Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

32.000 TL’ye SYM Fiddle 3 alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhaba, 17 yaşındayım motora başlayacağım. Okula spora eve gidip gelmek için kullanacağım mevsim şartları engellemezse günde ortalama 50 km yol yapacağım. Araştırmalarım sonucu bu motor radarıma takıldı. Bir süredir favorilerimde duruyor fiyatı düşürünce daha cazip geldi. Sizce motoru kaçırmamak adına almalı mıyım yoksa beklemeye devam mı etmeliyim?
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...tent=174536269

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Fiyatı bana uygun geldi açıkcası, eğer ufak tefek yürütme masraflarını karşılayabilirseniz işinizi çok güzel görecek motosiklet.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Eğer kanın ısındıysa bu motosiklete hiç düşünme al.

Boş ver bu paraya değer mi, değmez mi düşüncelerini.

Önemli olan senin severek kullanmam.

(km düşürülmesiyse) 45bin km olduğu göz önüne alınmalı.
    Bakım ve diğer potansiyel masraflar satış fiyatına eklenerek reel fiyat hesaplanıp muadilleriyle bu şekilde kıyaslama yapılmalı.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    benzin almaya yetişemezsin köpek gibi içer benzini
    bir arkadaşımda sym smsynt 125 var tenere 660 ile aynı yakıyor şehir içinde tavsiye etmem

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin almaya yetişemezsin köpek gibi içer benzini
    bir arkadaşımda sym smsynt 125 var tenere 660 ile aynı yakıyor şehir içinde tavsiye etmem
    Valla senin şu arkadaşı ve motorunu merak etmeye başladım daha öncede aynı yorumu yapmıştın nasıl bir kullanım şekli varki 125 cc motora 600 cc gibi yaktırıyor , bende hem 125 lik hemde 200 lük Pejo var , blok ve alt yapı Sym ile birebir aynı , 2 ila max 3 lt yakıyorlar..125 lik 37.000 km ye geldi hiçbir sorun yaşamadım , Sym nin yedek parçasıda bol ve uygundur , bakımları aksatılmamış kuryede kullanılmamışsa alınabilir.
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla senin şu arkadaşı ve motorunu merak etmeye başladım daha öncede aynı yorumu yapmıştın nasıl bir kullanım şekli varki 125 cc motora 600 cc gibi yaktırıyor , bende hem 125 lik hemde 200 lük Pejo var , blok ve alt yapı Sym ile birebir aynı , 2 ila max 3 lt yakıyorlar..125 lik 37.000 km ye geldi hiçbir sorun yaşamadım , Sym nin yedek parçasıda bol ve uygundur , bakımları aksatılmamış kuryede kullanılmamışsa alınabilir.
    aga motor bu(ilan sahibini tanımıyorum ) hatta 50 km denize giderken bile başka arkadaşın x max 250 yi alır x max bundan daha az yakıyor diye

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...30309498/detay

Motosikleti
    aga motor bu(ilan sahibini tanımıyorum ) hatta 50 km denize giderken bile başka arkadaşın x max 250 yi alır x max bundan daha az yakıyor diye

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...30309498/detay
    Bu SR 125 ler karbüratörlü olabilir , hava soğutma motorlar su soğutmalılardan özellikle çok kısa mesafeli kullanımlarda biraz daha fazla tüketir birde karbüratör varsa 125 cc ile 3 litre kışın soğukta yada sürekli sert kullanımda 3,5-4 ü görebilir , bende 2014 250 Xmax vardı malum su soğutmalı ve enjeksiyonlu ortalama 3,5 lt yakıyordu , çok sakin sürerken 2,5 lara kadar düştüğünü hatırlıyorum , Bursa otobanda tam 147 görmüştüm dijitaldi gösterge o zamanda 4 küsürlere çıkmıştı..eski teknolojide olsa 125 cc motor 660 cc gibi yakmaz yahu ya bujisi filtresi kötü durumda yada motorda başka bir sıkıntı var yada grupta en küçük motorsa diğerlerine yetişecem diye yardırıyordur :D

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    EVET ENJEKSİYONLU DEĞİL yani bu abartma işlerini biz yapmıyoruz bi değerler söylüyor hesap yapıyoruz benim dio nun 2 katı benzin yakıyor n max 155 in 2 katına yakın yaıyor şehir içinde 4 lt diyelim
    bende tenere varken bir hafta kullandım tenere'den en fazla 1 lt az yakıyordur bende bunu kullanana kadar 660 kullanırım hiç değilse şehir içinde itibarımızı yükseltiriz dedim verdim geriye

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bu devirde (ustası olmayan ücra bir yerde yaşayıp da bakımını kendiniz yapmıyorsanız ve/veya günlük yaptığınız yol çok az değil ise) karbüratörlü motosiklet almayın bence. (Günde 50km çok değil ama az da sayılmaz; sadece okula gitmek için haftada 200, ayda en az 800km yapar. 100 km'de 1,5 litre fark olsa ayda 12 litre -> bugünkü Ankara fiyatlarıyla ayda ~410₺ fark yapar!) (Enjeksiyonlu Fiddle 3 200i'lere bakabilirsiniz.)
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    EVET ENJEKSİYONLU DEĞİL yani bu abartma işlerini biz yapmıyoruz bi değerler söylüyor hesap yapıyoruz benim dio nun 2 katı benzin yakıyor n max 155 in 2 katına yakın yaıyor şehir içinde 4 lt diyelim
    bende tenere varken bir hafta kullandım tenere'den en fazla 1 lt az yakıyordur bende bunu kullanana kadar 660 kullanırım hiç değilse şehir içinde itibarımızı yükseltiriz dedim verdim geriye
    Yani bu durumda SYM ye haksızlık oluyor karbüratörlü eski teknoloji 125 cc motorla yeni nesil enjeksiyonlu 110 cc Honda Dio yu karşılaştırmak olmaz hem Dio 70 kg falandı yanlış hatırlamıyorsam , lastikleri bile az yaksın diye paten tekerleği gibi incecik :D
    F54 bunu beğendi.

doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Iron 883
    anneme aldık bundan gayet memnun korkma al en kötü satar çalışır üstüne para koyar başka bişey alırsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler