Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Honda Forza NSS300 - Top Speed & 0 km/h - 100 km/h [ TEST ]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kymco Downtown 300'de de 30 Nm tork var. Kymco gerçekten güzel işler çıkarıyor ama çok da pahalı...
    Downtown 300 i modelinin bile 0 - 100 km/h performansı 7,21 saniye mesela.

29.4 hp @ 7750 rpm. / 30.10 Nm @ 6250 rpm.

Şimdi insanlar hız için alacaksa neden Forza alsın ? neden Burgman alsın ? neden X Max 400 alsın ? neden Sym 400 alsın ?

Kymco performans işinde çok iyidir, scooter hız için alınmaz fakat hız için alacak olan varsa Kymco almalıdır.

Ha bunun servisi nasıldır ? selesi nasıldır ? yakıt tüketimi nasıldır ? motorunun ömrü ne kadardır ? bakım aralıkları kaç km aralığındadır ? yağ filtresi var mıdır ? kesiciye girmeyip motosikleti zorluyor mudur ? 5 - 10 km fazla hızlanacağım diye motosikletin ömründen kesiyor mudur ?

Bunu da bilinçli kullanıcılar araştırmalıdır ;)

MAL ALDIKTAN SONRA ÖVÜLMEZ, ÖVECEĞİN MAL ALINIR ;)
    basketci_m bunu beğendi.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Zaten motorun limitlerinde çıkılmış hız benim için bir şey ifade etmiyor. Önemli olan normal seyir hızlarında zorlanmadan gidebilmesi ki bu da benim için 120 km/saat falandır. Bunun üzerine ancak sollamalarda çıkarım.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten motorun limitlerinde çıkılmış hız benim için bir şey ifade etmiyor. Önemli olan normal seyir hızlarında zorlanmadan gidebilmesi ki bu da benim için 120 km/saat falandır. Bunun üzerine ancak sollamalarda çıkarım.
    Güzel söyledin ;)
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl yahu sanırım yokuş aşağı yapıldı zira 2 adet xmax 250 de de düz yolda 132 yi geçemedim rüzgar arkama geçince 136 ya kadar anlık çıktıydı.

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    J Costa varyatör ya da Dr.Pulley baga olabilir. Ben de X Max sürmüştüm, bu hızları stock şekilde görmek imkansız.

Kadran da yanlış gösteriyor olabilir zira GPS den bakınca genelde kadranlar ( özellikle dijital ) 5 km - 10 km arası sapabilir.

Gerçi yol yokuş aşağı ise Yamaha'nın devirleri geç kesmesi ya da hiç kesmemesi politikası da olabilir.

2006 YBR ile 140 gören var

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Bu motordan sonra Inazuma performansı yerlerde benim için,
    Ha daha hızlı gidiyormuş gibi hissettiriyor, bu güzel tabi )

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motordan sonra Inazuma performansı yerlerde benim için,
    Ha daha hızlı gidiyormuş gibi hissettiriyor, bu güzel tabi )
    Oooo hoşgeldin beni Forza sahibi yapıp kendisi başka motosiklet alan güzel insan

İnazuma'da Forza gibi daha çok konfor için tasarlanmış bir motosiklet. Bence gayet de güzel bir makine çift silindir, çift egzoz .. Mis..

Takılmayalım bunlara, maksat bilgi alışverişi

Mesela Nc 750 D max hız 185 km/h - 190 km/h [ 100 km de 4 LT yakıt tüketimi ]

Kymco X Citing 400 i max hız 185 km/h - 190 km/h [ 100 km de 4 LT yakıt tüketimi ]

ne alaka değil mi ? burada bir karar vermek gerekiyor.

Yıllarca çok uzun km'ler kullanmak mı ? Limitleri zorlayıp, sonra da sıkılıp başka arayışlara girmek mi ?

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oooo hoşgeldin beni Forza sahibi yapıp kendisi başka motosiklet alan güzel insan

Yıllarca çok uzun km'ler kullanmak mı ? Limitleri zorlayıp, sonra da sıkılıp başka arayışlara girmek mi ?
    Hoşbulduk

Dostum galiba ben ikinci seçenekteyim, limitleri zorlama kısmı hariç ama çabuk sıkıldığım doğrudur.

Versys 250 yi kestirdim şimdi gözüme

Zaten en başta yaptığın sitemin açıklamasında bu oluyo inazuma alayım mı diyene al derim sonra gidip versys alabilirim ama forza da olduğu kadar şiddetle tavsiye etmem, edemem

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşbulduk

Dostum galiba ben ikinci seçenekteyim, limitleri zorlama kısmı hariç ama çabuk sıkıldığım doğrudur.

Versys 250 yi kestirdim şimdi gözüme

Zaten en başta yaptığın sitemin açıklamasında bu oluyo inazuma alayım mı diyene al derim sonra gidip versys alabilirim ama forza da olduğu kadar şiddetle tavsiye etmem, edemem
    Maxi Scooter
    Touring
    Enduro

Her tadı alıp içine sinen tarzda kalacaksın anlaşılan

Umarım her şey gönlüne göre olur ;)

Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu videoya amma güldüm. Çocukken bilyeli araba diye bir şeye binerdik. Bildiğin Rulmanı tahtaya çakardık.
    4 rulmanla binilecek bir araba gibi bir şey olurdu. Yokuş aşağı da bayağı hızlı giderdi. Bu da aynı ona benzemiş.
    Honda Forza videosuna bakarsanız 140 dan 145 e 10 saniyede çıkıyor. Xmax videonuzda ise kilometrenin artışına bakarak
    yokuş aşağı gittiğinizi görebiliyoruz. Ayrıca yokuş aşağı bir motosiklet lastiğini de fırlatırsak o da bayağı hızlı
    gider yani. Yamaha Xmax ın hızı 130 dur. Ama çok uzun sürede 155 de yapabilir. Böyle yokuş aşağı 160 da yapabilir.
    Xmax 250 cc 20.1 beygir ve 21 nm olan motor yokuş aşağı olmadan düz yolda 160 yapacak ha. Yapsa yapsa yokuş aşağı yapar.
    Benim 29.6 Beygir, 30.10 nm torklu Kymco Downtown 300i bile otobanda düz yolda 152 gördü, tabi 143 kiloyum, 90 kiloluk
    arkadaşıma verdim, düz yolda 158 yaptı. Çok az yokuş aşağı eğimin ardından 162 yapan videosu da var tabi ama düz yolda
    Xmax 160 km hız yapıyor dersen gülerim. Yokuş aşağı demir bilye yuvarlarım, o da 100 yapar..

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı overclocking adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu videoya amma güldüm. Çocukken bilyeli araba diye bir şeye binerdik. Bildiğin Rulmanı tahtaya çakardık.
    4 rulmanla binilecek bir araba gibi bir şey olurdu. Yokuş aşağı da bayağı hızlı giderdi. Bu da aynı ona benzemiş.
    Honda Forza videosuna bakarsanız 140 dan 145 e 10 saniyede çıkıyor. Xmax videonuzda ise kilometrenin artışına bakarak
    yokuş aşağı gittiğinizi görebiliyoruz. Ayrıca yokuş aşağı bir motosiklet lastiğini de fırlatırsak o da bayağı hızlı
    gider yani. Yamaha Xmax ın hızı 130 dur. Ama çok uzun sürede 155 de yapabilir. Böyle yokuş aşağı 160 da yapabilir.
    Xmax 250 cc 20.1 beygir ve 21 nm olan motor yokuş aşağı olmadan düz yolda 160 yapacak ha. Yapsa yapsa yokuş aşağı yapar.
    Benim 29.6 Beygir, 30.10 nm torklu Kymco Downtown 300i bile otobanda düz yolda 152 gördü, tabi 143 kiloyum, 90 kiloluk
    arkadaşıma verdim, düz yolda 158 yaptı. Çok az yokuş aşağı eğimin ardından 162 yapan videosu da var tabi ama düz yolda
    Xmax 160 km hız yapıyor dersen gülerim. Yokuş aşağı demir bilye yuvarlarım, o da 100 yapar..
    R25'in düzde 195 görmesi gibi.
    The Power of The Dreams.

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Her motor sınıfının belli amaçları vardır, ve scooter da son hız bakılacak 2. veya 3 hatta 4. konudur. Scooter/maxiscooter da bakılması gerekenler, konfor, trafikte atiklik, az yakma, daha sonra görsellik, bagaj hacmi ve malzeme kalitesi gelir. Yani bu özelliklerin ortalamasını aldığınızda da bana göre italyan harikas Piaggio xevo en iyi scooterdır der ve tartışmaları alevlendiririm

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)