Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 mash

Motovento
    REKLAM ALANI

Konya,Muğla,Eskişehir,Antalya(manavgat-alanya)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Mondial 150 MASH hakkında herşey burda...
    Hayvan gibi ye , insan gibi yaşa :queen:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    Çok hoşuma giden bir motor. Mondial bu işi biliyor.
    Motosiklet = Özgürlük

Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Alıntı motoco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok hoşuma giden bir motor. Mondial bu işi biliyor.
    evet işi bılıyo ama bu sefer cok farklı cok saglam bır motor uretmısler arka dısk frene cevırmısler,hava fıltresı ayrıca yamaha yada kymco lardakı gıbı motorun ustunde cok hos bır motor uretmsıler bence en guzelı beyaz renklısı zaten bende ondan kullanıyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:49 ----------

http://www.mondialmotor.com.tr/MONDI...ash/index.html

Motor: Tek Silindir, 4 Zamanlı
    Silindir Hacmi: 150 cm³
    Silindir Çapı ve Strok: 57.4x57.8
    Sıkıştırma Oranı: 10,3±0,1:1
    Max. Tork: 8.3N.m
    Max. Güç: 6.7KW
    Max. Hız: 90
    Rölanti: 10000r/min
    Şanzıman: otomatik
    Çalıştırma Metodu: Elden ve Ayaktan Marşlı
    Soğutma Tipi: Hava Soğutma
    Yağlama Tipi: Yağ Pompası
    Ateşleme Tipi: CDI
    Fren Tipi (Ön/Arka): DISK / DISK
    Frenleme Metodu (Ön/Arka): El ile
    Ön / Arka Lastik: 130/60-13 - 130/60-13
    Yakıt Tankı Kapasitesi: 6.5L
    Benzin Tipi: # 93 ve üzeri
    Ağırlık: 104
    Max Yükleme Kapasitesi: 150
    Boyutlar U-G-Y (mm): 1970x750x1150
    Dingil Mesafesi: 1400

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    Hayırlı olsun kardeşim. Beyazından gördüm bugün ışıklarda gerçekten süperdi. Mavisini de geçen gün gördüm o da çok hoştu. Birde farkettiğim birşey var o da Mondial kalite ile birlikte renklerdeki kaliteyi de çok arttırmış. Boyalar çok kaliteli ve hoş duruyor. Eskiler gibi mat değil yeni motorların rengi.
    Motosiklet = Özgürlük

Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Alıntı motoco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kardeşim. Beyazından gördüm bugün ışıklarda gerçekten süperdi. Mavisini de geçen gün gördüm o da çok hoştu. Birde farkettiğim birşey var o da Mondial kalite ile birlikte renklerdeki kaliteyi de çok arttırmış. Boyalar çok kaliteli ve hoş duruyor. Eskiler gibi mat değil yeni motorların rengi.
    sagolasın kardesşim ınsallah kazasız belasız sürüşler nasip eder Allah...

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel motor
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    ewwet süper motor... yalnız ben bu motorun bakımlarını kendım yapamam galıba demı )

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Servise Yaptırmanı Öneririm 1000 Km Oldu Benim Motor İlk Kazamı Yaşadım :( Çizilmeler Oldu Sol Tarafta Granaj Degiştircem Pahali Degilmiş Zaten Baktım Fİyatlarına . Allah Kimseye Kaza Bela vermesin.

Mondial 150 Mash Dedikleri Gibi Gelecekten Getirilen Bir Motor
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Alıntı kujumax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servise Yaptırmanı Öneririm 1000 Km Oldu Benim Motor İlk Kazamı Yaşadım :( Çizilmeler Oldu Sol Tarafta Granaj Degiştircem Pahali Degilmiş Zaten Baktım Fİyatlarına . Allah Kimseye Kaza Bela vermesin.

