Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2. el vespa almak??

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar, 2.el bir vespa almayı düşünüyorum, yaklaşık 2 aydır arkadaşımın kullanmadıgı piaggio skipper'ını kullanıyorum, o yüzden ozellikle skipper'a gore nası farklılıkları olucagını biraz olsun arastırdım sanırım en buyuk farkı lastiklerden kaynaklanıyormuş.

gt200 yada lx150 almayı düşünüyorum, bu modelleri düşünme sebebimde gerçekten gorunuslerini begeniyo olmam.

bu motorları (vespaları) ikinci el alırken nelere dikkat etmek gerekiyor?
    yada markadan dolayı motora güvenip gözüm kapalı satın almalımıyım?
    sitede pek vespa kullanıcısı olmadıgını farkettim, ama yinede piaggio-vespa ikinci ellerinde dikkat edilmesi gereken hususları soyliyebilirseniz çok sevinirim

yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Kimse cevap yazmamış,bildiğimi paylaşayım.Vespaları getiren Ferco motorun servislerinde hafif bir laçkalık var.Sorunlu gelen motorları sorunlu gönderdiklerini gözlemledim.Tabii karalamak istemiyorum;belki ben istisnalarına denk gelmişimdir.
    Yoksa vespa çok sağlam motor.Motoru açıp incelediğin zaman kalite farkını anlıyorsun.Güç,malzeme kalitesi olarak bariz üstün.
    Bu arada sadece görünüş olarak tercih edeceksen beyaz renk sym fiddle II ye bakmanı da öneririm.Sym de çok kaliteli bir marka ve ikinci el vespadan da ucuza geliyor nerdeyse.
    Kolpa Adamları

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Yapacağın en byüyk hata markaya güvenip gözün kapalı almak olur.. 2, elde Marka değil kullanıcı ve nasıl kullandığı belirler. Bende aylardır bakınıyordum kymco ya karar kıldım s 200 aldım.. Fakat hala aklımda vespa var :( bu arada onlarca vespaya baktım sahbinden de bulğuklarımın çoğu reimlerde ki ile satıcının anlattığı ile hiç alakası yok enkaz durumundaki makinelerdi. İyi durumda olanlarında fiyatı ile herhangi kaliteli sıfır bir scooter alınabilr. Bu nedenle acele etmeden sabırla beklemek ve temi uygun birşey bulmaya çalışmakta fayda var..

motocycleboyreigns, sym fiddle a baktım ama eger scooter alırsam kesin vespa olsun diyorum cunku gercek bi klasik, evet fiyatı diger scooterların çok ustunde ama gerçekten istedigim motor bu

acayüp, gerçekten gün boyunca o kadar yazı okudumki forumda, sitedeki cogu kişinin kararı vespa ve piaggio'nun diger markalarla karsılastırılamıycak bi kalitesi oldugu ama fiyatının rakiplere gore çok daha yuksek oldugu, o yuzden oyle sordum..

2. el almak gercekten tedirgin eden bir konu, birkaç motor var internette 2004-2005 model artık 2. 3. sahipleri kullanıyor motorları (arayıp konustum) ve motorlar 8000-15.000 km arasında, bu bana hiç inandırıcı gelmedi acıkcası, kimsenin hakkını yemek istemem ama 3. sahibinde bir motor nası 8-9000km de olabilir, bu konudaki fikriniz nedir? km saatini geri almak tahmin ettigim kadar kolay bişeymi acaba?

Motosikleti
    CBF250
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse cevap yazmamış,bildiğimi paylaşayım.Vespaları getiren Ferco motorun servislerinde hafif bir laçkalık var.Sorunlu gelen motorları sorunlu gönderdiklerini gözlemledim.Tabii karalamak istemiyorum;belki ben istisnalarına denk gelmişimdir.
    Yoksa vespa çok sağlam motor.Motoru açıp incelediğin zaman kalite farkını anlıyorsun.Güç,malzeme kalitesi olarak bariz üstün.
    Bu arada sadece görünüş olarak tercih edeceksen beyaz renk sym fiddle II ye bakmanı da öneririm.Sym de çok kaliteli bir marka ve ikinci el vespadan da ucuza geliyor nerdeyse.
    Piaggio X9 um vardı, aldığım günün ertesinde kaza yaptım ve yetkili servisinde toplattım, ama heryerinden ses geliyordu iyi yapamadılar... Kasımpaşadaki servise götürdüm sağolsunlar orda her derdime çare oldular.. Benim kaderimmidir bilmiyorum hep sorunlarla karşılaştım. Motorum 30bin km' de idi biraz yaşlı idi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:53 ----------

