Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZC Alacağım

Motovento
    REKLAM ALANI

17 yaşındayım ve bir süre sonra ehliyet kursuna yazılacağım. İlk motosiklet olarak da 2. el mondial 150 ZC almayı düşünüyorum. Öğrenci olmam dolayısıyla da bütçem buna yetiyor. Bu motosiklet hakkında görüşleriniz nelerdir? Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşım alacağın motor gayet sağlıksız bunun yerine 150 zat düşün vede bu motorlar sana 1 boy büyük derim güzel çekici ama geniş zaptetmesi sorun olabilir bunu almadan önce ehliyet ve koruma ekipmanlarını alamanı tavsiye ederim bu motorla trafiğe çıkmadan önce boş bir alanda bir 500-1000 kilometre kadar alıştırma yap sonra trafiğe çık... NOT:Seni düşündüğüm için böle bi cevap verdim kırılma darılma lütfen dostum!!!!

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    14 aylık zc kullanıcısı olarak eğer tanıdığın sağlam bir usta varsa ve bütçen bu kadarına elveriyorsa alınacak en mantıklı motordur. 13.500 kmyi devirdim. servisin saçmalamaları haricinde (mesela yağ değişiminden sonra yağ tıpasını sıkmamaları ve benim 50 kilometre 250 gr yağla gitmem gibi. motor halen daha sağlam.) sıkıntı yaşamadım. son hızı 85dir. 4 litre benzinle iyi bir ayarla 135 km bile yapabilirsin.

Ben tam olarak 1 yıldır kullanıyorum.Gerçekten inanılmaz rahat bir motosiklet.Yol tutuşu güzel,dengeli.Çin malı motorların içerisinde belkide en sağlam ve konforlu olan scooter odur.Tavsiye ederim başını pek ağrıtmaz.

harun1077 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SUPER8// Yamaha XJ6N'e Kasııyor.
    Arkdaşda vardı 150ZC Süspansiyonları ve frenler çok hoşuma giderdi.Arkdaşın ZC biraz dökük dü, geziye çıkardık dağlara felan yol kötüleşti mi benim motoru koyardık kenera ZC yle dewam süspansiyon harika.Diğer scooterlara göre biraz yüksek geldi bana.Kullanması o kadar da zor değil.Ama Direksikyon ve sele diğerlerine göre de yüksek geldi bana.
    Virajlara biraz zorlyo ZC yle, benim (150 LT YUKİ)scooterla yatırdım mı virajda morou çift ayak bağlantıları yere sürterdi bazen.

Motosikleti
    mondial 150 zc
    18 yaşındayım 2 ay oldu alalı performans rahatlık bu fiyata en iyisi bence tavsiye ederim

merhaba 2.el mondial 150zc almayı dusunuyorum ilk motor deneyimim olcak o yuzden hiçbir şey bilmiyorum alırken nelere dikkat edeyim bide şu ilana bir bakarsanız fikirlerinize ihtiyacım var yani http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0475791/detay/

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.

konu 2006 da acılmış ve 391 sayfa ustadım kızma ama motor alma keyfim kacar sende kullanıyon bu motordan güzel resimlerin var motrunda cok yakısıklı duruyor maşallah sen bişiler desen

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    4 ay felan oldu alalı sıfır aldım şuan 2700 km'de tek tek yazıyorum çıkarttığı sorunları.Arada unuttuklarım olabilir.

250km de ön fren müşürü bozuldu.
    600km de arka disk civatası düştü ve birden fren boşaldı.
    700km de rölanti ayarı kaçtı karbüratör manifoldu delinmiş. (İlk bakım Servis ücreti 35 TL)
    800km gösterge camı buğulandı.10 TL'ye alıp kendim değiştirdim.
    1000km de şase vidası kırıldı içinde kaldı kendi imkanlarımla çıkartıp yenisini taktım.
    1200 km de egzoz zırıltısı gelmeye başladı.
    1300 km de gaz yememeye ve teklemeye başladı
    2000km bakımına girdi bir kısmı giderildi 65 TL ücret alındı tekleme sorunu iyice arttı.Servisin cevabı: Sorununuzu çözemiyoruz kusura bakmayın.
    Diğer servise gittim 40 TL işçilik ödedim garantiden komple karbüratör değişti.Motor 1 hafta serviste yattı.
    2300 km gece far ampulu birden söndü kurcalamama rağmen çözemedim 15 km yolu ışıksız gelmek zorunda kaldım.Temassızlık oluşmuş.
    2500 km 2 kere ön park ampulu patladı.
    2700 km ön amortisörün hiç çalışmadığını anladım tanıdık tamirciyle 10 TL'ye hallettik.Servis sorun yok diyordu.