Mondial 150 Mash Dedikleri Gibi Gelecekten Getirilen Bir Motor

senın motordamı mondıla mash merak ettıgım cok soru var bu motor cok yakıyor banamı oyle geldı 6 lıtre benzınle 140 km yol yapıyorum.. motor 350 kmde satıcı motor acıldıkca benzın tuketımı azalır yenı olunca cok yakar dedı ??

orecan arkadaşım kullandığın motorun artılarını eksilerini bizimle paylaşır mısın? Ben başta olmak üzere birçok kişi bu modeli beğeniyo ve almak istiyor fakat kullanıcı yorumu yada incelemesi maalesef yok:( Senden yorum bekliyoruz;)

bencede artıları ve eksileri yazsanız iyi olur en önemlisi eksileri yazmanız.

Merhaba arkadaşlar ; Bu motordan bende aldım mondialın sitesinde çok övdüğü bu motor tamamen bir motora vereceğimiz parayı kesinlikle hak etmiyor ..aldığımada pişman oldum mayıs ayında aldım motoru 2400 e 250 tl de plaka masrafı gelelim motorun özelliklerine motoru güzel görünüşü güzel ama kesinlikle aldanmayın bir 35 km lik yol yapıyım dedim eksoz yerinden çıktı ve eksozun arka borusu koptu şimdi bas bas bağırıyor bayi Allahtan garantiye soktu sağolsun. motorla bırakın uzun yolu kısa yol bile yapamıyorum heryerinden ses geliyor nerdeyse kaporta dökilecek korkarak biniyorum motora bir gün bir yeri dökülmesin die korkuyorum. motorum iş yerimin önünde duruken bir araç çarptı ve yere düştü kaporta kısmı çizildi neyseki arkadaş parçaların parasını vermeyi kabul etti ve mondialın sitesinden yedek parçaları ısmarladım yaklaşık 1.5 ay oldu ve gelmedi tel. açtım adamların haberleri bile yok neymiş parçalar tek tek satılmıyormuş herşeyi takım satılıyormuş dedim satarken böyle demiyorsunuz ama hiç memnun değilim die şikayetimi dile getirdim ama hiç ilgilenmediler şuan motorda bi yeri kırılsa takım gönderiyoruz diyerek sallıyorlar , işin açıkcası motorun güzelliğine aldanıp kesinlikle almayın derim alanda zaten pişman oluyor benden söylemesi ben yandım alan bari yanmasın ..

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı aasil_kral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ; Bu motordan bende aldım mondialın sitesinde çok övdüğü bu motor tamamen bir motora vereceğimiz parayı kesinlikle hak etmiyor ..aldığımada pişman oldum mayıs ayında aldım motoru 2400 e 250 tl de plaka masrafı gelelim motorun özelliklerine motoru güzel görünüşü güzel ama kesinlikle aldanmayın bir 35 km lik yol yapıyım dedim eksoz yerinden çıktı ve eksozun arka borusu koptu şimdi bas bas bağırıyor bayi Allahtan garantiye soktu sağolsun. motorla bırakın uzun yolu kısa yol bile yapamıyorum heryerinden ses geliyor nerdeyse kaporta dökilecek korkarak biniyorum motora bir gün bir yeri dökülmesin die korkuyorum. motorum iş yerimin önünde duruken bir araç çarptı ve yere düştü kaporta kısmı çizildi neyseki arkadaş parçaların parasını vermeyi kabul etti ve mondialın sitesinden yedek parçaları ısmarladım yaklaşık 1.5 ay oldu ve gelmedi tel. açtım adamların haberleri bile yok neymiş parçalar tek tek satılmıyormuş herşeyi takım satılıyormuş dedim satarken böyle demiyorsunuz ama hiç memnun değilim die şikayetimi dile getirdim ama hiç ilgilenmediler şuan motorda bi yeri kırılsa takım gönderiyoruz diyerek sallıyorlar , işin açıkcası motorun güzelliğine aldanıp kesinlikle almayın derim alanda zaten pişman oluyor benden söylemesi ben yandım alan bari yanmasın ..
    O Nasil sacmalik ya ? Yuh artik.