Alıntı selim a. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar, 2.el bir vespa almayı düşünüyorum, yaklaşık 2 aydır arkadaşımın kullanmadıgı piaggio skipper'ını kullanıyorum, o yüzden ozellikle skipper'a gore nası farklılıkları olucagını biraz olsun arastırdım sanırım en buyuk farkı lastiklerden kaynaklanıyormuş.

gt200 yada lx150 almayı düşünüyorum, bu modelleri düşünme sebebimde gerçekten gorunuslerini begeniyo olmam.

bu motorları (vespaları) ikinci el alırken nelere dikkat etmek gerekiyor?
    yada markadan dolayı motora güvenip gözüm kapalı satın almalımıyım?
    sitede pek vespa kullanıcısı olmadıgını farkettim, ama yinede piaggio-vespa ikinci ellerinde dikkat edilmesi gereken hususları soyliyebilirseniz çok sevinirim

yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim
    lx150 ve skipper kullanmıştım, ikiside keyifli motorlar, italyanın başka bir tadı var kısaca. Tavsiyem dostum 10 bin km'yi geçmemiş bir motor alman, tercihen kazası olmaması ve en önemlisi debriyaj ve kayışının yeni olması çok önemli
    X9 un orijinal debriyajı ve kayışı 500 TL. yi maasef geçiyor.
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

efsars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz8,hayabusa, ybr125 07,08
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapacağın en byüyk hata markaya güvenip gözün kapalı almak olur.. 2, elde Marka değil kullanıcı ve nasıl kullandığı belirler. Bende aylardır bakınıyordum kymco ya karar kıldım s 200 aldım.. Fakat hala aklımda vespa var :( bu arada onlarca vespaya baktım sahbinden de bulğuklarımın çoğu reimlerde ki ile satıcının anlattığı ile hiç alakası yok enkaz durumundaki makinelerdi. İyi durumda olanlarında fiyatı ile herhangi kaliteli sıfır bir scooter alınabilr. Bu nedenle acele etmeden sabırla beklemek ve temi uygun birşey bulmaya çalışmakta fayda var..
    kardeş s 200 ün top speedi kaç kaç yapıyor o motor merak ettim . ?

Vespa dan anlamam ama bajaj marka scooterlar var daha ucuz olması lazım birde onlara bak vespanin aynısı hemen hemen

Motosikleti
    Piaggio FLY
    Benim tavsiyem bütçeniz dahilinde alabileceğiniz en genç, en düşük km'li, büyük kazası olmayan bir motor almanızdır. Alacağınız motor kesinlikle yetkili servis bakımlı olsun, böylelikle motorun tüm geçmişini Ferco'dan sorgulatabilirsiniz. Maslak oto sanayiinde bulunan Ferco Merkez Servis ücretsiz ekspertiz de yapıyor, almadan önce götürürseniz Engin Bey veya Abdullah Bey yardımcı olacaktır.

Markaya gözü kapalı güvenmeyin elbet ama bu motorları kullananlar genellikle motoruna bakıyor. Kurye veya sucu motoru gibi kullanılmadığından yıpranma ihtimali diğer motorlara göre daha düşük, en fazla 300-500tl'lik bir bakım ile vaziyeti kurtarırsınız. Hatta temiz bir ikinci ele yıllarca yağ dışında masraf etmezsiniz. KM konusunda ise; bunu değiştirmek çocuk oyuncağı olsa da Vespa'lar uzun yol motoru olmadığından genellikle şehir içi kısa mesafelerde kullanılıyor. Dolayısıyla evet 3.sahibi de olsa 10-15.000km'ler doğru olabilir.