Şuanda yine giderilemeyen yüksek hızlarda bir zırıltı ve ön freni sıkınca silkeleme sıkıntısı var.Her bir tarafından gelen takır tukur seslerini saymazsak.

Motor kısaca budur.Tabi senin başına gelecek diye bir kaide yok ama.Başlığa bakarsan çoğunluğun sorun yaşadığını görebilirsin.Ama bu kadar sorununa rağmen beni yolda bırakıp itelemek zorunda bırakmadı hakkını yemeyelim...Sonuç olarak benim tavsiyem çinliye bulaşmazsan iyi olur...

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    5000 km sorunsuz devam...gecen hafta sadece karbüratör degişti ...adam beyini degişmiş yolda kaldım meger bozuk beyin takmış..yenisini taktı sorunsuz devam...

carbon ustadım başından gecenleri zahmet verip tek tek yazdıgın için sana cok tesekkur ederim motordan anlamıyorum ama yasadıklarını daha onceden araba tecrublerim oldugundan iyi anlıyorum
    umit ustadım sanada tesekkur ederim aciliyetimi mazur gorun evle le işyerim arası 10 dk filan burda sorun yok ama işten cıktıktan sonra kendi işlerim için saga sola gidiyorum bu aralarda fazla dolanıyorum metro betrobus cok yordugu gibi vaktimide cok alıyor onun için böyle bişeye baş vurdum anlamadıgım için de parasını 1000 lirayı gecmesin diyorum hee birkac kez bindim motora surdum hakkından gelirim o konuda sıkıntı inşallah olmıyacak zaten pedal cevirme hızının biraz ustunde giderim gibi geliyor bana daha sonra bakarız ona artık gözüme su ikisini kestirdim ama ilanlara bakıp bişiler daha derseniz sanırım cin olmayan yok olanda biraz pahalı gibi
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0475791/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1458143/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1000042/detay/

Motosikleti
    Mondial 150 ZC Mavi Renk Süper Bişi Abicim :D
    kardeş al %100 al ben 1 al oldu 3 ortak aldık şimdiye kadar 2 şey oldu o ikiside kullanıcı hatası bi lastik patlatı cant birazcık yamuldu ikinciside geçen egzos patladı patlakken kamyondan beter ses çıkarıyo zaten kulağım çınlıyordu başka bi kusuru yok ve 11000 km de aldık biz düşün

Motosikleti
    mondial zc 150
    arkadaşlar ben 10 yıllık motor kullanıcısıyım hangi modeli olursa mondial almak gibi büyük salaklık yoktur biraz daha bekle paranı biriktir cbf al yada kaderine razı ol bundan yıllar önce böle bi hata yaptım valla bana dokundu benden arkadas tavsiyesi

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı kzorlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben 10 yıllık motor kullanıcısıyım hangi modeli olursa mondial almak gibi büyük salaklık yoktur biraz daha bekle paranı biriktir cbf al yada kaderine razı ol bundan yıllar önce böle bi hata yaptım valla bana dokundu benden arkadas tavsiyesi
    sen ne diyosun ya...bende mondial kullanıyorum 2. mondiali aldım salakmıyız yani mondial aldıgımız için..
    yazılarını yazarken nereye gidecegini yazdıgın sözün kümlere dokunacagına biraz dikkat et..
    bu yaştan sonra sana burda edebiyat dersimi verelim...
    sen belkide o kullandıgın kelimeyi yaparak almış olabilirsin...
    ama kimse adına konusamazsın..kimseye hakaret edecek tarzda konusamazsın...
    10 yıldır motor kullanmışşsın sana hiç bir artısı olmamış bunun...
    biraz terbiyeli dogru dürüst konusalımm..
    veya kendi adına konus...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)