tek adamın hırsına büyüdü bu kadar olay.

Bana esadın seçimle gelip gelmemesi muhasebesini yapmayın, aynaya bakınca benzerini burada da görürsünüz. Savaşı bitirecek olan biziz evet. Yok sınır güvenliği vs hikaye. Kobani denilen yer sınır dibinde dururken idlib de ne idüğü belirsiz grupları kolluyoruz.

Bugün ekonomik, sanayi, teknoloji olarak durumun en ufak bir çatışmayı tolere etmekten çok uzak. Rusya 2. dünya savaşından sağlam çıkmış.
    masal anlatmıyorum, hükümetin kalkışabileceği bir iş olmadığını biliyorum, sahada ihtiyacımız olanın ne olduğunun gayet farkındayım, insani hassasiyetlerim belli, durumu size bu eksende ifade ettim defalarca
    diyorum ki sahada olan biten hususunda duygusal varsayımlardan öte uyumlu teorileriniz varsa, getirin onları da tartışalım
    ben de beşerim şaşarım
    neyse artık; izleyin görün olacakları

çatışacakmışız 3 güne kalmaz evde karanlıkta oturursun
    duanla mı doğdum da bedduanla öleyim derler
    elektrik kesintisini sıkıntı edecekseniz, dünya sahnesinin geri kalan kısmı size kabus gibi gelecek o vakit
    daha kötülerine hazır olun diye yıllardır boşa anlattım, demek bana itimadınız yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:51 ----------

Ordu şehit haberlerini veriyor evet. Fakat orada vekalet savaşı var , işe doğrudan katılmıyoruz , arap militanlarına araçları verip yolluyoruz ve onlar haberlerde çıkmıyor.
    arap militanlara MBT vermedik
    partal konusunda çok az millet ruslarla kapışır

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    tigercan milletlerin sürekliliği konusunda gayet haklı.

rusları boyunduruk altına almaktan ziyade amerikanın ve avrupanın ileri karakolu olma özelliğimiz başımıza fazlasıyla dert açacaktır.
    şöyle bir konu var
    binali yıldırım çine gider, karşılama yerel kıyafetler ile yapılır. yerel kıyafetlerin tang hanedanlığı dönemine ait olduğu belirtiliyor. türk devletlerini ilk defa egemenliği altına alan bir hanedanlıkmış.

mevcut türkiye imajının da terörist destekçisi olduğu düşünüldüğünde işlerin iyi gitme olasılığı çok az.
    nasıl bir eksende olduğuna akıl ermeyen dış politik hamlelerin sonuçları beklediğimizden ağır olabilir.

iç politika ve her gün kendisini daha fazlasıyla hissettiren, özelde ekonomi genelde ise ülkenin çöküşü zaten yeterince büyük bir sorun.

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tigercan milletlerin sürekliliği konusunda gayet haklı.
    rusları boyunduruk altına almaktan ziyade amerikanın ve avrupanın ileri karakolu olma özelliğimiz başımıza fazlasıyla dert açacaktır.
    şöyle bir konu var
    binali yıldırım çine gider, karşılama yerel kıyafetler ile yapılır. yerel kıyafetlerin tang hanedanlığı dönemine ait olduğu belirtiliyor. türk devletlerini ilk defa egemenliği altına alan bir hanedanlıkmış.
    mevcut türkiye imajının da terörist destekçisi olduğu düşünüldüğünde işlerin iyi gitme olasılığı çok az.
    nasıl bir eksende olduğuna akıl ermeyen dış politik hamlelerin sonuçları beklediğimizden ağır olabilir.
    iç politika ve her gün kendisini daha fazlasıyla hissettiren, özelde ekonomi genelde ise ülkenin çöküşü zaten yeterince büyük bir sorun.
    rusyaya bir müdahale olursa bu durumda arada kalacak olan devlet daha çok polonyadır gibi
    çine müdahale olursa doğu- güneydoğu asya (pasifik okyanusu) bölgesi kötü durumda olacak
    halen iran operasyonunun ihalesi bize kalacak diye hissederim
    istemeden batı bloğu içinde kalacağız demektir bu, hepsinden rahatsızım
    ekonomimiz kötü, rusyanın ekonomisi de pek parlak değil; geçen amerika ilk darbeyi vurdu alttan
    hangimizin ekonomisi kötürüm kaldığında hangimiz daha fazla isyan ederiz? bence direnç noktası orası

