Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
22. sayfa BirinciBirinci ... 12202122232432 ... SonuncuSonuncu

Benelli BN 251 (yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Anasayfadaki konularda görünce imrenerek girip baktım; CF Moto, Uşak motosiklet pistinde etkinlik düzenlemiş 250 CC ler için ...

Haber: CF Moto 250 NK Kupası Yarışçıları vs...

Benzerini Benelli de yapsa ya ...

Ne yalan söyliim, Bajajcı değilim ama, sanırım motosiklet üreticilerinden/dağıtıcılarından bir tek Bajaj'dan Ekrem bey var forumda ...

Gaziantep'teki Benelli'nin satış&pazarlama departmanındakiler ne yapıyorlar ki acaba?

Biri bari benellinin çinçonlarına Uşak'ta pist olduğunu söyleyiversin... Bir tek İstanbul'da F1 pisti var sanıyorlardır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anasayfadaki konularda görünce imrenerek girip baktım; CF Moto, Uşak motosiklet pistinde etkinlik düzenlemiş 250 CC ler için ...

Haber: CF Moto 250 NK Kupası Yarışçıları vs...

Benzerini Benelli de yapsa ya ...

Ne yalan söyliim, Bajajcı değilim ama, sanırım motosiklet üreticilerinden/dağıtıcılarından bir tek Bajaj'dan Ekrem bey var forumda ...

Gaziantep'teki Benelli'nin satış&pazarlama departmanındakiler ne yapıyorlar ki acaba?

Biri bari benellinin çinçonlarına Uşak'ta pist olduğunu söyleyiversin... Bir tek İstanbul'da F1 pisti var sanıyorlardır...
    Hala BN125'in kullanım kılavuzunu hazırlamakla meşguller

Ulan motor eskidi, bunlar hala bir kullanım kılavuzunu çıkaramadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:02 ----------

250cc, Euro4, ABS... Çok iyi fiyat görünüyor...

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala BN125'in kullanım kılavuzunu hazırlamakla meşguller

Ulan motor eskidi, bunlar hala bir kullanım kılavuzunu çıkaramadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:02 ----------

250cc, Euro4, ABS... Çok iyi fiyat görünüyor...

http://i.hizliresim.com/gr3WO2.jpg
    Bir abim sipariş verdi birkaç gun içerisinde motor elinde olacak. Cbr 250 kullanıcısı olarak bn251 i merak etmiyor değilim. Top speed 150 nin üzerine çıksaydı daha iyi olacaktı

Arkadaşlar cümleten merhaba
    bende 17 nısan 2019 tarıhınde bu motoru bır polıs arkaadastan aldım yalan degılse 2018 agustosta almıs motoru ben aldıgımda 2650 km deydı 13 000 tl ye aldım nasıl aldım bende anlamadım birden bire oldu bu motorun sıfırına bakıyordum o adamın teklıfıde mantıklı geldı garantılı fln olması sebebıyle galıba ve 13 000 tl ye 150 lık 125 lık satıyorlar neyse yaklasık 500 600 km lık deneyımlerımı sızınle paylasayım haa bundan once kı motorum 150 cc mondıal vulture ıdi ona yaklasık 50 000 km yazlı kıslı istanbulda binmiş biri olarak size bu motor hakkında görüşlerimi iletmek alacaklara fikir vermek ve tecrübeli arkadaşlardan bilgi almak için bu yazıyı yazmaya karar verdim motorun artı ve eksılerını yazıcam

ARTILARLA BASLAYALIM

-Motorun frenleri benim gibi çin malı motordan gelen için mukemmel benım arka fren tutmuyor gibi problemini çözemedim servise hafta gidicem bilgisi olan varsa yazsın lutfen
    -amartisörler benım için süper çukurları fln hissetmiyorsun konforlu
    -motorun titreşimi ilginç alt devirlerde 50 km hıza kadar titreşim berbat motordan nefret ediyorsun fakat 50 km hızdan sonra motor 120 lere kadar titreşim mınumum diğer motorların çoğu üst devirlerde fazla tirer
    -ivmelenmesi çok iyi gücü cok iyi 130 km lere nasıl cıkıyor anlamıyorsun
    -magzeme kalıtesı fena sayılmaz saglam görünüyor ama kullandıkca anlasılır
    -bu güne akdar bir problemle karsılasmadım 300 bakımana götüriyim daha iyi olur gibi
    -görünüşüne laf atan çarpılır
    EKSİLER
    - Motoru kullanırken alt devirler berbat özellıkle şehir içinde sürekli vites atacaksın rahmetlı altın elbıselı adamın pulsara dediği gibi sol ayağı kas yaptıtırır ayagın altında nasır cıkarır cınsten vites değiştirmen lazım motorda
    -motor 50 km lere kadar acayip bir titreşim var sağından solundan sesler fızıltılar hısırtılar gelıyor benm zincirdende ses gelıyor mondıalı aratıyor ama benım mondıal mondıalın en iyi motoruydu özellıkle alt devirlerde sehır ıcınde ama 50 den sonra 120 ye kadar yeklllene yellene gidiyorsun otoyolda uzun yolda iyi motor
    -oturma pozisyonu benım tarzım değil az eğilmelısın ben gidon yukseltme takarsam daha iyi olur gibi geliyor
    -benım km saati km leri fazla atıyor gibi geldı bana

GENEL olarak değerlendirirsem parasına göre şimdilik iyi ama motorun alt devirlerinin berbat olması motorun naked motor olmasını da düşünürsek motorun yapılış amacında bir problem var gibi sürüş karesteristiğini tam yapamamışlar gibi motor naked ama uzun yolda daha iyi 100 km civarında titreşimsiz sorunsuz gidiyorsun akıyor hayvan rampa aşagı 147 gördüm bir defa güven veriyor motor yüksek hızlarda neyse aklıma geldıkce yazarım buraya sağlıcakla

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

ve eklemek istediklerim yol tutuşu güzel virajları güzel güven veriyor motor

sorularıma gelirsek bu motora 3000 bakımı için vale motor sadece yağ deiştirmeye 250 tl bujı fln toplam 350 tl istedi bu normalmı
    bu motor kac lıtre yag alıyorkı 250 tl istediler
    bu motorun orta sehpası var mı
    koruma takozu almak istiyorum internetten alan arkadaslar lınk atabılır mı ?
    bu motora orta sepha olur mu ya da yaptıran var mı ?

ereker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar herkeze hayırlı akşamlar bu motorun yakıt durmu nedir şehir içi ve şehir dışı ayrı ayrı sonuçta emekli bir insanım uzun yokda çok yakarmı.

Motosikleti
    NC750X-DCT
    Orta sehpa ben daha görmedim hiç. Takoz uydurulabiliyor. Facebook gruplarında vs. daha net cevaplar alabilirsin takoz konusunda. Benim motorda da olmadığı için örnek veremeyeceğim. Sadece yağ değişimi için 250 fazla gibi. 1.25 litre yağ alıyor.

Kuruş kuruş hesap yapmadım ama ortalama 3,75 litre yakıyor. Uzun yol ağırlıklı kullanacaksanız bu motoru tekrar bi değerlendirin. Naked bi motor sürekli uzun yolda yorabilir. Veya en kısa sürede öncam ayarlamaya çalışın.

Alıntı ereker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkeze hayırlı akşamlar bu motorun yakıt durmu nedir şehir içi ve şehir dışı ayrı ayrı sonuçta emekli bir insanım uzun yokda çok yakarmı.
    220 km lik uzun yol yaptım depo tam 50 tl ye doldu yaklaşık 23 kuruş yaktı rodaj bittikten sonra 100 km de 3,5 lt yakacak gibi duruyor

Sayın Kutluk Balcı yaptım hesaba göre 100 km de 3.25 litre yakmışsınız oldukça iyi değer ortalama hızınız ne idi acaba

Sayın Kutluk Balcı yaptım hesaba göre 100 km de 3.25 litre yakmışsınız oldukça iyi değer ortalama hızınız ne idi acaba
    motor daha 160 km idi yola çıkarken 80-90-100 e çıktım arada 125-130 km ye anlık çıktım ortalama 100 km diyelim

Alıntı kutluk balcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor daha 160 km idi yola çıkarken 80-90-100 e çıktım arada 125-130 km ye anlık çıktım ortalama 100 km diyelim
    Rodajdaki motor için gayet iyi peki sayın kutluk balcı uzun yolda titreşim rahatsız edecek boyuttamı birde bu motorda orta sehpa yok ama takılacak yeri varmı zira dominar 400 de takılacak yerde yok.

Rodajdaki motor için gayet iyi peki sayın kutluk balcı uzun yolda titreşim rahatsız edecek boyuttamı birde bu motorda orta sehpa yok ama takılacak yeri varmı zira dominar 400 de takılacak yerde yok.
    titreşim düşük hızlarda var 60-100 km de pek yok ama 120 km den sonra illaki var ama çok rahatsız edici değil orta sehpa hakkında bilgim yok maalesef

arkaaslar bn 251 in benzeri motora sahip trk 251 i test ettim istanbul buz motorda zeytınburnunda oradakı arkadas aynı motor bloğunu kullanıyorlar dedi trk 251 in zincir dişli oranları bn 251 den farklı olduğu için sürüş tarzı daha değişik bn 251 den titreşimi daha az alt devirleri daha iyi bizim motordan vites aralıkları daha uzun bn 251 gibi sürekli vites atmak zorunda kalmıyorsun bende böyle bir dişli değişimi düşünüyoru tnt 25 sahiplerinin de titreşimi azaltmak için dişlilerde değişikliğe gittiklerini duymuştum bu konuda bilgisi olan var mı kesin bilgi

Rakaful - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kuba CR1'den sonra hiç hesapta yokken ben de BN 251 almaya karar verdim. Şu anda 900 kmde yağmurlar kesilirse rodaj bakımına götüreceğim.

Artılarını eksilerini birkaç bin km daha kullanınca daha iyi anlayacağımı düşünüyorum ama Kuba Cr1'den sonra bariz bir titreme olduğunu söylemeliyim. Rodaj yağı değiştikten sonra bir nebze de olsa azalacağını ümit ediyorum.

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı Rakaful adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuba CR1'den sonra hiç hesapta yokken ben de BN 251 almaya karar verdim. Şu anda 900 kmde yağmurlar kesilirse rodaj bakımına götüreceğim.

Artılarını eksilerini birkaç bin km daha kullanınca daha iyi anlayacağımı düşünüyorum ama Kuba Cr1'den sonra bariz bir titreme olduğunu söylemeliyim. Rodaj yağı değiştikten sonra bir nebze de olsa azalacağını ümit ediyorum.
    Hayırlı olsun Allah kazadan beladan korusun. Bende Ankaradayım cbr250 den sırf Abs si cezbediyor diye geçebilirim. Müsait bir zamanda buluşup tanışalım diyorum

Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Allah kazadan beladan korusun. Bende Ankaradayım cbr250 den sırf Abs si cezbediyor diye geçebilirim. Müsait bir zamanda buluşup tanışalım diyorum
    Ramazandan sonra bi mangal ısmarlarım Serhat. Ankara'da olup gelmek isteyen olursa buyursunlar

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı Rakaful adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramazandan sonra bi mangal ısmarlarım Serhat. Ankara'da olup gelmek isteyen olursa buyursunlar
    Çay, meyve suyu ve kuruyemiş benden

Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çay, meyve suyu ve kuruyemiş benden
    Daha ne olsun. Ramazandan sonra daha sık görüşürüz inşallah.

Rodaj bakımını yaptırdım. Yağ olarak motul 7100 koyuldu, yağ filtresi değişti, isteğe bağlı olarak ngk iridium buji takıldı. Titreşim bir nebze olsun azaldı. Yüksek hızlarda titreşim daha az hissediliyor. 7-8 bin devir civarında selede titreşim neredeyse yok. Peglerde ve elciklerde biraz, depoda bariz titreşim mevcut.

Rodaj bakımından sonraki bakım kitapçıkta 5000 yazıyor. 5000 kmden önce ikinci bakımı yaptıran var mı? Gerekli mi?

Motosikleti
    Benelli BN 251
    Rodaj bakımını kaç km de kaça yaptırdın, benşm de 700 km oldu, 800 de gel dediler normalde 1000 de yazıyor kılavuzda ama. Erken değiştirmekte de fayda var.

Alıntı silleli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj bakımını kaç km de kaça yaptırdın, benşm de 700 km oldu, 800 de gel dediler normalde 1000 de yazıyor kılavuzda ama. Erken değiştirmekte de fayda var.
    Kılavuzda yazana göre 1000de yaptırdım. Ben kullanım kılavuzuna göre hareket etme taraftarıyım. Çünkü ustalar para kazanma derdin. O yüzden "Türkiye şartları" gibi saçma bahanelerle bakımları öne alabiliyorlar. Aslında olay kullanıcıda bitiyor ya neyse.

Fiyat olarak dediğim gibi iridium buji takıldı ve daha farklı işlemler de yapıldı benim motoruma. 450 tl verdim. Normal bakım fiyatı yağ, yağ filtresi ve işçiliktir. Tutacağı en fazla 200, 210 liradır.
    blackeagle44 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
22. sayfa BirinciBirinci ... 12202122232432 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)