- Alo,ben sag grenaj siparisi vermistim.
    -Yok,soluda alin yolluyoruz.

ne kadar yakıyor bu alet

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    alalı 15 km oldu depoyu fulledim bakalım ne kadar yol gidicek(bu arada hep sanayi içinde kullanıyorum her dükkan başı kontağı kapat aç ile ilerliyom)

sorunuz olursa cevaplamaya hazırım çift disk gerçekten işe yarıyor plastik aksamı kötü dökülcek gibi durmuyor ama kalitesiz işte güven vermiyor hele hele artçının ayağını koyacağı yer acayip dandik adam çok az bastırsa kırılcak nasıl bir saçmalık bu :@

Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Arkadşlar motor depo 6 lıtre benzın alıyor kursunsuz 95 oktan kullanıyorum.... 6 lıtre benzınle ortalama 60 km hızla yada dah dusuk hızla 190 205 km arası yol yapıyor. yakıtı normal... yalnız benımde motorum bugun durduk yere bozuldu aku bıtmıs olabnılır farlar cok sonuk yanıyo sınyaller yanmıyor el marşı ıle motoru calıstıramıyorum ayak marsı ıle kullanıyorum bı ıkı gun ıcındede bakımı var... motorun artılarına gelelım
    1-gorunum cok sık modern ve saglam duruyo,eskı mondıallere gore daha cekıcı (resımlerde guzel gorunmuo resımlere aldanmayın,gıdın yakından bakın motor muhtesem)
    2-led sinyal led stop lambaları cok hos olmus
    3-belkıde en onemlısı artık twin disk kullanılmıs motorda yanı arka frende disk fren olmus kampana işini bırakmışlar en onemlı artısı bu..
    4-motor cok konforlu nerdeyse otomobılde gıder gıbısınız fazla sesı cıkmıyor ve hıc tıtresım olmuyor motorda
    5-bır scooter ıcın devasa bır bagajı var gercekten cok genıs hava fıltresını dısarı cıkarmıslar yerını bagaj yapmıslar
    6-yakıtı gayet ıdeal ılk başlarda cok yakar ama sonra az yakıyor

Arkadşlar suanda eksı hıcbır yanını gozlemedım,bır sorun cıkmadı bugun bıraz sorun yasadım ama sanırım akuden dolayı yarın servıse gıdecegım ona gore bılgılendırırım sızlerı cunkudaha ılkdefa servıse gıtcem.....
    Bu arada tum arkadslara tavsıyem motora ıyı bakın hor kulanmaya gelmez haftada bır vidaları cıvataları kontrol edınız gevseyenlerı sıkıstırınız bugun kpontrol ettım egzos ducesekmıs nerdeyse sonra düştü demeyın yanı vidaları kpontrol edın bakımları ıhmal etmeyın kesınlıkle ve motoru fazla gunes altında bırakmayınız..

---------- Post added at 16:58 ---------- Previous post was at 16:56 ----------

Alıntı aasil_kral adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hacı sen vidaları her hafta kontorl et durduk yere egzos nıye dussun ,, motora ıyı bakıyomusun bu motorlar nazık motor oyle hayvan gıbı kullanmya gelmez )))

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    160 km yi devirdim motorum ile ehliyetim yok olsa 9999999 yaparım neyse motor şuanlık baya yakıyor kilometrede 240 kr yakıyor bu ilerde düşermi bakıcaz aldığımda hava filtresinin civataları sıkık değildi homeros vadisine ççıkarken düşmüş vidaları yeni vida aldım taktım mis gibi oldu gidonda boşluk sezdim yakında mondial servisine götürüp sıktırtçam ALLAH KİMSEYE KAZA BELA VERMESİN

Motosikleti
    MONDİAL - 150 MASH
    Usta aynı motoru bende kullanıyorum kısa süre önce iyice far yanmamaya başladı gündüz farları yanıyor fakat normal far ne kısalar nede uzunlar yanıyor ...
    sinyallerde Dörtlülerde herhangi bir sıkıntı olmadan kullanabiliyorum ...

Çözümünü bilen varmıdır aranızda nereye gitmem lazım nereye baktırmam lazım.

Halit_79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Mondial yetkili servisinde far anahtarını degisterecekler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler