Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkadan yazan emniyet şeridi eds yerleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı onurordek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerekçeniz sadece tebliğ süresi olacak ise reddedilecektir.

2014 öncesi 10 gün iken mevcut durum şu şekilde imiş.

Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanaklarının Düzenlenmesinde, Tahsilinde ve Takibinde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik

Tutanakların tebliğ işlemleri
    (1) Trafik idari para cezası karar tutanaklarının tebliği, 30/3/2005 tarihli ve 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 20 nci maddesinde yer alan soruşturma zamanaşımı süreleri içerisinde yapılır.

KABAHATLER KANUNU

Soruşturma zamanaşımı (1)
    Madde 20-
    Ancak,... 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu, ... belirtilen ve idari para cezasını gerektiren fiilin işlendiği tarihi takip eden takvim yılının son günü bitimine kadar idari para cezası verilerek tebliğ edilmediği takdirde idari yaptırım kararı verilemez, verilmiş
    olanlar düşer.
    Cezayı yediğin yıl içinde kesip tebliğ etmesi lazım o zaman. 2018 den ceza gelirse buna göre itiraz edebiliriz.Yada 1.5 ay daha ceza gelmez ise 2019 için yırttık demek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cezayı yediğin yıl içinde kesip tebliğ etmesi lazım o zaman. 2018 den ceza gelirse buna göre itiraz edebiliriz.Yada 1.5 ay daha ceza gelmez ise 2019 için yırttık demek.
    "Takip eden yılın" son gününe kadar diyor? 2018'i takip eden yıl 2019 ve son günü de 31.12.2019. 2019'u takip eden yıl 2020 ve bunun da son günü 31.12.2020. Yani 13,5 ay süreniz var 2019'dan yırttık diyebilmek için.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    O zaman 1,5 ay sonra 2018 den yırtıyoruz.

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Bugün hız gerekçesi ile 10:38 kesilen cezanın bildirimi iki saat sonra e-devlet üzerinden geldi. Ankara.

Tebligat gecikmesi gerekçesi ile verilen ceza iptallerinin artık gündeme gelmeyeceğini düşünüyorum.

peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şişli osmanbeyde çalışıyorum, yaya yolları baya geniştir bildiğiniz gibi yolun yani kaldırım denecek yerin en dibine motorları çekiyoruz iş yeri önünde ama dün 102 lira ceza gelmiş, hiç alternatif koyacak yerde yok
    birbilent bunu beğendi.

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Alıntı peruwasa12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şişli osmanbeyde çalışıyorum, yaya yolları baya geniştir bildiğiniz gibi yolun yani kaldırım denecek yerin en dibine motorları çekiyoruz iş yeri önünde ama dün 102 lira ceza gelmiş, hiç alternatif koyacak yerde yok
    Sizin cezayı kesen gezen EDSler var ya onlar dır. Ford Connectler. Geçmiş olsun.
    baba bilgisiyle adam olunmaz bekar hayatı yaşa.

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Son zamanlarda Kadıköy postanenin oraya park edenlere ceza yazılıyor diye duydum.
    Hatta eskiye nazaran çok daha az motosiklet park ediyor artık oraya.
    Koca koca motosiklet park edemez tabelaları vardı aylardır, ceza kesmeye yeni başlamışlar anlaşılan.
    Neyse ben hala oraya koyuyorum ceza gelirse bilgilendiririm.

Motosikleti
    XRUNNER
    1 Nisan 2019 da emniyet şeridi cezası kesilmiş. E devletten email geldi. 5 Kasımda bildirmiş oldular.. Daha ceza eve gelmedi.. 1002 TL
    Gelince nerde oldugunu söyleyeceğim..

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Alıntı Tommy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 Nisan 2019 da emniyet şeridi cezası kesilmiş. E devletten email geldi. 5 Kasımda bildirmiş oldular.. Daha ceza eve gelmedi.. 1002 TL
    Gelince nerde oldugunu söyleyeceğim..
    Yokmu ceza yedin yerin kodu misal bende yemisdim
    kod 70056 bagcilar kuzey otoyolu olarak geciyo anlican istoç orasi orada demekki geciriyolar

Motosikleti
    XRUNNER
    70004 yazıyor. Buyuk ihtimal Haliç edirne istikameti,yan yol kameraları...

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı peruwasa12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı şeyler etik dışı gerçekten eğer kimseye bir zararın yoksa kaldırımı vs daraltmıyorsan bu neyin cezası allah aşkına.. sök plakayı kurtul öyle durumlarda.. akşam çıkarken takarsın geri öyle çıkarsın..

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    içeride olan bir kaç arkadaşım ile konuştum,
    geriye dönük mobese kameraları izleniyor, ihlaller kontrol ediliyor ceza yazılmayan herkese ceza yazılıyor.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Demekki paralar iyice suyunu çekti.Yakında yeniçeriler gibi sefere çıkarız.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Bogazici Koprusu yoluna ceza yaziliyor mu acaba?
    Kadikoy tarafindan karsiya gecerken ozellikle.

Motosikleti
    MT-07
    Abi yapacak birşey yok. Ben bugün işe motorla gitme durumunda kaldım. İstoç’ta emniyete mecbur girdim, sabah Haliç’te gene aynı şekilde. Emniyet yasak, Çakar yasak, filtreleme yasak, egzoz yasak, hızın kamyonlarla aynı olmak zorunda vs vs vs. Nasıl bir nefrettir ki bitmek bilmedi. Bunları raporlayacak bir müfettiş bile yokki arkadaş gelin şu trafik mevzuatını bir düzeltelim desinler...

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Kadıköy maltepe istikametinde gözteoe köprüsüne gelmeden önce arkadan çeken kamera varcak eds tabelası yok çalışıyormu çalışmıyormu bilmiyorum.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Motorlar bundan sonra emniyet şeridi kullanmayacak densin, genelge yayınlansın, anlarım da, nedir bu cezalar, hem bir yerde izin ver başka bir yerde ceza kes. Bu kadar saçma bir olay olamaz.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi yapacak birşey yok. Ben bugün işe motorla gitme durumunda kaldım. İstoç’ta emniyete mecbur girdim, sabah Haliç’te gene aynı şekilde. Emniyet yasak, Çakar yasak, filtreleme yasak, egzoz yasak, hızın kamyonlarla aynı olmak zorunda vs vs vs. Nasıl bir nefrettir ki bitmek bilmedi. Bunları raporlayacak bir müfettiş bile yokki arkadaş gelin şu trafik mevzuatını bir düzeltelim desinler...

Büyük ihtimal ikisinden de ceza yiyeceksin.

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    İstoç'ta da haliçte de emniyet şeridine girmeye gerek yok, şerit arası yeterince geniş.
    Her akşam iş dönüşü İstoç'taki emniyet şeridinden geçiyorum. Kameraya gelince şerit arasına giriyorum. (Kamera 2.büyük levhanın hemen ardında)
    Bunu benden başka yapan 2 motor daha gördüm. Gerisi patır patır geçiyor kameranın önünden. Dün ben şeride girdikten sonra 5-6 motor geçti kameranın önünden.

Motosikleti
    MT-07
    O şerit arasından üstüne kıracak servisi sen görüyorsun da o servis seni görüyor mu? Nede olsa emniyet şeridinden gidiyorlar die nasıl makas atıyorlar bir görsen? Motora binmezsin bir süre...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)