Motosikleti
    sym joymax
    rusyaya müdahale evvelden yapıldığı gibi ekonomik alanda olacak,
    iran'ın durumu ise daha karışık,
    islam ile yönetilen devletlerin çoğu abd güdümünde ve batı değerleri ile tanışıyorlar.
    dünyada pusulanın yönü batıyı gösteriyor.

abd, demokrasi getirir, ruslar ise kendi emelleri doğrultusunda müdahale eder.
    esasında her zamanki meselelerden fazlası değil.
    amerikan taraftarı değilseniz diğer grubun taraftarı oluyorsunuz.
    türkiyedeki politik tercihlere benziyor.

türkiyenin ekonomisinin kötü olması ile rusların ekonomilerinin kötü olması arasında ciddi farklar var.
    sscb çöktükten sonra rusların kendilerini toplamaları epey vakit aldı.
    enerji kaynaklarının sahibi olmaları bu durumu hızlandırdı.

üstüne basa basa "ruslarla bir çatışmamız yok" deniliyor, dün ölen iki askeri rusların vurduğu kesin gibi.
    halen askeri yığınak yapılıyor.

merak ettiğim konu, bu kadar askeri yığınak asıl tehdit olarak nitelenen "kürtlere" karşı neden yapılamadı?

diyelim ki savaşa girdik ve çekilmeye başladık, ülke topraklarımızdan kayıp olur ise ne olacak?
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Savaşa girmeyiz.
    Bizim yönetimde öyle bir irade yok.
    Her zamanki geri viteslerden birini daha yaşayacağız ve kaybettiklerimiz yanımıza kar kalacak.
    Askerinin kafasına çuval geçirilmişken sesi çıkmayan,
    İsrail'e gemi yollayıp bana mı sordular giderken diyen,
    Bir avuç teröristten türbe kaçıran,
    Pkk ile barış imzalamaya kalkan, yalakalık için megri megri türküler söyleyen,
    Yıllarca dalga geçtiğimiz çinlilerin 'Çin Seddi' gibi sınırımıza duvar ördüren,
    Rus uçağını düşüren pilotları fetöcü ilan eden
    bir siyasi iradeden, ruslar ya da başka bir milletle savaşa girmesini beklemek saflık olur.
    Kendi karargahında esir düşmüş eski genelkurmay başkanının savunma bakanı olduğu bir ülkenin gireceği savaşın sonu zaten baştan bellidir.
    drtayfun, YasinC, The Dude ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abd, demokrasi getirir, ruslar ise kendi emelleri doğrultusunda müdahale eder.
    esasında her zamanki meselelerden fazlası değil.
    amerikan taraftarı değilseniz diğer grubun taraftarı oluyorsunuz.
    türkiyedeki politik tercihlere benziyor.
    bu insanlara anlam veremedim hacı abi. ciddi bir cesaret eksikliği ve kimlik kaybıdır; nerelere düştük yahu
    abd emperyalizminin aleyhinde konuşan kimseleri adam yerine koyup vatansever sanıyorsun, rus-çin sevici çıkıyor altından
    rusya aleyhine konuşana bakıyorsun, natocu çıkıyor
    nedir bu güçlüye yamanma/ şirin görünme arzusu? ölmemek için mi? kalsın
    bunlara verecen sopayı; utanmadan orda burda çıkıp konuşuyorlar bir de

merak ettiğim konu, bu kadar askeri yığınak asıl tehdit olarak nitelenen "kürtlere" karşı neden yapılamadı?
    ağızlarıyla dediklerine bakmamak, örneğin çocuklarının halen nerenin vatandaşı olduğuna bakmak gerek kime sadakatleri olduğunu anlamak için
    The Dude bunu beğendi.

Motosikleti
    sym joymax
    "birkaç" sanırım bütün mesele burada.

Motosikleti
    Ducati 797
    bu işler bir' in ne kadar büyük olduğunu yüreğinde hissedebilenlerin işi

rusya ve esad bastırıyor ve ilerlemeye devam ediyor, bizimkilerse halen yığınağa devam ediyor
    kaybedilen bölgeler hızlı bir atakla alınıp, sonra hızlı çekilme uygulanıyor (bombardıman nedeniyle zayiat azalmak için olabilir)
    dün yine kara harekatında birkaç rusun helak edildiği iddia edildi
    bugünse konvoyumuzun vurulduğu iddiaları dolaşıyor ancak teyit edilmedi
    rusların bu kadar ileri gitmelerini makul bulmuyordum açıkçası
    sabırsızlıkla bekliyoruz "o günü"

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Enteresan...

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)