Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter tavsiyesi, Mcx'ten Scooter a geçiş !!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Merhaba arkadaşlar. 3-4 yıllık Mondial mcx macerasından sonra Scooter a geçmeye karar verdim. Asıl sorun bundan sonra başladı 10 larca marka ve model arasında boğulmuş durumdayım. 125-150 cc mi yoksa 250cc mi almam gerek? Hangi marakayı modeli seçmeliyim bir türlü karar veremiyorum.

Ufak bir şehirde yaşıyorum. Motorumu işe gidip gelmek markete, pazara vs gitmek için kullanıyorum. Sahile yaklaşık 30 km mesafedeyim arada sırada sahil kenarınada gidiyorum ayrıca balık merakım var balığa gitmek içinde kullanıyorum. 3-4 yıldır sadece yaz aylarında motor kullanıyordum fakat artık otomobilden o kadar sıkıldım ki kış aylarında da kullanabilirim diyorum en azından işe gidip gelirken. Eşim ve kızımla beraber kısa mesafelerde de motor kullanıyorum. Boyum 1.85 kilom 100 civarı Bu arada yaşadığım şehirde yamaha ve honda servisi var diğerleri maalesef yok

Bütün bunları göz önünde bulundurarak bana yardımcı olur musunuz ?

Benim düşündüğüm modeller şunlar :

125-150cc
    Yamaha Nmax 125cc
    Honda pcx 125-150cc
    Kymco agility 200 163cc
    Yamaha xmax 125cc (gelme olasılığı nedir?)
    Honda forza 125cc (gelme olasılığı ve fiyat ne olabilir ? )
    Yamaha xcenter 150cc

250cc
    Yamaha x max 250cc
    Yamaha x city 250cc
    Kymco Xciting 250i
    Sym GTS 250i EVO

Bütçem yaklaşık 10.000 tl. Bunlar arasında hangisini seçmeleyim ya da başka marka ve model seçmeliyim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bunlar arasında en alınası motor bence Yamaha Xenter 155.
    SAZMAN bunu beğendi.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Mengü arkadaşa katılıyorum. Kendi motorum diye söylemiyorum. 20 kadar motorum oldu. Xenter 155 gerçekten çok sağlam ve dengeli. Bu sabah 50/60 km hızla giderken ara sokaktan çıkan servis aracı sağ taraftan bana çarptı. ilginçtir düşmedim. Sadece Egzoz muhafaza plastiği ufak hasar aldı ve çizildi. Vuran Aracın tamponu hasar gördü plakası koptu, olay büyüdü neyse konu dağılmasın. Bendeki 2012 model 20.000 km ye yaklaştı. Her zaman tek marş alıyor. Arka tek amortisörü segmentinde yok. Ayrıca kayış sayacı, yağ değişim sayacı süper. Malzeme kalitesi çok iyi. Sadece koltuk altında bagaj yok (16 jant ve tek amortisör ve benzin deposu nedeni ile sanırım.) Piyasası hareketsiz, forum sayfasında sadece ben yazıyorum şu an sanırım
    Ne alırsanız alın sürmeden almayın.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    250 cc scooter daha iyi olur. 125 likler şehir içinde iyi fakat sıkıntı oluyor belli zaman sonra

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Yamaha xcenter güzel bir motor fakat bagaj hiç yok ayrıca bana şekil itibari ile pek çekici gelmiyor. Sıfır fiyatı 10.000 tl abs yok. Şehir dışına çıktığım zaman 100-110 km hızla sürekli gidebilirmiyim ?

Motosikleti
    Alıntı master35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha xcenter güzel bir motor fakat bagaj hiç yok ayrıca bana şekil itibari ile pek çekici gelmiyor. Sıfır fiyatı 10.000 tl abs yok. Şehir dışına çıktığım zaman 100-110 km hızla sürekli gidebilirmiyim ?
    Dostum sırf bagaj yok ve ön taraf çirkin diye satmak istedim, 250 xmax, kymco vb. motorlara bindim satmaktan vazgeçtim. Ayrıca 0 km pcx aldım aynı şekilde beğenmedim. Bu motoru biraz acele ile aldım ama memnunum. 2015 0 km 9450 lira. Son hızı 125 km civarı ve rahat çıkıyor. 100/110 km hızla rahat yol alabilirsin. Ben 24 Temmuzda Xenter ile Fethiye ye gitmeyi planlıyorum, ilk çok uzun yolum olacak inşaallah. Bakalım nasıl olacak?

Abs yok evet ama inanılmaz frenlemesi var. Kombine frenli ve kesinlikle kaydıramadım. 16 jant olmasını sakın yabana atma, scooterda çoook önemli. Senin kilon 100 ve boyun uzun o nedenle 125 lik ve küçük tekerlekli motorları elemelisin. Xmax 250 abs senin için tam olur fakat bütçe ?

Aprillia scarabeo da iyidir.

Teknik Özellikleri
    Motor Hacmi 155 cc
    Motor Özelliği Tek silindir, 4 zamanlı,
    Sıvı soğutmalı
    Motor Gücü 15.56hp @ 7500 rpm.
    Tork 14.80 Nm @ 7250 rpm.
    Maksimum Hız 110 km/h
    Ağırlık 134 kg.
    Sele Yüksekliği 765 mm.
    Yakıt Kapasitesi 8 Litre.
    Ön Fren 267 mm disk
    Arka Fren 150 mm kampana
    Ön Lastik Ebatları 100/80 – 16
    Arka Lastik Ebatları 120/80 – 16

Ayrıca birkaç kez düştüm ve karenajda çizik bile olmadı. Motorun belden aşağısını yumuşak dayanıklı bir çeşit plastik yapmışlar. Sadece fren maneti eğildi. Forumdaki sayfasına bakarsan hiçbir şikayetin olmadığını göreceksin. Zaten uzun zamandır sorulara bile cevap alamıyorum.
    Toplam 17 sayfa
    http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/98429-yamaha-xenter-150-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

İstanbul Anadolu yakasında isen benim motoruma binip bakabilirsin. Ama satılık değil

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    1. Yamaha Xenter 150
    2. Kymco Agility 200

Boy ve kilonuza göre 250cc daha mantıklı olur. 250cc de yaptığınız sıralama doğru.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Bütçem 10.000 tl civarı çok fazla üstüne çıkma şansım yok. Bu paralara xmax 250 almam zor görünüyor hep eski kasaları var 2011-2012. Açıkçası servis nedeniyle honda veya yamaha seçmem daha mantıklı olacak eğer piaggio aprilla sym vs gibi marka seçersem her servis için 100km gidiş 100km dönüş mesafe katetmem gerekecek. 2015 Model Yamaha X-city var 5000km de hasarsız çok temiz 10.000 tl son fiyatı sizce fiyat nasıl?

Motosikleti
    X CİTY sizin için iyi bir tercih olur. 9500 tl ye 0km XENTER ilanını paylaşıyorum. https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yamaha-anadolu-xenter-150-251783856/detay.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    piaggio liberty 150. 8600 tl civarında oluyor şuan.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    piaggio liberty 150. 8600 tl civarında oluyor şuan.
    Servisi uzak diyor arkadaş. Liberty de güzel aslında.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Aslında Honda forza 125 ve Yamaha x max 125 i çok beğendim. Bu motorlar ülkemize gelir mi? Gelirse ne zaman gelir ? Özellikle forza 125 i çok beğendim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)