- Bir tüyo : Vespa aksesuarları inanılmaz pahalı olduğundan ( Çanta 300-400€ , cam 100-200€ vb.) alacağınız motor ile verilen hediyeleri göz ardı etmeyin. Motor ile beraber verilecek orjinal çanta o motoru tercih sebebi yapabilir...

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Ferco'nun servis düzeninde geçen sene büyük değişiklik oldu. Maslak'taki merkez servis (Engin Bey ve Abdullah usta) ve Kadıköy'deki yetkili servis olan Kadıköy Motor'dan (Kadir usta) memnun olmadan çıkanı görmedim.

Yedek parça fiyatları da artık eskisi gibi değil, çok mantıklı seviyelere indi. Örnek olarak Kymco'dan daha ucuz olduğunu söyleyebilirim.

Motor tabiiki gözü kapalı alınmaz, beğendiniz içinize sinen motoru bu iki servisten birine göstermeden kesinlikle motoru satın almayın.

Majesty'nin uyarısı da çok doğru ve yerinde, ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz aksesuar için gerekirse 1 yaş eski olan motoru dahi tercih edebilirsiniz. Zaten bakımları yapılmış, kazasız bir Vespa ölmez. Temizini bulursan 1970 modelini bile alabilirsin.

forumda ilk günüm olmasında ragmen ilginiz veverdiginiz cevaplar için hepinize teşekkürler. evet sizinde dediğiniz gibi hiçbir 2.el aracı goz kapalı almak mantık dahilinde olmıycaktır ama forumda diger marka scooterlar ve vespa arasındaki karsılastırmalarda vespanın kalitesinin o kadar üstünde durulmuşkı.. o yüzden oyle demiştim.

bir sonraki sorum motoru satın almadan istanbul'da nereye gostermemi önerirsiniz olucakti ki _majesty_ cevapladı kafamdaki soruyu

bu ferco motorun yeri tam neresi acaba? birde gitmeden önce bi randevu almam gerekirmi yoksa gittiğim gibi hemen bakabiliyorlarmı?

Motosikleti
    Piaggio FLY
    ADRES : 100.YIL SANAYİ.SİT.G:52 SOKAK NO:35 MASLAK
    İLGİLİ KİŞİ : ABDULLAH AKIŞ
    TELEFON : 0212 346 43 81 - 0212 346 15 13

Ferco'nun sitesindeki bilgiler bu şekilde, telefon ile görüşerek bilgi alabilirsiniz. Randevu meselesini onlara danışmanız daha doğru olur, yerini tarif etmede de yine kendileri gayet başarılı

çok teşekkürler

Motosikleti
    Yamaha X-city 250

Konu açıklmışken lütfen yardım edin scooter uzun yol!!!

arkadaşlar merhaba;
    ben küçük çaplı scooter ve normal motorlar kullandım fakat şimdi çitayı yükseltiyorum bu yaz için.nişanlımla 500-600 km lik seyahate çıkacağım bursa-çanakkale konya-bursa konya-izmir v.s. Uzun yol scooter için burgman 400 ler önerilmiş fakat benm boyum 176 kilom 65 bana büyük gelir diye düşünüyorum yanlış mıyım?piaggio beverly 500 ve beverly 300 rst, 300 tourier lere bakıyorum bütçem 10 bin tl.bana bunlar içindeki doğruyu gösterir misiniz?bunlar olmasada başka önerebileceğiniz ne var?scooter düşünüyorum ama illa başka motor var onu al derseniz başka tarzda düşünebilirim.motorda aradığım en fazla 10 bin tl az yaksın e tabi kalite olsun.yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.herkese saygılar

merhabalar arkadaşlar.. bende sahibinden ' den bi GT 200 buldum. ancak nelere dikkat etmem gerekiyor bilmiyorum. 20 bin de bi motor. sanırım 20 bin motor için baya fazla bi km ? 2004 model bi vespa bu. motorda nerdeyse herşey yenilenmiş olarak gözüküyo :/ sahibiyle görüştüm ama tabi telefonla görüşmede öle dedikleri tam tersi de çıkabiliyor. lütfen önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.. şimdiden teşekkürler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)