Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

100 cc ye kadar scooter aranıyo

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba ben 16 yaşındayım Giresunun bir köyünde yaşıyorum babamla motor almaya karar verdık babamın arabası yok traktör var okuldan(kışin kasabada kalıyorum) eve gitmek için birde yazın (haftada 1 araba gıdıyo kasabaya)kasabaya gidip gelmek için motor alıcam yollar guzel asfalt ve günde kışin 5-10 yazın 10-20 tane araba geçiyo yani bomboş zaten kasabada boş onun için 100cc ye kadar 2.500 tl ye kadar motor istiyorum vitesli motor kullanamıyacagımızdan scooter almaya karar verdık ne önerirsiniz mümkünse ucuz,sıfır olsun tavsiyelerinizi bekliyorum.

not:ehliyet sorun degil burda araba kullanıyo benım yasımdakıler jandarma birsey demıyo.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:26 ----------

kaç kişi bakmış cevap yok!!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ersin54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    merhaba. 2.500 liram varsa benim tercihim temiz bir yamaha cyngus rs veya honda activa olur. yok illa sıfır istiyorsan küba hasat fena değil bildiğim kadarıyla.

mondial 100 loyal nasıl bir bilginiz var mı?

Motosikleti
    CBR 250 R
    pek bilgim yok açıkçası. 100 rt estetik açıdan daha alınası bir scooter bence. hem 98 cc vergiden muaf. 100 loyal 100cc olduğundan 1 cc yüzünden altı ayda bir 46 lira vergi ödemen gerekecek. orada plakasız motosiklet sorun olmayabilir ama ben yine de çıkarttır derim. satarken rahat edersin.

zaten plakalı olacak sımdı konustum bu hafta içinde alıcam birde motorun servisinin giresunda olmasına özen göstermeliyim

Motosikleti
    CBR 250 R
    giresun'da servisi olan bir marka seçmek yararına olur tabi. yağ değişimini falan orada yaptırırsın. hangi motoru tercih edeceksin?

100 loyal dıye düşünüyorum ama vergi olayı falan aklıma takıldı birde bunların muayenesi falan nasıl oluyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

bu nasıl http://www.kanuni.com.tr/Pages/Urunl...100&Id=108&k=2
    birde plaka ücreti falan ne kadarı bulur bir bilginiz var mı

Motosikleti
    CBR 250 R
    2 yılda bir muayene yaptırman gerekiyor. yamulmuyorsam bu yıl 76 lira. sıfır alırsan ilk muayenen 2 yıl sonra (yoksa 3 mü bilemedim) olacak.

bir arkadaşım kanuni rokko kullandı. kendisi memnun kalmadı. en azından rokko modeli iyi çıkmadı (hurdaya dönmüş bir şekilde bekliyor halen) geçenlerde spacy 110 aldı. plaka tescil, sigorta falan 200e yakın tuttu demişti.

ozaman vergimizi vericez mecbur loyal alıcam yardımınız için teşekkürler

Motosikleti
    CBR 250 R
    dediğim gibi kanuniyi kötülemek istemem ama o modelinden çok gördüm tanınmaz hale gelmişti çoğu. rica ederim. kazasız belasız kullanman dileğiyle...

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Alıntı can28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

not:ehliyet sorun degil burda araba kullanıyo benım yasımdakıler jandarma birsey demıyo.[COLOR="Silver"]
    Okulunu bitir ehliyetini al öyle gel,
    bu hem senin hemde babanın iyiliği içindir.
    Forumda motosiklete dair (güvenlik, korunma vs.) birçok konu mevcuttur bunları okuyarak bilgi edinmen senin yararına olacaktır.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

kanuni değil mondial zaten ikiside eşit sayılır ama buralarda pahalı makina gitmez

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Madem köyde bineceksin 125'lik köylü motor alsana tam köyde binmelik motor.
    Vitesli kullanmasını öğrenirsiniz 1-2 haftada, traktörden bi farkı yok.
    Köy yollarında scooter keyif vermez.
    http://www.mondialmotor.com.tr/model...-mg-sport.html
    bu motorlar köylü tipi diye geçiyor, inanmayan alttaki linke de baksın
    http://www.ersimotor.com/tr/model_ES125KOYLU.asp

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    -Gönül isterki ehliyetini almadan kullanma ama-Hala almadıysan Motoran Vento 100 önerebilirim ben almayı düşünüyorum şahsen
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)